Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσακια του τοπικ!

Σας βρηκα οταν γυρισαμε απο διακοπες ψαχνοντας να βρω ευκολες λυσεις που θα μου διευκολυνουν τη ζωη σε ο,τι αφορα το σπιτι και γενικως... Easy living που λεει και το τοπικ...

Οφειλω να ομολογησω πως δεν εχω διαβασει ολες τις σελιδες.. Εχω διαβασει ομως αρκετες κι εχω βαλει ενα -ας το πουμε- προγραμμα στις δουλειες του σπιτιου ετσι ωστε να μη διαλυομαι σε 1000 μετωπα και μετα να μη μπορω να το μαζεψω! :wink:

Για εμενα ειναι ΠΟΛΥ σημαντικο ο χωρος μου να ειναι τακτοποιημενος και καθαρος καθως μετα απο μια μεγαλη περιπετεια/λαχταρα που ειχαμε το καλοκαιρι (επαθε η αδερφη μου κριση επιληψιας μεσα στη θαλασσα), εμφανισα μια μορφη αγοραφοβιας και με επιασε μια επιθυμια για κλεισουρα να το πω; Σπιτογατιαση να το πω; Συνδρομο της φωλιας να το πω; Εν πασει περιπτωσει ο,τι κι αν ειναι αυτο το πολεμαω.. :-) Αλλα σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για οσα ειχατε γραψει κατα καιρους καθως τα εφαρμοσα (τα περισσοτερα απο αυτα τουλαχιστον) και πλεον λατρευω το χωρο μου ετσι οπως ειναι.. :D

Ειρηνη μιλησαμε και στο φατσοβιβλιο! Να εισαι καλα κοριτσι μου ΠΑΝΤΑ!

Σημερα ειχα πολλες εξωτερικες δουλειες να κανω.. Επρεπε να ανανεωσω την καρτα ανεργιας μου, να παω δημαρχειο για ενα εγγραφο και μετα να καταθεσω καποια χαρτια στο δημο μας για ενα προγραμματακι.. Οποτε δεν προλαβα να κανω πολλα πραγματακια.. Ειχα φροντισει βεβαια ο νεροχυτης και ο,τι πεφτει στο ματι να ειναι τακτοποιημενο απο χθες το βραδυ και ετσι σημερα μολις γυρισαμε απο τις δουλειες μας ανοιξα πορτοπαραθυρα να αεριστει ο χωρος, εστρωσα κρεβατια, απλωσα ενα πλυντηριο, εβαλα αλλο ενα, εφτιαξα μπιφτεκακια με ριζοτο και μεχρι να γινει το φαγητο, εβγαλα βολτα το σκυλι μας αφου πρωτα μαζεψα τις ακαθαρσιες απο την αυλη και το ταϊσα..

Εδω θα ειμαι και θα τα λεμε!

Καλως σας βρηκα!!! :D:D:D:D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη,Χρύσα τι ακριβώς είναι το country style?Δηλαδή πώς δημιουργείται?

Μια χαρά στα είπε η Χρύσα μας και είναι τέλεια οικοδέσποινα που έβαλε και φωτογραφίες! ;) Οι φωτογραφίες, προσωπικά, πάντα με βοηθούν!

Το country style είναι έρχεται κυρίως από την αγγλική {και όχι μόνο} ύπαιθρο... φυσικά το συναντάμε σε πολλές μορφές πλέον και το προσαρμόζουμε στα γούστα μας {και πολλή καλά κάνουμε... :tongue:}.

Είμαι στην προσπάθεια ακόμα Μυρτώ μου αλλά μου αρέσει τόσο πολύ και έχω βαρεθεί να βλέπω κλωνοποιημένα σπίτια που θα το παλέψω... ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη με γεια το κουρεματάκι!

Εγώ πάλι έχω μια ανεξήγητη κούραση που συνοδεύεται με πολλά νεύρα...Ίσα, ίσα που μάζεψα το νεροχύτη το πρωί,ξεσκόνησα,σκούπισα,σφουγγάρισα.Πάράλληλα έβαλα ένα πλυντήριο και το άπλωσα,άλλαξα τα σεντόνια και τακτοποίησα τα παιχνίδια του νεαρού στο παιδικό.Φαγητό είχαμε οπότε δεν ασχολήθηκα.Για το βράδυ δεν έμεινε όμως οπότε κάτι πρέπει να ετοιμάσω...Ααααα και να σιδερώσω.

Ευχαριστώ, μικρό μου! ;)

Αχ.. και γω τώρα έχω έναν εκνευρισμό.... ξεκίνησε το διάβασμα και ήδη γκρινιάζουμε... :?.

Ειχα προγραμματίσει να σιδερώσω αλλά δεν ξέρω.... :|:neutral:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλιστα, κατάλαβα ποιο λες....αυτό που συνήθως έχει ανοιχτόχρωμα έπιπλα - ντουλάπια. ναι ωραίο είναι, αν το ξεκινήσεις απ την αρχή δηλαδή με ανοιχτόχρωμα ξύλινα έπιπλα λογικά βγαίνει πολύ όμορφο

Όχι δεν είναι απαραίτητο, κοριτσάκι μου!

