Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Να 'μαι κι εγώ! Μου λείπει πολύ η παρέα σας αλλά ο χρόνος μου δυστυχώς είναι πολύ περιορισμένος. Γενικά παιρνάμε περίοδο προσαρμογής οικογενειακώς. Εγώ προσπαθώ να προσαρμοστώ στη δουλειά, το παιδί στο σταθμό και ο άντρας μου στα νέα δεδομένα.

Οι δουλειές γίνονται με τη βοήθεια της γυναίκας που έρχεται κάθε 15 ημέρες. Στο ενδιάμεσο εγώ κάνω τα καθημερινά σκούπισμα, σφουγγάρισμα, πλύσιμο και σιδέρωμα. Ευτυχώς έχω τη μανούλα μου και μου δίνει φαγητό. Το καλό είναι ότι έφτιαξα τις ντουλάπες μας και πραγματικά ξαλάφρωσα. Είχα μαζέψει πολύ σαβούρα. Για το μπουφέ που λέγατε κι εγώ το σκεφτόμουνα ότι τα διακοσμητικά είναι λίγο ''χύμα'' εκεί μέσα αλλά δεν έχω καμιά ιδέα για να τα οργανώσω.

Σειρά στις τακτοποιήσεις μου έχει το γραφείο. Έχουμε μια μεγάλη βιβλιοθήκη στην οποία επικρατεί πραγματικός πανικός. Επίσης στα συρτάρια του γραφείου και στη συρταριέρα γίνεται χαμός. Το θέμα είναι ότι ο άνδρας μου δε θέλει με τίποτα να κάτσουμε να τα φτιάξουμε γιατί λέει ότι τα χρειάζεται όλα! Απορώ πως ταιριάξαμε εμείς οι δυο καμιά φορά!

Να ευχηθώ στις εγκυούλες να πάνε όλα καλά στις εγκυμοσύνες τους και περαστικά στα άρρωστα παιδάκια.

Γιώτα η μικρούλα ξεκίνησε αντιβίωση για την ουρολοίμωξη; Είναι μεγάλη ταλαιπωρία για το παιδάκι. Εγώ πάθαινα πολύ συχνά σαν παιδί και αργότερα σαν κοπέλα και ξέρω ότι είναι δύσκολο. Περαστιά της!

Ειρηνάκι να χαίρεσαι τον μικρούλη σου. Να τα εκατοστήσεις γερός και ευτυχισμένος! Μου άρεσε το πειρατικό θέμα. Το έκανα στη βάφτιση του γιου μου.

Σας φιλώ όλες!


h6cQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα!

Γιώτα είναι καλά η μικρή σου?

ρε κορίτσια εγω σκέφτομαι να ξεκινήσω κ εγω και τα παιδιά ομοιοπαθητική...δεν θέλω με τον κάθε βήχα κλπ να πέρνουμε φάρμακα...

έχει καμιά σας εμπειρία από ομοιοπαθητικό?

στο σπίτι καλά, πηγαίνουν κυλιόμενα οι δουλίτσες, πολλά πολλά πλυντήρια, ούτε σκέψη για στόλισμα ακόμα...

φιλιά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Γιώτα είναι καλά η μικρή σου?

ρε κορίτσια εγω σκέφτομαι να ξεκινήσω κ εγω και τα παιδιά ομοιοπαθητική...δεν θέλω με τον κάθε βήχα κλπ να πέρνουμε φάρμακα...

έχει καμιά σας εμπειρία από ομοιοπαθητικό?

στο σπίτι καλά, πηγαίνουν κυλιόμενα οι δουλίτσες, πολλά πολλά πλυντήρια, ούτε σκέψη για στόλισμα ακόμα...

φιλιά!

Καλημέρα κι από εμένα!

Yotou περαστικά στο παιδί, τελικά είχε ουρολοίμωξη;

mirtoula εγώ κάνω ομοιοπαθητική στα παιδιά αλλά σε συνδυασμό και με κλασσική ιατρική, δεν την έχω απορρίψει τελείως. Όλα τα φάρμακα με πολύ μέτρο και από τα 2 είδη ιατρικής.

Αν θέλεις να με ρωτήσεις κάτι, στείλε μου π.μ.

Ο λόγος που ξεκίνησα ήταν ο βήχας της μεγάλης και τα εισπνεόμενα που ήθελα να καταργήσω τελείως-πόσο μάλλον όταν το παιδί μου δεν ήταν καν αλλεργικό-από το σπίτι μας. Το έχω καταφέρει αυτό και ο βήχας μας περνάει αμέσως πλέον.

