Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Σε αναζήτηση ονόματος....


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ακομα τιποτα ρε κοριτσια που να μου κανει το κλικ!

Βρε παιδί μου πόσο κλικ πρέπει να σου κάνει; Όνομα είναι, δεν είναι νυφικό ;)

Να προσθέσω κι εγώ το Κλεονίκη, το άκουσα χθες τυχαία και μου άρεσε. Και το Αναστασία που γίνεται Ναστάζια ή Στάσα.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έχετε δώσει τόσες ιδέες, που ό,τι κι αν προσθέσει κανείς, θα είναι περιττό!! Καλή μου, εύχομαι να διαλέξετε με τον άντρα σου ό,τι ταιριάζει περισσότερο στη μικρή!

Μια άλλη ιδέα αναζήτησης είναι οι τέχνες, ώστε να βρείτε κάτι που και σας αρέσει ηχητικά και μπορεί να έχει μια ιδιαίτερη, ξεχωριστή σημασία για εσάς! (Ο αδερφός μου είναι θεατρολόγος και επέλεξε να δώσει στην κόρη του το όνομα Νίνα από την ηρωίδα του "Γλάρου" του Τσέχοφ. Εμείς επηρεασμένοι από το σινεμά λέμε το γιο μας Ορέστη, από τον κεντρικό ήρωα του "Θιάσου" του Αγγελόπουλου, που αγαπάμε πολύ!)

Μια άλλη επισήμανση που θα ήθελα να κάνω, αφορά τα προτεινόμενα links. Χρειάζεται λίγη προσοχή, διότι λίγο παραπάνω ανάμεσα στα προτεινόμενα δημοσιεύεται και ένα μπλογκ της Χρυσής Αυγής - δε βρίσκω πως σε ένα forum γεμάτο αγάπη, όπως αυτό εδώ, έχουν θέση κηρύγματα μίσους.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ από τη γλυκειά miss caramel, δεν της προσάπτω ότι το έκανε επί τούτου, κατανοώ ότι μόνο καλή προαιρέσει ήθελε να βοηθήσει!..

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθαν τώρα 3 που μοιάζουν ηχητικά με το Σαλώμη που σου αρέσει οπότε θεωρώ πως μπορεί και να σου κάνουν κλικ....Σεμέλη Κυβέλη Σελήνη.....τι λες?:)

χιχιιχιχ το σεληνη μου θυμηζει φωσκολο!!!


fgjv1ucccm3cnpsv.png

ouhlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δώσει τόσες ιδέες, που ό,τι κι αν προσθέσει κανείς, θα είναι περιττό!! Καλή μου, εύχομαι να διαλέξετε με τον άντρα σου ό,τι ταιριάζει περισσότερο στη μικρή!

Μια άλλη ιδέα αναζήτησης είναι οι τέχνες, ώστε να βρείτε κάτι που και σας αρέσει ηχητικά και μπορεί να έχει μια ιδιαίτερη, ξεχωριστή σημασία για εσάς! (Ο αδερφός μου είναι θεατρολόγος και επέλεξε να δώσει στην κόρη του το όνομα Νίνα από την ηρωίδα του "Γλάρου" του Τσέχοφ. Εμείς επηρεασμένοι από το σινεμά λέμε το γιο μας Ορέστη, από τον κεντρικό ήρωα του "Θιάσου" του Αγγελόπουλου, που αγαπάμε πολύ!)

Μια άλλη επισήμανση που θα ήθελα να κάνω, αφορά τα προτεινόμενα links. Χρειάζεται λίγη προσοχή, διότι λίγο παραπάνω ανάμεσα στα προτεινόμενα δημοσιεύεται και ένα μπλογκ της Χρυσής Αυγής - δε βρίσκω πως σε ένα forum γεμάτο αγάπη, όπως αυτό εδώ, έχουν θέση κηρύγματα μίσους.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ από τη γλυκειά miss caramel, δεν της προσάπτω ότι το έκανε επί τούτου, κατανοώ ότι μόνο καλή προαιρέσει ήθελε να βοηθήσει!..