Ξεκίνησε με το λευκό χρώμα ξύλου και παστέλ υφάσματα αλλά με την πάροδο του χρόνουν έχει εξελιχθεί.

Εγώ, σκέψου, στο σαλόνι θα διακοσμήσω σε country style, σε καφέ τόνους :P .


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλό ξεκίνημα στο διαβασμα Ειρήνη μου!

Πάλι ευκαιρία βρήκες για να αδειασεις τη ντουλάπα σου?:P:pΜπράβο ,θα τα ευχαριστηθεί πάλι η μικρη!

Να χαίρεσαι τους αγαπημένους σου και να ανάψεις ενα κεράκι στη μαμά σου που σε προσέχει από μακρια...

Αααα με γεια το μαλλι!

Ναι Χρύσα μου. Είναι ρούχα που δεν τα έβαλα φέτος το καλοκαίρι οπότε... ;) .

Τα συγκεκριμένα ρούχα, πάνε αλλού.

Εχω μία φίλη, που ήμασταν μαζί στην 6η Δημοτικού. Χαθήκαμε με την πάροδο των χρόνων και ξαναβρεθήκαμε πριν 1 χρόνο μέσω facebook. Πλέον είναι και πελάτισσά μου αλλά πίνουμε και τους καφέδες μας.

Πριν 1 εβδομάδα πήγα σπίτι να την ετοιμάσω μαζί με την αδερφή της για έναν γάμο που είχαν και μου έδωσε ένα καταπληκτικό ζευγάρι παπούτσια {μποτάκια φθινοπωρινά / ανοιξιάτικα}, τα οποία πήρε για την κόρη της και τελικά δεν της έκαναν. Και εκείνες φορούν 39 νούμερο και η μικρή 37. Ημουν η μόνη που της έκαναν.

Ε, αφού με σκέφτηκε η κοπέλα και εγώ έχω να δώσω ρούχα γιατί να μην τα δώσω αυτή τη φορά στην μικρή της ε? Είναι τόσο όμορφο να βοηθάμε... και προσωπικά μου άρεσαν πολύ τα μποτάκια!!! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσακια του τοπικ!

Σας βρηκα οταν γυρισαμε απο διακοπες ψαχνοντας να βρω ευκολες λυσεις που θα μου διευκολυνουν τη ζωη σε ο,τι αφορα το σπιτι και γενικως... Easy living που λεει και το τοπικ...

Οφειλω να ομολογησω πως δεν εχω διαβασει ολες τις σελιδες.. Εχω διαβασει ομως αρκετες κι εχω βαλει ενα -ας το πουμε- προγραμμα στις δουλειες του σπιτιου ετσι ωστε να μη διαλυομαι σε 1000 μετωπα και μετα να μη μπορω να το μαζεψω! :wink:

Μπράβο! Πολύ σημαντικό!

Για εμενα ειναι ΠΟΛΥ σημαντικο ο χωρος μου να ειναι τακτοποιημενος και καθαρος καθως μετα απο μια μεγαλη περιπετεια/λαχταρα που ειχαμε το καλοκαιρι (επαθε η αδερφη μου κριση επιληψιας μεσα στη θαλασσα), εμφανισα μια μορφη αγοραφοβιας και με επιασε μια επιθυμια για κλεισουρα να το πω; Σπιτογατιαση να το πω; Συνδρομο της φωλιας να το πω; Εν πασει περιπτωσει ο,τι κι αν ειναι αυτο το πολεμαω.. :-) Αλλα σας ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για οσα ειχατε γραψει κατα καιρους καθως τα εφαρμοσα (τα περισσοτερα απο αυτα τουλαχιστον) και πλεον λατρευω το χωρο μου ετσι οπως ειναι.. :D
Πραγματικά, τρομακτικό. Ελπίζω να είστε όλοι καλά, τώρα.

Ειρηνη μιλησαμε και στο φατσοβιβλιο! Να εισαι καλα κοριτσι μου ΠΑΝΤΑ!

Το μήνυμα σου... τι να πω... χθες, σε είχα ευχαριστήσει για τα υπέροχα λόγια σου, και εδώ, με νωρίτερο μήνυμα... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Το σπιτι ειναι τακτοποιημενο και απο σιδερο εχει μεινει ενα πλυντηριο της μπεμπας και ενα με πουκαμισα του αντρουλη. Αλλα το βλεπω για αυριο....

Πολυ θα ηθελα να ανανωσω το καθιστικο με 2-3 ωραια μαξιλαρακια αλλα ολα μου φαινονται ακριβα -τα θελω μεγαλουτσικα γιατι ειμαστε της ξαπλας-.

