Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μάλλον υπερδιέγερση;


Recommended Posts

Τη Τετάρτη που πέρασε μου κάνανε την ωοληψία και μου πήραν 29 ωάρια απο τα οποία τα 14 φαίνονται να έχουν γονιμοποιηθεί σωστά. Μετά την ωοληψία δε μπορούσα να συνέλθω για αρκετή ώρα.Ζαλιζόμουν και δε μπορούσα να σηκωθώ. Μετά απο κανένα 2ωρο κατάφερα κ έφυγα. Μου είπαν να πίνω το πολύ 1μιση λίτρο νερό και καθόλου αλάτι και να τρώω πολλά λευκώματα. Αυτό μου το είχαν πεί και 2-3 μέρες πρίν την ωοληψία. Αυτό δε σημαίνει οτι είχα αρχίσει υπερδιέγερση;Και για ποιό λόγο επέλεξν να καταψύξουν τα ωάρια και δε μου τα βάζουν σε αυτό το κύκλο, αλλά μου είπαν οτι πρέπει να περιμένουμε την επόμενη περίοδο και να πάω να με δούν για να μου κάνουν την εμφύτευση με το καινούργιο χρόνο;:?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και το ρωτάω αυτό γιατί τη πρώτη μέρα η κοιλιά μου ήταν πρησμένη πολύ και πονούσα.. δε μπορούσα καλά καλά ούτε να κάτσω.. 3 μέρες έτσι ήμουν και απο σήμερα είμαι καλύτερα.. μου έδωσαν κ αντιβίωση φυσικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη επιτυχία. Νομίζω καλα έκαναν. Αν σου έβαζαν τώρα εμβρυακια θα παθαίνες υπέρ διέγερση. Εγω έκανα εμβρυομεταφορα και λίγες ημέρες μετα το θετικό αποτέλεσμα κατέληξαν στο νοσοκομείο με υπέρ διέγερση και έμεινα μια εβδομάδα. Τελικά όλα καλα αλλα ταλαιπωρήθηκα πολυ. Και μιλάμε για αφορητους πόνους. Ούτε στη γέννα , φυσιολογικές τοκετος , δεν πονέσει τόσο. Λίγο υπομονή κανε και εύχομαι το νεο έτος να σου φέρει το μωρακι σου στην αγκαλια. Να τα λέμε γιατί κι εγω τέλος Ιανουαρίου θα κάνω εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα για αδερφακι της κορουλας μου.


http://lilypie.com]IaRgp2.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη επιτυχία. Νομίζω καλα έκαναν. Αν σου έβαζαν τώρα εμβρυακια θα παθαίνες υπέρ διέγερση. Εγω έκανα εμβρυομεταφορα και λίγες ημέρες μετα το θετικό αποτέλεσμα κατέληξαν στο νοσοκομείο με υπέρ διέγερση και έμεινα μια εβδομάδα. Τελικά όλα καλα αλλα ταλαιπωρήθηκα πολυ. Και μιλάμε για αφορητους πόνους. Ούτε στη γέννα , φυσιολογικές τοκετος , δεν πονέσει τόσο. Λίγο υπομονή κανε και εύχομαι το νεο έτος να σου φέρει το μωρακι σου στην αγκαλια. Να τα λέμε γιατί κι εγω τέλος Ιανουαρίου θα κάνω εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα για αδερφακι της κορουλας μου.

Ευχαριστώ για την απάντηση! Καλή επιτυχία στο 2ο!! Περίπου την ίδια περίοδο θα κάνουμε δλδ εμβρυομεταφορά! Εγώ πρέπει να μου τα εξετάσουν και χρωμοσωμικά εκτός των άλλων λόγω του προβλήματός μου με τα 2 χρωμοσώματα( για αυτό το λόγο κάνουμε εξωσωματική γιατί κατα τα άλλα δεν έχω άλλο πρόβλημα- έχω πιάσει 3 φορές μωρό αλλά το χάνω)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...