Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Cafe Νοέμβριος 2012


Garouf

Recommended Posts

Γιατι να ταλαιπωρηθει το μωρο...?

Αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος γιατι να κανεις καισαρικη?:rolleyes:

Αντε καλε, γεννα φυσιολογικα και μη φοβασαι τιποτα!

Μακαρι να μπορουσα κ γω να γεννησω φυσιολογικά!

σε ευχαριστώ για την παρότρυνση :)

θα το συζητήσω ξανά και θα δούμε... ακόμη σου λέω και γω δεν είμαι σίγουρη :?


as1cMoe-M361200MDAwMDYxMmR8MDAwMjU3ZHxteSBwcmluY2VzcyBpcyA.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 507
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σε ευχαριστώ για την παρότρυνση :)

θα το συζητήσω ξανά και θα δούμε... ακόμη σου λέω και γω δεν είμαι σίγουρη :?

Εγω γενικα ειμαι πολυ υπερ του φυσιολογικού-εφοσον ειναι ολα οκ εννοειται-άλλο που δεν καταφερα να γεννησω ετσι,το ηθελα παρα πολυ ομως..εκανα οτι πέρναγε απο το χερι μου για να τα καταφερω, αλλά η φύση ειχε άλλα σχέδια οπως ειπε και ο γιατρός μου τότε.

κι οταν ακουω κοπελες να λενε πως θα κανουν καισαρικη χωρίς λόγο στενοχωριέμαι, νομιζω πως δεν υπαρχει πιο ομορφο πράγμα απο το να φέρνεις το μωράκι σου στον κοσμο φυσιολογικά...το λεει και η λέξη εξάλλου...φυσιολογικά! αυτο ειναι το νορμάλ!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα θελα να μου κανει τη χαρη ο μπεμπουλης, να γυρισει με το κεφαλακι κατω και να πανε ολα καλα για να χουμε φυσιολογικο τοκετο... αλλα και με καισαρικη, αν τα φερει ετσι η τυχη... το θεμα ειναι να τον παρω αγκαλια, υγιη και ασφαλη! ολες το ιδιο προσευχομαστε!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω τον μικρο μου τον γεννησα φυσιολογικα. Νομιζω οτι δεν θα το αλλαζα. Σιγουρα δεν ειναι το τσακ μπαμ της καισαρικης που πας με ραντεβου και εχεις τελειωσει σε μιση ωρα. Εχει τα ευκολα και τα δυσκολα. Οταν υπαρχει λογος εννοειται οτι η καισαρικη επιβαλεται. Αλλα αν ο γιατρος λεει για να μηνταλαιπωρηθει το μωρο μου κανει για να μην ταλαιοωρηθει ο ιδιος. Γιατι ενας φυσιολογικος μπορει να παρει κ ωρες. Και ειναι κριμα ποι οι γιατροι μας δεν μας λενε την αληθεια και ξεροντας το φοβο μας αποφασιζουν κ παροτρυνουν τοσο ευκολα για καισαρικη.

Χριστινα θα σου προτεινα να το ξανασκεφτεις. Αν δεν συντεχει λογος ειναι μια μοναδικη εμπειρια.

Σε περιοτωση ισχιακης για παραδειγμα οπως ειναι η περιπτωση της κατιας δεν εχεις επιλογη. Εχω φιλη ομως που της ειπε ο γιατρος εχει 3 βαθμιυς μυωοια και της λεει ο γιατρος μονο με καισαρικη. Εγω με την ιδια μυωοια γεννησα φυσιολογικα και πολλες κοπελες που γνωριζω.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια όπως βλέπεται πρωινή πρωινη σήμερα αλλα η κοιλιτσα μαζι με τις βόλτες στην τουαλέτα δεν παλευονται πια και ξυπναω απο τα χαράματα!!!εγω τον μικρο μου αν και περίμεναμε αρκετές ώρες τελικά τον γέννησα με καισαρικη γιατί ήταν μπουρδουκλομενος και δεν είχε σκοπό να βγει διαφορετικά.όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος πάλι πριν μαθωοτι είναι δυο γιατί το μάθαμε στον τρίτο σκοπευα να κανωοτι περνάει απο το χέρι μου ναγεννησω φυσιολογικά.νομίζω ότι αυτο τα λέει όλα.δεν με πείραξε που έκανα καισαρικη αφού το παιδάκι μου βγήκε γερό αλλα ηθέλα και γω να το ζήσω.αλλα ρε κορίτσια κακά τα ψέματα αν ο γιατρος θέλει να σε βάλει με καισαρικη θα βρει χίλιους δυο λόγους και ας μην το έχει πει απο την αρχή..και υπάρχουν πολλοί τέτοιοι δυστυχώς..


