Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

Σε αναζήτηση ονόματος....


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απο τα αγαπημενα νου ειναι το Μήδεια...αλλα οταν επεσε στο τραπεζι εφαγε ακυρο...

Το αλκυονη ειναι ωραιο,το Ανδριαννα...


you are the reason I could fly and 'cause of you I don't have to wonder why...

λουλουδιτσα μου 03/08/10

μπομπιρακος μου 20/07/12

Κ+Γ 13/07/08

Link to comment
Share on other sites

να σας ζησει κι απο μενα!

ωραια ονοματα κατα τη γνωμη μου δεν ειναι σωνει και καλα τα αρχαιοελληνικα μονο !σκεψου και τα Ελισάβετ , Άννα,Αγγελική, Ελευθερία , Χρύσα,Μυρτώ,Αλεξάνδρα, Χριστίνα, Ηλιάνα ,Μαριλένα, Στεφανια,Αλεξία,Αντριάνα και τόσα αλλα που θα γιορτάζει κι όλας το παιδι.Απο αρχαία, ωραια και όχι πομπωδη για παιδακια βρίσκω τα Έλλη και Ήρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, για να μην ανοιγω αλλο θεμα με το ιδιο περιεχομενο να μπω και εγω στην παρεα? Θα ηθελα και εγω ιδεες για την μπουμπου μου .... σκεφτομουν το Σαλωμη αλλα δεν αρεσει καθολου στον μπαμπα μας και σε οποιους το ειπα ... δεν ενθουσιαστηκαν ..... εμενα μου αρεσε απο παντα! θα θελαμε ενα ονομα με νοημα .... και οχι παραφορεμενο ....

Το Σαλώμη τι νόημα έχει που σου αρέσει; Εγώ θα το απέρριπτα ακριβώς επειδή έχει αρνητικό νόημα.

Το ίδιο και το Μήδεια!

Προσωπικά προτιμώ ονόματα όμορφα και χωρίς βαθειά νοήματα: Ελένη, Κατερίνα, Σοφία, Μαρία (πλέον σπανίζει....), Δήμητρα, Κωνσταντίνα, Αθηνά, Άννα, Νίκη, Χριστίνα, Αγγελική, Ιωάννα, Φωτεινή. Τα αρχαιοελληνικά μου φαίνονται μόδα... έχουμε γεμίσει Νεφέλες και Λυδίες και Δανάες!

Το Λουίζα που αρέσει, αλλά κάθε φορά που το ακούω σκέφτομαι το φυτό με το ίδιο όνομα. Για τον ίδιο λόγο δεν τρελλαίνομαι για ονόματα όπως Μυρτώ, Πασχαλιά, Τριανταφυλλιά, Γαρυφαλιά κ.λπ.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω πως Σαλώμη και Μήδεια ειναι παρατραβηγμένα....κουβαλούν βαρύ φορτίο. Για μένα το αγαπημένο μου είναι το Αθηνά, που θα βαφτίσω και την κορούλα μου, απο κει και πέρα μ΄αρέσει το Μυρτώ, Ιωάννα, το Μαλένα που βγαίνει απο Μαρία Έλενα, Άλκηστις, Δανάη, Μάρθα.


qTHtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επίσης Ζωή Δάφνη Νεφέλη Ραφαέλα Νιόβη Μυρτώ Κορίνα Ιωάννα Μελίτα Ηλιάννα Καλυψώ Μαρίνα Όλγα Κοραλία Σμαράγδα Δανάη Φοίβη Αλίκη Ηλέκτρα Ιφιγένεια Ιόλη Μελιτίνη Μαρκέλλα Εβελίνα Κλειώ Λητώ Αγάπη Ελπίδα Ναταλία Βαλέρια Φαίδρα Βαλεντίνα Ηρώ Εμμανουέλλα Αγγελική Λυδία Χριστίνα Άννα Χριστιάννα Νίκη Μυρσίνη Βιολέτα............πωπω δε γραφω άλλα προς το παρόν πονέσανε τα χέρια μου...!:P

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ

http://blogs.athensvoice.gr/kainoyriaginaika/2009/11/11/%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%83-%CF%84%CE%B7%CF%83-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%83/

http://istoria.exnet.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1411

http://whitewomenfront.blogspot.gr/2007/11/blog-post.html

Συν το Σοφία από το Φιλοσοφία ή την Σοφία του θεού που εορτάζει 1η Μαϊου

Ελευθερία, Ευρώπη, Αρετή, Νίκη (όχι από το νικολέττα)


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μυρτώ, Μυρτώ, Μυρτώ και .......Μυρτώ!

(οκ, εναλλακτικά, Δανάη, Λυδία, (αν και πολυακούγονται τελευταία..), Κλειώ, Νεφέλη)

να συμπληρώσω στην παραπάνω λίστα το... Μυρτώ!

Η δική μας λίστα για την κόρη μου (στον γιο δεν είχαμε επιλογή, πήρε το όνομα του πεθερού - αχ μην τα θυμάμαι τέτοιες ώρες) ήταν : Μυρτώ, Δάφνη, Κοραλλία, Μυρσίνη, Μαρίνα. Τελικά επικράτησε το Μυρτώ, της ταίριαζε περισσότερο από τα υπόλοιπα... Να σου ζήσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...