Σε περίπτωση μικροβίου, βήχα και μύξας πράσινου ή γκρι χρώματος.....η μικρή παίρνει ακόμη αντιβίωση με φειδώ, δηλαδή μόνο και όταν είναι απαραίτητο με τις ευλογίες και των 2 γιατρών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγαπημένες μου.

Τρεχάτη μέρα η σημερινή.. πήγα το φιογκάκι σχολείο, μετά σούπερ μάρκετ και επέστρεψα σπίτι, για μισή ωρίτσα, ίσα να μαζέψω την κουζίνα, ν' απλώσω ένα νυχτερινό πλυντήριο και να φύγω για δουλίτσα.

Επέστρεψα, έβαλα φαγάκι να γίνεται, αποστείρωσα τα υλικά της δουλειάς μου, έβαλα ένα σύντομο πλυντήριο, με λευκά, ευπαθή, τ άπλωσα, έπλυνα πάλι κάτι λίγα πιατικά που "βγήκαν" από την προετοιμασία φαγητού, ετοίμασα ένα ακόμα, νυχτερινό αυτή τη φορά, πλυντήριο με κιτρινόρουχα και έκανα ένα καφεδάκι στο μεταξύ... Σε λίγο θα παω μοδίστρα, για ένα κόντεμα και μετά να πάρω το φιογκάκι. Το απόγευμα tae και μετά δουλίτσα.

Σειρά στις τακτοποιήσεις μου έχει το γραφείο. Έχουμε μια μεγάλη βιβλιοθήκη στην οποία επικρατεί πραγματικός πανικός. Επίσης στα συρτάρια του γραφείου και στη συρταριέρα γίνεται χαμός. Το θέμα είναι ότι ο άνδρας μου δε θέλει με τίποτα να κάτσουμε να τα φτιάξουμε γιατί λέει ότι τα χρειάζεται όλα! Απορώ πως ταιριάξαμε εμείς οι δυο καμιά φορά!

Αχ, σε νιώθω... :? δεν έχω χειρότερο από τους "στουμπωμένους" χώρους...

Μήπως... λέω μήπως... να κάνεις εσύ κάποια στιγμή ένα "ντου" και να πετάξεις τα εντελώς άχρηστα?

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θυμάστε που συζητούσαμε για τρόπους εξοικονόμησης χρημάτων πριν από περίπου 1 μήνα.

Ε να σας πω πως ήδη τακτοποίησα το θέμα της κινητής τηλεφωνίας, από το οποίο θα εξοικονομούμε και οι 2 μαζί 25,00 ευρώ/μήνα. Τακτοποίησα επίσης και την σταθερή τηλεφωνία/internet με εξοικονόμηση 13,00 ευρώ/μήνα.

Μου έχει μείνει το θέμα των ασφαλίστρων :confused::confused::confused::confused: δεν έχω ασχοληθεί καθόλου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφροδιτούλα μου,

Χαίρομαι που αρχίζεις και τα τακτοποιείς. Είναι πολύ σημαντικό να έχουμε οργανώσει έτσι τα έξοδα μας... στο μίνιμουμ δηλαδη.

Το ίδιο κάνω και 'γω, τα τελευταία 4 χρονια.

Τα κινητά μας είναι με κάρτα, οπότε αν δεν υπάρχει χρήμα, απλώς δεν βάζω μονάδες...

Η σταθερή μου τηλεφωνία, ήταν σταθερά 30? {μιλούσαμε Αμερικη με τον αδερφό του άντρα μου} και εδώ και 4 μήνες έκανα νέο συμβόλαιο, με 20? τελικό κόστος.

Επίσης, εδώ και 1 χρόνο, ασφαλίσαμε το αυτοκίνητό μας σε εταιρεία που κανονίζουμε τα πάντα μέσω ίντερνετ, ώστε γλυτώνουμε την προμήθεια του ασφαλιστή.

Καλησπέρα!

Θυμάστε που συζητούσαμε για τρόπους εξοικονόμησης χρημάτων πριν από περίπου 1 μήνα.

Ε να σας πω πως ήδη τακτοποίησα το θέμα της κινητής τηλεφωνίας, από το οποίο θα εξοικονομούμε και οι 2 μαζί 25,00 ευρώ/μήνα. Τακτοποίησα επίσης και την σταθερή τηλεφωνία/internet με εξοικονόμηση 13,00 ευρώ/μήνα.

