Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κορούλες μου καλημέρα και καλό σαβ/κο! :P

Σήμερα δεν είμαι στα καλά μου... πονάει πολύ το στομάχι μου. Την νύχτα με πονούσε αρκετά, πήγα κάποια στιγμή στο μπάνιο μετά κατάφερα και κοιμήθηκα.

Σήμερα ξύπνησα με ενόχληση και πόνο...

.

περαστηκα ειρηνακι! πως εισαι τωρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

είμαι να σκάσω σήμερα

ο σκύλος μου δεν είναι καλά,μάλλον έχει βγάλει όγκο απ οτι είπε ο γιατρός και δεν ξέρω τι να κάνω,αύριο θα τον πάω σε κλινική πάλι,όλη μέρα κλαίω

:(:(:(:(

ειχες κανα νεο???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααα!! Γεμίσαμε μπαταρίες χθές. Εϊχαμε μεσημεριανά βαφτίσια, οπότε πήραμε "ρεπό" όλη τη μέρα. Αράξαμε με τους φίλους μας, πήγαμε για καφέ παραλία, είδαμε ταινία... πρέπει να έχει περάσει μήνας από τότε που καταφέραμε να δούμε ολόκληρη ταινία χωρίς να μας πάρει ο ύπνος!

Αντιγόνη κανένα νέο από τον κτηνίατρο; Εμείς τον στειρώσαμε πριν λίγες μέρες, είχε βγάλει και μια αλλεργία στα πόδια, με αποτέλεσμα να κάνει σβούρες κυνηγώντας μια τα πόδια του και μια προσπαθώντας να φτάσει τα ράμματα. Αναγκαστικά του φορέσαμε κώνο και τώρα έχουμε ένα γελοίο πλάσμα σαν λαμπατέρ να κυκλοφορεί μέσα στο σπίτι. Θέλουν κι αυτά φροντίδα και προσοχή...


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια

εχτές όλη μέρα τον είχα με ορό,το βράδυ έκλαιγε συνέχεια και μόνο όταν τον χάιδευα και του κρατούσα το χεράκι ηρεμούσε λίγο.

Τώρα θα τον ξαναπάω στη κλινική για ορό.

Οι κτινίατροι απλά λένε οτι είναι πολύ μεγάλο σε ηλικία και μπορεί να υπάρχουν πολλά προβλήματα,αυτό πονάει και δεν ξέρω τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Χαθηκα ξανα το ξερω.. αλλα ειπαμε run forest, run..

Στο σπιτι εκανα τα βασικα ολες αυτες τις μερες.. Ασχοληθηκα η αληθεια ειναι λιγο παραπανω με τον εαυτο μου. Εκανα νυχια, μανικιουρ με τζελ και πεντικιουρ -γαλλικο- και εχθες εκανα γενικη οοοοοολο το σπιτι απο τις 8 το πρωι και στις 2 το μεσημερι πηγα κομμωτηριο κι εκανα ενα χτενισματακι γιατι το βραδυ ειχαμε το "παρτυ" για τα γενεθλια της μαμας μου! Δεν εκανα κατι ιδιαιτερο, εγω επειδη ζεσταινομαι ευκολα με τα μαλλια κατω, ειπα στην κομμωτρια να κανει ενα φορμαρισμα (ισιωμα αλλα οχι τελειο) και μετα τα φεραμε στο πλαϊ και μου εκανε ενα πλεξιδακι απο το υψος του αυτιου και κατω. Και χτενισμενη εδειχνα και δεν εσκασα με τη μαλλουρα στο σβερκο. :wink: Τωρα αναμενω τη στιγμη που θα τα λυσω -δεν το εχω κανει ακομα και οοοοχι δεν εχουν χαλασει- και θα εχουν αυτους τους κυματισμους! :tongue:

Που λετε εχθες στεφθηκε με επιτυχια το project κανω τα γενεθλια της μανας μου σπιτι μου.!! Ηρθαν ΟΛΟΙ οι καλεσμενοι μας, εκτος απο 2 ατομα. Τουτεστιν μαζευτηκαμε ακριβως 19 ενηλικες και 4 πιτσιρικακια απο τα οποια το ενα ηταν και πολυ νινι μπροστα στα δικα μας γαϊδουρακια -πλεον- :tongue: Ψησαμε στην ψησταρια μας, ειχα μπουφε με σαλατα, τυροπιτα, cheesecake, κλασσικα πατατες και τα ψητα μας τα οποια ηταν σουβλακια χοιρινα, μπιφτεκια για τα πιτσιρικια και λουκανικα. Ψησαμε και 20 πιτουλες και τελος.

