Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts

Που ειστε κοριτσια χαθηκατε.Εμεις χθες βγηκαμε στην πλατεια,ωραια ηταν ειχε λιγο κρυο για τα μωρα αλλα τα εντυσα καλα,ιδιως της μικρης φαινοτανε μονο τα ματια.

Νομζω πως περυσι ηταν πιο ωραια ειχε κ αυτ/τα για να κανουν βολτες τα μικρα για καθομουνα λιγο γιατι ο μικρος με τρελανε περα δωθε πηγαινε.

Σονια πας καθολου απο το μαγαζι;Αν περασω κ εισαι μεσα θα μπω να γνωριστουμε.

Καλα Χριστουγεννα να εχουμε κ καλη Χρονια γεματα ΥΓΕΙΑ,ΧΑΡΑ Κ ΕΥΤΥΧΙΑ,ολα τα αλλα ερχονται με τον καιρο.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημερα κοριτσια............

Χρονια πολλα καλα Χριστουγεννα και καλες γιορτες να εχουμε!!!

Σιγα βρε Σοφι δεν εχουμε και τεραστια διαφορα ηλικιας....

Και εγω θα ηθελα 3 παιδια αλλα με την δουλεια του αντρα μου οσα λιγοτερα μελη στην οικογενεια τοσο το καλυτερο....παντως ενα ακομη παιδακι θα κανω σιγουρα....

ενω στην αρχη μου φενοτανε δυσκολο να εχεις μωρο τωρα δεν την χορταινω και δεν μου φτανει μονο ενα....

Σονια τι μαγαζι εχετε? να ερχομαστε απο σενα να ψωνιζουμε....

Κοριτσια σαν πιο εμπειρες μανουλες να σας ρωτησω φωτογραφιες με φλας μεχρι ποτε απαγορευεται να βγαζουμε τα μωρακια μας?

μονο εγω η bibito και η Σονια μπαινουμε οι αλλες 2 χαθηκαν.......

28796xf3z4sbjdh.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια , χρόνια πολλά κ χαρούμενες γιορτες με υγειά κ καθε ευτυχια τοσο στα παιδάκια μας αλλα κ σε μας , αλλα και σε κάθε οικογέγεια ,

. τι μου κανετε?? τα νεα σας?

εμείς ε οχι κ τόσο καλά , βγήκαμε πρίν 2 μερές απο νοσόκομειο είχαμε την μικρη μας με γρίπη ήταν παρα πολυ χαλία ολές αυτες της μερες ,αλλά ευτηχως τώρα είμαστε πολύ πολύ πίο καλύτερα ,δεν το βαζούμε κατω είπαμε ητάν μια μικρή περειπέτεια κ πάει ολά παρασανε , τι θα κανεται θα πατε κατερινη χριστουγεννα ?? εμεις ειμαστε στο χωριουδακι μας κ σας χεραιτουμε , ελπίζω να τα πούμε...... συντομα .εαν παλι δεν τα πούμε σας ευχομαι υγεια και καθε ευτηχια.

Ευχομαι το νεο ετος να μου φερει ενα δευτερο παιδακι ,

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Χρόνια Πολλά!!! Καλά Χριστούγεννα !!! Καλά να περάσετε!!!

Σήμερα τι χαμός ήταν αυτός στην Κατερίνη. Πολύ μποτιλιάρισμα άσε για το παρκάρισμα. Χαμός. Έκανα πάνω από μισή ώρα να βρώ που θα αφήσω το αυτοκίνητο. Bibito στο μαγαζί πηγαίνω για καφέ όποτε μου σφυρίξει ή όποτε βαρεθώ μόνη μου με το μωρό. Καλώς την Κίτσα. Περαστικά για το μωρό. Εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά για να μην ταλαιπωρείται άλλο. Απλή η γρύπη σας ή από την καινούργια? Ιωάννα θα σου πώ σε πμ τι μαγαζί έχουμε. Είπαμε να μην κάνουμε και διαφήμιση και μας αποκλείσουν.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

Και αν έχετε Χρήστους να τους χαίρεστε αύριο που γιορτάζουν. Φιλιά.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Χρόνια Πολλά!!! Καλά Χριστούγεννα !!! Καλά να περάσετε!!!