Μου έχει μείνει το θέμα των ασφαλίστρων :confused::confused::confused::confused: δεν έχω ασχοληθεί καθόλου...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

ευχαριστω πολυ για τα περαστηκα! η μικρη απο τα πολλα νερα που της δινω δεν εχει πια τσουξιμο, σημερα πηγα κ πηρα καλλιεργια κ αντιβιογραμμα κ το απογευμα παμε γιατρο. ουρολοιμωξη ειναι, θα παρουμε αντιβιωση.

εχω να πω πως τελειωσα με τις ντουλαπες, και τα παπουτσια μας, εχω οργανωσει κ αποθηκευσει αρκετα πραγματα απο το βρωμο ρουμ αλλα εχει πολλα ακομα! (μαρια μου ΠΟΣΟ σε νιωθω!!! κ ο αντρας μου ΟΛΑ τα χρειαζεται!!!). εχω παρα πολλα ρουχα περσινα της μικρης που πρεπει να αποθηκευσω, τα παπουτσακια της ολα πλυθηκαν κ μπηκα σε ενα κουτι.

ο αντρας μου εφτιαξε το ντουλαπι κατω απο τον νεροχυτη, που ειχε σκασει σε μερικα σημεια κ επι της ευκαιριας το καθαρισε κ το οργανωσε (μην σας πω καλυτερα απο εμενα!!!)

κατα τα αλλα τα καθημερινα γινονται, λιγο συμμαζεμα, λιγο φαγητο, πλυντηρια, απλωματα, αλλα καθολου σιδερο!!!:cool::cool::cool::cool:

αφροδιτακι μπραβο για την εξοικονομιση χρηματων!!!!:D

σας φιλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, εδώ και 1 χρόνο, ασφαλίσαμε το αυτοκίνητό μας σε εταιρεία που κανονίζουμε τα πάντα μέσω ίντερνετ, ώστε γλυτώνουμε την προμήθεια του ασφαλιστή.

Κι εγώ προς τα εκεί μάλλον θα προσανατολιστώ για το ΙΧΕ. Έχω όμως και ασφάλιστρα δανειοληπτών για το στεγαστικό και 2 αποταμιευτικά των κοριτσιών που ψήνομαι να τα κόψω μάλλον.....

καλημερα!

ευχαριστω πολυ για τα περαστηκα! η μικρη απο τα πολλα νερα που της δινω δεν εχει πια τσουξιμο, σημερα πηγα κ πηρα καλλιεργια κ αντιβιογραμμα κ το απογευμα παμε γιατρο. ουρολοιμωξη ειναι, θα παρουμε αντιβιωση.

εχω να πω πως τελειωσα με τις ντουλαπες, και τα παπουτσια μας, εχω οργανωσει κ αποθηκευσει αρκετα πραγματα απο το βρωμο ρουμ αλλα εχει πολλα ακομα! (μαρια μου ΠΟΣΟ σε νιωθω!!! κ ο αντρας μου ΟΛΑ τα χρειαζεται!!!). εχω παρα πολλα ρουχα περσινα της μικρης που πρεπει να αποθηκευσω, τα παπουτσακια της ολα πλυθηκαν κ μπηκα σε ενα κουτι.

ο αντρας μου εφτιαξε το ντουλαπι κατω απο τον νεροχυτη, που ειχε σκασει σε μερικα σημεια κ επι της ευκαιριας το καθαρισε κ το οργανωσε (μην σας πω καλυτερα απο εμενα!!!)

κατα τα αλλα τα καθημερινα γινονται, λιγο συμμαζεμα, λιγο φαγητο, πλυντηρια, απλωματα, αλλα καθολου σιδερο!!!:cool::cool::cool::cool:

αφροδιτακι μπραβο για την εξοικονομιση χρηματων!!!!:D

σας φιλω!!!

Μπράβο Yotou, αν θέλουν και ασχοληθούν κάνουν ωραία πράγματα οι άντρες στο σπίτι......Εμείς είμαστε και οι 2 μαζώχτρες :tongue::tongue::tongue::tongue:

Περαστικά και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προς τα εκεί μάλλον θα προσανατολιστώ για το ΙΧΕ. Έχω όμως και ασφάλιστρα δανειοληπτών για το στεγαστικό και 2 αποταμιευτικά των κοριτσιών που ψήνομαι να τα κόψω μάλλον.

