Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 58 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Τι να πω τώρα … είχα τόση αισιοδοξία … αλλά όπως λες έχεις την κόρη σου τιν δύναμη σου … είναι τόσο θετικό που εχεια ήδη ένα παιδί και ίσως ακούγεται περίεργο αυτό που λέω αλλά για εμένα που δεν έχω ακόμα ένα παιδάκι μου ακούγεται τόσο ενθαρρυντικό που έχεις μια μικρή αγκαλιά δίπλα σου η οποία μπορεί να απαλύνει κάθε πόνο . Πως θα προσχωρήσετε τώρα τι σπυ είπε ο γιατρός ;;; Θα αδιαθετήσεις ; Θα πρέπει να κανείς κάτι άλλο να πέσει η χοριακη ;

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Μου αρεσει πολύ που τα χρώματα της μόδας στα νύχια είναι ίδια με τα περσινά...Ειχα πάρει αρκετά σκουρόχρωμα περυσι και δεν τα χάρηκα πολύ,ελπίζω να τα χρησιμοποιήσω φέτος...Και φυσικά το δαμασκηνί και το μπλε!!!Ανυπομονώ να βρεθεί...χρόνος να τα βάψω...

Ασχετο,αλλά μόλις είδα την ανάρτηση της αρχηγού στο φβ

Ευχαριστώ για το like, πουλάκι! :P

Ναι, ειναι πολύ κοντινά χρώματα! Έχει προστεθεί το βαθύ πράσινο {που από πέρσι άρχισε να "παίζει"} και τα μεταλλικά. Κατά τα λοιπά τα ίδια, όπως έγραψα στο face!!! :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ για το like, πουλάκι! :P

Αμα με ευχαριστούσες κάθε φορά για τα like βρε αρχηγόπουλο θα έπρεπε να προσλάβεις γραμματέα, να γράφει τις ευχαριστίες:tongue:

Μην με ευχαριστείς!

Μου αρέσουν τα ωραία πράγματα που φτιάχνεις,ε να μην το δηλώσω;

Κρίμα να μην σε εχουμε όλες κοντά μας...

Δεν κάνεις μια τουρνέ;:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ζηλεύω!!!

Φετος την πάτησα...

Επέστρεψα πολύ νωρίς στα κλειστά παπούτσια

Πήρα στις προσφορές δυο ζευγάρια μπαλαρίνες που μου άρεσαν πολύ,στρίμωξα τα ποδαράκια μου εκεί μέσα μεσά το άπλωμα του καλοκαιριού στα σανδάλια κτλ...Μιλάμε για ΤΟ παπουτσοφάγωμα...Τι τράβηξα...:shock:Τωρα που ανοιξαν τα παπουτσάκια και φοριούνται άνετα δεν μπορω να βάψω νυχάκια:(:(Θα χαλάσουν...

Οχι βρε πουλάκι μου...! :? Ηδη???!!! Δεν ζεσταίνονται τα ποδαρίνια σου?

Εγώ έβαλα μποτάκι (φθινοπωρινό, πάνινο λεπτό), χωρίς κάλτσες φυσικά στο alegria μαζί με το τζινακι μου, την Κυριακή που πήγαμε στο alegria και ίδρωσε το πόδι μου, πιέστηκε και ήρθε και τουμπάνιασε... Δεν τα ξαναβγάζεις έστω προσωρινά {τις μέρες που θα έχει ήλιο και θα ζεσταίνεσαι?}:confused:

Υ.Γ. Αν τα βάψεις σήμερα το βράδυ και φορέσεις τα παπουτσάκια σου αύριο δεν θα χαλάσουν. Εμένα δεν χάλασαν με τα πάνινα αλλά και γενικά, τον χειμώνα άμα φορέσω παπούτσι την επόμενη, δεν παθαίνει τίποτα. Και στις πελάτισσες μου, το ίδιο λέω. Το χεις τσεκαρει? Σου χαλάνε?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Λόγω αύξησης της οικογένειας αναγκαστήκαμε να αλλάξουμε υπνοδωμάτιο. Έχει βαμμένη λευκή ξύλινη στέγη και ο τοίχος ενώ τον θέλαμε λιλά(όπως στο παλιό δωμάτιο) μας βγήκε κάπως.εεε…μμμ… ροζουλί! Ερώτηση!! Τι χρώμα κουρτίνες να βάλω?? Κ πώς να το διακοσμήσω ώστε να μην είναι πολύ κοριτσίστικο το δωμάτιο;;οέο;;( δεν μπορούμε δυστυχώς αυτή τη στιγμή να αλλάξουμε το χρώμα στον τοίχο..) Η κρεβατοκάμαρα είναι ξύλινη δρυς, πολύ λιτό σχέδιο.

Εμείς έχουμε ξαναμιλήσει και φυσικά σε θυμάμαι, μικρό μου!

