Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σου εξήγησε που μπορεί να οφείλετε ; Μήπως την επόμενη να ακολουθήσετε άλλο πρωτόκολλο μήπως γίνει δουλίτσα; 

Cafe Νοέμβριος 2012


Garouf

Recommended Posts

Γεια σας μανουλες...

Ελπιζω να ειστε καλα...

Εμεις ειμαστε ακομα χωρις υπολογιστη........

Πως πατε?Τι λεει?Δεν σας πολυ διαβασα η αληθεια ειναι γιατι ειναι λιγακι γαιδουρια στον ξενο υπολογιστη.....

Εμεις υσηχα , ο μικρουλης μου αρχιζει και λεει μερικες λεξουλες, την δευτερα θα κανουμε καμπυλη και η μαμα εχει γεινει παλι τεραστεια....Συν 10 κιλα!!!Χαχα δεν πειραζει μωρε , τα νινακια να ειναι καλα....

Ελπιζω να ειστε τελεια και να κανω κατι επιτελους να τα λεμε σαν ανθρωποι......

Πολλα πολλα φιλακια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 507
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

koritsia ex8es piga ston endokrinologo kai mou edwse diatrofi kai ena mixanima gia na metrieme mia fora to prwi kai mia meta to fai to mesimeri!mou eipe to proi na einai h metrisi apo 92 kai katw kai to mesimeri apo 135 kai katw!loipon ex8es piga sto farmakeio to apogeuma na mou dei3oun to mixanima kai me metrise o farmakopoios kai eixa 50 simera to prwi eixa 92 kai to mesimeri 69!!den einai perierges oi metriseis?opoia kopela 3erei apo auta as mou pei tin gnomi tis.

Link to comment
Share on other sites

koritsia ex8es piga ston endokrinologo kai mou edwse diatrofi kai ena mixanima gia na metrieme mia fora to prwi kai mia meta to fai to mesimeri!mou eipe to proi na einai h metrisi apo 92 kai katw kai to mesimeri apo 135 kai katw!loipon ex8es piga sto farmakeio to apogeuma na mou dei3oun to mixanima kai me metrise o farmakopoios kai eixa 50 simera to prwi eixa 92 kai to mesimeri 69!!den einai perierges oi metriseis?opoia kopela 3erei apo auta as mou pei tin gnomi tis.

μετα το φαγητο σου εβγαλε 69? και ο φαρμακοποιος σου εβγαλε 1η μετρηση 50? κατι δεν ακουγεται σωστο... το μηχανακι το εχετε ρυθμισει? ποιο μοντελο ειναι? με ρολετα ή ταινιουλες που βαζεις μια μια? δες στις οδηγιες μηπως θελει να ρυθμισεις τη συσκευη βαζοντας τον κωδικο που εχει το κουτι με τις ταινιες πανω...


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

katia82 piga sto farmakeio gia na mou to ri8misei.me tenia einai!alla kai o farmakopoios den tou ekane kati evale tin tenia kateu8eian kai mou ekane tin metrisi.to mixanima legete freestyle precision..grafei panw to kouti me tis tenies oti den xreiazete kwdikopoiisi,den 3erw ti na kanw mou exei dwsei diatrofi kai kanw kai mou exoun er8ei ola ta anapoda na faw alla vastieme....

Link to comment
Share on other sites

katia82 piga sto farmakeio gia na mou to ri8misei.me tenia einai!alla kai o farmakopoios den tou ekane kati evale tin tenia kateu8eian kai mou ekane tin metrisi.to mixanima legete freestyle precision..grafei panw to kouti me tis tenies oti den xreiazete kwdikopoiisi,den 3erw ti na kanw mou exei dwsei diatrofi kai kanw kai mou exoun er8ei ola ta anapoda na faw alla vastieme....

Καλημερα Ελένη μου!

καταρχην, δεν θα σε παιρνει απο κατω... οκ, πρεπει να κανεις διατροφη! και τι εγινε? υπομονη για το μωρακι σου! λιγο εχει μεινει και οσο πιο καλα συμορφωθεις με τη διατροφη, τοσο πιο σιγουρο ειναι οτι δεν θα εχεις επιπλοκες και αναγκη για αλλα μετρα... ολα καλα θα πανε!

δευτερον, πραγματι το μηχανακι αυτο δεν θελει ρυθμιση... απλα βεβαιωσου οτι καθε φορα βαζεις απαραιτητη ποσοτητα αιματος, καθε ταινια για μια χρηση και η βελονα το πολυ για 2-3 τρυπηματα (αν τη χρησιμοποιεις μονο εσυ!!!). κανε ενα τεστ και σε καποιον αλλο (π.χ. αντρα σου) για να τσεκαρεις. αν δεις και εχεις μετα το φαγητο (μετρηση σε 30λεπτα με 1ωρα μετα γιατι αν μετριεσαι ακριβως με το τελος του γευματος δεν εχει ανεβει η γλυκοζη, αφου δεν εχει αρχισει η πεψη) χαμηλοτερες απο πριν μιλα με τον γιατρο η παρε στην γραμμη εξυπηρετησης πελατων της freestyle να σου πουν τι μπορει να φταιει...

τελος, ξαναλεω : ολα θα πανε καλα!!! και υπομονη με τα απαγορευμενα...:tongue::tongue::tongue:


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαρινα ακόμα χωρις υπολογιστή; Πικρα. Να μου πεις και εγώ που εχω τι καταλαβαινω. τα μισα πληκτρα εχουν βγει και ο μικρός θελει να βλεπει συνεχως τραγούδια, οπότε...

ελενη οι μετρήσιες σου ειναι πολύ καλες θα ελεγα. Μπορεις να καταγραφεις τις τιμες για καποιες μερες και να ξαναδειτε το θεμε με την ενδοκρινολόγο.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλησπερούδια!!!!!

