Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα!

Μπραβο βιβιαν ολα καλα μεγαλωνει το μωρο!

Mummytobe εγω ακομα δεν ξερω σιγουρα μου το χει αφησει

αμφιβολο....Στις 7/1 εχω γιατρο και μετα απο 10 μερες θα κανω και β'.

πολυ κουραση γενικα! Ετοιμαζομαστε να παμε σινεμα και να αφησουμε τα παιδια

αλλα μου φαινεται θα αραξω σε μια γωνια της αιθουσαςκαι θα κοιμηθω......


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μπραβο βιβιαν ολα καλα μεγαλωνει το μωρο!

Mummytobe εγω ακομα δεν ξερω σιγουρα μου το χει αφησει

αμφιβολο....Στις 7/1 εχω γιατρο και μετα απο 10 μερες θα κανω και β'.

πολυ κουραση γενικα! Ετοιμαζομαστε να παμε σινεμα και να αφησουμε τα παιδια

αλλα μου φαινεται θα αραξω σε μια γωνια της αιθουσαςκαι θα κοιμηθω......

αχ σινεμαδακι!τι καλα!εμενα ο Θ.δουλευει μεχρι 10 το βραδυ και το σινεμα μας βγαινει λιγο αργα..εχω καιρο να παω!

να μας πεις τι καλο ειδες!

Σημερα μου πηρε η κουνιαδα μου 3 σαλιαρες και 1 παιχνιδακι κουδουνιστρα!

αχ κοριτσια αυτο το πλασματακι μου δινει χαρα σε μια απο τις πιο δυσκολες στιγμες της ζωης μου!

μεγαλες αντιθεσεις εχει η ζωη...


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

Τελικα καταφερα να μην κοιμηθω στο σινεμα!Εφαγα και ενα κουτι ποπ κορν!

Ειδαμε το Εντομοτατοι Απατεωνες με Κολιν Φερθ και Καμερον Ντιαζ καλο ηταν.

Ειδικα αν εχεις να πας καιρο σινεμα...

Mummytobe ετσι ειναι τα παιδια σε βαζουν σε αλλο κοσμο ξεχνας μνημονια, κριση,

οικογενειακα θεματα τα παντα. Μονο που οι μπαταριες τους διαρκουν πολυ

και δεν εχουν κουμπι OFF!!!!!

Α κι εγω +8 ετσι να μην ξεχνιομαστε....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Σας διαβάζω και χαίρομαι που είστε καλά. Καλά κι εμείς, ο μπαμπάς έβαλε το βηματοδότη και με το καινούργιο αξεσουάρ του γυρίσαμε σπίτι.

Σε 4 μέρες, δηλ. 3 Γενάρη έχω την αμνιοπαρακέντηση. Φοβάμαι πολύ τα yutopar που θα αναγκαστώ να πάρω γιατί κάνουν ταχυκαρδίες κι εγώ είμαι επιρρεπής σ' αυτές έτσι κι αλλιώς... Τεσπα, θα περάσει κι αυτό και μετά ελπίζω να ηρεμήσω. Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

skybeam σιδερενιος ο μπαμπας!!

Καλη επιτυχια στην αμνιο σου!Να ειναι ολα τελεια!και να προσπαθησεις να εισαι οσο πιο ηρεμη μπορεις!

mariapap εγω θελω πολυ να παω να δω το "ΑΝ" αλλα δεν το βλεπω..μαλλον σε κανενα dvd θα το δω στο τελος!

Με τα κιλα δεν πολυσκαω γιατι δεν πολυσκαει και ο γιατρος μου.Ενταξει μου ειπε να προσεχω αλλα γενικα δεν ηταν καθολου πιεστικος.Ισως φταιει που πριν απο εμενα ειχε μια εγκυο στην 25η εβδομαδα και ειχε ηδη παρει 26 κιλα!:shock::shock::shock::shock:

οποτε το δικο μου του επεσε ελαφρυ!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

skybeam σιδερενιος ο μπαμπας!!

Καλη επιτυχια στην αμνιο σου!Να ειναι ολα τελεια!και να προσπαθησεις να εισαι οσο πιο ηρεμη μπορεις!

mariapap εγω θελω πολυ να παω να δω το "ΑΝ" αλλα δεν το βλεπω..μαλλον σε κανενα dvd θα το δω στο τελος!

Με τα κιλα δεν πολυσκαω γιατι δεν πολυσκαει και ο γιατρος μου.Ενταξει μου ειπε να προσεχω αλλα γενικα δεν ηταν καθολου πιεστικος.Ισως φταιει που πριν απο εμενα ειχε μια εγκυο στην 25η εβδομαδα και ειχε ηδη παρει 26 κιλα!:shock::shock::shock::shock:

οποτε το δικο μου του επεσε ελαφρυ!

:D ουαου! 26! Αυτα ειναι!

Skybeam η αμνιο εχει γινει πια εξεταση ρουτινας μην αγχωνεσαι....

Ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα?