Εσβησε και η μαμα μου την τουρτα της και μπορω να πω πως τα 53α γενεθλια της ηταν τα πιο ευτυχισμενα -κατα γενικη ομολογια- που εχει περασει! Της εκανε και το γλυκοφλεβαρακι δωρο ενα dvd με φωτογραφιες και βιντεο απο ολη της τη ζωουλα τωρα και το dvd τελειωνε με το Μαρακι να λεει "Σ' αγαπω πολυ γιαγια! Χρονια πολλα! Γιαγια κοιτα πισω!" και μολις γυρισε η μαμα μου συγκινημενη πισω να κοιταξει, εσκασε μυτη η τουρτα της με το κερακι αναμμενο. Συγκινηθηκαμε απιστευτα! :-)

Τελος καλο, ολα καλα. Το διαλυσαμε γυρω στις 12μιση και κατι ψιλα. Εκεινη πηρε τους καλεσμενους και βγηκανε εξω για ποτο και εγω με τον αντρα μου και το μικρακι μαζεψαμε τα οσα ειχαν βγει και ξεραθηκαμε στον υπνο. Το γλυκοφλεβαρακι παρολο που κοιμηθηκε αργα βεβαια, ειναι ορθιο απο τις 6μιση. Εκανα μια προσπαθεια να το κοιμισω αλλα μπααα... 7μιση εν τελει ηρθε με το μπαμπα της στο σαλονι. Εμενα με αφησανε να κοιμηθω ως τις 10, δεν εχω παραπονο. :D

Σημερα χαλαρα πραγματα εντελως. Θα φαμε στη μαμα μου οπως καθε Κυριακη και μετα εντελως free..

YOTOU νομιζω μου ειπε για voi & noi; Φιλεναδα ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο ειχα στο μυαλο μου να κανω! Ευχαριστω πολυ!

Turwethiel το πηρα το πμ και τρεχω να σου απαντησω. Σορρυ για τη χρονοκαθυστερηση αλλα ειπαμε, δεν προλαβαινω! :lol:

Ειρηνη πως εισαι σημερα; Ευχομαι να εισαι καλυτερα!

antigoni84 τι να σου πω! :-( Μακαρι να περασει γρηγορα και να μην ταλαιπωρειται ο σκυλακος σου. Κι εμεις περιμενουμε να αδιαθετησει η δικια μας (ειναι σχεδον 7 μηνων αλλα ειναι μεγαλοσωμο σκυλι ΠΟΛΥ) και να παμε να τη στειρωσουμε. Τελος του μηνα εχουμε κτηνιατρο να τη δει, να κανει και το τελευταιο της εμβολιακι για φετος. Πρεπει να της παρω κι ενα σπιτακι -την εχουμε στην αυλη μας γιατι ειναι 7 μηνων αλλα μονο κουταβι δεν το λες, στην τελευταια ζυγιση του κτηνιατρου ηταν ηδη 18 κιλα) και μετα βλεπουμε. Συζηταμε να φερουμε εκπαιδευτη εδω στο σπιτι γιατι τη θελουμε για φυλακα. Οχι πως τωρα δεν ειναι, μια χαρα γαβγιζει και σε προειδοποιει αλλα μολις παει ο αλλος να τη χαϊδεψει κατουριεται (στη κυριολεξια) απο τη χαρα της. Θα δουμε, πολλα εχουμε στο πλανο να κανουμε. Ευχομαι ολα να πανε καλα για το σκυλακι σου και παλι!

Αυτα απο εμας κορες! Σας ζαλισα αλλα δεν ξερω ποτε θα ξαναμπω οποτε... take care!

Φιλακια σε ολες! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε??

εγω σημερις θα κανω κοτοπουλο με πατατουλες στο φουρνο και τιποτα αλλο εχτες τελειωσα τη γενικη απο σαλονοκουζινα και μου εχει μεινει το μπανιο, τα υπνοδωματια και η αποθηκουλα ουφφφφφφ σιγα σιγα ομως δε βιαζομαι δεν εχω και πολλες αντοχες με τα ξενυχτια

z-maria σου ευχομαι μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη

ειρηνακι μου μανουλα μας τι κανεις??? ευχομαι να εισαι καλυτερα

πολλα φιλια σε ολες


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια

εχτές όλη μέρα τον είχα με ορό,το βράδυ έκλαιγε συνέχεια και μόνο όταν τον χάιδευα και του κρατούσα το χεράκι ηρεμούσε λίγο.

Τώρα θα τον ξαναπάω στη κλινική για ορό.

Οι κτινίατροι απλά λένε οτι είναι πολύ μεγάλο σε ηλικία και μπορεί να υπάρχουν πολλά προβλήματα,αυτό πονάει και δεν ξέρω τι να κάνω

Αντιγόνη δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω.....και ο δικός μου είναι μεγάλος και ή θα τον εγχειρίζαμε ή θα τον χάναμε.....είχε σοβαρό πρόβλημα στο ουροποιητικό του....ήμουν πολύ χάλια - έγινε το καλοκαίρι που μας πέρασε - αποφασίσαμε την εγχείρηση με κινδύνους όμως και σκάσαμε και ένα σωρο λεφτά -χαλάλι όμως και ακόμα παραπάνω να ήταν - τελικά όλα καλά, αλλά παραμένει γεράκος ο σκυλάκος μου....και έχω ζήσει τόσα μαζί του....

