Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Eflenew είπε:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Δυστυχώς κι εγώ δεν γνωρίζω... d5 Kai d6 μου έγραψες γιατρός μου. Του ζήτησα διευκρίνηση αλλά δεν μου έχει απαντήσει ακόμη. Λογικά μέσα στη μέρα θα μου πει, απλά δεν θα ήθελα να προσπαθήσω ξανά αν οι βλαστοκυστες δεν είναι καλές... πέρασα πολλάηια να κρατήσω στην αγκαλιά μου τα διδυμακια μου  και φοβάμαι την αποτυχία

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

εγω σημερα κοριτσια μετραω την τεταρτη μερα καθυστερησης.

και ειμαι πια σιγουρη πως δεν οφειλεται στο στυμμενο λεμονι..

εχω αγχωθει. αυριο θα παω να παρω ενα τεστ..

Και καλά θα κάνεις.Λες?:rolleyes:

να ευχηθώ και στη z-maria μια πολύ καλή εγκυμοσύνη,με ενα γερό παιδάκι!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεμισαμε μυρμηγκια κοριτσια στην κουζινα κυριως στον παγκο που ειναι ο νεροχυτης.

χθες ολη μερα καθαριζα και εξαφανιστηκαν.

αφησα ομως ενα πιατο απλυτο μεσα στο νεροχυτη το βραδυ και γεμισε παλι...

πφφφφ τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κορίτσια,καλή εβδομάδα να εχουμε και ελπίζω βροχερή!

Σήμερα είναι η πρ΄ωτη ημέρα μετα από 3 εβδομάδες που είμαι μόνη στο σπίτι το πρωι,γι'αυτο και εφτιαξα το πρωινό καφεδάκι μου και το απόλαυσα με ησυχία.Μολις εβαλα και το σίδερο να ζεσταίνεται ...

Είρήνη πάρε κανά ντεπονάκι,φτιάξε κια μια πορτοκαλάδα να τονωθείς και όσο μπορείς ξεκουράσου.

Δυστυχώς έχω πολλά να κάνω γιατί χθες δεν κουνήθηκα {είχα έντονο στομαχόπονο χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα} όπως και το σαββατοβραδο... :? Θα δω τι θα κανω αλλα θα κοιταξω στα μεσοδιαστηματα να καθομαι να σας μιλαω και να ξεκουραζομαι. Ασε που το απογευμα δουλευω.:|

Αχ τι ομορφα... μπραβο που θα εισαι χαλαρο και μονο σου!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα νέα μου:

1) Χθες, που δεν μπορούσα να κουνηθώ και μόνο σκεφτόμουν αποφάσισα πως κάθε Κυριακή θα βγάζω το εβδομαδιαίο πρόγραμμα φαγητού. Ετσι και δεν θα αγχώνομαι τι να μαγειρέψω καθημερινά και θα ψωνίζω μόνο τα απαραίτητα ώστε να μην ξεφεύγουν τα χρήματα του σούπερ, μανάβικου, κρεωπολείου κτλ.

Εφτιαξα λοιπον:

ΔΕΥΤΕΡΑ - Χοιρινή τηγανιά στο φούρνο με ρύζι μπασμάτι αρωματισμένο σε λίγο μπέϊκον

ΤΡΙΤΗ - Ρεβύθια στη γάστρα

ΤΕΤΑΡΤΗ - Ζυμαρικά

ΠΕΜΠΤΗ - Αρακάς λαδερός με πατατούλες

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - Φακές

ΣΑΒΒΑΤΟ - Ψαρικό

Σήμερα λοιπόν θα ετοιμάσω τη χοιρινή τηγανιά στο φούρνο με πράσινες πιπερίτσες και ρυζάκι μπασμάτι αρωματισμένο με λευκό κρασί και μπέικον. Ηρέμισα από το φαγητό.

2) Αύριο κανονίσαμε τον ψυκτικό να έρθει να τοποθετήσει το a/c στο δωμάτιο του φιογκακίου... Εχει να γίνει χαμός εδώ μέσα... :?

3) Έπλυνα τα φωτιστικά του παιδικού και του υπνοδωματίου μας και τώρα στραγγίζουν ώστε όταν έρθει ο Νίκος να μου τα τοπθετήσει {μου τα βγαλε χεθς το βράδυ}.

