Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

είμαι να σκάσω σήμερα

ο σκύλος μου δεν είναι καλά,μάλλον έχει βγάλει όγκο απ οτι είπε ο γιατρός και δεν ξέρω τι να κάνω,αύριο θα τον πάω σε κλινική πάλι,όλη μέρα κλαίω

πόσο χρονών είναι?και ο δικός μου εγχειρήστηκε πρόσφατα αλλά για άλλο λόγο. Ευτυχώς όλα καλά.....εύχομαι τα καλύτερα για το σκυλάκι σου


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρααααα!Τι κάνετε?Σηκωθήκαμε,φαγαμε το πρωινό μας οικογενειακως και αφού ο μικρός βλέπει παιδικά καθησα και εγώ να συνεχίσω τον καφέ μου.Και για σήμερα δεν προβλεπεται να κάνω πολλά,αλλα δε βαριέσαι,Σαββατοκύριακο είναι.

Καλό Σαββατοκύριακο να εχουμε όλες!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε πως πάει μετά την καταγραφή, θα μου πει η γιατρός... Εγώ, αφήνω κι ένα περιθώριο, ότι μας χειρίζεται μέσω φαγητού, γιατί καταλαβαίνει ότι μας νοιάζει, κι επίσης λόγω μωρού... Εκτός, κι αν είναι τόσο ολιγόφαγο παιδί... από μωρό την κοιμίζαμε για να πιάσει μπιμπερό, μόνο κοιμισμένη έτρωγε, είχε και παλινδρόμηση και έβλεπε μπουκάλι κι έστριβε...:? ΠΟΛΛΑ λάθη ρε παιδί μου στο πρώτο παιδί... Και φταίει κι η τότε παιδίατρος στο θέμα φαΐ... αφού αρχίσαμε με το μπιμπερό στραβά... δεν νομίχω να ένιωσε ποτέ πείνα αυτό το παιδί.

Το δε μωρό, άλλο παιδί ... τρώει όσο θέλει, ανάλογα 150-180 γρ για γεύμα και μετά, δεν πα να κοπανιέσαι, δεν ανοίγει καθόλου στόμα, αλλά ότσν τρώει, είναι ΕΚΕΙ. Και τσακ, μπαμ, 10-15 λεπτά και τέλειωσε.... η μεγάλη τρώει χαζευοντας, αδιαφορεί για το φαΐ, και κάνει και μία ώρα, ακόμα και για μισό τοστ...

Εχει διαπιστωθεί πάντως πως τα παιδια που είναι ελευθερα και δεν πιεζονται στο φαγητό,τρωνε καλύτερα.Εγω θα σου ελεγα να της δωσεις βιταμίνες, ωστε να είσαι σίγουρη πως λαμβάνει τις βιταμίνες που χρειαζεται και να σταματησεις να την πιεζεις.Βαζε της μπροστα αυτό που πρεπει να φαει και μην της λες τίποτα,γιατί σίγουρα εκμεταλλευται την προσοχή που της δίνετε.Και πάλι εσυ ξέρεις.

Ο δικός μου είναι όπως ακριβώς το μωρό σου.Αυτορυθμίζεται.:P:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου καλημέρα και καλό σαβ/κο! :P

Σήμερα δεν είμαι στα καλά μου... πονάει πολύ το στομάχι μου. Την νύχτα με πονούσε αρκετά, πήγα κάποια στιγμή στο μπάνιο μετά κατάφερα και κοιμήθηκα.

Σήμερα ξύπνησα με ενόχληση και πόνο...

Πήγα το φιογκάκι tae, φούρνο, βιβλιοπωλείο και επιστρέψαμε. Δεν έχω κάνει τίποτα από δουλίτσες, μόνο τα κρεβάτια μας έστρωσα και έπλυνα τα πιατικά. Ακόμα και τώρα πονάω. Προφανώς κάποια ιωσούλα στομάχου και ταυτόχρονα είναι να αδιαθετήσω κι όλας... :? καταπληκτικός συνδυασμός... :| .Ενοχλεί και κοιλιά και στομάχι...

Τώρα μόλις ξεκινάμε τα γραψίματα με το φιογκάκι αφού χθες γυρίσαμε τόσο αργά και δεν προλάβαμε να κάνουμε τίποτα.

Σας φιλω, καλό σαβ/κο.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξερεις τι μου θυμησες?οταν ημουν μικρη πεταγα τα μπιφτεκια πισω απο το συνθετο:oops:και φωναζα μααααααααααααμα εφαγα!!!!!:shock:

και εχυνα το γαλα στις γλαστρες και η μαμα μου απορουσε γιατι οι γλαστρες φουντωναν τοσο πολυ!!!:D

!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::!::!::!:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Δείτε μια όμορφη και οικονομική ιδέα για να προσκαλέσετε τους αγαπημένους σας στις επόμενες εκδηλώσεις σας ;) :

Για πάρτυ, γεννέθλια κλπ:

46232333645092044_MjYwqcbY_b.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Επλυνα καλά καλά τα μπάνια,εφτιαξα μια απλή μακαρονάδα με κόκκινη σαλτσα και κολοκυθοκεφτέδες,που μας αρεσουν πολύ και κάπου εκει στρίμωξα και ενα καφεδάκι στη συνηφάδα μου.Δεν μαζευομαι αυτές τις ημέρες...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Z-Maria, που είσαι εσύ μικρούλα μου???!! Είσαι καλά???

