Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια

Εμείς σήμερα ξεκουραζόμαστε, διαβάσαμε με την κόρη του πρωί και το απόγευμα έχουμε επανάληψη, οπότε εγώ μάλλον δεν έχω ξεκουραστεί ακόμα.....περιμένω να πάνε για ύπνο για να λιώσω και εγώ!!!

Για όσες ενδιαφέρεστε στις 4 Νοεμβρίου και ώρα 3 το μεσημέρι γίνεται στο κέντρο στην Αθήνα στο μαγαζί Μακάλο πάρτυ ανταλλαγής γυναικείων-ανδρικών-αξεσουάρ (τσάντες, παπούτσια, ζώνες κλπ) ....εγώ θα πάω να ανταλλάξω ρούχα!!! Όσες θέλετε να ανανεώσετε καρνταρόμπα χωρίς κόστος κανονίζουμε να βρεθούμε να πάμε παρέα!

μήπως ξέρεις καλή μου αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στη Θεσ/νίκη?Τι καλά που θα ήταν....


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μήπως ξέρεις καλή μου αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στη Θεσ/νίκη?Τι καλά που θα ήταν....

http://swishing-thess.blogspot.gr/

http://andallages.blogspot.gr/2012/05/fashion-party-vol4-last-event.html (αυτοί κάνουν συχνά και μάλλον ετοιμάζονται για φθινοπωρινό)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα! κ ελεγα οτι οι δικοι μου ειναι γυφτοι! δεν ειναι κ δυσκολο να καταλαβεις ποιοι στειλαν αδειο φακελο, μια λιστα απο τους καλεσμενους κ μια λιστα απο τα φακελα κ το βρησκεις στο λεπτο. εγω ξερω ποιοι ηταν αυτοι!

αν δεν τα διαθετεις, μιας κ δεν σου εβαλε καθολου καρτα, βαλτης 150-200 κ πολλα ειναι!

Θα τρελαθώ! Τι είναι αυτά που διαβάζω; Θα συμφωνήσω με την Υotou, 150 - 200 ευρώ είναι μια χαρά για δώρο, εφόσον λες ότι οι σχέσεις σας έχουν επανέλθει. Αλλιώς... άδειο φακελάκι :tongue:


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια καλημέρα και από μένα στα γρήγορα!;)

Φεύγω για δουλειά στο γραφείο του άντρα μου, το μεσημέρι αναλαμβάνω το πιτσιρίκι μιας φίλης μετά ψώνια στο super και το βραδάκι σινεμά και κάτι να τσιμπήσουμε έξω.

Βρε κοριτσάκια εγώ παιδάκια δεν έχω και όλο τρέχω!

Εσείς πως τα προλαβαίνετε όλα;!!! Φτου, μη σας ματιάσω!!!

Τα χειμωνιάτικα ρούχα-πουλόβερ, ζακέτες κ.λ.π- όταν τα ξαναβγάζετε για να τα ξαναβάλετε στις ντουλάπες ,τα ξαναπλένετε;:?

Aυτό ακριβώς αναρωτιέμαι κι εγώ κάθε φορά που με πιάνουν οι τεμπελιές μου...:rolleyes: Και περνώ κουράγιο για να κάνω κι εγώ καμιά δουλειά!


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια απο τις κολλητές μου, έκοψε πια επαφές μαζί μου εδώ και 3 χρόνια επειδή την ημέρα της βάφτισης της κόρης μου (Αθήνα - Σεπτέμβριο) είχε κλείσει να παντρευτεί (Σπέτσες) και είχε την απάιτηση να πάω :shock: :shock:

Εγώ όταν έκλεισα εκκλησία για βάφτιση την είχα ενημερώσει απο Ιούνιο και δεν ήξερε καν αν θα παντρευτεί και ξαφνικά τον Αύγουστο με ενημερώνει και της λέω δεν μπορώ γιατί βαφτίζω την κόρη μου.....είχε την απαίτηση να αλλάξω ημερομηνία βάφτισης για να πάω Σπέτσες.....δεν το έκανα φυσικά, αλλά μετά είχε την απαίτηση στις 3 που τελείωσε η βάφτιση και έφυγε ο κόσμος μετά να πάω σπίτι να αλλάξω και να πάω στο νησί για τον γάμο (7 η ώρα) !!! Δεν πάει καλά, ήμουν κομμάτια απο το τρέξιμο των ημερών!!! Ε το τελειωτικό χτύπημα ήρθε όταν μου είπε στο τηλέφωνο ότι ο άνθρωπος δύο σημαντικά γεγονότα έχει τον γάμο του και την κηδεία του, το πρώτο το έχασες..... :shock: :shock: :shock: :shock:

