Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

εμένα ο γιατρός μου δε μου λέει φυλο τόσο νωρίς!!!!

θέλει να είναι 100% σίγουρος!!!

ωστόσο αν είναι αγοράκι φαντάζομαι θα φανεί πιο εύκολα!!!!;)


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμένα ο γιατρός μου δε μου λέει φυλο τόσο νωρίς!!!!

θέλει να είναι 100% σίγουρος!!!

ωστόσο αν είναι αγοράκι φαντάζομαι θα φανεί πιο εύκολα!!!!;)

Αν είναι αγοράκι θα το δεις και μόνη σου! Σου μιλάω εκ πείρας.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα κοριτσια τι κανετε??Εγω ευτυχως ειμαι καλα χτες ειχα λιγα πονακια στην κοιλια και ετσι ξαπλωσα νωρις!!!Νιονιω μαζι εχουμε αυχενικη και εγω 1/3 στις 18,30 και δεν περνανε οι μερες με τιποτα αχ αχ αχ....Σε εμας παντως και στα 2παιδια μας ειπανε φυλο γυρω στις 16εβδομαδες(δηλ.στο ραντεβου μετα της αυχενικης)αλλα με τοση εμπειρια αν εστιασει εκει κοντα θα το καταλαβω πια:tongue::tongue::cool:


:-D

Link to comment
Share on other sites

Εγω στις 18:00. Ελπίζω να ανακοινώσουμε μαζί ευχάριστα νέα.

Τον γιο μου τον είδαμε στην αυχενική ότι ήταν αγόρι και το επιβεβαιώσαμε στα σίγουρα ένα μήνα μετά.

Και εγώ αισθάνομαι ότι οι μέρες δεν περνάνε.

Ευτυχώς που έχουμε και το τριήμερο και λίγο θα ξεχαστώ στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

με το καλό κορίτσια να κάνετε την αυχενική σας!!!

αχ εγω αργώ ακόμη!!!:D

εσεις που εχετε ηδη σετακι αγοράκι-κοριτσάκι έχετε καμία προτίμηση τωρα στο φύλο???


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Προτίμηση στο φύλο πάντα υπάρχει.

Θα επαναλάβω το άγχος που έχω για το αν θα είναι γερό το παιδί και θα φανεί στον υπέρηχο της επόμενης εβδομάδας. Επομένως, πάνω από όλα γερό να είναι.

Θα ήθελα πάντως ακόμα ένα κοριτσάκι. Φυσικά και αγοράκι να είναι δε θα με ενοχλήσει καθώς έχω και αγοράκι και κοριτσάκι.

Εσύ αλήθεια έχεις προτίμηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Προτίμηση στο φύλο πάντα υπάρχει.

Θα επαναλάβω το άγχος που έχω για το αν θα είναι γερό το παιδί και θα φανεί στον υπέρηχο της επόμενης εβδομάδας. Επομένως, πάνω από όλα γερό να είναι.

Θα ήθελα πάντως ακόμα ένα κοριτσάκι. Φυσικά και αγοράκι να είναι δε θα με ενοχλήσει καθώς έχω και αγοράκι και κοριτσάκι.

Εσύ αλήθεια έχεις προτίμηση;

εννοείται πάνω απ'όλα γερό να είναι!!!

εγώ μάλλον αποτελώ εξαίρεση καθως δεν έχω καμία μα καμία προτίμηση!!!

πραγματικά!!! δε γέρνει η ζυγαριά ούτε λίγο παραπάνω σε καμία απο τις 2 επιλογές!

και στην κορη μου όταν ημουν έγκυος καθόλου δε με ένοιαζε το φυλο!!!

βάλε οτι μας άγχωσαν και στη Β' επιπέδου τότε....το φυλο ήταν το τελευταίο που με ένοιαζε!

ο άντρας μου πάντως θα ήθελε αγόρι....γιατι εχασε το μπαμπα του το καλοκαίρι και θα ήθελε να βγάλει το όνομα του....


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια πηγα σημερα να δειξω κατι εξετασεις στο γιατρο και ξενερωσα με τη νεα του γραμματεα.τι να κανω?αν και ειναι πολυ καλος σκεφτειτε με δυο ημερες καθυστερηση ειδε σακο,σκεφτομαι να μη ξαναπαω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,

Νιονιώ κ annia καλη επιτυχια αυριο στην αυχενικη,θα περιμενουμε νεα.

boubouka77 κ του δικου μου γυναικολογου η γραμματεας δεν ειναι κ η καλυτερη που υπαρχει αλλα δεν εχω σκοπο να τον αλλαξω εξαιτιας της.


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Μπουμπουκα θα συμφωνήσω με την Πούκης.

Στο γιατρό πηγαίνομαι για αυτόν και αν έχεις παράπονα από τη γραμματέα τότε μπορείς να τα εκφράσεις και στο γιατρό της για να της κάνει παρατήρηση. Ειδάλλως δε βλέπω κανένα λόγο να αφήσεις το γιατρό σου εφόσον είσαι ευχαριστημένη μαζί του.

Πούκη, σ' ευχαριστώ. Όσο περνάνε οι ώρες τόσο αγωνία έχω. Από τη μια χαίρομαι που θα δω πάλι το σπόρι στον υπέρηχο από την άλλη αγχώνομαι γιατί δεν ξέρω τι μπορεί να μας πει η γυναικολόγος.

Άγχος, άγχος, άγχος..... δεν είχα σε καμιά άλλη εγκυμοσύνη μου. Σ' αυτή την εγκυμοσύνη (ίσως επειδή την ήθελα πολύ) έχω την εντύπωση ότι δε θα μπορέσω να την ολοκληρώσω.