ελπίζω να είστε όλες πολύ καλά :)

μόλις γύρισα από τον υπέρηχο και η μικρή είναι 1497 γραμμάρια, 30 εβδομάδες + 2 ημέρες... μου είπε ότι είναι φυσιολογικό το βάρος της...

εσάς πόσο ζυγίζει; διάβαζα παρακάτω για το μωρό της joan80 ότι η μικρή της ζυγίζει 1870 γραμμάρια και άρχισα να αναρωτιέμαι....


as1cMoe-M361200MDAwMDYxMmR8MDAwMjU3ZHxteSBwcmluY2VzcyBpcyA.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοπελιές, τι κανετε?

Εμεις καλα, τρεξιματα εχουμε με τους σταθμους της κορης μου αλλά θα τη βρουμε την άκρη!

Σημερα εχω επιτέλους γιατρό,αντε να δω τον μπομπιρα,πανω απο 1,5 μηνα εχω να κανω υπερηχο.

1,5 κιλο,μια χαρα ειναι καλέ, σουπερ! υποτιθεται οτι απο δω κ μπρος παίρνουν 250γρ την εβδ (αν τα θυμαμαι καλα!) οποτε ολα οκ!

Η Μαριλιζα μου ητανε 28εβδ 1,200γρ και 34εβδ 2,200γρ, τελικώς γεννηθηκε 41εβδ 3,500.

Αντε να δω και γω το δικο μου αποψε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κι απο μας!

Cristina An ριξε μια ματια κι εδω, αλλα νομιζω οτι ειστε σουπερ!

http://www.adamismd.gr/index.php/toketos/baros-embriou

Anstef με το καλο... περιμενουμε νεα σας! οσο για τους σταθμους, υπομονη! φετος, απ οτι φαινεται ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα!

φιλια στις υπολοιπες...:tongue::tongue::tongue:


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κουκλες.

Cristina μην αγχωνεσαι. Η δικια μου είναι πανω από το φυσιολογικό. Ειναι στο 90% του βαρους. Το βαρος του μωρου σου είναι οπως θα επρεπε να ειναι για την εβδομαδα του.

Εμείς το παρακολουθούμε γιατι αν μεγαλωσει κιάλλο θα εχω θεμα με τον φυσιολογικό.

Σημερα εκανα και τα πρωτα ψωνια για τη μικρη. Ειχα παει στο Ζαρα για κατι δωρα και της πηρα ενα φορεματακι. Σαν ψευτικο ειναι.

Anstef με το καλό να δεις το μωρο σου.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

6 Νοέμβρη γεννάω με το καλό!!!!!!!!!

Μου εκλεισε κιολας το ραντεβουδάκι με την αγορίνα μου!!!

54 μερες ακομη...

Σα ψεμα μου φαινεται...!!!!!!!

Ο μπεμπης σουπερ, κιλά δε μας εβγαλε ο υπερηχος ( η αληθεια ειναι πως ηταν λιγο αρχαιος γμτ), τεσπα, θα τον δω στο ντοπλερ σε 2 εβδ καλύτερα.

Απο ψωνια εγω τιποτα,ουτε ζιπουνάκι δεν εχω πάρει, στην κορη μου τετοια εβδομαδα τα είχαμε ολα ετοιμα,πλυμένα, ρουχα,κουνιες,προικες,καροτσι, μεχρι βαλιτσα μαιευτηριου ειχα φτιαξει,μας ειχε πιάσει αμοκ..τωρα στο 2ο είμαστε πολυ πιο χαλαροι..τι χαλαροί καμία σχεση δλδ!

Φανταστείτε ειχαμε πάρει κουνια και λικνο και πορτ μπεμπε και παρκοκρέβατο,η χαζομαρα σε ολο της το μεγαλειο.

Ενταξει απο βαριά δεν εχω αγορες να κάνω, μονο μια συρταριερα θελω να αγορασω γιατι δεν εχει ντουλαπα το δωμάτιο, το οποιο ομως πρεπει να αδειασει και να βαφτεί, δουλειες με φουντες.

ΠΟυ θα τα βαλω τοσα πράγματα που εχω μεσα δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

Anstef μπραβο! αφου ειναι καλα ο μπεμπης, δεν πειραζει που ηταν αρχαιος ο υπερηχος... 2 εβδ περνανε σχετικα γρηγορα. κι εγω 26 σεπτεμβρη εχω ραντεβου να τον δω και μετα 8 οκτωβρη για ντοππλερ...

με τις αγορες, το αγχος ειναι τα βαρια (κουνια, καθισματακι, κλπ) τα αλλα οκ... ισα ισα λιγα για την αρχη, για να δουμε και ποσο θα ναι το μωρο, τι θα του φερουν δωρα, κλπ... εγω δεν εχω παρει τιποτα, αλλα με το που περασαμε την 29η εβδ μας εφερε η μαμα μου φανελακια-ζιπουνακια με μακρυ και κοντο μανικι, 1-2 φορμακια, 1 φορμα εξοδου, 2-3 καλτσακια, πανες, σελτεδακια, λαβετες, σεντονακια, μπαντα κουνιας, πετσετουλα και καπα... σχεδον απ ολα!!! ειμαι και ξαπλα και φοβουνται οτι θα ρθει η ωρα και δεν θα χουμε τιποτα!

joan80, με το καλο και τα υπολοιπα ψωνια σας! καλοφορετο το φορεματακι! πραγματικα σ αυτα τα μεγεθη ειναι σαν ψευτικα! κουκλιστικα... και οταν μπει και η μπουμπου μεσα...ΟΝΕΙΡΟ!

Φιλια σε ολες...:tongue::tongue::tongue:


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...