Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Γεια σου fairytale!

Και εγώ έτσι την ένατη εβδομάδα άκουσα καρδούλα. 8 και 2 αν θυμάμαι καλά.

Με το καλό!

Σε ευχαριστω πολύ!!!!

εσυ πας για το 3ο εεε???

μπράβο!!!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσακια κ απο μας! Προχωραμε δοξα το θεο ειδαμε το νινι μας πριν απο μια εβδομαδα μεγαλωσε πολυ!!!τωρα 12η εβδομαδα για αυχενικη κ πως περναει ο καιρος... Απο συμπτωματα μονο κουραση κ καποιες φορες χαλασμενο στομαχι εσεις; Αληθεια αν κ νωρις εχετε σκεφτει που θα γεννησετε; Για το Γαια τι ξερετε;


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια κ απο μας! Προχωραμε δοξα το θεο ειδαμε το νινι μας πριν απο μια εβδομαδα μεγαλωσε πολυ!!!τωρα 12η εβδομαδα για αυχενικη κ πως περναει ο καιρος... Απο συμπτωματα μονο κουραση κ καποιες φορες χαλασμενο στομαχι εσεις; Αληθεια αν κ νωρις εχετε σκεφτει που θα γεννησετε; Για το Γαια τι ξερετε;

καλημέρα!!!

να σας γνωρίζω μια μια!!!!;)

απο συμπτωματα εγω τίποτα!!!!!!

ίσως ένα ελαφρθ βαρυστομαχιασμα αλλά δεν ειμαι και σιγουρη οτι ειναι απο την εγκυμοσύνη και όχι απο το πολύ φαί!!!!

εγω είμαι απο Καλαμάτα οπότε δεν ξερω να σου πω για το Γαία!!!

εγω θα γεννησω στο Λητώ Καλαμάτας που γέννησα και την κόρη μου!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

να σας γνωρίζω μια μια!!!!;)

απο συμπτωματα εγω τίποτα!!!!!!

ίσως ένα ελαφρθ βαρυστομαχιασμα αλλά δεν ειμαι και σιγουρη οτι ειναι απο την εγκυμοσύνη και όχι απο το πολύ φαί!!!!

εγω είμαι απο Καλαμάτα οπότε δεν ξερω να σου πω για το Γαία!!!

εγω θα γεννησω στο Λητώ Καλαμάτας που γέννησα και την κόρη μου!

Κάπως έτσι είμαι και εγώ. Είμαι συνέχεια βαρυστομαχιασμένη και αισθάνομαι συνέχεια διψασμένη. Μπορεί τελικά να βαρυστομαχιάζω από το νερό :lol:.

Εγώ είμαι από Κομοτηνή και όταν με το καλό φτάσει εκείνη η ώρα θα γεννήσω στο νοσοκομείο της Αλεξ/πολης όπου γέννησα και τα άλλα δύο μου παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα fairytale καλως ηρθες και με το καλο...Σημερα δεν μπορουσα να ξυπνησω τι νυστα και αυτη ολη μερα...Το στομαχι μου ακομα χαλια και εχασα και 1,5κιλο εφτασα 54κιλα εμεινα εγκυος και αδυνατιζω χαχαχαχα!!!Σημερα θα παω να παρω και τις υπολοιπες εξετασεις του προγεννητικου και σε 10μερες εχω την αυχενικη επιτελους να ειναι ολα καλα παναγια μου!!!!Εγω δεν ξερω που θα γεννησω ο γιατρος μου ειναι στο αρεταιειο-λητω-ρεα αν υσχυει αυτο με τον εοπυυ ως τοτε θα γεννησω μαλλον σε ιδιωτικο γιατι με συμφερει πιο πολυ


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και απο μενα fairytale καλως ηρθες και με το καλο...Σημερα δεν μπορουσα να ξυπνησω τι νυστα και αυτη ολη μερα...Το στομαχι μου ακομα χαλια και εχασα και 1,5κιλο εφτασα 54κιλα εμεινα εγκυος και αδυνατιζω χαχαχαχα!!!Σημερα θα παω να παρω και τις υπολοιπες εξετασεις του προγεννητικου και σε 10μερες εχω την αυχενικη επιτελους να ειναι ολα καλα παναγια μου!!!!Εγω δεν ξερω που θα γεννησω ο γιατρος μου ειναι στο αρεταιειο-λητω-ρεα αν υσχυει αυτο με τον εοπυυ ως τοτε θα γεννησω μαλλον σε ιδιωτικο γιατι με συμφερει πιο πολυ

καλως σας βρηκα!!!

ευχομαι να σου περάσουν συντομα οι ανακατωσούρες....

κι εσυ 3ο εεε???

πωπω....πολλές τριτομανούλες!!!

ωραια!!!

εγω τέλη Μαρτη έχω αυχενική!

αισιοδοξη ειμαι πλεόν!!!

ήμουν πολύ αγχωμένη μέχρι να ακούσω την καρδούλα....τωρα μια χαρά!!!:D:D:D:D


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα θα πανε σε ολες μας και θα εχουμε τα φθινοπωρινα μωρακια μας σε λιγους μηνες!!!Τι λετε να ξεκινησουμε ενα πινακακι σιγα σιγα ωστε να ξερουμε ποτε γενναει η καθε κοπελα?