url=http://www.TickerFactory.com/]

preg.png

[/url]

url=http://www.TickerFactory.com/]

age.png

[/url]

url=http://www.TickerFactory.com/]

event.png

[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω γενικα ειμαι πολυ υπερ του φυσιολογικού-εφοσον ειναι ολα οκ εννοειται-άλλο που δεν καταφερα να γεννησω ετσι,το ηθελα παρα πολυ ομως..εκανα οτι πέρναγε απο το χερι μου για να τα καταφερω, αλλά η φύση ειχε άλλα σχέδια οπως ειπε και ο γιατρός μου τότε.

κι οταν ακουω κοπελες να λενε πως θα κανουν καισαρικη χωρίς λόγο στενοχωριέμαι, νομιζω πως δεν υπαρχει πιο ομορφο πράγμα απο το να φέρνεις το μωράκι σου στον κοσμο φυσιολογικά...το λεει και η λέξη εξάλλου...φυσιολογικά! αυτο ειναι το νορμάλ!

καλημερα κ συγνωμη που πεταγομαι!

χριστινα θα συμφωνησω με τη φιλεναδα μου αν δεν υπαρχει λογος-ιατρικος-για καισαρικη γιατι να την κανεις?

καταλαβαινω το φοβο σου κ εγω την κορη μου την εκανα με καισαρικη ακριβως για τον ιδιο λογο...φοβομουν και πιστευα οτι δε θα αντεχα...δεν εχω μετανιωσει ητανμια καλη εμπειρια...το γιο μου ομως επελεξα να τον γεννησω φυσιολογικα..μαγικη στιγμη και δεν την αλλαζω με τιποτε...συζητη σε με τον γιατρο σου κ ολα θα πανε καλα.

οποια κ αν ειναι η επιλογη σου σιγουρα θα πρεπει να ειναι σεβαστη απλα να εχεις ενημερωθει πρωτα.

με το καλο τα μωρακια σας!!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες...

Ναμαστε κι εμεις.....

Κλεισαμε κι εμεις ραντεβου για καισαρικη στις 12/11 εκτως απροοπτου , ειναι το θεμα τις προηγουμενης-περσινης καισαρικης και απο οτι καταλαβα πρεπει να γεννησουμε οσο νοριτερα γινεται...θα παω και την αλλη βδομαδα για ντομπλερκαι θα το συζητησουμε για πιο συγουρα.....

Οσων αφορα τις καισαρικες , εμενα ο μεγαλος μου ειχε ισχιακη προβολη και διπλη περιτυληξη στο λαιμο και επιπλεον δεν τρεφοταν σωστα μεχρι καποια στιγμη , οποτε ηξετα απο την 30 βδομαδα οτι παμε για καισαρικη και δεν ειχα πολυ χρονο να σκεφτω τα υπερ και τα κατα, το μονο που σκεφτομουν ηταν να τον βγαλουμε πριν παθει κατι.... Αλλα ρε κοριτσια μου πηρε πολυ καιρο να καταλαβω οτι το νινι ειναι δικο μου...Μου το εμφανησαν καποια στιγμη στο χειρουργργειο , και ενω ειχα τα χερια δεμενα , δηλ ουτε να το πιασω δεν μπορουσα..... Ειχα παει στο δωματιο τον ειχα διπλα μου και ακομα νομιζα οτι κουνιοταν στην κοιλια μου.....

Νομιζω οτι μονο στον φυσιολογικο καταλαβαινεις πραγματικα οτι γεννας, το νιωθειςνα βγαινει, το περνεις αγκαλιτσα , ειναι πολυ διαφωρετικα......