4) Βγήκα στην αποθήκη και τακτοποίησα όλα τα παπούτσια μας. Μάζεψα τα καλοκαιρινά και έβγαλα μπαλαρίνες σε πρόσοψη να τα βλέπω. Επίσης διάλεξα τα μποτάκια μου, τα μαύρα και τα έβγαλα έξω σε σακουλίτσα να περάσω να τα αφήσω για τακουνάκια... ένα-ένα να γίνεται.. ;)

Εννοείται ακούω χριστουγεννιάτικα...! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεμισαμε μυρμηγκια κοριτσια στην κουζινα κυριως στον παγκο που ειναι ο νεροχυτης.

χθες ολη μερα καθαριζα και εξαφανιστηκαν.

αφησα ομως ενα πιατο απλυτο μεσα στο νεροχυτη το βραδυ και γεμισε παλι...

πφφφφ τι να κανω??

Εμένα μια φορά μου έχει τύχει Χριστιάνα μου. Ψέκασα 2 μέρες στη σειρά και από τότε τέλος. Δεν ξανα-εμφανίστηκαν.

Μήπως να αγοράσει κάτι απ' αυτά που είναι {σχειτκά} άοσμο και να ψεκάσεις μερικές φορές...?:|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεμισαμε μυρμηγκια κοριτσια στην κουζινα κυριως στον παγκο που ειναι ο νεροχυτης.

χθες ολη μερα καθαριζα και εξαφανιστηκαν.

αφησα ομως ενα πιατο απλυτο μεσα στο νεροχυτη το βραδυ και γεμισε παλι...

πφφφφ τι να κανω??

Προσπάθησε να δεις από που ερχονται.Είναι κρίμα σε καινούριο σπίτι να γεμίσεις μυρμήγκια.Οπου είναι δυνατόν(σε σημεία που δεν ερχεται η μικρή σε επαφή),προσπάθησε να ψηκάσεις και μην αφήνεις ψιχουλα και αλλα εκτεθειμενα τροφιμα.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα νέα μου:

1) Χθες, που δεν μπορούσα να κουνηθώ και μόνο σκεφτόμουν αποφάσισα πως κάθε Κυριακή θα βγάζω το εβδομαδιαίο πρόγραμμα φαγητού. Ετσι και δεν θα αγχώνομαι τι να μαγειρέψω καθημερινά και θα ψωνίζω μόνο τα απαραίτητα ώστε να μην ξεφεύγουν τα χρήματα του σούπερ, μανάβικου, κρεωπολείου κτλ.

Εφτιαξα λοιπον:

ΔΕΥΤΕΡΑ - Χοιρινή τηγανιά στο φούρνο με ρύζι μπασμάτι αρωματισμένο σε λίγο μπέϊκον

ΤΡΙΤΗ - Ρεβύθια στη γάστρα

ΤΕΤΑΡΤΗ - Ζυμαρικά

ΠΕΜΠΤΗ - Αρακάς λαδερός με πατατούλες

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - Φακές

ΣΑΒΒΑΤΟ - Ψαρικό

Σήμερα λοιπόν θα ετοιμάσω τη χοιρινή τηγανιά στο φούρνο με πράσινες πιπερίτσες και ρυζάκι μπασμάτι αρωματισμένο με λευκό κρασί και μπέικον. Ηρέμισα από το φαγητό.

2) Αύριο κανονίσαμε τον ψυκτικό να έρθει να τοποθετήσει το a/c στο δωμάτιο του φιογκακίου... Εχει να γίνει χαμός εδώ μέσα... :?

3) Έπλυνα τα φωτιστικά του παιδικού και του υπνοδωματίου μας και τώρα στραγγίζουν ώστε όταν έρθει ο Νίκος να μου τα τοπθετήσει {μου τα βγαλε χεθς το βράδυ}.

4) Βγήκα στην αποθήκη και τακτοποίησα όλα τα παπούτσια μας. Μάζεψα τα καλοκαιρινά και έβγαλα μπαλαρίνες σε πρόσοψη να τα βλέπω. Επίσης διάλεξα τα μποτάκια μου, τα μαύρα και τα έβγαλα έξω σε σακουλίτσα να περάσω να τα αφήσω για τακουνάκια... ένα-ένα να γίνεται.. ;)

Εννοείται ακούω χριστουγεννιάτικα...! :P

χα,χα,χα!

Προγραμμα κάνω και εγώ.Το είχα παρατήσει το καλοκαίρι αλλα μολις ξεκίνησαμε και το σχολείο οργανώθηκα ξανά.:);)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα κοριτσια μετραω την τεταρτη μερα καθυστερησης.

και ειμαι πια σιγουρη πως δεν οφειλεται στο στυμμενο λεμονι..

