Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Noνα τι να κάνω


eleni&kate

Recommended Posts

έχω δύο κόρες με την νονά της 1ης έχουμε άψογη σχέση η 2η νονά είναι το πρόβλημα, δεν είχαμε ιδιαίτερη σχέση είμασταν απλά γνωστές. Όταν έμαθε οτι είμαι έγκυος έκανε σαν τρελή, να βαφτίσει το μωρό, με έπαιρνε συνεχώς τηλέφωνο επέμενε πάρα πολύ. Καλή κοπέλα είπα, ελεύθερη, και αφού το ήθελε τόσο πολύ πίστεψα οτι θα γίνει καλή νονά. Όταν γέννησα και ήρθε σπίτι της ξεκαθάρισα όι μπορεί αν θέλει να αλλάξει γνώμη, αφού είχαμε και άλλες προτάσεις αλλά επειδή ήταν η πρώτη που μας είχε ζητήσει το παιδί θα προτιμήσουμε εκέινη αν το ήθελε. Της είπα οτι τα δώρα δεν με ενδιαφέρουν οι θέλω να είναι παρούσα κοντά στο παιδί συμφώνησε. Όπως καταλαβαίνεται τα πράγματα δεν εξελίχτηκαν έτσι, αρκεί να σας πω οτι η μικρή είναι 3 ετών και οι φορες που έχει δει την μικρή ίναι μετρημένες. Φανταστείτε οτι δεν έχουμε πάει ποτέ σπίτι της, ότι δεν ξέρω το τηλέφωνο του σπιτιού της παρ΄αμόνο της δουλειάς της και το κινητό της. Κάποια γνωστή της μου είπε οτι βάφτησε το παιδί μόνο και μόνο επειδή έχουμε κύκλο και πίστευε οτι θα έβρισκε κάποιον να παντρευτεί μέσω εμάς. Απίστευτο? Την έχω πάρει άπειρες φορέ ςτηλέφωνο της έχω πει να έρθει να φάμε μαζί να πάμε μια βόλτα με την βαφτιστήρα της κάτι, ναι ναι λέει και δεν την βλέπουμε ποτέ. Την είχα πάρει και τηλέφωνο και της είχα πει οτι έχω παράπονα άκουγε και δεν έλεγε τίποτα.Τα δώρα Πάσχα Χριστούγεννα πάει και τα αφήνει στην μαμά μου που είναι κοντά στη δουλειά της. Είμαι έξαλλη δνε ξέρω τι να κάνω εν όψη Πάσχα, έχω σκεφτεί μέχρι και να της στείλω πίσω τα δώρα που θα φέρει. Η κόρη μου έχει για νονά την νονά της μεγάλης μου, νονά την φωνάζει και εκείνη της φέρνει δώρα ακριβώς όπως κάνει στην μεγάλη και λαμπάδα ακόμα, μπορώ να πω οτι ασχολείτε περισσότερο με την μικρή από ότι με την μεγάλη. Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας, πως να το χειριστώ. Πάντως από λόγια δεν καταλαβαίνει, 3 χρόνια τώρα δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι να πεις κριμα παντως για την μικρη,,,, ειναι πολυ ασχημο να περιμενει το νονο κ ποτε να μην ερχετε.... κ να βλεπει το νονο να ερχετε στο αδεφακι της κ σε αυτο οχι ,,,,, δυσκολα τα πραγματα,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Aχ ποσο μου τη δινουν κατι τετοια!!!

τρελλαινομαι!

Να φανταστεις οτι κ εμενα ο νονος μου ειναι απο αυτους τους νονους-φαντασμα κ ακομη(ειμαι 30 χρονων γαιδουρα με 2 παιδια) με στεναχωρουν αυτες οι καταστασεις!

Να σου πω τι εκανα εγω?

Τον μεγαλο μου γιο τον βαφτισε ενα φιλικο ζευγαρι που ειναι οπως κ οι δικοι σας νονοι παντα παροντες σε γεννεθλια παρτυ κ οχι μονο.

Τον μικρο μου δε επεμενε να τον βαφτισει ενας συνεργατης του αντρα μου με τον οποιο γνωριζομαστε οικογενειακως αλλα ζουν σε αλλη πολη 500 χμλ μακρυα(Χαλκιδα). Απο το φοβο μου κ μονο μην το παιδακι μου μειενει χωρις νονο εχρισα μια πολυ καλη μου φιλη κομπαρα:D:D:D:D

Ηξερε πως εχει το πραγμα κ επειδη ηθελε κ εκεινη να βαφτισει το παιδι αλλα δεν μπορεσε λογω οικονομικων δυσχεριων την ονομασα κομπαρα ετσι απλα!

Δεν ξερω ποσο βλακεια ειναι αυτο που λεω αλλα θα με στεναχωρουσε εαν καποιος δεν στεκοταν ανταξιος των υποχρεωσεων του ειδικα οταν προκειται για το παιδι μου.

Να σημειωσω οτι οι νονοι απο τη χαλκιδα ειναι περισοτερο απο καλοι νονοι!

Μεχρι στιγμης τουλαχιστον!


-

Link to comment
Share on other sites

είστε τυχεροί, σημασία έχει να είναι κοντά ο νονός στο παιδί, έστω και με ένα τηλέφωνο. Δεν θέλω δώρα ή παιχνίδια, ένα τηλέφωνο πέντε λεπτά να πει μια καλημέρα στη βαφτιστήρα της θα μου έφτανε. Η μητέρα μου είναι κατά του να πω ή να κάνω σκηνή, δώσε τόπο στην οργή μου λέει, έβαλε λάδι στο παιδί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποποποπο και εγώ εκνευρίζομαι με κάτι τέτοια.....

Και εγώ πάντα είχα έλλειψη από τους νονούς μου που πάντα έλεγα πως όταν θα κάνω βαφτιστήρι δε θα κάνω τα ίδια...και όπως και έγινε....

Τον γιό μας το βάφτισε ένας πολύ καλός φίλος και είναι δίπλα του...

Τώρα στην Σταχτοπούτα σκέφτομαι συγγενικό πρόσωπο και αυτό γιατί δε ξέρω αν θα πέσω σε καλή περίπτωση όπως με τον νονό του γιού μας,,,,


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο θεμα...

Να πω και εγω τον καημο μου!

Ο μπομπιρας μου ειναι βαπτισμενος και κοντευει τους 10 μηνες.

Απο τοτε που βαπτιστηκε(εδω και 8 μηνες) εστω μια κουδουνιστρα δεν το πηραν το παιδι!

Δεν ειναι το δωρο, ειναι η χειρονομια!Οταν ερχονται στο σπιτι με ενα κουτι σοκολατακια..εγω τι να κανω..

Τα Χριστουγεννα τιποτα!

Τωρα το Πασχα αμα μας παρουν λαμπαδα και ενα κατι ρε παιδι μου.

Εγω το πεταξα, οτι πηρα στη βαπτιστηρα μου, αλλα τιποτα!

Εχουν αλλα δυο βαπτιστηρια!Δεν περιμενα να ειναι ετσι οταν βαπτισαν το μωρο.Ειλικρινα!

Και εγω δεν εχω λεφτα, αλλα στο παιδι ειμαι τυπικοτατη!

Και ξαναλεω....δεν ειναι το δωρο!Ειναι η χειρονομια!! Εγω δεν ειχα νονα, μια βλαμμενη ειχα που με ξεχνουσε..δεν θελω ετσι το παιδι μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...