Δυστυχώς αν έχεις στεγαστικό αναγκαστικά έχεις την ασφάλεια πυρός, αλλά αν εννοείς προσωπική ασφάλεια δανειολήπτη, τότε ναι μπορείς να την ακυρώσεις. Προ κρίσης ήταν δελεαστικό να έχεις μια ασφάλεια που σε περίπτωση ανικανότητας/θανάτου θα ενεργοποιούνταν και θα αποπλήρωνε το δάνειο. Πια όμως αυτό μου φαντάζει πολυτέλεια εδώ που φτάσαμε!! :(


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για την πυρός γιατί είναι υποχρεωτική....και δεν είναι και τόσο τεράστιο το ποσό. Μιλάω για την θανάτου/ατυχήματος δανειολήπτη.......η οποία είναι σχεδόν 700,00 ευρώ/χρόνο και για τους δυο μαζί αλλά......να πω την αλήθεια φοβάμαι...

Λοιπόν εχθές έκανα ένα σερφάρισμα σε 3 ιντερνετικές εταιρίες με ασφάλιστρα και είδα πως και στην εταιρία που ήδη με ασφαλίζει για το ΙΧΕ, τα ασφάλιστρα θα είναι 100,00 μείον το 6μηνο με συμβόλαιο μέσω internet......έπαθα σοκ :confused::confused::confused::confused:.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα λοιπόν, δεν το είπα πριν...

Σήμερα πρωινή γιατί σηκώθηκα για να μαγειρέψω μακαρόνια με κιμά.

Τελειώνω και το καφεδάκι μου, ετοιμάζω πρωινό και σε λίγο ξυπνάω τις τσούπρες μου για σχολείο.

Ευτυχώς είναι Παρασκευή :):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για την πυρός γιατί είναι υποχρεωτική....και δεν είναι και τόσο τεράστιο το ποσό. Μιλάω για την θανάτου/ατυχήματος δανειολήπτη.......η οποία είναι σχεδόν 700,00 ευρώ/χρόνο και για τους δυο μαζί αλλά......να πω την αλήθεια φοβάμαι...

Λοιπόν εχθές έκανα ένα σερφάρισμα σε 3 ιντερνετικές εταιρίες με ασφάλιστρα και είδα πως και στην εταιρία που ήδη με ασφαλίζει για το ΙΧΕ, τα ασφάλιστρα θα είναι 100,00 μείον το 6μηνο με συμβόλαιο μέσω internet......έπαθα σοκ :confused::confused::confused::confused:.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!:P:p

φιλια σε ολα τα κοριτσια

γιωτακι ταλαιπωρια μωρε η μικρη περαστικα της!

Αφροδιτη μου μεγαλη διαφορα 100Ε !! εμεις την εχουμε κανει ετησια κ για τα 2 ΙΧ κ κατι γιτωνουμε σε σχεση με το 6μηνο

κ ευτυχως ειναι εταιρικο το συμβολαιο με ολες τις καλυψεις μεσα κ οικονομικο σχετικα.

παλιοτερα ειχαμε μικτη κ στα 2, αλλα πλεον κανουμε τον σταυρο μας να μην τυχει κατι:rolleyes: αν κ εγω ηθελα ακομη μικτη γιατι κ στο παρελθον που την ειχαμε τα εβγαλε τα λεφτα της απο ζημιες οπως χαλαζι κ αλλα ατυχηματακια....

και στο σπιτι ειχαμε κανει επεκταση ,απο τα υποχρεωτικα λογω δανειου, κ ειχαμε ασφαλισει και το περιεχομενο. 1 χρονια τον επιασε τον Τ. να την κοψουμε την εξτρα καλυψη κ ηταν η χρονια που εβαλα φωτια στην κουζινα.................:?:-?:? πηραμε μεγαλο μερος της ζημιας ευτυχως,αλλα θα μπορουσαμε ολο! τωρα την εχουμε ξαναβαλει φυσικα!!!:rolleyes:

τι να πω καλα να ειμαστε φυσικα,αλλα καλο ειναι να προνοουμε κ για το αντιθετο. :|

σημερα ειχαμε τον αγιασμο στον παιδικο του μικρου κ εμαθα.....για τον θανατο μπαμπα συμαθητη του (κ κολλητου του) :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

να εχουμε την υγεια μας να χαιρομαστε τις οικογενειες μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Μουντή μέρα η σημερινή, πέρασα και δύσκολο βράδυ καθώς είδα τον χειρότερο εφιάλτη που μπορεί να δει άνθρωπος και δε μπορώ ακόμα να συνέλθω...

