Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Προσπάθησα να διαβάσω όλα σας τα μηνύματα... αλλά είναι τόσο πολλά... Και μου έχω βάλει "τιμωρία"... πρέπει να κλείσω τον υπολογιστή στις 9 για να κάνω καμιά δουλειά. Οι προετοιμασίες της μετακόμισης προχωρούν καλά... άντε να μαζευτώ, να μπορώ να μιλάω κι εγώ για easy living γιατί τώρα μόνο για living with boxes μπορώ μιλάω!

Αν είμαι καλό κορίτσι και ολοκληρώσω το μάζεμα της ντουλάπας θα με αφήσω να ξαναμπώ για να διαβάσω τα υπόλοιπα νέα σας :P

Κουράγιο με το πακετάρισμα... πακέτο το πακετάρισμα, ε;;; :tongue::P

Μέχρι το καλοκαίρι θα περάσω κι εγώ τα ίδια... κι έχω τόοοοοοοσα τσουπλεκια να ξεκαθαρίσω, τόσα συρτάρια και χαρτούρα,....'αστα, τα αφήνω για τότε, μήπως εξαφανιστούν μόνα τους...:rolleyes::tongue::D


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένες μου κορούλες, καλησπέρα!

Ξέρω πως η απουσιολόγος Turwethiel, θα ήταν στο τσακ να μου βάλει απουσία { :tongue: } αλλά συγχωρέστε με. Είχα μια μακριά και γεμάτη δουλειά, μέρα.

Καλώς τη! Καλέ, τί απουσία αφού ξέραμε ότι σήμερα θα ήσουν όλη μέρα στο πόδι... Καλή ξεκούραση να έχεις, να γεμίσεις μπαταρίες λίγο...:)

Ευχαριστώ για τις ευχές.

Το ίδιο φαγητό φάγαμε :).... Πιτσούλες αλλά πρώτα έβγαλα σαν κρασομεζέ το χοιρινό στη λαδόκολλα ...εξαφανίστηκε κι αυτό :cool:... και μετά τούρτα :oops::rolleyes:... πάει, κρεπάλη πάλι...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό με το Σάκη, το προσπερνάω με δυσκολία τόσα ποστ τώρα, και όλο και μου το θυμίζετε...!!!! Μη με κολάζετε πια... είναι για όλες τις ηλικιακές ομάδες γυναικών τελικά...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις να της δώσεις βιταμίνες? Ξερω πως δεν είναι το καλύτερο αλλα ,αφού δεν τρεφεται σωστα, μαλλον είναι απαραίτητες και αν δεις οτι αλλαζει η διατροφή της τις σταματας.Περισυ ο παιδιατρος,παρολο που είναι πολύ συντηριτικός με τα φαρμακα,επειδή αρρωσταινε συνεχεια και είχε χασει και βαρος μου εδωσε για ενα διαστημα.

Θα δούμε πως πάει μετά την καταγραφή, θα μου πει η γιατρός... Εγώ, αφήνω κι ένα περιθώριο, ότι μας χειρίζεται μέσω φαγητού, γιατί καταλαβαίνει ότι μας νοιάζει, κι επίσης λόγω μωρού... Εκτός, κι αν είναι τόσο ολιγόφαγο παιδί... από μωρό την κοιμίζαμε για να πιάσει μπιμπερό, μόνο κοιμισμένη έτρωγε, είχε και παλινδρόμηση και έβλεπε μπουκάλι κι έστριβε...:? ΠΟΛΛΑ λάθη ρε παιδί μου στο πρώτο παιδί... Και φταίει κι η τότε παιδίατρος στο θέμα φαΐ... αφού αρχίσαμε με το μπιμπερό στραβά... δεν νομίχω να ένιωσε ποτέ πείνα αυτό το παιδί.