οπως και να χει και οι καισαρικες καλες ειναι και εχω την εντυπωση οτι οι μισοι φυσιολογικοι καταληγουν σε καισαρικες, ειτε λογο σφηγμων ειτε απροοπτων ,οποτε δεν μου φαινεται παραλογη η επιλογη καποιον γυναικων να πηγαινουν κατευθειαν σε προγραμματισμενη καισαρικη....

Σας ζαλησα παλι...

να στε καλα....

Φιλια στα μουτρα σας...

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα κάνει ολικη στη δικιά μου,γεννησα 41 εβδ,μολις αρχισα να συνερχομαι βρεθηκα αγκαλιά μαζι της, μου την ειχαν βάλει αναμεσα στα ποδια μου και ετσι μαζί μας ανεβασαν πανω στο δωμάτιο.

Αυτα εγιναν στη Χίο βεβαια, εδω που περιμενεις 1-2 ωρες στην ανανηψη χωρις το μωρό δε θα το αντεξω..

Τωρα θα κανω επισκληρίδιο οποτε θα τον δω πρώτη,να πάνε ολα καλά, εχω μεγαλυτερο αγχος αυτη τη φορα παρα την προηγουμενη.

Απο τη μια θα προτιμουσα να ξανακανω ολική,φοβαμαι ρε γμτ,θα με πιασει κανας πανικος εκεινη την ωρα,κανα τρεμουλο,ολο αυτα σκεφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, πετάχτηκα και εγώ απο τις μαμάδες Δεκεμβρίου στου Νοεμβρίου καθώς σήμερα είχαμε ραντεβου με το γιατρό μας και μας είπε ραντεβού ή για τις 24 Νοεμβρίου ή για τις 30! Οπότε τον μπεμπουλίνο μας θα τον έχουμε νωρίτερα!!! Στο Ιασώ Θεσσαλίας θα γεννήσω καθώς μένουμε Τρίκαλα και εδώ το μαιευτήριο και το νοσοκομείο είναι για κλάματα, και ούτως ή άλλως τα ίδια χρήματα μας βγαίνουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες natalie88!!!

με το καλο ο μπεμπουλης σου... σου ειπε για καισαρικη? γιατι? ειναι το πρωτο? η εχεις κι αλλα παιδακια? πολλες ερωτησεις...:oops::oops::oops:...σορρυ!

εγω αθηνα, στο ΛΗΤΩ... το πρωτο παιδακι μου, αν και εχασα περυσι στην 20η εβδ μια μπεμπουλα... πολυ αγχος μεχρι στιγμης, αλλα και πιστη οτι με τη χαρη της Παναγιας ολα θα πανε καλα!

καλη συνεχεια και θα τα λεμε!!! :tongue::tongue::tongue:


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλως ηρθες natalie88!!!

με το καλο ο μπεμπουλης σου... σου ειπε για καισαρικη? γιατι? ειναι το πρωτο? η εχεις κι αλλα παιδακια? πολλες ερωτησεις...:oops::oops::oops:...σορρυ!

εγω αθηνα, στο ΛΗΤΩ... το πρωτο παιδακι μου, αν και εχασα περυσι στην 20η εβδ μια μπεμπουλα... πολυ αγχος μεχρι στιγμης, αλλα και πιστη οτι με τη χαρη της Παναγιας ολα θα πανε καλα!

καλη συνεχεια και θα τα λεμε!!! :tongue::tongue::tongue:

Καλως σας βρήκα και εγώ! Δυστυχώς καισαρική λόγω του ιού των κονδυλωμάτων που κολήσαμε με τον άντρα μου, αλλιώς δεν το συζητώ σίγουρα φυσιολογικό τοκετο! Γιατί υπα΄ρχει κίνδυνος να κολήσει ο μπεμπούλης στους πνεύμονες και προς θεού δεν το θέλουμε!!!Το πρώτο μας παιδάκι. Και εγώ είχα χάσει πέρυσι νωρίς στην 3η εβδομάδα μπεμπεκουλίνι και γι αυτό και τώρα ο μπεμπούλης είναι ταγμένος στον Άγιο Ραφαήλ, και έτσι είναι ο Ραφαήλ μας πρώτα ο θεός. Είμαι στην 28η εβδομάδα και τρέμω πως και πως να τον πάρω αγκαλίτσα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλώς την natalie88 και όλα θα πάνε καλά με τον γλυκό σας Ραφαήλ :)