Γι' αυτό κιόλας δεν το έχω πει ακόμα στους γνωστούς μου και τους φίλους μου. Οι μόνοι που το ξέρουν είναι οι γονείς, πεθερικά, αδέρφια και εργασιακό περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα!!!

καλή Σαρακοστή!!!

γεια σας κοριτσια πηγα σημερα να δειξω κατι εξετασεις στο γιατρο και ξενερωσα με τη νεα του γραμματεα.τι να κανω?αν και ειναι πολυ καλος σκεφτειτε με δυο ημερες καθυστερηση ειδε σακο,σκεφτομαι να μη ξαναπαω

θα συμφωνησω με τα υπόλοιπα κορίτσια....

εφόσον με τον γιατρό δεν έχεις πρόβλημα γιατι να τον αλλάξεις???

με τη γραμματέα οι επαφές σου θα είναι περιορισμένες...ο γιατρός θα σε ξεγεννήσει!!!

Μπουμπουκα θα συμφωνήσω με την Πούκης.

Στο γιατρό πηγαίνομαι για αυτόν και αν έχεις παράπονα από τη γραμματέα τότε μπορείς να τα εκφράσεις και στο γιατρό της για να της κάνει παρατήρηση. Ειδάλλως δε βλέπω κανένα λόγο να αφήσεις το γιατρό σου εφόσον είσαι ευχαριστημένη μαζί του.

Πούκη, σ' ευχαριστώ. Όσο περνάνε οι ώρες τόσο αγωνία έχω. Από τη μια χαίρομαι που θα δω πάλι το σπόρι στον υπέρηχο από την άλλη αγχώνομαι γιατί δεν ξέρω τι μπορεί να μας πει η γυναικολόγος.

Άγχος, άγχος, άγχος..... δεν είχα σε καμιά άλλη εγκυμοσύνη μου. Σ' αυτή την εγκυμοσύνη (ίσως επειδή την ήθελα πολύ) έχω την εντύπωση ότι δε θα μπορέσω να την ολοκληρώσω.

Γι' αυτό κιόλας δεν το έχω πει ακόμα στους γνωστούς μου και τους φίλους μου. Οι μόνοι που το ξέρουν είναι οι γονείς, πεθερικά, αδέρφια και εργασιακό περιβάλλον.

καλά αποτελέσματα Νιονιώ!!!

όλα καλά θα είναι!!!

για το άγχος σε καταλαβαίνω απόλυτα....

ειδικα επειδη δεν έχω και καθόλου συμπτώματα, αγχωνομαι αρκετα αν όλα βαίνουν καλώς....


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γυρισα αργησαμε πολυ γιατι γινοτανε χαμος στο ιατρειο,ολα καλα εχουμε ενα σπορακι πολυ πολυ ζωηρο 6,5εκατοστων...Κουνιοτανε συνεχεια και πιπιλαγε το χερακι του,ποσο ευτυχισμενη ειμαι ολα τελεια μας ειπε ο γιατρος,φυλο δεν ειδαμε αλλα εγω στο ασπρομαυρο που μου εδειχνε ποδαρακια και πατουσακια σαν να ειδα κατι να εξεχει μετα στον 3D μου φανηκε σαν κοριτσακι,γερο να βγει και δεν με πειραζει

__________________


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια έχετε δίκιο.χαλαστηκα παραπολυ οταν μου μιλησε στον ενικο με ειδε πρωτη φορα.ενω ο γιατρος και η γυναικα του μου μιλουν στον πλυθηντικο οποτε και να μιλησουμε στο τηλ.

16 μαρτιου κλεισαμε για αυχενικη διαφανεια στο γιατρο μου.μου ειπε πως εκει θα δουμε ενα πληρες ανατομικο έλεγχο και μου εδωσε τη λιστα οτι ειναι πιστοποιημενος και αυτος και το εργστηριο του.το βρηκα και στο ιντερνετ https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

εσεις που θα την κανετε?ειναι ο δικος σας πιστοποιημενος οπως και το εργαστήριο?μου ειπε επειδη η μια εξεταση ειναι υπερηχος και η αλλη αιμα το αιμα ειναι σωστο να πηγαινει σε πιστοποιημενο εργαστηριο για να ειναι πιο αξιοπιστο μια και μιλαμε για στατιστικα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γυρισα αργησαμε πολυ γιατι γινοτανε χαμος στο ιατρειο,ολα καλα εχουμε ενα σπορακι πολυ πολυ ζωηρο 6,5εκατοστων...Κουνιοτανε συνεχεια και πιπιλαγε το χερακι του,ποσο ευτυχισμενη ειμαι ολα τελεια μας ειπε ο γιατρος,φυλο δεν ειδαμε αλλα εγω στο ασπρομαυρο που μου εδειχνε ποδαρακια και πατουσακια σαν να ειδα κατι να εξεχει μετα στον 3D μου φανηκε σαν κοριτσακι,γερο να βγει και δεν με πειραζει

__________________

υπεροχα!!

Link to comment
Share on other sites

Boubouka απλά μην της δίνεις σημασία εγω πάντως δεν θα άλλαζαν το γιατρο για αυτο το λόγο είναι βέβαια λίγο άσχημο η γραμματέας να είναι αντιπαθητικη αλλα πάνω απο όλα εχει σημασία η εμπιστοσύνη που έχεις στο γιατρο σου!!!και ο δικός μου είναι πιστοποιημένος λέγατε μακαριος ελευθεριαδης...νιονιω τι έγινε με την αυχενικη σου;;όλα καλα ε;;


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...