Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Μακάρι να μην είναι εξωμητριο … αλλά εξωμητριο γιατί ;;; Τι τον οδήγησε σε αυτή την άτυπη διάγνωση ;;;; 

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

Σε αναζήτηση ονόματος....


Recommended Posts

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! ΘΑ ΤΗ ΦΩΝΑΖΩ ΚΑΛΙΣ. ΜΕ ΤΟΝΙΣΜΟ ΣΤΗ ΛΗΓΟΥΣΑ! ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΑΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ. ΤΟ ΔΑΝΑΗ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥΦΟΡΕΜΕΝΟ...ΥΠΕΡΨΗΦΙΖΩ Α Ρ Ι Α Δ Ν Η!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κλειώ μου καταρχάς να ζήσετε!!!!καλοφώτιστο να ναι κ το παιδάκι σας!!!λοιπόν...εμένα το αγαπημένο μου είναι το Δανάη..οπότε θα σου πρότεινα αυτό αυτό κι ας έχει ακουστεί τόσο σαν το Μαρία κ το Ελένη...κ δεύτερό μου αγαπημένο το Νεφέλη...τώρα όσον αφορά το Αριάδνη δεν μ' αρέσει καθόλου...σόρρυ κιόλας...:? προτείνω το Μυρτώ ως πρώτο κ δεύτερο το Σμαράγδα...αν η μπουμπού σας έχει πράσινα ματάκια τότε αυτό θα τις πάει ΤΡΟΜΕΡΑ!!!φιλάκια!!:D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν όλα μα όλα τα ονόματα που βάλατε! Μου αρέσουν και αυτά που έβαλε η θεματοθέτρια και όσα πρότειναν και οι υπόλοιπες κοπέλες!

Να σου δώσω μια ιδέα για να διαλλέξεις? Τα γράφεις σε χαρτάκια, τα βάζεις σε ένα μπωλάκι και βάζεις το ίδιο το μωρό να διαλλέξει! Έτσι πήρε το όνομά της μία φίλη μου!


Δεν σταματώ! Ξημερώνει και φεύγω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Τελικά κορίτσια μου αποφασίστηκε: Αριάδνη!!! Ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες που μου δώσατε. Το όνομα όπως πρότεινε η "Θεια Τουλα" μπήκε σε κλήρωση μαζί με το Μυρτώ και το Δανάη και η μπουμπού μας άρπαξε τελικά το Αριάδνη.

Tsenoulini μου... δυστυχώς δεν θα σου αρέσει... Ισως αν κάνω και τρίτο να δώσουμε κάποιο από αυτά που πρότεινες.;)

Ευχαριστώ πολύ όλες σας για το χρόνο που διαθέσατε για να μου απαντήσετε αλλά για όλες τις ιδέες που μου δώσατε. Να είστε καλά και...στα δικά σας!

Φιλιά σε όλες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ ωραίο το όνομά σας, μπράβο! (ήταν και επιλογή μου χαχαχα) :D

Τέλεια η ιδέα της Θείας Τούλας! Εγώ συνήθως προτείνω σε γονείς που τσακώνονται για το όνομα να το παίξουν κορώνα-γράμματα, αλλά να βάλεις το μωρό να διαλέξει είναι ακόμα καλύτερο!

Μήπως σκεφτήκατε να τραβήξετε και βιντεάκι την επίμαχη στιγμή;

Πάντως νομίζω ότι γενικά δεν πρέπει να δένουμε κόμπο τι όνομα θα χρησιμοποιεί το παιδί μας μεγαλώνοντας. Εφόσον θα έχει προσωπικότητα δική του, θα μπορεί (και θα αποφασίσει) αν θέλει να το φωνάζουν με ολόκληρο το όνομα ή με υποκοριστικό ή με κάποιο διαφορετικό όνομα αν αυτό που του δώσαμε δεν του αρέσει για κάποιο λόγο. Μια φίλη μου αποφάσισε να αλλάξει το όνομά της σε ηλικία 39 χρονών.... :-P υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις!!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Το όνομα Ιωάννης είναι ένα από τα πιο συνηθισμένα αντρικά ονόματα της Ελληνικής γλώσσας, αλλά και πολλών άλλων γλωσσών. Χρησιμοποιείται συνήθως στη νεοελληνική υποκοριστική μορφή όπως: Γιάννης, Γιάννος, Γιαννιός, Γιαννέλης, Γιαννούλης (Νούλης), Γιαννούσης (Νούσης) και Γιαννάκης (Άκης), Τζαννέτος, Τζαννετής, ή μεγαλόσχημα: Γιάγκος, Γιάνναρος, Γιάννακας, αλλά και Γιαννακός (Νάκος), Γιαννούτσος (Νούτσος)

Link to comment
Share on other sites

χαχααχχα δεν πειράζει καλέ ποια είμαι εγώ να το κρίνω?!ότι αρέσει στους γόνεις είναι κ το καλύτερο για τα παιδάκια μας!!!!να σας ζήσει καμάρι κ όπως ποθείτε να την καμαρώσετε!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, για να μην ανοιγω αλλο θεμα με το ιδιο περιεχομενο να μπω και εγω στην παρεα? Θα ηθελα και εγω ιδεες για την μπουμπου μου .... σκεφτομουν το Σαλωμη αλλα δεν αρεσει καθολου στον μπαμπα μας και σε οποιους το ειπα ... δεν ενθουσιαστηκαν ..... εμενα μου αρεσε απο παντα! θα θελαμε ενα ονομα με νοημα .... και οχι παραφορεμενο ....


fgjv1ucccm3cnpsv.png

ouhlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...