Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Εδώ είμαστε και τα ρούχα άρχισαν να στενεύουν. Καλό είναι αυτό. Το σποράκι μεγαλώνει. Και το έχω ένα άγχος, μην πάω στο γιατρό και μου πει ότι σταμάτησε να μεγαλώνει. Αυτά είναι κατάλοιπα από την παλίνδρομη.

Αναγούλες πολλές. Σχεδόν όλη μέρα. Τις τελευταίες μέρες αισθάνομαι λίίίγο καλύτερα αλλά αυτό το συναίσθημα είναι αηδία. Ευτυχώς δεν έχω τάση για εμετό. Προσπαθώ να καταπολεμήσω τις αναγούλες με φαγητό και μετά έχω δυσπεψία. Κιλά ήδη την περασμένη εβδομάδα που ζυγίστηκα είμαι +2 :shock: (γμτ! ). Και δεν έχω κλείσει ακόμα ούτε τον δεύτερο. Που θα πάει αυτή η κατάσταση;

Σήμερα θα πάρω τηλέφωνο να κλείσω για αυχενική. Ελπίζω να με βάλει νωρίς και όχι το Μάρτιο. Έχω μια αγωνία. Θέλω να τελειώνει γρήγορα και να βγουν τα αποτελέσματα για το αν το σποράκι μου είναι υγιές. Είμαι οριακά ηλικιακά για αμνιοπαρακέντηση καθότι ήδη 37 ετών αλλά αποφάσισα να κάνω πρώτα αυχενική και παππ-α και ανάλογα με τα αποτελέσματα να δω τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Για αρχή έχω μια ερωτηση. Με τα αρχικά ΠΗΤ εννοούμε την πρωτη ημέρα της τελευταιας περιόδου? Αν ναι τότε η δική μου είναι20/12/2012. Όλα καλά πάνε μέχρι στιγμής κι ευχομαι να συνεχίσει έτσι. Ακούσαμε καρδούλα την πρώτη μέρα που χτύπησε, 6 εβδ και 2 ημ. Μόλις 98 χτύποι. Ο γιατρός είπε ότι για την πρώτη μερα είναι φυσιολογικό αλλά για καλό και για κακό μας είπε να ξαναπάμε σε μια βδομάδα και το κάναμε. Η πρώτη μου αγωνία για το μωρό μου. Αναρωτιόμουν αν η καρδούλα του είναι καλά. Τελικά πήγαμε ακριβώς σε μια εβδομάδα. Οι χτύποι βάρεσαν 140 και το μπόι μας διπλασιάστηκε. Τώρα έχουμε ξεπεράσει το 1cm και συνεχίζουμε ακάθεκτοι. Μας μένουν άλλα 49. Αύριο κλείνουμε ακριβως τις 8 εβδομάδες. Κατα τα άλλα κανένα πρόβλημα, μονο λίγη υπνηλία και πολύ πείνα αλλά πολύ πείνα λέμε. Κάθε 2 ωρες γουργουρίζει το στομάχι μου και μέχρι να βάλω μπουkιά στο στόμα πονάει. Κυκλοφορώ με μπανανες, μανταρίνια, μπισκοτάκια κι ότι άλλο διαθέσιμο έχω στην τσάντα μου για ώρα ανάγκης. Παρόλα αυτά μεχρι τωρα δεν έχω πάρει ούτε ένα κιλο. Απο αναγούλες ευτυχώς πολύ λιγα πράγματα. Σε δυο εβδομάδες έχουμε πάλι ραντεβού στο γιατρό. Ο μπαμπάς, γιαγιαδες, παππουδες, θείοι κλπ έχουν αρχίσει να τρελαίνονται και να χαιδεύουν κοιλίτσα... ο μπαμπάς δε του μιλάει από τώρα κι ας μην έχει αυτιά... Εμένα με ακούει λέει... xi xi :-)


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα,νιονιω και πουκης καλωσηρθατε βλεπω ειμαστε πολλες οι τριτεκνες ε??Πουκης μιλουσαμε μαζι στον Δεκεμβρη του 09??

Καλως σας βρηκαμε!!!Ναι,αρκετες τριτεκνες κ γω μπορω να πω ειμαι αρκετα αγχωμενη!!Τεσπα,στην αρχη εμπαινα στις μανουλες του δεκεμβρη οταν ηταν ακομη στο parents.μετα εμπαινα κ στο cafe, πριν απο κανα χρονο περιπου.

Καλησπέρα κορίτσια. Για αρχή έχω μια ερωτηση. Με τα αρχικά ΠΗΤ εννοούμε την πρωτη ημέρα της τελευταιας περιόδου? Αν ναι τότε η δική μου είναι20/12/2012

agapou_litsa Τα αρχικα ΠΗΤ ειναι πιθανη ημερομηνια τοκετου.

Αυτο που λες η πρωτη ημερα της τελευταιας περιοδου ειναι ΤΗΠ

Κοριτσια πως τα πατε γενικα εσεις?εγω σημερα βγηκα απο την κλινικη,ημουν μεσα δυο μερες γιατι ειχα πολλες αναγουλες,εμετους και ζαλαδες.Τωρα ειμαι καπως καλυτερα.


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

ελα βρε συ πουκης τοσο χαλια???εκανες εισαγωγη λογω εμετων??εγω εχω ανακατωσουρες υπνηλια και ζαλαδες εχω χασει 1κιλο γιατι δεν μπορω να φαω τιποτα


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ χαλια λεμε!!!!!!! Δεν μπορουσα να περπατησω,επεφτα απο τον ενα τοιχο στον αλλο.Αφου ελεγα στον αντρα μου:θα γινω ποτε καλα ή θα ειμαι παντα ετσι?

