Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      • Καλή τύχη! 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Πήρα το πιτσιρίκι μου από το σχολείο και μαζί ηρθιε κασι η φίλη μου τον γιο της,κολλητο του δικού να παίξουν λιγο και αφού εφυγαν απλωσα αλλο ενα πλυντήριο και μαζεψα τα στεγνά καιετοιμάζω πατατούλες τηγανιτες για συνοδευτικό.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

επιτελους!!! βρηκα χρονο να σας γραψω τα νεα μου!

λοιπον εχω μπει για τα καλα στο πνευμα του easy living και προσπαθω να μυησω τον αντρα μου και την αδερφη μου που ηρθε να μεινει μαζι μας!

σας διαβαζω καθημερινα γιατι μου δινετε ενεργεια και δυναμη για να μπω σε μια ταξη!

μεχρι στιγμης οι ιδεες που υλοποιησα απο το σαιτ της Ειρηνης και απο δω ειναι οι εξης:

1) εχω ενα τετραδιακι για σημειωματαριο ωστε να μην ξεχναω τιποτα αλλα και να οργανωνω τις καθημερινες δουλειες μου

2) πεταξα οσα πιατα ειχαν ξεμεινει μονα τους απο παλια σερβιτσια

3) ορισα ενα καλαθακι για τα χρησιμα μικροπραγματα της κουζινας

και φυσικα περιποιηθηκα τον εαυτο μου:

4) εβγαλα τα φρυδια μου πολυ καλα ωστε να τα συντηρησω ελεγχοντας τα καθημερινα και

5) αλλαξα τα μαλλια μου βαφοντας τα επειτα απο 5 μηνες(!) και κοβοντας αφελειες

ομολογω οτι εχει φτιαξει η διαθεση μου για δουλειες, πραγμα που ποτε δεν το περιμενα :D

εκανα και αλλα στα πλαισια του easy living, γιατι ετσι και μπεις στο κλιμα εμφανιζονται συνεχως νεες ιδεες!

6) αγορασα ενα πλαστικο τραπεζομαντηλο για να μπορω με ενα βετεξακι να το εχω καθαρο απο ψιχουλα και υπολοιματα σε δευτερολεπτα!

7) αποφασισα να ξεφορτωθω γρηγορα και ευκολα τις στοιβες με τα ασιδερωτα αφηνοντας σχεδον τα μισα... ασιδερωτα! δεν θα σιδερωνω πια σεντονια, πετσετες μπανιου και πιτζαμες!

8 ) εφτιαξα ενα κουτι παιχνιδιων για τον γιο μου ντυνοντας μια απλη κουτα με αυτοκολλητο ρολο για ντουλαπια!

και για οσες εχουν το ιδιο προβλημα:

9) αποφασισα να μη περιμενω απο τους αντρες μου να ανεβαζουν αυτοι το καπακι της τουαλετας (γιατι ποτε δεν το κανουν :rolleyes:) - θα μενει μονιμα σηκωμενο και θα το κατεβαζω εγω οποτε χρειαζεται! :tongue:

αυτα τα ολιγα! :D και επεται συνεχεια! καλη σας μερα!

Ολες εχουμε βοηθηθεί από το καφε της Ειρηνης,είτε με ιδεες ,είτε με συμβουλές είτε απλά από την θετική ενέργεια.

Μπραβο που βρήκες λύσεις που σου ταιριάζουν και σε βοηθούν.Θα μου επιτρεψεις μονο μια ενσταση:?:Το τραπεζομάντηλο της κουζίνας:)Προφανως ομως εσενα σε βοηθάει και αυτό εχει σημασια!:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!! Sofiapar και λοιπές εορταζόμενες χρόνια πολλά για χθες!

Yotou να σας ζήσει, να είναι γερή και ευτυχισμένη!

Εμείς χθες ξεκινήσαμε να κάνουμε μια μινι γιορτούλα που κατέληξε σε σουπερ γιορτούλα! ήρθαν όλοι οι αγαπημένοι μου και ήμουν μες την χαρά!!! Και έλεγα να μην γιορτάσω λόγω έλλειψης χρημάτων, είναι και δύσκολος ο μήνας αφού ξεκινάμε τα παιδιά για σχολείο...