Τα καθημερινά συνεχίζονται, και φυσικά κάθε μέρα έχω πλυσίματα/στεγνώματα/ σιδερώματα τα του μωρού ενώ σήμερα θα χω βοήθεια τον σύζυγο στην εβδομαδιαία καθαριότητα.

Δεν μιλάω για την πυρός γιατί είναι υποχρεωτική....και δεν είναι και τόσο τεράστιο το ποσό. Μιλάω για την θανάτου/ατυχήματος δανειολήπτη.......η οποία είναι σχεδόν 700,00 ευρώ/χρόνο και για τους δυο μαζί αλλά......να πω την αλήθεια φοβάμαι...

Λοιπόν εχθές έκανα ένα σερφάρισμα σε 3 ιντερνετικές εταιρίες με ασφάλιστρα και είδα πως και στην εταιρία που ήδη με ασφαλίζει για το ΙΧΕ, τα ασφάλιστρα θα είναι 100,00 μείον το 6μηνο με συμβόλαιο μέσω internet......έπαθα σοκ :confused::confused::confused::confused:.

Έτσι είναι, εμείς έχουμε χρόνια που χρησιμοποιούμε το ίντερνετ για τα ασφάλιστρα σε μεγάλη εταιρία στην οποία κι εμείς ήμασταν πελάτες προηγουμένως μέσω ασφαλιστή.

Υποθέτω πως για να δεις το ποσό, έβαλες τα στοιχεία του αυτοκινήτου. Το αναφέρω γιατί φέτος πχ που η ασφαλιστική (πάντα μέσω ιντερνετ) είχε μια προσφορά, εμάς μας έκοψε απ αυτή ως ήδη πελάτες της!

Για την ασφάλεια δανειολήπτη δεν ήξερα πως μπορείς να απαλλαγείς. Δεν έχω στεγαστικό αλλά ρωτάω για μια ξαδέλφη μου.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!:P:p

φιλια σε ολα τα κοριτσια

γιωτακι ταλαιπωρια μωρε η μικρη περαστικα της!

Αφροδιτη μου μεγαλη διαφορα 100Ε !! εμεις την εχουμε κανει ετησια κ για τα 2 ΙΧ κ κατι γιτωνουμε σε σχεση με το 6μηνο

κ ευτυχως ειναι εταιρικο το συμβολαιο με ολες τις καλυψεις μεσα κ οικονομικο σχετικα.

παλιοτερα ειχαμε μικτη κ στα 2, αλλα πλεον κανουμε τον σταυρο μας να μην τυχει κατι:rolleyes: αν κ εγω ηθελα ακομη μικτη γιατι κ στο παρελθον που την ειχαμε τα εβγαλε τα λεφτα της απο ζημιες οπως χαλαζι κ αλλα ατυχηματακια....

και στο σπιτι ειχαμε κανει επεκταση ,απο τα υποχρεωτικα λογω δανειου, κ ειχαμε ασφαλισει και το περιεχομενο. 1 χρονια τον επιασε τον Τ. να την κοψουμε την εξτρα καλυψη κ ηταν η χρονια που εβαλα φωτια στην κουζινα.................:?:-?:? πηραμε μεγαλο μερος της ζημιας ευτυχως,αλλα θα μπορουσαμε ολο! τωρα την εχουμε ξαναβαλει φυσικα!!!:rolleyes:

τι να πω καλα να ειμαστε φυσικα,αλλα καλο ειναι να προνοουμε κ για το αντιθετο. :|

σημερα ειχαμε τον αγιασμο στον παιδικο του μικρου κ εμαθα.....για τον θανατο μπαμπα συμαθητη του (κ κολλητου του) :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

να εχουμε την υγεια μας να χαιρομαστε τις οικογενειες μας.

Θέλω πολύ να ασφαλίσω το σπίτι γιατί είμαι πολύ φοβιτσιάρα. Το ποσό δεν είναι τεράστιο κάθε χρόνο αλλά δεν περισσεύουν τα άτιμα... Απ την άλλη... Αχ αχ δύσκολη η ζωή κόρες!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες κορούλες καλημέρα.