Αχ!Ασε ηταν να το ζησω κ αυτο!!!


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι τη ξαδέρφη μου που είχε νοσηλευτεί με ισχυρές αναγούλες και εμετούς λόγω αφυδάτωσης. Πήρε τη δόση της με τους ορούς και μετά τη δώσαν εξιτήριο.

Νερά να πίνετε κορίτσια. Εσείς που κάνετε πολλούς εμετούς να προσέχετε την αφυδάτωση. Γουλίτσα, γουλίτσα σουπίτσες και τραχανούλη αραιωμένο.

Εγώ κορίτσια πήρα μία τρομάρα την Κυριακή το βράδυ πριν κοιμηθώ. Πήγα στην τουαλέτα και στο σκούπισμα είδα αίμα στο χαρτί και τα έπαιξα.

Την Δευτέρα πήγα στο γιατρό που δε μπόρεσε να βρει αιτία για την αιμορραγία και μου έγραψε utrogestan. Προληπτικά.

Τι να πω; Εύχομαι μόνο να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμας κοριτσια,πω πω πουκης πακετο ολο αυτο,τωρα εισαι καλυτερα??Εγω στην κορη μου ειχα μεχρι 5,5μηνων εμετους και τετοια απαππα...Νιονιω απο Αθηνα εισαι??Μην σε τρομαζει το αιμα και εγω προχτες ειχα λιγες μικρες σταγονισες ροζ στο εσωρουχο μου


:-D

Link to comment
Share on other sites

Όχι Άννια. Είμαι από Κομοτηνή.

Να σου πω... ψυχολογικά είμαι πολύ καλύτερα από προχθές. Γύρισα και στην δουλειά εχθές και έτσι ξεχνιέμαι και δεν το έχω συνέχεια στο μυαλό μου. Περίπου το ίδιο διάστημα έχουμε προβλεπόμενη ε; Αν και εγώ και τα δύο μου τα παιδιά τα γέννησα περίπου 2 βδομάδες πριν την ΠΗΤ. Έχω επομένως πιθανότητες να γεννήσω και τον Αύγουστο.

Ας περάσουν βέβαια πρώτα αυτές οι δύο βδομάδες μέχρι την αυχενική που την έχω πολύ άγχος και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!! Είμαι καινούρια μέλλουσα μανούλα :) Περιμένω το μωράκι μου τέλη Σεπτεμβρίου :) Αλλά δε σας κρύβω οτι είμαι αρκετά αγχωμένη :/ Δεν έχω τα κλασικά συμπτώματα, δηλαδή εμετούς κτλ... Πιο πολύ ναυτία θα το έλεγα και πονάκια στην κοιλιά :) Προχθές άκουσα την καρδούλα του μωρού μου και ήταν οτι πιο συγκινητικό μου έχει συμβεί!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα απο την ηλιολουστη ημερα των σερρων.

ειδαμε παλμους και ολα πανε καλα μου ειπε ο γιτρος.ποτε εφτασα 9 εβδομαδων !αυριο εχω ραντεβου ξανα και μετα θα κανονισουμε να κανουμε αυχενικη διαφανεια μου ειπε.εσεις ποτε θα την κανετε?μου ειπε πως ειναι πιστοποιημενος και ο μονος εδω στις σερρες.

γιατι μου το ειπε δεν καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!! Είμαι καινούρια μέλλουσα μανούλα :) Περιμένω το μωράκι μου τέλη Σεπτεμβρίου :) Αλλά δε σας κρύβω οτι είμαι αρκετά αγχωμένη :/ Δεν έχω τα κλασικά συμπτώματα, δηλαδή εμετούς κτλ... Πιο πολύ ναυτία θα το έλεγα και πονάκια στην κοιλιά :) Προχθές άκουσα την καρδούλα του μωρού μου και ήταν οτι πιο συγκινητικό μου έχει συμβεί!!!

και εγω δεν εχω συμπτωματα.αν δεν πηγαινα καθε εβδομαδα για υπερηχο θα ελεγα πως κατι δεν παει καλα.σε καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Poukis ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Τελικά δεν τον γλίτωσα τον εμετό. Μέχρις στιγμής ένας αλλά από εκείνη τη μέρα η αναγούλα έχει γίνει πιο έντονη. Μέρικές φορές λέω "Ας έρθει τελοσπάντων ο εμετός να ησυχάσει το στομάχι μου". Την Δευτέρα που μας πέρασε έκανα τις πρώτες εξετάσεις που μου έδωσε ο γιατρός -τελικά μου κόστισαν λιγότερο απ'όσο περίμενα. Boubouka εμενα ο γιατρός μου είπε την αυχενική θα την κάνω στις 12 εβδομάδες και μετά στις 22 θα κάνω β επιπέδου. Εντωμεταξύ εγώ στις επισκέψεις δεν δίνω τίποτα. Μας είπε ότι στην αμοιβη του περιλαμβάνονται όλες οι επισκέψεις.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!

Ήρθε η ώρα να σας συστηθω κι εγώ!!!

Με λένε Σοφία και έχω ηδη μια κορούλα που γεννηθηκε το Σεπτέμβρη του 2009 και το 2ο με το καλό παλι Σεπτέμβρη θα μας έρθει!!!

Ειμαι 8εβδ και 6ημ. και χθες ακουσαμε καρδούλα!!!

Αργησαμε λίγο αλλά οκ!!!

Ελπίζω να τα λέμε συχνά εδω εεε????


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...