Ευχομαι το καλύτερο για το φιλαράκο σου...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαμαρτύρεται {ακόμα} αλλά το βλέπω πως πιέζεται πολύ και δεν έχει χρόνο, που εγώ προσωπικά πιστεύω πως είναι ευεργετικός. Είναι παιδί και πρέπει να παίζει και τις καθημερινές!

Τι φέτος παιδί μου? Στο τέλος της Α' Δημοτικού κάνουν προπαίδεια!!!! :shock: Πέρσι "μάθαμε" του 0, του 1, του 2 και του 5, αν θυμάμαι καλά! Και εννοείται πως τα μικράκια δεν μπορούσαν να "πιάσουν" ακριβώς την ένοια της προπαίδειας! Απαράδεκτο για μένα! Εμεις, αν θυμάμαι καλά την μαθαίναμε από την Τετάρτη! Ελεος πια, γιατι τοση πρεμουρα? Για να βγαζουν τοσο αμορφωτα παιδιά? Ολα στην βιασυνη...?

Τότε, που πήγανα εγώ σχολείο, η δασκάλα μας, είχε φωνάξει τους δικούς μας και τους είχε πει να μην παρασύρονται από την "μόδα" του να βάζουν τα παιδιά τους νωρίς στα αγγλικά και να μας βάλουν από Πέμπτη και μετά. Εγώ, αν θυμάμαι, άρχισα στην 6η. Και τι έπαθα? Μιλάω, γράφω, μεταφράζω άριστα αγγλικά. Που με ζόρισε αυτό στη ζωή μου? Τώρα λυσσανε όλοι! Περσι με πίεζαν όλοι {σας το είχα γράψει} και ειδικά ο αντρας μου να ξεκινήσει αγγλικά {από πέρσι} και έδωσα μάχη για να μην πάει! Και επειδή στην 3η δεν θα τον ξεκινουσα γιατί είναι δύσκολη τάξη, είπα να το δούμε από φέτος και βλέπουμε...:?

Καλημέρα κοριτσάκια,

Έχω να μπω αρκετές ημέρες και έχω χάσει πολλά "επεισόδια". Διαβάζω λοιπόν σιγά σιγά και απαντάω γι' αυτό οι απαντήσεις μου μπορεί να είναι ετεροχρονισμένες.

Ειρηνούλα, και εγώ είμαι της άποψης ότι τα παιδάκια δεν πρέπει να φορτώνονται από πολύ μικρά. Σχετικά με τα αγγλικά, και επειδή η αδερφή μου είναι καθηγήτρια αγγλικών και σε φροντιστήριο αλλά και σε ιδιαίτερα, έχω να σου πω ότι ήταν κάθετη να μην ξεκινήσει μαθήματα στα παιδιά μου πριν την τρίτη. Ετσι ξεκινήσαμε πέρυσι για το μικρό (που πήγαινε Τρίτη) και το ίδιο και για τη μεγάλη. Επίσης να σου πω ότι πια η Τρίτη δημοτικού δεν είναι δύσκολη τάξη. Παλιά ναι, τώρα πια, είναι η επανάληψη της Δευτέρας και βλέποντας και τα δύο μου παιδιά, δεν δυσκολεύτηκαν πολύ. Άλλωστε και οι δύο δασκάλες και των δύο παιδιών μου, στην πρώτη μας συνάντηση της Τρίτης δημοτικού, μας επισήμαναν ότι πια η Τρίτη δημοτικού δεν είναι όπως στα δικά μας χρόνια που θεωρούταν η δυσκολότερη τάξη.

Για εμένα λοιπόν και επειδή το έχω συζητήσει και με άλλες καθηγήτριες αγγλικών εκτός από την αδερφή μου, η Τρίτη δημοτικού είναι μια πολύ καλή τάξη για να ξεκινήσουν αγγλικά τα παιδάκια.

Υ.Γ. και τώρα συνεχίζω το διάβασμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε αντιγονη, ολες κατι εχουμε να πουμε για τα κατοικιδια. δενομαστε μαζι τους κ μετα μας ειναι πολυ δυσκολο. κανενα παυσιπονο για τον πονο δεν μπορεις να του δωσεις?

ναι γλυκοφλεβαρακι, εγω σου ειπα για voi noi! να πας!