Κοίτα, αν την έβλεπα, θα είχα καλύτερη πρόταση. Τώρα επειδή μιλάμε για κρεβατοκάμαρα ενηλίκων που τυχαία βγήκε ροζ ο τοίχος, θα σκεφτόμουν να το ισορροπήσω με ένα γκρι που ταιριάζει τέλεια στο ροζ. Θα το διακοσμούσα επίσης με πινελιές σε τόνους γκρι ώστε και να έρθει ισορροπία χρωμάτων αλλά και να "εξουδετερώσεις" λίγο το girly χρώμα.

Επίσης να αναφέρω ότι έχω βάλει στόχο στο τέλος της εβδομάδας το 0 άπλυτα 0 ασιδέρωτα,για να δούμε!

Στέλνω τον απέραντο θαυμασμό μου στην αρχηγό Ειρήνη αλλά κ σε όλες εσάς βεβαίως βεβαίως που προσπαθείτε καθημερινά κ δίνετε κ σε μας κουράγιο!

Μακάρι να πιάσεις το στόχο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και πάλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ, γι αυτά που γράφεις! Σ ευχαριστώ ΠΟΛΥ! :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε πουλάκι μου...! :? Ηδη???!!! Δεν ζεσταίνονται τα ποδαρίνια σου?

Μπα...Είμαι κρυουλιάρα

Εγώ έβαλα μποτάκι (φθινοπωρινό, πάνινο λεπτό), χωρίς κάλτσες φυσικά στο alegria μαζί με το τζινακι μου, την Κυριακή που πήγαμε στο alegria και ίδρωσε το πόδι μου, πιέστηκε και ήρθε και τουμπάνιασε... Δεν τα ξαναβγάζεις έστω προσωρινά {τις μέρες που θα έχει ήλιο και θα ζεσταίνεσαι?}:confused:

Αμα τα βγάλω,πώς θα τα ξαναστριμώξω;Σκέφτομαι ότι θα με ξανακόψουν...

Υ.Γ. Αν τα βάψεις σήμερα το βράδυ και φορέσεις τα παπουτσάκια σου αύριο δεν θα χαλάσουν. Εμένα δεν χάλασαν με τα πάνινα αλλά και γενικά, τον χειμώνα άμα φορέσω παπούτσι την επόμενη, δεν παθαίνει τίποτα. Και στις πελάτισσες μου, το ίδιο λέω. Το χεις τσεκαρει? Σου χαλάνε?

Λες να το κάνω έτσι;

Το θέμα είναι ότι βράδυ μπλέκω με τον μικρό και μετά περνά η ώρα και βαριέμαι...Βαμμένα τα έχω βέβαια,αλλά άρχισαν να χαλάνε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμα με ευχαριστούσες κάθε φορά για τα like βρε αρχηγόπουλο θα έπρεπε να προσλάβεις γραμματέα, να γράφει τις ευχαριστίες:tongue:

Μην με ευχαριστείς!

Μου αρέσουν τα ωραία πράγματα που φτιάχνεις,ε να μην το δηλώσω;

Κρίμα να μην σε εχουμε όλες κοντά μας...

Δεν κάνεις μια τουρνέ;:tongue:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΦΩΝΑ:

Η γραμματεία, παρακαλώ... ακούει η γραμματεία? Να παρουσιαστεί στη Δ/νση παρακαλώ!!! :tongue::tongue::tongue:

Τουρνέ???!!! :lol::lol::lol: Έπεσα κάτω από τον καναπέ από τα γέλια βρε!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol: χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Στη βράση κολλάει το σίδερο!!!

Λοιπόν ξέβαψα νύχια και θα τα ξαναβάψω ευθύς αμέσως

Σκούρο μωβ,έτσι μου ρθε...

Ο μικρός κοιμάται και θα αργήσω να βγω από το σπίτι,οπότε προλαβαίνουν να στεγνώσουν καλά

Στην τελική ας βάλω σανδάλι

Για μια φορά δεν θα ξεμάθει το ποδάρι μου,να μην ξαναμαζεύεται μετά

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω κ τις υπολοιπες για τις ευχες σας!

σοφια πολυχρονη να εισαι! δεν χρειαζονται πολλα λεφτα για να κανεις σουπερ γιορτη, πολυ κεφι χρειαζεται!

καθαρισα το βρωμο-room μου (3η κρεβατοκαμαρα που παιζει το ρολο αποθηκης να το πω, οτι δεν θελουμε να βλεπουμε το βαζουμε εκει να το πω, βιβλιοθηκη να το πω, θα σας γελασω!) κ μαζεψα οτι ηταν για παταρι, κ αν δεησει ο καλος μου να τα βαλει καλως, αλλιως με βλεπω να σκαρφαλωνω εγω (παλι!)

αλευρωσα τον γαυρο, κ καθαρισα κ εκοψα τις πατατες για τηγανισμα. περιμενω ενα τηλ απο τον χασπαντ να ξεκινησω το τηγανισμα. η μικρη παιζει μεσα στην κουνια της κ εγω ειπα να κανω ενα διαλλειμα απο τις δουλειες.