Η χθεσινή μέρα είχε πολύ δουλίτσα οπότε σήμερα είχα οργανώσει το πρωινό μου για διάφορες δουλίτσες.

Πήγα το φιογκάκι σχολείο, μετά είδα λίγο το Ναυτακι μας {;) }, επέστρεψα σπίτι, πάρκαρα και πήγα με τα πόδια ν αλλάξω ένα δώρο του φιογκακίου, που δεν του έκανε. Του πήρα ένα νέο τζιν παντελόνι {οπότε τώρα έχει 2} και μία ακόμα φορμούλα! Τέλεια! Πήγα αποθήκη χαρτικών και επέστρεψα σπίτι, αφού τσάκισα 2-3 κουλουράκια... μάζεψα την κουζίνα μου, έβαλα ένα σακάκι του μπαμπά μου να πλένεται {το θέλει αύριο}, μάζεψα το σπιτάκι μου, σκούπισα τα μπαλκόνια, έκανα γενική το μπάνιο και γενικά, φροντίζω να διατηρώ το σπιτάκι μου μαζεμένο και το μυαλουδάκι μου, ήρεμο! ;) Πολύ σημαντικό για μένα!

Πριν το παρτυ του φιογκακίου, κάναμε ένα "ντου" στη βιβλιοθήκη του και ξεσκαρτάραμε ποια βιβλία ήταν για δόσιμο. Φτιάχτηκε λοιπον και η βιβλιοθήκη και εγώ δίνω τα βιβλία που είχαμε ξεχωρίσει σε διάφορες φίλες για τα παιδάκια τους.

Επισης, ακόμα ένα που θέλω να μοιραστώ μαζί σας βρε κοριτσάκια μου, είναι το πως εχω αρχίσει να περιποιούμαι λιγάκι περισσότερο το κουφαράκι μου. Οχι τρελά πράγματα, δεν είναι ο τυπος μου.. απλώς φτιάχνω {οπως σας ελεγα πριν λίγες μέρες} τα μαλλάκια μου, κάτι που μου ανεβάζει πολύ τα κέφια και προσέχω τα ρουχαλακια μου, ακόμα και αν φοράω φόρμα. Και ελαφρώς, βάφομαι..

Βοηθείστε το κουφαράκι σας.. μην το παραμελείτε! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Σήμερα ξύπνησα με απίστευτο πονοκέφαλο που μου δημιούργησε ζαλάδα και εμετό. Νομίζω ότι το σώμα μου με προειδοποιεί ότι δεν αντέχει άλλο. Η αλήθεια είναι ότι έχω φορτωθεί πάρα πολλά με αποτέλεσμα να υπάρχουν μέρες που δεν κάθομαι δευτερόλεπτο...

Λοιπόν για τις ασφάλειες των αυτοκινήτων που λέτε κι εμείς μέσω ιντερνετ τις κάνουμε και κερδίζουμε αρκετά χρήματα. Το σπίτι μας δεν το έχουμε ασφαλίσει ποτέ και επίσης δεν έχουμε ιδιωτική ασφάλεια υγείας. Γενικά δεν πολυεμπιστεύομαι τις ασφαλιστικές ειδικά μετά από μια περιπέτεια υγείας που είχε η μαμά μου παλιά και πήρε ελάχιστα χρήματα.

Για τα τηλέφωνα έχω κάνει κι εγώ κι ο άντρας μου πολύ οικονομικά πακέτα. Το μεγάλο μας θέμα είναι τα καύσιμα και η θέρμανση. Δυστυχώς ξοδεύουμε μεγάλα ποσά και δε μπορούμε να κάνουμε οικονομία.

Ειρήνη δε μπορώ να κάνω εκκαθάριση στη βιβλιοθήκη γιατί ο άνδρας μου έχει χαρτιά της δουλειάς του και δεν ξέρω ούτε τι είναι άχρηστο ούτε πως να τα οργανώσω. Στα ρούχα του εννοείται ότι κάνω μόνη μου τις εκκαθαρίσεις δυο φορές το χρόνο όταν φτιάχνω ντουλάπες και δεν το καταλαβαίνει ποτέ!

Από δουλειές σήμερα μόνο μαγείρεμα και συμμάζεμα. Ευτυχώς είναι Παρασκευή γιατί δεν τηνπαλεύω άλλο.

Φιλάκια


h6cQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...