Το δε μωρό, άλλο παιδί ... τρώει όσο θέλει, ανάλογα 150-180 γρ για γεύμα και μετά, δεν πα να κοπανιέσαι, δεν ανοίγει καθόλου στόμα, αλλά ότσν τρώει, είναι ΕΚΕΙ. Και τσακ, μπαμ, 10-15 λεπτά και τέλειωσε.... η μεγάλη τρώει χαζευοντας, αδιαφορεί για το φαΐ, και κάνει και μία ώρα, ακόμα και για μισό τοστ...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Σκορδόψωμα τέλεια (εγώ δεν τρώω το σκόρδο, αλλά αυτά τα τσάκισα)

http://syntagesapospiti.blogspot.gr/2012/10/blog-post_16.html

Ααααα, εξαιρετικά φαίνονται... εγώ ξέρω σκορδόψωμο με έτοιμο ψωμί... του 5λεπτου συνταγή... αλείφει/τρίβεις τις φέτες με ωμό σκόρδο, τρίβεις από πανω αρωματικά, λίγο βουτυράκι, ή μαργανίνη και χώνεις στο γκριλ για 5 λεπτά... κι έτοιμα...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπαρχουν και κατι σιροπακια ειδικα για παιδια που τα δινουν οι γιατροι για να τους ανοιξει η ορεξη.τα πηρε προσφατα μια γνωστη μου για το παιδι της και οντως εκανε δουλεια και εβαλε βαρος.

Χαχαχα.. εδώ γελάμε, γιατί πήραμε σιροπάκι, αλλά όρεξη δεν είδαμε ...:rolleyes::rolleyes:

Η μόνη όρεξη ήταν να πίνει το "Φαρμακάκι¨της....


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Βάλε φώτο να δούμε!!!

Εγώ χρησιμοποιώ ατλακόλ!

Ατλακόλ στα σαπουνάκια;; Είχα βρει ένα άλλο τρόπο, λιώνεις το σαπούνι και το ρίχνεις σε δοχείο, και από πάνω βάζεις τη φωτό/εκτύπωση που θες και τη "σπρώχνεις" μέχρι τη μέση περίπου του δοχείου.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Αμάν- αμάν!!! Πόσα έχετε γράψει; Δε σας προλαβαίνω με τίποτα και πρέπει να διαβάζω και τα προηγούμενα!!!

Στα γρήγορα όμως γιατί λίγη ώρα έχω που ήρθα και ξαναφεύγω σε λίγο:

Ηλιαχτίδα, Χιλιόχρονο το μπουμπούκι σου! Turwethiel, Χρόνια Πολλά στον άντρα σου, να τον χαίρεσαι!

Margio, η ιδανική θερμοκρασία για τα φάρμακα είναι 23 με 25 βαθμούς εκτός αν στη συσκευασία αναγράφεται κάτι άλλο.

Η αναγραφόμενη λήξη αφορά σε όλο το χρόνο της ζωής του, είτε το ανοίξεις είτε όχι.

Ενα φάρμακο που το έχεις ξεχασμένο σε μέρος πιο ζεστό απλώς δεν έχει την αρχική αποτελεσματικότητα.

Ολα τα παραπάνω ισχύουν και για τις κρέμες προσώπου.

Πάω σινεμά:D

Καλό βράδυ σε όλες!!!

Ευχαριστώ!

Κι εγώ έτσι ήξερα για τα φάρμακα.

Αχ σινεμά.... πόσ:rolleyes:ο μου λείπει...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!σημερα δεν βρηκα καθολου χρονο να μπω να σας διαβασω γιατι ετρεχα ολη μερα και εκανα αρκετες δουλιτσες.Τωρα μπηκα λιγο να ακουσω λιγη μουσικουλα και να σας διαβασω!

