Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Σε αναζήτηση ονόματος....


Recommended Posts

Ήρθε ο καιρός να βαφτίσουμε τη μπέμπα μας και είμαστε σε αναζήτηση ονόματος. Για να προλάβω ενδεχομένως κάποιες ερωτήσεις, να πω ότι δεν θα βάλουμε κανένα από τα ονόματα των παπουδογιαγιάδων. Συνεπώς, ψάχνουμε κάτι όμορφο και κάπως ξεχωριστό. Σκεφτήκαμε διάφορα όπως Μυρτώ, Αριάδνη και Σμαράγδα. Ποιο όμως;;;:idea::idea::idea::idea:

Πείτε καμιά γνώμη βρε κορίτσια!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ήρθε ο καιρός να βαφτίσουμε τη μπέμπα μας και είμαστε σε αναζήτηση ονόματος. Για να προλάβω ενδεχομένως κάποιες ερωτήσεις, να πω ότι δεν θα βάλουμε κανένα από τα ονόματα των παπουδογιαγιάδων. Συνεπώς, ψάχνουμε κάτι όμορφο και κάπως ξεχωριστό. Σκεφτήκαμε διάφορα όπως Μυρτώ, Αριάδνη και Σμαράγδα. Ποιο όμως;;;:idea::idea::idea::idea:

Πείτε καμιά γνώμη βρε κορίτσια!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Το Αριάδνη είναι πανέμορφο! Επίσης...Ιόλη, Κασσάνδρα, Φαίδρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ κορίτσια για τη βοήθεια! Πραγματικά δεν ξέρω τι να διάλέξω...

Α, και το Ιόλη πολύ ωραίο!

Από αυτά που σου αρέσουν πιο πολύ, δοκίμασε να την φωνάξεις με όλα και να δεις ποιο της ταιριάζει καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει το Υακίνθη.. Ο Αγ.Υάκινθος είναι ο αντίστοιχος Αγ.Βαλεντίνος στην ορθόδοξη εκκλησία.. Για να σου θυμίζει καθημερινά πόσο αγαπάς τον άντρα σου!!! Αλλά και όλα όσα έχουν ήδη αναφερθεί μου αρέσουν πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός να βαφτίσουμε τη μπέμπα μας και είμαστε σε αναζήτηση ονόματος. Για να προλάβω ενδεχομένως κάποιες ερωτήσεις, να πω ότι δεν θα βάλουμε κανένα από τα ονόματα των παπουδογιαγιάδων. Συνεπώς, ψάχνουμε κάτι όμορφο και κάπως ξεχωριστό. Σκεφτήκαμε διάφορα όπως Μυρτώ, Αριάδνη και Σμαράγδα. Ποιο όμως;;;:idea::idea::idea::idea:

Πείτε καμιά γνώμη βρε κορίτσια!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αριάδνη και Σμαράγδα είναι τα δύο που μου αρέσουν περισσότερο. Σκέψου και πώς θα τη φωνάζεις, με ολόκληρο το όνομα ή υποκοριστικό; Π.χ. Άρια, Σμάρω; Ποιο σου αρέσει καλύτερα;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός να βαφτίσουμε τη μπέμπα μας και είμαστε σε αναζήτηση ονόματος. Για να προλάβω ενδεχομένως κάποιες ερωτήσεις, να πω ότι δεν θα βάλουμε κανένα από τα ονόματα των παπουδογιαγιάδων. Συνεπώς, ψάχνουμε κάτι όμορφο και κάπως ξεχωριστό. Σκεφτήκαμε διάφορα όπως Μυρτώ, Αριάδνη και Σμαράγδα. Ποιο όμως;;;:idea::idea::idea::idea:

Πείτε καμιά γνώμη βρε κορίτσια!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

απο αυτα τα 3 προτιμω το αριαδνη.αλλα υπαρχουν τοσα ομορφα ελληνικα ονοματα.δαναη,νεφελη,ιφιγενεια,αρτεμις,αντιγονη,ηλεκτρα κ τοσα αλλα!υπαρχουν πολλα για να διαλεξεις κ μπορεις να το ψαξεις αρκετα πριν αποφασισεις.


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΨΑΧΝΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ...ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΘΑ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΑΣ ΚΑΛΛΙΣ- ΙΡΙΔΑ. ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ...ΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ! ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕΣ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ ΑΡΙΑΔΝΗ!

Link to comment
Share on other sites

Αριάδνη και Σμαράγδα είναι τα δύο που μου αρέσουν περισσότερο. Σκέψου και πώς θα τη φωνάζεις, με ολόκληρο το όνομα ή υποκοριστικό; Π.χ. Άρια, Σμάρω; Ποιο σου αρέσει καλύτερα;

Με ολόκληρο το όνομα θα τη φωνάζουμε. Γενικότερα, είμαι περίεργη και έχω ένα θέμα με τα υποκοριστικά :oops::oops::oops:...Τουλάχιστον με αυτά που άλλα βαφτίζουμε και τελικά άλλα φωνάζουμε. Να φανταστείς στη δουλειά έχουμε μια κοπέλα που τη λένε Νόνικα. Όταν έμαθα το βαφτιστικό της έμεινα: :confused:Παγώνα! Τρέχα γύρευε πως προέκυψε το Νόνικα.

Γι΄αυτό ψάχνουμε και για τη μπουμπούκα μας ένα όνομα που θα είναι ωραίο και δεν θα θέλει (ελπίζω) να το αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

απο αυτα τα 3 προτιμω το αριαδνη.αλλα υπαρχουν τοσα ομορφα ελληνικα ονοματα.δαναη,νεφελη,ιφιγενεια,αρτεμις,αντιγονη,ηλεκτρα κ τοσα αλλα!υπαρχουν πολλα για να διαλεξεις κ μπορεις να το ψαξεις αρκετα πριν αποφασισεις.

Το Δανάη ήταν η πρώτη μας σκέψη, αλλά τελικά μάλλον φορέθηκε πολύ. Λογικό βέβαια αφού είναι τόσο ωραίο όνομα! Εξακολουθεί να μου αρέσει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΨΑΧΝΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ...ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΘΑ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΑΣ ΚΑΛΛΙΣ- ΙΡΙΔΑ. ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ...ΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ! ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕΣ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ ΑΡΙΑΔΝΗ!

Φανταστικά και τα δύο. Το Ίριδα μου αρέσει περισσότερο όμως. Μου κάνει σε κάτι εξωτικό και μυστηριώδες! Εσείς με πιο από τα δύο θα τη φωνάζετε;

Να σας ζήσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...