Ερωτηση: στο σπιτι εχουμ ενα διαδρομο ουτε μακρυ ουτε ομως και κοντο που οδηγει στο μπανιο και στα υπνοδωματια. Μεχρι τωρα ο ενας τοιχος του ειναι αδειος απο τη μια πλευρα (με δυο ανοιγματα για τις πορτες των δωματιων) αλλα και παλι εχει κενους χωρους ο τοιχος (ο απεναντι ειναι τιγκα εχει μια ντουλαπα εντοιχισμενη τον ηλεκτρολογικο πινακα και μετα πορτα και τελος). Τι μπορω λοιπον να βαλω στον αδειο τοιχο, φοβαμαι αν βαλω πινακες ακομα και μικρους μην τον πνιξω. Καμια ιδεα?


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλα καλησπερα και απο εμενα.Χαθηκα για λιγες μερες καθως το εβαλα σκοπο να ξεκαθαρισω οσα περισσοτερα μπορω πριν ξεκινησω δουλεια.Και ναι σημερα επειτα απο 8 ημερες μπορω να πω οτι εκανα το καλυτερο δωρο στον ευατο μου.Το πολυπαθο σπιτακι μου με τις ταλαιπωρημενες ντουλαπες μπηκε επιτελους σε μια ταξη.Τα ντουλαπια της κουζινας εγιναν χρηστικα και περιεχουν αυτα μονο που χρειαζομαι.Τα υπολοιπα τα πεταξα η τα χαρισα.Οι ντουλαπες με τα ρουχα αδεισαν απο τα παραπανισια και επιτελους ξερω που βρισκεται το καθε τι.Μονο καποιες λεπτομερειες εμειναν οι οποιες ομως δεν με ενοχλουν μιας και περιοριζονται σε ενα μονο ραφι.Το μυστικο βεβαια ειναι δωσιμο η πεταγμα ολων αυτων που δε μας χρειαζονται.Δηλαδη αυτο που μα ςελεγε η μανουλα ΕΙΡΗΝΗ ολο αυτον τον καιρο.Και θελω πραγματικα να πω σε ολες σας αλλα και στην ΕΙΡΗΝΟΥΛΑ μας ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ:P:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα.

Το σπιτι ειναι τακτοποιημενο και απο σιδερο εχει μεινει ενα πλυντηριο της μπεμπας και ενα με πουκαμισα του αντρουλη. Αλλα το βλεπω για αυριο....

Πολυ θα ηθελα να ανανωσω το καθιστικο με 2-3 ωραια μαξιλαρακια αλλα ολα μου φαινονται ακριβα -τα θελω μεγαλουτσικα γιατι ειμαστε της ξαπλας-.

Ερωτηση: στο σπιτι εχουμ ενα διαδρομο ουτε μακρυ ουτε ομως και κοντο που οδηγει στο μπανιο και στα υπνοδωματια. Μεχρι τωρα ο ενας τοιχος του ειναι αδειος απο τη μια πλευρα (με δυο ανοιγματα για τις πορτες των δωματιων) αλλα και παλι εχει κενους χωρους ο τοιχος (ο απεναντι ειναι τιγκα εχει μια ντουλαπα εντοιχισμενη τον ηλεκτρολογικο πινακα και μετα πορτα και τελος). Τι μπορω λοιπον να βαλω στον αδειο τοιχο, φοβαμαι αν βαλω πινακες ακομα και μικρους μην τον πνιξω. Καμια ιδεα?

εχεις σκεφτει αυτοκόλλητα τοιχου??? υαρχουν απειρα σχεδια και χρωματα και οικονομικά. ή τι θα ελεγες για ενα υτοκολλητο ή μαυροπινακα που να γραφετε καλημερα, ανακοινωσεις, δουλειες, να ζωγραφιζετε

Link to comment
Share on other sites

Χρυσάκι μου αν και καθυστερημένα.. συλληπητήρια για τον πατερούλη σου! Να είσαστε γεροί να τον θυμάστε... Σου στέλνω την αγάπη μου!

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!Καλωσήρθες και πάλι και απ'ότι φαίνεται ξεκουραστηκες στις διακοπές και είχες διάθεση και για περαιτέρω ανανέωση στο σπίτι,μπράβο,μπράβο!:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

εχεις σκεφτει αυτοκόλλητα τοιχου??? υαρχουν απειρα σχεδια και χρωματα και οικονομικά. ή τι θα ελεγες για ενα υτοκολλητο ή μαυροπινακα που να γραφετε καλημερα, ανακοινωσεις, δουλειες, να ζωγραφιζετε

Συμφωνώ!Πολύ ομορφες ιδέες!Επίσης θα πρότεινα,το κλασικό πλέον,αλλα πολύ κομψο, να βάλεις κορνίζες διαφορες με φωτογραφίες σας.Ειδικά αν φαινεται απο κάπου αυτός ο τοιχος θα δειχνει πολυ ωραιο.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!Πολύ ομορφες ιδέες!Επίσης θα πρότεινα,το κλασικό πλέον,αλλα πολύ κομψο, να βάλεις κορνίζες διαφορες με φωτογραφίες σας.Ειδικά αν φαινεται απο κάπου αυτός ο τοιχος θα δειχνει πολυ ωραιο.:)

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα!

Να χαίρεσαι την οικογενεια σου και να σε χαίρονται ολοι οι αγαπημένοι σου!:):):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...