Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλά ειμαι Ειρήνη μου! Περιμένω με το καλό το δεύτερο παιδάκι μου τώρα. Είμαι στις αρχές της εγκυμοσύνης, δύομιση μηνών.

Με το καλό, μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια πόσα έχετε γράψει; είστε φοβερές! Turwethiel, υπέροχες οι ιδές και οι φωτογραφίες! Από βδομάδα που θα έχω λίγο χρόνο θα προσπαθήσω να κάνω κι εγώ ντεκουπάζ!

Απουσιολόγε δείξε επιείκια!

Καλή αρχή στην προσπάθεια... είναι κόλλημα πάντως!:tongue:;)

Αααα, απουσίες το σκ δε βάζω...είστε ελεύθερες!:tongue::tongue::tongue:


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Κάποια κοπέλα ρωτούσε για κόστος βαψίματος σπιτιού. Μόλις τελειώσαμε ένα διαμέρισμα 100 τμ και έκανα την σούμα. Τα υλικά (ρολά, αστάρια, χρώματα, χαρτόνια, ταινίες) κόστισαν 700,00. Την εργασία ανέλαβαν οι άντρες του σπιτιού και γλιτώσαμε τα εργατικά. Οι οδηγίες της Κέλης είναι εξαιρετικές, έχει καλύψει τα πάντα. Εμείς βάλαμε Benjamin που έχουν λίγο πιο τσουχτερή τιμή, γι ΄αυτό προέκυψε αυτό το όμορφο νουμεράκι... πολλά μου φαίνονται τώρα που βλέπω το νούμερο γραμμένο!


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Turwethiel,διαβαζοντας ολα τα ποστ σου βεβαιωθηκα μεγαλωνουμε το ιδιο παιδι.Υπομονη.Εχεις δοκιλμασει να μην της δωσεις να φαει ? Μην το κανεις αδικος κοπος εγω δοκιμασα απο το πρωι στις 9 που ειχε φαει μισο τοστ αντεξε μεχρι τις 5 το απογευμα και δεν ζητησε τιποτα εεε μετα δεν αντεξα εγω

Αχ, δοκίμασα κι ήταν με ελάχιστο φαγητό από το πρωί ... και φυσικά δεν ζήτησε φαΐ...καλά με αέρα κοπανιστό χορταίνουν;;;;:confused::confused::confused:

Εσείς πως το λύσατε;


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

[quote=sweet_february;1786292

Εσβησε και η μαμα μου την τουρτα της και μπορω να πω πως τα 53α γενεθλια της ηταν τα πιο ευτυχισμενα -κατα γενικη ομολογια- που εχει περασει! :D

Να χαίρεσαι τη μαμά σου, πολύ νέα για γιαγιά!:P

ΥΓ Πολύ όμορφη η γιορτή που της κάνατε!

Επεξεργάστηκαν by Turwethiel
ΥΓ

ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας και απο μενα.

Εχετε γραψει ενα σωρο σελιδες αλλα θα τις διαβασω. Δεν με βλεπω ομως να σχολιαζω γιατι τα νεα σας θα εχουν "παλιωσει".

Εγω αυτες τις μερες σερνομαι και δεν κανω τιποτα στο σπιτι. Αχολουμε μονο με τη μπουμπου και με μαγειρεμα.

Καλη βδομαδα να εχουμε.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

το σκυλάκι μου "έφυγε"

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙ σαγαπώ πολύ

Λυπάμαι πολύ :cry::cry: Να σκέφτεσαι ότι δεν ταλαιπωρείται πια...:cry:

ΥΓ. Μου θύμισες τον δικό μου μπασταρδάκο, και συγκινήθηκα. :cry:


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε?Καλησπέρα...Ειρήνη μας είσαι καλύτερα σήμερα?

Εχθές τελικά δεν μαζευτηκα,κατάφερα όμως και εκανα τα τζαμια στο σαλόνι και την κουζίνα και σκούπισα και σφουγγάρισα,ετσι για να μην είμαστε χαλια.Το βραδάκι βγήκαμε εξω για φαγητό ,όπου είμασταν καλεσμένοι.

Σήμερα πήγαμε εκκλησία,μετα για καφε στο σπίτι μας με συγγενείς και αφού η μαμά μου ανέλαβε το φαγητό εκανα τις ντουλάπες μας.