Καμία παρεξήγηση... το ξέρω ότι το ένα site είναι... άλλης φιλοσοφίας! Το έβαλα μόνο και μόνο για τη λίστα ονομάτων που αναφέρει και για τίποτε περισσότερο... είναι αυτό που λέμε ότι μερικές φορές μπορείς να βρείς και διαμάντια στα σκουπίδια ανάμεσα, αρκεί να έχεις το θάρρος να ψάξεις!

Εξάλλου η συζήτηση που έχουμε εδώ δεν είναι πολιτική σε καμία περίπτωση!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

είναι αυτό που λέμε ότι μερικές φορές μπορείς να βρείς και διαμάντια στα σκουπίδια ανάμεσα, αρκεί να έχεις το θάρρος να ψάξεις!

Δεν είναι θέμα θάρρους... αλίμονο αν χρειαζόταν θάρρος για να μπεις στο σάιτ της Χρυσής Αυγής :P

Απλά όταν προβάλλονται τέτοια σάιτ, είναι σαν να δίνεις αξία στα σκουπίδια. Νομίζω ότι αυτό εννοούσε η Βίλυ.

Σχετικά με τα ονόματα που πρότεινε η Tsenoulini, προσωπικά μου αρέσει το Κυβέλη. Συμφωνώ ότι το Σελήνη θυμίζει Φώσκολο!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα θάρρους... αλίμονο αν χρειαζόταν θάρρος για να μπεις στο σάιτ της Χρυσής Αυγής :P

Απλά όταν προβάλλονται τέτοια σάιτ, είναι σαν να δίνεις αξία στα σκουπίδια. Νομίζω ότι αυτό εννοούσε η Βίλυ.

Σχετικά με τα ονόματα που πρότεινε η Tsenoulini, προσωπικά μου αρέσει το Κυβέλη. Συμφωνώ ότι το Σελήνη θυμίζει Φώσκολο!

Περίπου αυτό εννοούσα! Είναι ανησυχητική σε σημείο συναγερμού η επέλαση του φασισμού, γι' αυτό θεωρώ ζητούμενο να γίνεται σαφές κάθε στιγμή ότι οι νεοναζί δεν είναι αποδεκτοί πουθενά.

Για τα 3 ονόματα, το "Σελήνη" όντως δεν είναι αφομοιωμένο στην καθημερινότητα κι έτσι παραπέμπει στη Λάμψη! Τ' άλλα δύο είναι πολύ όμορφα και με ενδιαφέρουσα ιστορία. Τα έχω ακούσει και τα δύο, Κυβέλη μια φίλη, Σεμελάκι η κορούλα μιας συναδέλφου - εύηχα, γλυκά, κοριτσίστικα!

-Κυβέλη: φρυγική και λυδική θεότητα της δημιουργικής δύναμης της Γης, της γονιμότητας (αντίστοιχη της Ρέας της ελληνικής μυθολογίας). Και μια απ' τις θρυλικότερες Ελληνίδες ηθοποιούς! :)

-Σεμέλη: μητέρα του Διόνυσου απ' το ζευγάρωμά της με το Δία (εντέλει γνώρισε την οργή της ..ζηλιάρας Ήρας...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σου, Γιαννιώτισσα! Συγγνώμη για την αργοπορία, αλλά δεν το είδα έγκαιρα...

Λοιπόν, η Δανάη είναι μυθολογική ηρωίδα, μία απ' τις πολλές θνητές που ερωτεύτηκε ο Δίας κι ενώθηκε μαζί τους με παγαποντιά, κάνοντάς μαζί της ένα παιδί, τον ήρωα-ημίθεο Περσέα. Σου στέλνω ένα λινκ με μια αναλυτική απόδοση της μυθολογικής αυτής ιστορίας. http://argolikivivliothiki.gr/2009/09/12/%CE%B4%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%B7-%CE%BC%CF%85%CE%B8%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B1/

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα δεν πειράζει το κατάλαβαααααα!!!:P κάπου είχα διαβάσει ότι σημαίνει 1)αυτή που προέρχεται από τη θάλασσα,2)καμένη γη.3)νους Διός....τι από όλα αυτά ισχύει?σόρρυ για τις ερωτήσεις αλλά είναι στα "best of" μας για κοριτσάκι κ θέλω να ξέρω την ερμηνεία του...σου στελνω το link του site να δεις τι εννοώ!!

http://educandus.forumotion.com/t582-topic φιλάκια!!!

:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...