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Angelikig στο Γαία γέννησε μια φίλη μου πέρσυ. Θυμάμαι ότι ο χώρος και το δωμάτιο ηταν περιποιημένα και μια χαρά. Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση ήταν ότι όταν θέλαμε να δούμε το μωρό πηγαίναμε μπροστά σε μια πόρτα, χτύπαγε ο μπαμπας το κουδούνι και μας έδειχναν το μωρό΄πίσω από το τζάμι για ένα λεπτό. Ξέρω ότι γενικότερα στα ιδιοτικά μαιευτήρια δεν πηγαίναν τα μωρά στα δωμάτια τις ώρες του επισκεπτηρίου (και καλά κάνουν εννοείται) αλλά αυτό δεν το είχα ξαναδει. Επίσης άκουσα ότι θα μεταφερόταν στο Μαρούσι αλλά δεν ξέρω αν έχει γίνει ήδη. Αν θελεις μπορώ να ρωτήσω τη φίλη μου για ότι απορία έχεις και να σου πω.

Εγώ θα γεννήσω στο Μητέρα. Ευτυχώς έχουν σύμβαση με τον Εοπυυ κι ελπίζω να ισχύσει αν και εχτές έμαθα κάτι αποθαρρυντικό όσο αφορά αυτές τις συμβασεις. Η γυναικα ενός συναδέλφου του άντρα μου γεννησε πρόσφατα στο Ιασω αλλά την ημέρα που θα έπαιρναν εξιτηριο και ενώ τα παιδιά είχαν κανονισει το τι θα πηρώσουν τους είπαν ότι αν δεν δωσουν κανονικά ολόκληρο το ποσό δεν παιρνουν εξιτήριο γιατι ο Εοπυυ δεν έχει πληρώσει τα μαιευτηρια τους τελευταίους μήνες που ισχύει αυτη η συμβαση. και αυτό το έκαναν σε όλους όσουν ήταν στο μαιευτηριο εκείνες τις μέρες.

Εγώ να σας πω την αλήθεια πριν μείνω έγκυος έλεγα πάντα ότι δε θα γεννούσα ποτέ σε ιδιοτικό γιατί το θεωρούσα κοροϊδία. Όταν το μάθαμε αρχίσαμε να ψαχνουμε να βρούμε γιατρό. Το ΠΑΠ το έκανα τα τελευτάια χρόνια στο Αττικό με 5€ και επειδή ποτέ δεν είχα πάθει τίποτα δεν είχα κάποιον συγκεκριμένο γιατρό. Πήγαμε σε 2-3 κι αποφάσισα να μείνω στο τελευταίο γιατί ήταν ειλικρινής μαζί μας, μου άρεσε το ύφος του και απλά νιωθω ότι μπορώ να τον εμπιστευτώ κι ας είναι σε ιδιοτικο. Όπως και να'χει στο Μητερα θα γεννήσω αλλά με αγχώνει το γεγονός ότι μπορεί τελικά να χρειαστούμε παραπάνω χρήματα για το μαιευτήριο. Ο άντρας μου λέει εγω να μην ασχολούμαι μ'αυτά και να μην αγχώνομαι αλλά δεν γίνεται.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


annia 10/9/2012 Αρεταίειο

fairytale 18/9/2010 Λητώ Καλαμάτας

agapou_litsa 25/09/2012 Μητέρα

(τα έβαλα με τις ΠΗΤ στη σειρά χρονολογικά.;))


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι κ γω!! Κοριτσια πως πατε απο την μεση? Εμενα αρχισε να ποναει αρκετα κ εχω κ πολυ δρομο μπροστα μου! Απο τους εμετους ευτυχως ειμαι καλυτερα αλλα εχω λιγες αναγουλες,καμια σχεση με αυτο που περασα βεβαια! Εγω δεν θα γεννησω εκει που γεννησα τα δυο προηγουμενα παιδια μου γιατι βγαινει πολυ ακριβα,θα παω σε αλλη κλινικη αυτη τη φορα.


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

annia 10/9/2012 Αρεταίειο

fairytale 18/9/2010 Λητώ Καλαμάτας

agapou_litsa 25/09/2012 Μητέρα

poukis 25/09/2012 βιοιατρικη( πρωην Γαληνος θεσ/νικη)

(δεν εχω χρωμα για τα γραμματα ας το παρει καποια κοπελα να το κανει πιο καλο...ευχαριστω)


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Να ΄μαι κ γω!! Κοριτσια πως πατε απο την μεση? Εμενα αρχισε να ποναει αρκετα κ εχω κ πολυ δρομο μπροστα μου! Απο τους εμετους ευτυχως ειμαι καλυτερα αλλα εχω λιγες αναγουλες,καμια σχεση με αυτο που περασα βεβαια! Εγω δεν θα γεννησω εκει που γεννησα τα δυο προηγουμενα παιδια μου γιατι βγαινει πολυ ακριβα,θα παω σε αλλη κλινικη αυτη τη φορα.

κι εσυ τριτομανούλα???????????

θα τρελαθω!!!

μπράβο βρε κορίτσια!!!

ευχομαι να σου περάσουν συντομα οι αναγούλες!

εγω δεν έχω κανένα συμπτωμα....ανησυχητικη ησυχια όπως ειπα και στο γιατρό μου!!!:rolleyes:

annia 10/9/2012 Αρεταίειο

fairytale 18/9/2010 Λητώ Καλαμάτας

agapou_litsa 25/09/2012 Μητέρα

poukis 25/09/2012 βιοιατρικη( πρώην Γαληνός θεσ/νικη)


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

annia 10/9/2012 Αρεταίειο

Νιονιώ 12/9/2012 Νοσοκομείο Αλεξ/πολης

fairytale 18/9/2010 Λητώ Καλαμάτας

agapou_litsa 25/09/2012 Μητέρα

poukis 25/09/2012 βιοιατρικη( πρώην Γαληνός θεσ/νικη)

Αυχενική την άλλη βδομάδα στις 1/3. Λέτε να δούμε φύλο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...