Link to comment
Share on other sites

Γκρι ε?? Μμμμ κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κ εγώ.. Μπορεί κ να ανεβάσω φωτό αν τα καταφέρω.. Βέβαια στην αρχή το είχα στο μυαλό μου σα συνδυασμό του μωβ κ του λευκού.. Είδωμεν! Τώρα για το κρεβατοκάμαρα ενηλίκων είναι σχετικό γιατί μερικές φορές αισθάνομαι συνομήλικη με το γιο μου! Θα μπορούσε το δωμάτιό μου να είναι ένα κοριτσίστικο παιδικό δωμάτιο! Αλλά έχω κ το σύζυγο που με φέρνει στα ίσα μου:wink: Ειρήνη ευχαριστώ! Κ κάθε νέα ιδέα ευπρόσδεκτη!

υ.γ. πήγα κ εγώ στο alegria την προηγούμενη Κυριακή!


xhbDp2.png863np2.png
Link to comment
Share on other sites

Γκρι ε?? Μμμμ κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κ εγώ.. Μπορεί κ να ανεβάσω φωτό αν τα καταφέρω.. Βέβαια στην αρχή το είχα στο μυαλό μου σα συνδυασμό του μωβ κ του λευκού.. Είδωμεν! Τώρα για το κρεβατοκάμαρα ενηλίκων είναι σχετικό γιατί μερικές φορές αισθάνομαι συνομήλικη με το γιο μου! Θα μπορούσε το δωμάτιό μου να είναι ένα κοριτσίστικο παιδικό δωμάτιο! Αλλά έχω κ το σύζυγο που με φέρνει στα ίσα μου:wink: Ειρήνη ευχαριστώ! Κ κάθε νέα ιδέα ευπρόσδεκτη!

υ.γ. πήγα κ εγώ στο alegria την προηγούμενη Κυριακή!

Θα επανέλθω μικρό μου σ' αυτό. Εχω ακόμα μία ιδέα... λίγο "προχώ" :tongue:

Υ.Γ. Τέλειος ο συνδυασμός λευκού-μωβ. Θα ήταν τέλειο.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΦΩΝΑ:

Η γραμματεία, παρακαλώ... ακούει η γραμματεία? Να παρουσιαστεί στη Δ/νση παρακαλώ!!! :tongue::tongue::tongue:

Προς Διεύθυνση!

Αφεντικό να βάλω αγγελία για γραμματέα?????? μπουχαχαχαχαχαχ

Τμήμα μάρκετινγκ (μην ξεχνιόμαστε, δεν έχω πάρει επίδομα αδείας ακόμα!!!! :D :D :D :D )

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ερωτησούλα : επειδή πιέζομαι οικονομικά, θεωρείτε ότι είναι καλύτερα γυναίκα στο σπίτι 2 φορές το μήνα για τα "εβδομαδιαία" βασικά ή μια φορά το μήνα με περισσότερες ώρες για καλή γενική??


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λες να το κάνω έτσι;

Το θέμα είναι ότι βράδυ μπλέκω με τον μικρό και μετά περνά η ώρα και βαριέμαι...Βαμμένα τα έχω βέβαια,αλλά άρχισαν να χαλάνε...

Περιστερόπουλο, το λέω σε σένα, το έχω πει και στις πελάτισσες μου, το λέω και σε σας κορίτσια μου.

Τα νυχάκια συνήθως χαλάνε φθινόπωρο / άνοιξη, στα μεσοδιαστήματα όταν ήδη έχουμε βάλει κλειστά (μπαλαρίνες) αλλά δεν φοράμε καλτσάκια.

Χειμώνας:

Οταν φοράμε κάλτσες, καλσον, καλτσάκια δεν παθαίνουν ΤΙΠΟΤΑ αρκεί να τα έχετε βάψει από την προηγούμενη!!! Ούτε οταν φοράτε αθλητικά, ούτε όταν φοράτε 12ποντες!

Αρκεί να τα έχετε βάψει από την προγούμενη!

Υπάρχουν περιπτώσεις που θα μας χαλάσουν αλλά είναι συγκεκριμένες {π.χ. έχουμε κάνει πολύπλοκο nail art ή έχουμε βάλει πολλά strass ή τα πόδια μας πάσχουν από υπερβολική εφίδρωση}


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Στη βράση κολλάει το σίδερο!!!

Λοιπόν ξέβαψα νύχια και θα τα ξαναβάψω ευθύς αμέσως

Σκούρο μωβ,έτσι μου ρθε...

Ο μικρός κοιμάται και θα αργήσω να βγω από το σπίτι,οπότε προλαβαίνουν να στεγνώσουν καλά

Στην τελική ας βάλω σανδάλι

Για μια φορά δεν θα ξεμάθει το ποδάρι μου,να μην ξαναμαζεύεται μετά

Και πολύ καλά έκανες!

Τέλειο χρώμα, το λατρεύω! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...