Σήμερα τι χαμός ήταν αυτός στην Κατερίνη. Πολύ μποτιλιάρισμα άσε για το παρκάρισμα. Χαμός. Έκανα πάνω από μισή ώρα να βρώ που θα αφήσω το αυτοκίνητο. Bibito στο μαγαζί πηγαίνω για καφέ όποτε μου σφυρίξει ή όποτε βαρεθώ μόνη μου με το μωρό. Καλώς την Κίτσα. Περαστικά για το μωρό. Εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά για να μην ταλαιπωρείται άλλο. Απλή η γρύπη σας ή από την καινούργια? Ιωάννα θα σου πώ σε πμ τι μαγαζί έχουμε. Είπαμε να μην κάνουμε και διαφήμιση και μας αποκλείσουν.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

Και αν έχετε Χρήστους να τους χαίρεστε αύριο που γιορτάζουν. Φιλιά.

καλησπερα sonia ευχαριστω να σαι καλα , στην αρχη ελεγα οτι ειναι μια απλη γριπουλα αλλα ειδα οτι η κατασταση γινοταν πολυ χαλια εως που πηγεμε στο νοσ. κ διαπυστωσαμε οτι ειναι θετικη στην Η1Ν1, αλλα τωρα ολα οκ .ναι στην κατερινη ειδικα αυτες τις μερες ειναι παρα -παρα πολυ κοσμος .τα λεμε......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kιτσα περαστικα στο παιδακι σου... φανταζομαι φρικη που 8α εφαγες οταν εμαθες οτι ειναι η νεα γριπη.... αφου πηγαν ολα καλα ... τελικα δεν ειναι και τοσο επικυνδυνη ε? τι λες που εισαι παθουσα?Οντως αρκετα κρουσματα εχω ακουσει και στην Κατερινη...

Εμεις Κιτσα μειναμε Κιλκις που να τρεχουμε με μικρο μωρο...ηρθαν οι δικοι μας εδω!Κατερινη θα κατεβουμε μετα τις 15/1 που θα κανουμε και το εμβολιο του πνευμονιοκοκου για να ειμαι και πιο σιγουρη...ισως να ειμαι υπερβολικη αλλα ειναι το πρωτο μου και καταλαβενετε χαζομαμα...

αν επιτρεπετε απο πιο χωριο καταγεσαι?

Σονια καλη φαση το μαγαζι συνεχεια θα αλλαζεις ντεκορ...οχι μωρε δεν κανεις διαφημιση αφου δεν λες την επωνυμια του μαγαζιου αλλα τι πουλατε..

φιλακια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ioannakip , δεν εισαι καθολου υπερβολικη θα σου ελεγα , γιατι απο οτι ειδα ειναι πολυ γλυκο το νινακι σου ενταξει σε καταλαβενω γιατι ειναι το πρωτο σου παιδακι κ οσο να ναι θα εισαι ολοι την ωρα στο να το κοιταζεις να του κανεις ζουζουνιες ,δεν σου κρυβω οτι κ εγω σε πολυ μεγαλο βαθμο το ιδιο εκανα αφου ειπα ενταξει δεν θα κανω κ ετσι αλλα δυστυχως επιανα τον ευατο μου ωρες ωρες που οταν ερχοταν η κοπελες απο την δουλεια κ δεν ειμουν κοντα της ηθελα να τους αφησω ολους μα ολους κ να τρεξω να την παρω αγκαλιτσα κ να λεμε τα δικα μας .αχ ... την υπερλατρευω την ζουζουνα μου , λοιπον... ioannamou για την γριπη ναι ειναι πολυ μα πιο πολυ ασχημη απο την απλη γριπη εχει πολυ ασχημα συνπτωματα ,πυρετο δεν μπορουσε να να αναπνευση καθολου θελαμε βοηθεια απο μηχανημα ,κ αλλα πολλα αλλα λεω παει ηταν ενα ασχημο ονειρο κ περασε... λοιπον οσο ioanna απο πιο χωριο ειμαι .ειμαι απο λεπτοκαρια <<τωρα λιγο εχει ξεφυγει λιγακι απο την εννοια του χωριου .αλλα εγω θα το λεω χωριο>>. .να χαιρεσε το μωρακι καθε ευτηχια. τα λεμε .......... φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Χίλιες φορές περαστικά σας Κίτσα. Τώρα που όλα πήγαν καλά όντως να τα σκέφτεσαι σαν ένα πολύ πολύ κακό όνειρο. Εύχομαι να μην περάσετε άλλη ταλαιπωρία. Και ειδικά το μωρό που δεν καταλαβαίνει τι του συμβαίνει νοιώθει πολύ χειρότερα. Περαστικά να είναι μόνο.