Κατέβασα τα χειμωνιάτικα,καθαρισα τα εσωτερικά και τακτοποίησα τα καλοκαιρινά στιε θήκες,οι οποίες είναι ακόμη εξω γιατί πρεπει να προσθέσω όσα είναι τωρα απλυτα.Βεβαια αφησα και αρκετα καλοκαιρινα γιατί τουλάχιστον στο σπίτι ακόμη εχουμε ζεστη.Εβγαλα και μια σακούλα για δώσιμο,ρούχα δικά μου και του αντρα μου, και καποια που ηταν για πέταμα.

Το απόγευμα εβαλα και τη σιδερώστρα μες τη μεση και σιδέρωσα καποια ρούχα και νομίζω πως θα μείνει ετσι όλη την εβδομάδα μπας και καταφερω να τα εξαφανίσω.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικούλια στη μικρούλα σου και στης Margio. Πρόσφατα συνειδητοποίησα πόσα μικρόβια μεταφέρονται στα μωράκια από τις αγκαλιές και τα φιλιά των επισκεπτών... δεν μου είχε περάσει από το μυαλό μέχρι που το συζήτησα με μια μωρομάνα φίλη μου, η οποία μάλιστα φοβόταν να μου το πει για να μην παρεξηγηθώ. Σας τα λέω αυτά για να καταλήξω στο ότι δεν πρέπει να ντρέπεστε να λέτε αυτό που θεωρείται σωστό για το παιδί σας. Κάτι τόσο απλό, εμένα δεν μου περνούσε από το μυαλό λόγω απειρίας. Και αν κάποιος παρεξηγηθεί... ε, κακό του κεφαλιού του!

Ευχαριστώ.

Όσο για τα μικρόβια, με είχαν πάρει όλοι από φόβο και με θεωρούσαν υπερβολική, που ζητούσα να πλένουν χέρια με το που μπαίνουν σπίτι μου :shock::shock:

Μα και για μένα αυτό είναι βασική συνήθεια... Και φυσικά, σκούπιζα και με μαντηλακια τα χέρια του μωρού... :rolleyes::tongue:


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο μενα.

Εχετε γραψει ενα σωρο σελιδες αλλα θα τις διαβασω. Δεν με βλεπω ομως να σχολιαζω γιατι τα νεα σας θα εχουν "παλιωσει".

Εγω αυτες τις μερες σερνομαι και δεν κανω τιποτα στο σπιτι. Αχολουμε μονο με τη μπουμπου και με μαγειρεμα.

Καλη βδομαδα να εχουμε.

Καλέ δεν πειράζει, μπαγιάτικα σχολιάζω κι εγω... :tongue:

ΥΓ. έχει δώσει το ελεύθερο η Ειρήνη, βέβαια...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ούτε εγώ τα ξαναπλένω. Η "κλεψιά" που κάνω είναι ότι τα φυλάω ασιδέρωτα. Αφού έτσι κι αλλιώς ένα φρεσκάρισμα το χρειάζονται, το θεωρώ διπλή δουλειά. Τσαπατσούλιά;

Εννοείται πως ούτε εγω τα σιδερωνω.Αφού θελουν πάλι σιδερο για να τα φορέσουμε.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα δεν εχω αξιωθει να κανω τα δικα μας ρουχα. Μονο της μπεμπας εκανα. Ηταν και ο καιρος βεβαια πολυ ζεστος εδω. Σημερα δροσισε επιτελους οποτε ισως αυτη τη βδομαδα τα καταφερω.

Παντως η μπεμπα μπαινει σε φαση μαμαδιαση-φοβος αποχωρισμου και δεν μπορω να κανω και πολλα στο σπιτι....


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε μήπως στην γέννα μας εμφυτεύουν κανένα ειδικό τσιπάκι αντοχής;;:P:p

Λες? Με μια φίλη μου που το συζητούσα (εργαζόμενη με δυο μικρα παιδιά και χωρίς βοηθεια),μου ελεγε,απορω πως κουραζόμουν στην π.π εποχη.Ερχομουν από τη δουλειά ,απλωνόμουν σε ενα καναπέ και με επερνε ο υπνος από την κούραση.Τωρα μετα τη δουλεια ξανα ξεκινάει η μερα μου.!p:p:p


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...