Τελικά είπα θα κάνω ένα γλυκό και ποτάκια... Μετά λέω ας πάρω και καμιά πίτσα να ψήσω να κάνω και μια τονοσαλάτα και τέλος.. και έτσι κάναμε.. περάσαμε πολύ ωραία, χαρήκαμε με τους ανθρώπους μας! Αφού είπαμε άλλη φορά δεν υπάρχει περίπτωση να το σκεφτούμε... λίγα λεφτά, μόνο γλυκάκι αλλά πολλή πολλή αγάπη!

Σήμερα ξύπνησα, πήγα τα μικρά για ύπνο, χάζεψα λίγο ίντερνετ και ξεκίνησα πλυσίματα κτλ.. Τελείωσα πριν λίγο, έπλυνα τα πάντα από πιατικά, έριξα και μια σκούπα και σφουγγάρισμα, πήρα τα μικρά από σχολείο και τέλος για σήμερα... έρχεται ο σύζυξ να αναλάβει υπηρεσία... !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειρηνη μου τελειες οι γοβες!! Με ενα τελειο πεντικιουρ θα δειχνουν ακομα πιο ομορφες!!

Γενεθλιαζεις ειπες;; Παρθενος εισαι καλο μου;; Πες το μου ντε!! Να την καταλαβω τη μανια με την οργανωση και την ταξη!! :tongue:

(Κι εμεις εχουμε πηξει στους Παρθενους σ' αυτο το σπιτι.. Εγω εχω ωροσκοπο, ο αντρας μου ειναι Παρεθνακι -γενεθλιαζει κιολας αυριο-, μονο η μικρη μας την εσκασε και βγηκε ευαισθητο ψαρακι :-P )

Δουλειες φαινομενικα τελειωσαν για σημερα (λεμε τωρα)..

Το βραδακι που η μικρη θα τεζαρει :lol: θα αναψω κερια και θα βαλω τις κρεμες μου περιμενοντας τον αντρουλη μου να γυρισει απο τη δουλεια!!! :wink:


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη,πολύ ομορφες οι γόβες,θα τις ευχαριστηθείς!

Επίσης πολύ ωραίες και οι ιδεες για τον διάδρομο,ειδικά το πατζούρι είναι όλα τα λεφτα!

Ευχαριστώ Χρύσα μου!

Οντως, τις έχω λατρέψει! Και πάνε και με τζιν αλλά και με total black ντύσιμο! Ευχαριστώ!

Αχ ναι....! Αυτή με το πατζούρι.. τη ζαχαρώνω και γω! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!! Sofiapar και λοιπές εορταζόμενες χρόνια πολλά για χθες!

Yotou να σας ζήσει, να είναι γερή και ευτυχισμένη!

Εμείς χθες ξεκινήσαμε να κάνουμε μια μινι γιορτούλα που κατέληξε σε σουπερ γιορτούλα! ήρθαν όλοι οι αγαπημένοι μου και ήμουν μες την χαρά!!! Και έλεγα να μην γιορτάσω λόγω έλλειψης χρημάτων, είναι και δύσκολος ο μήνας αφού ξεκινάμε τα παιδιά για σχολείο...

Τελικά είπα θα κάνω ένα γλυκό και ποτάκια... Μετά λέω ας πάρω και καμιά πίτσα να ψήσω να κάνω και μια τονοσαλάτα και τέλος.. και έτσι κάναμε.. περάσαμε πολύ ωραία, χαρήκαμε με τους ανθρώπους μας! Αφού είπαμε άλλη φορά δεν υπάρχει περίπτωση να το σκεφτούμε... λίγα λεφτά, μόνο γλυκάκι αλλά πολλή πολλή αγάπη!

Είδες πόσοι σε αγαπάνε??!!! :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου τελειες οι γοβες!! Με ενα τελειο πεντικιουρ θα δειχνουν ακομα πιο ομορφες!!

Έτσι ακριβώς!!! Ετσι!!! ;);)

Ευχαριστώ, μικρό μου!