Τέτοιοι άνθρωποι για μένα είναι περιττοί στην ζωή μου.....απαράδεκτοι, δεν μιλάω να μην έρθει ο άλλος για βλακεία λόγο, εκεί θυμώνω, αλλά αν πρόκειται για δουλειά ή για εκδήλωση όπως είχα εγώ, νομίζω ήμουν δικαιολογημένη!

:shock::shock::shock: - χωρίς σχόλια


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!Εφτασε το Σαββατοκύριακο...

Σήμερα κανονικά είναι ημέρα καθαριότητας αλλα προς το παρόν ορεξη δεν εχω,είναι και σε καλή κατάσταση το σπίτι...Ελπίζω να πάρω λίγη ενέργεια και να ξεκινήσω.

Μου φαίνεται πως θα πρεπει να κατεβάσω σιγά σιγά και τα χειμωνιάτικα γιατί απ'ότι φαίνεται ο καιρός αλλάζει.

Εvi,συνήθως οι ανθρώποι που δεν εχουν χρήματα κάνουν τα καλύτερα δωρα,και αλλοι που μπορούν κανουν χρησιμοποιημένους δισκους και λοιπά.Αυτα είναι για γέλια!

Renata,οταν ερθει η ωρα και εσύ όλα θα τα προλαβαίνεις,καλύτερη οργάνωση χρειάζεται και επαναπροσδιορισμό στις προτεραιοτητες.

Βρε μήπως στην γέννα μας εμφυτεύουν κανένα ειδικό τσιπάκι αντοχής;;:P:p


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

συνήθως τα αποθηκεύω καθαρά οπότε δεν τα ξαναπλένω...μόνο αν κάτι δεν μ αρέσει σ αυτά...Θα ήταν πολύυυυυυυυυυυ μεγάλη δουλειά να τα ξαναπλύνω όλα, μια ντουλάπα πράγματα δηλαδή, συν δυο των παιδιών συν μια του συζύγου...

Ούτε εγώ τα ξαναπλένω. Η "κλεψιά" που κάνω είναι ότι τα φυλάω ασιδέρωτα. Αφού έτσι κι αλλιώς ένα φρεσκάρισμα το χρειάζονται, το θεωρώ διπλή δουλειά. Τσαπατσούλιά;


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα έκατσα από το πρωί. Η μεγάλη μας ξενύχτησε χτες με το βήχα... πήγε 11.30 να κοιμηθεί από τις 9.00 που ξάπλωσε. Μόνο εμετός δεν της ήρθε από το βήχα. Έκανα και αερολίν, αλλά τπτ. Τελικά με σταγόνες οτριβιν κάπως συνήλθε, παρόλο που μύξες δεν έχει ακόμα, ούτε μπούκωμα...είναι στο ανώτερο αναπνευστικό μας είπε η γιατρός (απλή ιωσούλα), αλλά θέλει πολύυυυυ ορό να καθαρίζει συνέχεια. Ευτυχώς από πυρετό, μόνο δεκατάκια, ούτε ντεπον δε δίνω...

Περαστικούλια στη μικρούλα σου και στης Margio. Πρόσφατα συνειδητοποίησα πόσα μικρόβια μεταφέρονται στα μωράκια από τις αγκαλιές και τα φιλιά των επισκεπτών... δεν μου είχε περάσει από το μυαλό μέχρι που το συζήτησα με μια μωρομάνα φίλη μου, η οποία μάλιστα φοβόταν να μου το πει για να μην παρεξηγηθώ. Σας τα λέω αυτά για να καταλήξω στο ότι δεν πρέπει να ντρέπεστε να λέτε αυτό που θεωρείται σωστό για το παιδί σας. Κάτι τόσο απλό, εμένα δεν μου περνούσε από το μυαλό λόγω απειρίας. Και αν κάποιος παρεξηγηθεί... ε, κακό του κεφαλιού του!