εχω αγχωθει. αυριο θα παω να παρω ενα τεστ..

λες??????????? αντε με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ύψος?????????????????? :confused::confused::confused:

Ισα-ίσα είμαστε. Εγώ είμαι 1.60!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ ΕΥΓΕ για τα κιλά που έχασες! Αμα σε είχα κοντά θα σου έδινα και φιλάκι! ΜΠράβο!

κ ο αντρουλης ειναι 1,93! φανταζεσαι ποσο θα γινει η μικρη!:rolleyes: να δω που θα βρει αντρα!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα κορίτσια,καλή εβδομάδα να εχουμε και ελπίζω βροχερή!

Σήμερα είναι η πρ΄ωτη ημέρα μετα από 3 εβδομάδες που είμαι μόνη στο σπίτι το πρωι,γι'αυτο και εφτιαξα το πρωινό καφεδάκι μου και το απόλαυσα με ησυχία.Μολις εβαλα και το σίδερο να ζεσταίνεται ...

Είρήνη πάρε κανά ντεπονάκι,φτιάξε κια μια πορτοκαλάδα να τονωθείς και όσο μπορείς ξεκουράσου.

Turwethiel,εχεις φτιάξει πολύ ομορφα πραγματα,μπραβο σου!

Giannoula, ωραία η φωτό με το μικυ,αλλα αξιζει να βάλεις κατι τετοιο(αν και είναι πολύ καλόγουστο)? Κοστίζει και σύντομα θα χρειαζεται αλλαγη.

ΥΟΤΟU,μπραβο που επανήλθες,τι ωραία αισθηση!Εγώ μετα το καλοκαίρι εβαλα 2 κιλά και πολύ με ενοχλούν!

ωραια! θα ηρεμισεις κ θα κανεις τις δουλιτσες σου! ναι ειμαι πολυ happy που ξαναμπαινω στα ρουχα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα νέα μου:

1) Χθες, που δεν μπορούσα να κουνηθώ και μόνο σκεφτόμουν αποφάσισα πως κάθε Κυριακή θα βγάζω το εβδομαδιαίο πρόγραμμα φαγητού. Ετσι και δεν θα αγχώνομαι τι να μαγειρέψω καθημερινά και θα ψωνίζω μόνο τα απαραίτητα ώστε να μην ξεφεύγουν τα χρήματα του σούπερ, μανάβικου, κρεωπολείου κτλ.

Εφτιαξα λοιπον:

ΔΕΥΤΕΡΑ - Χοιρινή τηγανιά στο φούρνο με ρύζι μπασμάτι αρωματισμένο σε λίγο μπέϊκον

ΤΡΙΤΗ - Ρεβύθια στη γάστρα

ΤΕΤΑΡΤΗ - Ζυμαρικά

ΠΕΜΠΤΗ - Αρακάς λαδερός με πατατούλες

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - Φακές

ΣΑΒΒΑΤΟ - Ψαρικό

το κανω παντα αυτο, ειναι πολυ εξυπηρετικο, πολλες φορες μαγειρευω για 2 μερες γιατι με την δουλεια δεν πολυπρολαβαινω!

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άκυρο images?q=tbn:ANd9GcTEknjVEurBqe5sw2o9nWYg-Q3viQBXyWes3MKKfu2Q_c9A9RxC

:mrgreen::mrgreen:

Αυτό μόνο άκυρο δεν είναι!!! :P;)


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

96-0000113a5-8216_orh550w550_Valentines-day-gifts-for-him-and-her-2012.jpg

Α, αυτά πρέπει να τα δείξω του συζύγου που με σπρώχνει στην άκρη και παραπονιέται κιόλας ... :tongue: θέλει να απλώνεται το πουλάκι μου...:rolleyes:


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα παλι!

Επλυνα παγκους, νεροχυτη με χλωρινη.

Ξεσκονησα το σαλονι, τραπεζαρια.

Εκανα το καθημερινο καθαρισμα στην τουαλετα, νιπτηρα, καθρεφτη.

τακτοποιησα το δωματιο της μικρης.

απλωσα τα ρουχα.

ανοιξα το σπιτι να αεριστει..

και συνεχιζουμε.

πολυ εξυπηρετικο οντως το εβδομαδιαιο προγραμμα.

σημερα δεν θα ερθει ο αντρας μου για μεσημερι οποτε θα φαω γεμιστα απο χθες.

εφτιαξα και τυροπιτα οποτε την εχω και αυτη για τσιμπημα τωρα με τον καφε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...