Γενεθλιαζεις ειπες;; Παρθενος εισαι καλο μου;; Πες το μου ντε!! Να την καταλαβω τη μανια με την οργανωση και την ταξη!! :tongue:

(Κι εμεις εχουμε πηξει στους Παρθενους σ' αυτο το σπιτι.. Εγω εχω ωροσκοπο, ο αντρας μου ειναι Παρεθνακι -γενεθλιαζει κιολας αυριο-, μονο η μικρη μας την εσκασε και βγηκε ευαισθητο ψαρακι :-P )

Ναι, Παρθενάκι... αμ τι νόμιζες παιδί μου?? Ολη αυτή η μούρλα, που πάσχω από τρέλα καλη μου, τι ήταν???!!!! :lol::lol::lol:

Να τον χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έφαγα και γω και έπλυνα τα πιατικά.

Το φιογκάκι είναι δίπλα μου τώρα και γράφει ένα φυλλάδιο στα μαθηματικά, κάνοντας και διαλείμματα ενδιάμεσα και γω μιλάω με σας.

Λέω ν αλλάξω χρώμα στα ποδαράκια μου και αφού ξεκουραστώ λίγο να μπω να κάνω το μπάνιο... βλέπουμε...

Φιλάκια σε όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει πολύ που τα χρώματα της μόδας στα νύχια είναι ίδια με τα περσινά...Ειχα πάρει αρκετά σκουρόχρωμα περυσι και δεν τα χάρηκα πολύ,ελπίζω να τα χρησιμοποιήσω φέτος...Και φυσικά το δαμασκηνί και το μπλε!!!Ανυπομονώ να βρεθεί...χρόνος να τα βάψω...

Ασχετο,αλλά μόλις είδα την ανάρτηση της αρχηγού στο φβ

Link to comment
Share on other sites

Λέω ν αλλάξω χρώμα στα ποδαράκια μου

Ζηλεύω!!!

Φετος την πάτησα...

Επέστρεψα πολύ νωρίς στα κλειστά παπούτσια

Πήρα στις προσφορές δυο ζευγάρια μπαλαρίνες που μου άρεσαν πολύ,στρίμωξα τα ποδαράκια μου εκεί μέσα μεσά το άπλωμα του καλοκαιριού στα σανδάλια κτλ...Μιλάμε για ΤΟ παπουτσοφάγωμα...Τι τράβηξα...:shock:Τωρα που ανοιξαν τα παπουτσάκια και φοριούνται άνετα δεν μπορω να βάψω νυχάκια:(:(Θα χαλάσουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλησπέρα!!!

Σας διαβάζω ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ , μαθαίνω πράγματα, προσπαθώ να τα εφαρμόσω κ κάνω τη ζωή μου καλύτερη! Έχω να γράψω νομίζω από τότε που ήμουν λεχώνα κ δεν την πάλευα καθόλου.. Τώρα το μικρό μου είναι 6 μηνών κ εγώ την παλεύω μια χαρά!

Μιας κ μιλάτε για ήδη διακόσμησης κ εφόσον με απασχολεί κ μένα το θέμα είπα να σας ενοχλήσω.. Αγαπημένο το country αλλά επειδή δεν αρέσει ιδιαίτερα στο σύζυγο, όταν φτιάξαμε το σπίτι κ τα έπιπλά μας καταλήξαμε κ μεις στο mix ʼnʼ match! Μπαίνω επιτέλους στο θέμα!! Λόγω αύξησης της οικογένειας αναγκαστήκαμε να αλλάξουμε υπνοδωμάτιο. Έχει βαμμένη λευκή ξύλινη στέγη και ο τοίχος ενώ τον θέλαμε λιλά(όπως στο παλιό δωμάτιο) μας βγήκε κάπως.εεε…μμμ… ροζουλί! Ερώτηση!! Τι χρώμα κουρτίνες να βάλω?? Κ πώς να το διακοσμήσω ώστε να μην είναι πολύ κοριτσίστικο το δωμάτιο;;οέο;;( δεν μπορούμε δυστυχώς αυτή τη στιγμή να αλλάξουμε το χρώμα στον τοίχο..) Η κρεβατοκάμαρα είναι ξύλινη δρυς, πολύ λιτό σχέδιο.

Επίσης να αναφέρω ότι έχω βάλει στόχο στο τέλος της εβδομάδας το 0 άπλυτα 0 ασιδέρωτα,για να δούμε!

Στέλνω τον απέραντο θαυμασμό μου στην αρχηγό Ειρήνη αλλά κ σε όλες εσάς βεβαίως βεβαίως που προσπαθείτε καθημερινά κ δίνετε κ σε μας κουράγιο!


xhbDp2.png863np2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...