Ιωάννα μέχρι 2 μηνών δεν κάνει το φλάς στις φωτογραφίες. Μετά τα μάτια ωριμάζουν και μπορούν να προστατευθούν. Αλλά εγώ ακόμα και τώρα δεν βγάζω με φλάς.

Πώς τα περάσατε αυτές τις μέρες? Ελπίζω καλά. Εμείς φάγαμε πολύ και είχαμε μεγάλη παρέα. Ο μπέμπης τρελάθηκε με τόσο κόσμο γύρω του.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια... ωραια περασαμε πολυ φαι και μαλιστα πολλα γλυκα... ηθελα να κανω και διαιτα τρομαρα μου!! μετα τις γιορτες........

Κιτσα εχω μια φιλη στην Λεπτοκαρυα...ημασταν συμμαθητριες στο σχολειο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ Χρονια Πολλα κ Καλα γεματα Υγεια.Κιτσα μου περαστικα σας ευχομαι να επανερθει γρηγορα το μωρακι σου.Ποσο χρονων ειναι;Εμενα μια φιλη μου εγκυος στον 6ο μηνα την περασε τη γριπη με πολυ πυρετο αλλα επειδη δεν μπορουσε να παρει φαρμακα τις κρατησε σχεδον μια βδομαδα,ομως δεν ηταν τοσο χαλια οσο λες εσυ τωρα το παιδακι σου,μαλλον στον καθενα χτυπα με διαφορετικα συμπτωματα τι να πω.Ευχομαι παντως ολοψυχα να μην ξανασυμβει σε κανεναν αυτο.

Εμεις τα Χριστουγεννα τα περασαμε πολυ υσηχα,φαγαμε στην πεθερα κ μετα σπιτι,εξω δεν εχε γιατι οπως παντα δεν προσφερθηκε να τα κρατησει,ακομη κ την αλλη μερα που βγηκαμε με τους κουμπαρους μας για φαι ηρθε στις 1.00 κ στις 4.00 επρεπε να ειμαστε πισω για τι ειχε καπου να παει,εμας φυσικα ποτε δεν μας σκεφτεται αν θελουμε να παμε πουθενα.Τελος παντων για να μην επεκτεινομαι τωρα κ γινομαι κουραστικη,περιμενω πως κ πως να φυγουμε για Κοζανη για να βγουμε λιγο να ξεσκασουμε γιατι ολη μερα στο σπιτι δε λεει κ πολυ.Παντως οσες εχετε βοηθεια ειστε τυχερες δεν ξερετε ποσο δυσκολο ειναι να εισαι μονη σου σε μια ξενη πολυ κ να μην εχεις φιλες εστω κ για ενα καφεδακι,απο τοτε που ηρθα εδω μονο με τα παιδια βγαινω,μονη μου ποτε.

Καλο βραδυ κ συγνωμη αν σας κουρασα με τα δικα μου αλλα ειμαι σιγουρη πως με καταλαβαινετε οι γυναικες στρατιωτικων που καθε λιγο κ λιγακι πρεπει να αλλαζετε πολη.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Bibito η μανα ειναι αλλιως παντα σου κραταει τα μωρα και χωρις να το ζητησεις που λεει ο λογος! εμενα η πεθερα μου φενετε προθυμη να το κρατησει το μωρο ισα ισα μας λεει να ερθουμε Κατερινη να το κρατησει για να βγουμε αλλα εμεις δεν θελουμε ....