κορίτσια εμένα ο γιατρός μου είπε ότι αν στο ντόπλερ που θα ξανακάνω την 34η εβδομάδα η μικρή δεν έχει γυρίσει σε κεφαλική προβολή (στο ντόπλερ που έκανα την 30η εβδομάδα η μικρή ήταν ακόμη σε ισχιακή προβολή) τότε σίγουρα κατά 90% θα πάμε σε καισαρική! τι να πω, μακάρι να έχει γυρίσει μέχρι τότε...

πάντως όπως και να έχει το μόνο που θέλω να είναι μία καλο-τελειώμενη εγκυμοσύνη!!! με όποιον τρόπο χρειαστεί :)


as1cMoe-M361200MDAwMDYxMmR8MDAwMjU3ZHxteSBwcmluY2VzcyBpcyA.gif
Link to comment
Share on other sites

καλώς την natalie88 και όλα θα πάνε καλά με τον γλυκό σας Ραφαήλ :)

κορίτσια εμένα ο γιατρός μου είπε ότι αν στο ντόπλερ που θα ξανακάνω την 34η εβδομάδα η μικρή δεν έχει γυρίσει σε κεφαλική προβολή (στο ντόπλερ που έκανα την 30η εβδομάδα η μικρή ήταν ακόμη σε ισχιακή προβολή) τότε σίγουρα κατά 90% θα πάμε σε καισαρική! τι να πω, μακάρι να έχει γυρίσει μέχρι τότε...

πάντως όπως και να έχει το μόνο που θέλω να είναι μία καλο-τελειώμενη εγκυμοσύνη!!! με όποιον χρειαστεί :)

καλημερα, κοπελα μου!

κι εμεις στα ιδια ειμαστε... στην 29η εβδ ειχαμε ισχιακη προβολη. εχω ραντεβου ξανα 32η (26-9) και μετα ντοππλερ στην 34η (8-10) και θα δουμε... μου ειπε βεβαια οτι μεχρι και την 39η θα τον περιμενουμε, αν ολα ειναι καλα, γιατι λογω περιδεσης και μικρου τραχηλου θα ειναι πολυ ευκολος ο φυσικος τοκετος. ...αμα δεν αλλαξει θεση τι να γινει? θα παμε με καισαρικη κι εμεις!


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα και εγώ! Δυστυχώς καισαρική λόγω του ιού των κονδυλωμάτων που κολήσαμε με τον άντρα μου, αλλιώς δεν το συζητώ σίγουρα φυσιολογικό τοκετο! Γιατί υπα΄ρχει κίνδυνος να κολήσει ο μπεμπούλης στους πνεύμονες και προς θεού δεν το θέλουμε!!!Το πρώτο μας παιδάκι. Και εγώ είχα χάσει πέρυσι νωρίς στην 3η εβδομάδα μπεμπεκουλίνι και γι αυτό και τώρα ο μπεμπούλης είναι ταγμένος στον Άγιο Ραφαήλ, και έτσι είναι ο Ραφαήλ μας πρώτα ο θεός. Είμαι στην 28η εβδομάδα και τρέμω πως και πως να τον πάρω αγκαλίτσα!!!!!

ολα καλα θα πανε, κοπελα μου! και εμεις εχουμε ταξει το αγορακι μας (Μιχαηλ-Παναγιωτης) στην Παναγια και δοξα το Θεο μας προστατευει μεχρι τωρα... μακαρι να χουμε την ευλογια Της ολες και να γεμισει την αγκαλια καθεμιας μας με τα μπεμπακια μας!!!


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε τι γίνεται; Ολα με το κεφαλακι πανω είναι; Αχ, αρχίσανε να κανουν τα δικά τους από τώρα.

Natalie καλως ήρθες στην παρέα μας.

Εμείς εχουμε την Τριτη επαναληπτικό ντοπλερ. Ειχαμε ξανακάνει στις 30 εβδομάδες. Εχω μια αγωνια να είναι όλα καλα και να δουμε κ το βαρος της μικρης γιατί ήταν σχετικά πανω.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...