εγω τελικα εκανα τα μισα απο οτι ειπα, 1 πλυντηριο εβαλα, ετοιμασα κ το 2ο αλλα...., αλλαξα σεντονια, προστατευτικο στρωματος κ γυρισαμε το στρωμα (το κανουμε καθε 6 μηνες), μαγειρεψα για την μικρη, επλυνα κατι πιατικα (αρνουμε κατηγορηματικα να αδειασω το πλυντηριο!) εκανα ενα συμμαζεματακι κ μετα αραξα, εκανα ενα μινι μανικουρ, εβαψα κ τα νυχια μου, ενα μπλε σαν του τζιν να το πω, δεν ξερω αν μου αρεσουν αλλα ο αντρας μου λεει τελεια! μαλλον δεν εχω συνηθισει τετοια χρωματα!

σε μιση ωριτσα θα ξυπνησει η μπουμπου, να την ταισω να ετοιμαστουμε κ να παμε την μαμα μου για φαγητο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα! Χαθηκα ξανα το ξερω.. αλλα ειπαμε run forest, run..

Αυτα απο εμας κορες! Σας ζαλισα αλλα δεν ξερω ποτε θα ξαναμπω οποτε... take care!

Φιλακια σε ολες! :D

περιττο να σου πω οτι εχω γελασει πολυ με αυτο που γραφεις στην υπογραφη σου!!!! το λεω σε ολο τον κοσμο!!! πολυ πετυχημενο!!!:P

Link to comment
Share on other sites

σας βάζω μια φωτό απ το μπαλκόνι του ξενοδοχείου....

100_1971.jpg

Μπράβο Μιρτούλα, χαλάλι σας κοριτσάκι μου. Καταπληκτικό το ξενοδοχείο και η θέα. Να πω ότι δεν ζηλεύω λιγάκι, ψέματα θα πω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ειμαι Ειρήνη μου! Περιμένω με το καλό το δεύτερο παιδάκι μου τώρα. Είμαι στις αρχές της εγκυμοσύνης, δύομιση μηνών.

Με το καλό το δεύτερο νινί σου. Καλή εγκυμοσύνη να έχεις και να χαίρεσαι και το πρώτο παιδάκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνούλα ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα γιατί από αύριο Δευτέρα μάλλον θα έχεις πάλι δουλίτσα, οπότε τρεχάτε ποδαράκια μου.

Εγώ σήμερα ξύπνησα, μάζεψα νεροχύτη γιατί εχθές το βράδυ με έπιασε μία λιποθυμιά και ξάπλωσα άρων άρων και δεν μάζεψα. Πρέπει να μαζέψω και τα καλοκαιρινά των παιδιών και να ανεβάσω χειμωνιάτικα (άκουσα ότι από σήμερα το απόγευμα χαλάει ο καιρός), πρέπει να μεταφέρουμε και κάτι μηχανήματα του καλού μου στην αποθήκη του (γιατί το σαλόνι μου έχει γίνει αποθήκη), πρέπει να σιδερώσω και τα άπειρα ασιδέρωτα, έχω και ένα πλυντήριο ρούχων και άλλο ένα πιάτων που πλένονται και πρέπει να απλωθούν για να μπουν και τα επόμενα, πρέπει να μαγειρέψω (αν και έχω από εχθές το βράδυ ωραιότατη μακαρονάδα), να φτιάξω και κανένα κεκάκι ή τσουρεκάκι να παίρνουν τα παιδάκια στο σχολείο, να ρίξω και κανένα σκούπισμα και σφουγγάρισμα, να κάνω και το μπάνιο..........

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα, θέλω να φύγω να πάρω τα βουνά. Το ξέρετε το τραγούδι που λέει, "θ' ανέβω και θα τραγουδήσω στο πιο ψηλότερο βουνό";;;;; εεεεεε, εγώ το έχω μετατρέψει σε "θ' ανέβω και ΘΑ ΚΑΤΟΙΚΗΣΩ στο πιο ψηλότερο βουνό".

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια

Εμείς σήμερα ξεκουραζόμαστε, διαβάσαμε με την κόρη του πρωί και το απόγευμα έχουμε επανάληψη, οπότε εγώ μάλλον δεν έχω ξεκουραστεί ακόμα.....περιμένω να πάνε για ύπνο για να λιώσω και εγώ!!!

Για όσες ενδιαφέρεστε στις 4 Νοεμβρίου και ώρα 3 το μεσημέρι γίνεται στο κέντρο στην Αθήνα στο μαγαζί Μακάλο πάρτυ ανταλλαγής γυναικείων-ανδρικών-αξεσουάρ (τσάντες, παπούτσια, ζώνες κλπ) ....εγώ θα πάω να ανταλλάξω ρούχα!!! Όσες θέλετε να ανανεώσετε καρνταρόμπα χωρίς κόστος κανονίζουμε να βρεθούμε να πάμε παρέα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...