Οντως να εχεις αντρα στρατιωτικο ειναι δυσκολο αλλα στο θεμα της παρεας ποτε δεν ειχαμε προβλημα γιατι υπαρχουν παρα πολλα ατομα που ειναι στην ιδια θεση με μας και κανουμε ευκολα παρεες...μονο στην οικοδομη μου εχω 2 γυναικες στρατιωτικων συν τις κοπελες που γνωρισα μεσω συναδελφων του αντρα μου...αφου πριν γεννησω σχεδον καθε πρωι μαζευομασταν για καφε εναλλαξ στα σπιτια... εχω αρκετες γνωριμιες! και αυτο που ελπιζω ειναι με καποια απο ολες να ημαστε μαζι στην επομενη μεταθεση αλλιως παλι απο την αρχη καινουριες παρεες...το κακο ειναι οτι εκει που πας να δεθεις με καποια ατομα και απο παρεα σου να γινει πραγματικη φιλη χωριζεις και φτου απο την αρχη(γιατι αλλο παρεες και αλλο η φιλια,συμφωνεις???)

δεν μου ειπες το παιδι που σου ειχα γραψει στο πμ το γνωριζει ο αντρας σου?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ioannakip ,ΤΙ ΚΑΝΕΙς ? ΑΛΗΘΕΙΑ ? ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΣΤΗΝ ΛΕΠΤΟΚΑΡΙΑ ΠΗΓΕς ΣΧΟΛΕΙΟ? ΕΓΩ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑ Κ ΜΕΤΑ ΟΑΕΔ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ . ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΥΠΟΛΟΙΠΕς ΤΙ ΚΑΝΕΤΑΙ? ΤΑ ΛΕΜΕ.........

Link to comment
Share on other sites

Iωαννα μου κ εμεις οσο ειμασταν μακρια ηταν η καλυτερη πεθερουλα,συνεχεια την παινευα,αλλα απο τοτε που ηρθαμε εδω μην την ειδατε την κυρια.

Μακαρι να ειναι διαφορετικα τα πραγματα με΄σενα.

Υπαρχουν φορες που λεω τι καλα να ειμασταν ακομη στην Αθηνα κ ας μην ειχα κανενα κοντα μου,πιο καλα θα ειμασταν κ δεν θα μαλωναμε με το αντρα μου γιατι πως τα καταφερνει παντα κ ολο κ καπου θα χωθει.

Παντως οσο δεν ειχαμε τα παιδια ηταν η τελεια πεθερα,απο τοτε που ηρθαν εχει αλλαξει παρα πολυ κ να πω οτι ειχε κ αλλα....τι να πω δεν ξερω,ολο λεω δεν θα ξαναμιλησω γι΄αυτο το θεμα αλλα ολο κατι γινεται κ με εκνευριζει.

Δεν ξερω πλεον τι να κανω,εκει που λεω φτανει πια μην το σκεφτεσαι,τσουπ θα γινει κατι κ αντε παλι απο την αρχη.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο εχεις απολυτο δικιο Σοφι... ο σοφος λαος λεει μακρια και αγαπημενοι κατι θα ξερει! μην νομιζεις και εγω κραταω τις επιφυλαξεις μου ποτε δεν ξερεις.

Παντως και στην εγκυμοσυνη αλλα και τωρα τους πρωτους μηνες ζωης του μωρου μου στην μαμα μου στηριζομαι και της ζηταω να ερθει οταν χρειαστω κατι.Κοιτα η πεθερα μου ειναι 46 χρονων εχει και μια κορη οποτε θελω να πιστευω οτι θα δειχνει μεγαλυτερη κατανοηση... αλλα οταν βρισκεσαι 1 με 2 φορες το μηνα φυσικα και θα ειναι ολα μελι γαλα... αν θα ερθουμε και εμεις μονιμα κατω δεν ξερω πως θα ειναι τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθετε οτι οταν δουν εγγονια μαλακωνουν και αλλαζουν συμπεριφορα τι να πεις?

θελουν να λενε την γνωμη τους λογω μεγαλυτερης πειρας για πολλα θεματα αλλα πλεον οι εποχες εχουν αλλαξει,η πληροφορηση ειναι μεγαλυτερη σε ολους τους τομεις και ο καθενας μας μπορει να φροντισει τα παιδια του και το σπιτι του οπως εκεινος νομιζει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...