Φιλια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Αχα.... κι έλεγα ότι μιλάω μόνη μου τόση ώρα... Καλώς τη.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πω πω βρε κοριτσια οντως δε σας προλαβαινω! θελω τοσα να γραψω σε ολες αλλα......~~~ χρυσα μου περαστικα να πω και στον συζηγο. το ειπα και στη ρενατα πως γενικως ημουνα κατα των πρακτικων αλλα μετα απο τοσους γιατρους και διχως ιδιαιτερο αποτελεσπα ειπα να στραφω και προς τα εκει. renata την ιδια απορια εχω και εγω με το θεμα της καθαριοτητας και περισσοτερο γιατι σκεφτομαι ακριβως το ιδιο πραγμα που ειπε και η ειρηνη! το να ημασταν και στα σπιτια μας ετσι θα δικαιολογουσε τα παντα! αλλα αυτο ειναι χειροτερο! καθαροι μεσα στα σπιτια μας και ακριβως απο εξω οτι να ναι! και ετυχες στην περιπτωση γιατι το σχολιαζα προχθες πηγαινοντας σε μια παιδικη χαρα!. μα ποσο βρωμια βρε κοριτσια?! τα παιδια μας πηγαινουμε εκει ελεος! δε θα το συνεχισω γιατι συγχιζομαι. αντιγονη καλη δυναμη με το σκυλο. ηλιαχτιδα δεν ξερω να σου πω κατι για τη βρυση αλλα πραγματικα πρωτη φορα βλεπω γωνιακο νεροχυτη!!!! χριστιανα τι να πρωτο πω?! για την αξια της βρυσης?!!!!! μου ηρθε ενα κατιτης! χα χα. καλα για την κουμπαρα τι να πω? δεν εχει σημασια ο αριθμος των μπομπον. που τελιακα ηταν αρκετος αλλα η ολη συμπεριφορα! ουτε μια καρτα?! ουτε μια ευχη?! τι να πω?. καλα κανεις ομως και ξεχνας. για εμενα μπραβο σου. οσο για τα χρηματα οπως ειπανε τα περισσοτερα κοριτσια οσα σε κανουνε εσενα να νιωθεις καλα με τον εαυτο σου. κοριτσια περαστικα και σε οσες εχετε τα μωρακια σας αρρωστα

Link to comment
Share on other sites

ααααααααα τωρα διαβασα και για τα δωρα γαμου!!! μηπως βρε evi μου θελανε να σας κανουνε πλακα?! λεω τωρα! georgina να περασετε καλα στο σακη!!!!! και βαλε καμια φωτο και εδω! χα χα

Link to comment
Share on other sites

Αχα.... κι έλεγα ότι μιλάω μόνη μου τόση ώρα... Καλώς τη.

καλησπερα!!!!μολις καταφερα να διαβασω οοοοοοοοοοοοοολα τα μηνηματα σας!!!!!

λοιπον να πω με τη σειρα μου χρονια πολλα για οσους γιορταζουν!!!!!

για τα μυρμηγκια βοηθαει πολυ και η ριγανη!

Βασια μου φαινονται τελεια τα σκορδοψωμα!την κυριακη θα ερθουν οι κουμπαροι μου και θα φτιαξω πιτσες οποτε λεω να τα δοκιμασω!ταιριαζουν και με το μενου;)

Link to comment
Share on other sites

Χτες την έπιασα να πετάει τα σταφυλια για να μου δείξει ότι τα έφαγε... :shock::cry: κουφάθηκα... λες κι είναι ανορεξική...

ξερεις τι μου θυμησες?οταν ημουν μικρη πεταγα τα μπιφτεκια πισω απο το συνθετο:oops:και φωναζα μααααααααααααμα εφαγα!!!!!:shock:

και εχυνα το γαλα στις γλαστρες και η μαμα μου απορουσε γιατι οι γλαστρες φουντωναν τοσο πολυ!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλά το τί ξενύχτι και διάβασμα (μέχρι και σερί το πήγα μεχρι το πρωί :oops:) έχω ρίξει 2 χρόνια τώρα....

diy από σπίτια, κατασκευές, βαψίματα, τα πάντα...

Το ονειρό μου :rolleyes:: να αναλάβει άλλος μαγείρεμα, πλύσιμο, σιδέρωμα, καθάρισμα, ψώνια, κλπ κι εγώ να ασχολούμαι με τέτοια... ψοφάω :D!!! ΚΙ ύστερα ξύπνησα :cool:... Ο δε άντρας μου, όποτε με βλέπει να ξενυχτάω σε τέτοια μπλογκ, κρατάει την κοιλιά του από τα γέλια :tongue::tongue:... Εσένα, μου λέει, ούτε 5 ζωές δε σε φτάνουν να φτιάξεις αυτά που θες ακόμα και αν δεν ασχολείσαι με σπίτι και παιδιά... :evil::evil: Μου χαλάει το όνειρο !!!!

axaxaxaxxxax εγώ όχι τόσο πορωμένη!!! Ψάξε στο facebook DIY Greece να δεις ωραία πράγματα, εγώ αρκούμαι να φτιάχνω πράγματα του σπιτιού, να τους δίνω ζωή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...