Καλά ειμαι Ειρήνη μου! Περιμένω με το καλό το δεύτερο παιδάκι μου τώρα. Είμαι στις αρχές της εγκυμοσύνης, δύομιση μηνών.


xTjcp2.png[/url]

RmcWp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βάλε φώτο να δούμε!!!

Εγώ χρησιμοποιώ ατλακόλ!

Το πόοοοοοοσα πράγματα θέλω να φτιάξω με ντεκουπάζ, σπρέυ, βαψίματα, διακοσμητικό χαρτί, ταπετσαρία, κλπ, δε λέγεται.... Περιμένω να βρω χρόνο με τη μικρή, να ξεπεταχτεί λίγο....

Τελευταία, έχω βάλει κάτω την τραμπάλα ΙΚΕΑ της μεγάλης και από μαύρη.... την κάνω πασχαλίτσα!

Κορίτσια πόσα έχετε γράψει; είστε φοβερές! Turwethiel, υπέροχες οι ιδές και οι φωτογραφίες! Από βδομάδα που θα έχω λίγο χρόνο θα προσπαθήσω να κάνω κι εγώ ντεκουπάζ!

mamavasia ευχαριστώ για την προσφορα αλλά μαλλον μένουμε μακριά.

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω όλες, αργότερα θα συνεχίσω!

Απουσιολόγε δείξε επιείκια!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αγόρασα πανάκι με μικροίνες που αναφέρατε τις προηγούμενες μέρες....είναι σαν πανάκι με λουλουδάκια απο την μια μεριά και άσπρο απο την άλλη.....επειδή δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει αυτό το βρέχουμε ή καθαρίζουμε με στεγνό πανί???? φαντάζομαι ότι οι δύο όψεις κάνουν για καθάρισμα έτσι??? είμαι άσχετη με τα συγκεκριμένα πανιά!!

Link to comment
Share on other sites

Turwethiel,διαβαζοντας ολα τα ποστ σου βεβαιωθηκα μεγαλωνουμε το ιδιο παιδι.Υπομονη.Εχεις δοκιλμασει να μην της δωσεις να φαει ? Μην το κανεις αδικος κοπος εγω δοκιμασα απο το πρωι στις 9 που ειχε φαει μισο τοστ αντεξε μεχρι τις 5 το απογευμα και δεν ζητησε τιποτα εεε μετα δεν αντεξα εγω.

Ειρηνη περαστικα κυκλοφορει ιωσουλα.

Ζ-μαρια με το καλο το μωρακι σου, να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη.

Σημερα δεν εκανα τις συνηθισμενες δουλειες λεγαμε θα παμε ΣΚ στο χωριο και τα ειχα κανει αλλα λογω της αρρωστιας δεν πηγαμε οποτε ευκαιρια για ξεκαθαρισμα εκανα την ντουλαπα του μπαλκονιου (τι πεταξα παλι) και τα παπουτσια μας,πως μ'αρεσουν αυτες οι δουλειες δεν λεγεται.Φαγητο μακαροναδα κι εμεις σημερα. Σημερα εχει εξοδο ανευ παιδιων,πολυ καιρο εχω να το κανω αυτο.Καλο ΣΚ σε ολες.


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! καλη κυριακη

μολις ξυπνησα κ πινω το καφεδακι μου!

σημερα θα παμε στην μαμα μου το μεσημερι για φαγητο, οποτε ουτε μαγειρεμα ουτε πιατα!!! μετα ισως παμε για καφεδακι αναλογως.

εχτες πηγαμε το μεσημερακι πειραια να αλλαξουμε κατι δωρα που μας ειχαν παρει, γυρισαμε φαγαμε κ ξεραθηκαμε οικογενειακως στον υπνο. δεν καναμε τιποτα ιδιαιτερο, ο καλος μου πηγε σουπερ, καναμε τα μπανακια μας κ οταν κοιμηθηκε η μικρη κατσαμε μαζι, ηπιαμε την μπυριτσα μας κ χαλαρωσαμε.

σημερα θα κανω ενα συμμαζεματακι, θα βαλω 1-2 πλυντηρια κ θα κανω αποψυξη στην καταψυξη.

images?q=tbn:ANd9GcRX-P3VAymwpoOiXdPyLjxRHA1Ohv712ZY_o3oWKvFvyokywp8F

ισως ξαναμπω να σας διαβασω!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ειμαι Ειρήνη μου! Περιμένω με το καλό το δεύτερο παιδάκι μου τώρα. Είμαι στις αρχές της εγκυμοσύνης, δύομιση μηνών.

με το καλο το μωρακι σου! να εχεις μια πολυ καλη εγκυμοσυνη!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...