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!!! Είμασταν σ/κ στο Δομοκό και μόλις γυρίσαμε, περάσαμε πολύ ωραία,έχει συγγενείς εκεί ο άντρας μου κ πήγαμε να τους δούμε!!! Skybeam εύχομαι σιδερένιος ο πατέρας σου και να πάνε όλα καλά!!! Σχετικά με τα φάρμακα που λέγατε, εγώ παίρνω folidex από την αρχή της εγκυμοσυνης και τώρα μου άρχισε σίδηρο και ασβέστιο, το οποίο μου είπε να παίρνω μέρα παρά μέρα αν καταναλώνω γενικώς γαλακτοκομικά. Για το folidex μου είπε ότι θα το παίρνω μέχρι να γεννήσω, όμως.....Γιατί εσάς σας το έκοψαν το φολικό κι εμένα όχι;;;

Link to comment
Share on other sites

Skybeam η αμνιο εχει γινει πια εξεταση ρουτινας μην αγχωνεσαι....

Ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα?

To ξέρω μωρέ, είναι τα ρημάδια τα yutopar που δεν τα θέλω καθόλου :( Kαι η αγωνία βέβαια αν το μπεμπέ είναι καλά.

Θα την κάνω στις 3 Γενάρη και η καλλιέργεια του αμνιακού υγρού θα γίνει στο Χωρέμειο. Νομίζω ότι δυο εβδομάδες χρειάζονται για τα αποτελέσματα.

Skybeam εύχομαι σιδερένιος ο πατέρας σου και να πάνε όλα καλά!!!

Ευχαριστώ!

Για το folidex μου είπε ότι θα το παίρνω μέχρι να γεννήσω, όμως.....Γιατί εσάς σας το έκοψαν το φολικό κι εμένα όχι;;;

Ούτε κι εμένα μου έκοψε το φολικό, νομίζω ότι θα το παίρνω για πολύ, μη σου πω ως το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Και εγώ δεν ξέρω ακόμα φύλο σίγουρα μια υπόθεση κάναμε στην αυχενική αλλά τώρα όταν ξαναπάω στην β επιπέδου θα το δούμε σίγουρα μιας και ενδιάμεσα δεν έχω γιατρό.

Σκαιμπιμ βασικά το φολικό χρειάζεται το πρώτο τρίμηνο που φτιάχνει το μωρό το νευρικό του σύστημα.Οι περισσότεροι γιατροί το δίνουν μέχρι το τέλος άλλοι το σταματάνε μόλις τελειώνει το πρώτο τρίμηνο.Επίσης αν έχεις στίγμα το παίρνεις ανεξαιρέτως μέχρι το τέλος.

Τι θα κάνετε απόψε;;;;ότι και αν κάνετε εύχομαι να περάσετε υπέροχα!!!


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!!!

Με το καλο να έρθει ο νέος χρόνος κ α φέρει

στον καθενα οτι επιθυμει απλόχερα!!!

Για το φολικο κ εγω αυτο ξέρω, οτι ειναι για το νευρικό

συστημα του μωρου.

Skybeam καλη επιτυχία κ καλα αποτελέσματα, θετική σκέψη κ

ηρεμία όσο μπορείς! Σιδερένιος ο μπαμπάς σου.

Γιωτα σε ζηλεύω....κ εγω θα θέλα να φύγουμε λίγες μερες,

τώρα που ο σύζυγος ειναι εκτός σχολείου, αλλα δε γίνεται

γιατι ειναι η περίοδος που μαζεύουμε τις ελιές...

Οσο για απόψε κ αύριο, θα μαζευτουμε όλοι (η οικογένεια-γονείς κ εμείς)

εδω στο σπιτι κ θα μαγειρεψω να φάμε....αυτη τη φορά δε θα

κανω πολλα πολλα όμως.....χθες όλη μερα έκανα δουλειές στο σπιτι

Κ το βράδυ πάλι πονουσε η κοιλια μου....το μωρο

διαμαρτύρεται φαίνεται που κουραζομαι....


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Εμείς σήμερα θα μαζευτούμε στην μαμά μου όλη η κομπανία...Θα φάμε (οι άλλοι δηλαδή γιατί εγώ ακόμα τρώω σαν πουλί...), θα πιούμε (οι άλλοι πάλι....), θα πούμε καμιά μ@@κία και θα γελάμε 3 ώρες...κλασικά πράγματα... Ωραία θα είναι, εύχομαι όλες να περάσετε τέλεια!!!! Α, ξέχασα, τις τελευταίες μέρες άρχισε να φαίνεται κοιλίτσα....:D

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Είμαστε καλεσμένοι σε παρέα ατόμου που έχει γενέθλια απόψε σε Καρρά-Πάολα. Κάθε χρόνο συνοδεύω (παρότι δε γουστάρω καθόλου μπουζουκοκαταστάσεις). Φέτος όμως ξέρω ότι θα ζοριστώ και δε θέλω να πάω. Θεωρώ πως αν ήθελαν την παρέα μας θα κανόνιζαν κάπου πιο ήσυχα, ίσως με φαγητό (αφού μόνο να φάω μπορώ, ούτε πίνω ούτε και -θέλω να- καπνίζω.

Έχω άδικο ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας σου τι λέει, πρέπει να πάτε δηλαδη;;

O άντρας μου ξέρει και καταλαβαίνει πολύ καλά αλλά κάνει τον χαζό... Από χτες του λέω να κλείσουμε κάπου για φαγητό οι δυο μας ή με παρέα που θέλει κάπου πιο ήσυχα... και τώρα πρωί πρωί με παίρνει τηλ και μου λέει αυτό!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...