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουράγιο με το πακετάρισμα... πακέτο το πακετάρισμα, ε;;; :tongue::P

Μέχρι το καλοκαίρι θα περάσω κι εγώ τα ίδια... κι έχω τόοοοοοοσα τσουπλεκια να ξεκαθαρίσω, τόσα συρτάρια και χαρτούρα,....'αστα, τα αφήνω για τότε, μήπως εξαφανιστούν μόνα τους...:rolleyes::tongue::D

Πακέτο δεν λες τίποτα. Και σκέψου ότι έχω ξεκινήσει από τον Αύγουστο να ασχολούμαι (στο πολύ χαλαρό βέβαια). Και τώρα που είμαι στο τσακ... βαριέμαι ΤΟΣΟ μα ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ πολύ!! Αν βρω το μαγικό ραβδάκι μου θα στο στείλω! :-P

Η Ειρήνη μας θα χαρεί πολύ να μάθει πως "έφυγαν" άλλες δύο σακούλες με ρούχα και παπούτσια που δεν μας έκαναν :D


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαπιστωθεί πάντως πως τα παιδια που είναι ελευθερα και δεν πιεζονται στο φαγητό,τρωνε καλύτερα.Εγω θα σου ελεγα να της δωσεις βιταμίνες, ωστε να είσαι σίγουρη πως λαμβάνει τις βιταμίνες που χρειαζεται και να σταματησεις να την πιεζεις.Βαζε της μπροστα αυτό που πρεπει να φαει και μην της λες τίποτα,γιατί σίγουρα εκμεταλλευται την προσοχή που της δίνετε.Και πάλι εσυ ξέρεις.

Ο δικός μου είναι όπως ακριβώς το μωρό σου.Αυτορυθμίζεται.:P:):)

Έχεις ενα δικιο για τις βιταμίνες. Θα το πω στη γιατρό.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου καλημέρα και καλό σαβ/κο! :P

Σήμερα δεν είμαι στα καλά μου... πονάει πολύ το στομάχι μου. Την νύχτα με πονούσε αρκετά, πήγα κάποια στιγμή στο μπάνιο μετά κατάφερα και κοιμήθηκα.

Σήμερα ξύπνησα με ενόχληση και πόνο...

Πήγα το φιογκάκι tae, φούρνο, βιβλιοπωλείο και επιστρέψαμε. Δεν έχω κάνει τίποτα από δουλίτσες, μόνο τα κρεβάτια μας έστρωσα και έπλυνα τα πιατικά. Ακόμα και τώρα πονάω. Προφανώς κάποια ιωσούλα στομάχου και ταυτόχρονα είναι να αδιαθετήσω κι όλας... :? καταπληκτικός συνδυασμός... :| .Ενοχλεί και κοιλιά και στομάχι...

Τώρα μόλις ξεκινάμε τα γραψίματα με το φιογκάκι αφού χθες γυρίσαμε τόσο αργά και δεν προλάβαμε να κάνουμε τίποτα.

Σας φιλω, καλό σαβ/κο.

Ειρηνάκι, σέρνεται γαστρεντερίτιδα...πρόσεξέ το...περαστικά!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι μου θυμησες?οταν ημουν μικρη πεταγα τα μπιφτεκια πισω απο το συνθετο:oops:και φωναζα μααααααααααααμα εφαγα!!!!!:shock:

και εχυνα το γαλα στις γλαστρες και η μαμα μου απορουσε γιατι οι γλαστρες φουντωναν τοσο πολυ!!!:D

Απίστευτη είσαι...!!!:P:D κι όταν τα έβρισκε η μαμά σου, τί πάθαινε;;;;


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Επλυνα καλά καλά τα μπάνια,εφτιαξα μια απλή μακαρονάδα με κόκκινη σαλτσα και κολοκυθοκεφτέδες,που μας αρεσουν πολύ και κάπου εκει στρίμωξα και ενα καφεδάκι στη συνηφάδα μου.Δεν μαζευομαι αυτές τις ημέρες...

Καλά κάνεις και γυρνάς.... γεμίζεις μπαταρίες έτσι...;)


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...