Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Καλά αποτελέσματα Skybeamεύχομαι.

Γιώτα και εμένα η δικιά μου η γυναικολόγος μετά την αυχενική με έστειλε κατευθείαν για β επιπέδου στις 22 εβδομάδες και μετά είπε να πάω από εκεί να δει τα αποτελέσματα και να μου γράψει εξετάσεις και ότι άλλο χρειάζομαι.

Βίβιαν σου έκανα επίσης αίτημα φιλίας στο φεις...Ωραία κοιλίτσα!!!

Δηλαδή από τις 12-13 εβδομάδες ξαναπήγες στις 22;; Εμένα με είδε ήδη μια φορά μετά την αυχενική και θα με δει άλλη μια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!!

Εγω πήγα στο γιατρο μετα την αυχενικη ήμουν τότε

13 εβδομάδων, θα ξανάπαω στις 18 βδομάδες κ

μετα με τα αποτελέσματα της β επιπέδου οταν θα ειμαι

22 εβδομάδων...γενικά στο γιατρο πηγαίνω μια φορά το μηνα..

Κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το ίδιο μου είχε πει,με εξαίρεση

Οταν είχα μπει στο μηνα μου που πήγαινα καθε βδομάδα.


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Εγω πήγα στο γιατρο μετα την αυχενικη ήμουν τότε

13 εβδομάδων, θα ξανάπαω στις 18 βδομάδες κ

μετα με τα αποτελέσματα της β επιπέδου οταν θα ειμαι

22 εβδομάδων...γενικά στο γιατρο πηγαίνω μια φορά το μηνα..

Κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το ίδιο μου είχε πει,με εξαίρεση

Οταν είχα μπει στο μηνα μου που πήγαινα καθε βδομάδα.

Την αυχενική σε ποια εβδομάδα την έκανες και ξαναπήγες 13 εβδομάδων;;

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα ναι από τις 12 εβδομάδες θα ξαναπάω 22 για β επιπέδου κατευθείαν.

Γενικά η γιατρός μου δεν είναι υπερ των πολλών υπερήχων αν δεν συντρέχει λόγος πάντα οπότε μετά ξέρω από τώρα ότι θα πάω στις 32 για ντόπλερ στις 36 και μετά από 38 και μετά πιο συχνά.Σε όλες τις εγκυμοσύνες έτσι κάναμε.Εννοείται ότι αν κάτι δεν πάει καλά ή αν εγώ θέλω μπορώ να πάω όποτε θέλω αλλά να πω την αλήθεια ειδικά τώρα που νιώθω το μωρό ξέρω ότι είναι οκ δεν υπάρχει και λόγος να πάω.Αν αισθανθώ όμως ότι κάτι δεν πάει καλά θα πάω και ενδιάμεσα.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιώτα ναι από τις 12 εβδομάδες θα ξαναπάω 22 για β επιπέδου κατευθείαν.

Γενικά η γιατρός μου δεν είναι υπερ των πολλών υπερήχων αν δεν συντρέχει λόγος πάντα οπότε μετά ξέρω από τώρα ότι θα πάω στις 32 για ντόπλερ στις 36 και μετά από 38 και μετά πιο συχνά.Σε όλες τις εγκυμοσύνες έτσι κάναμε.Εννοείται ότι αν κάτι δεν πάει καλά ή αν εγώ θέλω μπορώ να πάω όποτε θέλω αλλά να πω την αλήθεια ειδικά τώρα που νιώθω το μωρό ξέρω ότι είναι οκ δεν υπάρχει και λόγος να πάω.Αν αισθανθώ όμως ότι κάτι δεν πάει καλά θα πάω και ενδιάμεσα.

Κι εγω δε θα χα πρόβλημα να πηγαίνω πιο αραιά, αλλά εντάξει...Αν ο β' υπέρηχος γίνεται μέχρι και την 24 εβδομαδα,θα πάω τότε, οπότε θα είναι 1 μήνας από την επίσκεψη στον δικό μου, που θα πάω στις 20....Οπότε καταλήγουμε στο 1 φορά το μήνα

Link to comment
Share on other sites

Στη 12 την έκανα αλλα επειδή εδω στην επαρχία η αυχενικη

γίνεται σε ελάχιστα κέντρα, ο γιατρός μου δεν ήταν στην αυχενικη

καθότι ειναι σε δημόσιο νοσοκομειο. Ετσι πήγα μετα απο μια

βδομάδα που είχα πάρει κ τα αποτελέσματα

απο Papp a για να τα δει ολα μαζί.


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι σας έκανα και εσένα και την γιώτα...

Εμένα ευτυχώς εξετάσεις κτλ τα στέλνω με εμειλ και έχουμε έτσι επικοινωνία και η μαία της μένει κοντά μου και αν χρειαστώ κάτι με εξυπηρετεί και έτσι αν και δεν ενοχλώ γενικά.Τώρα μόνο μια ένεση θέλω να μου γράψει που κάνω στην 27η για το ρέζους που είναι ακριβή και αυτό είναι όλο.

Για να ξέρετε αν καμία άλλη είναι ρέζους αρνητικό την ένεση αυτή πλέον την παίρνουμε μόνο από το φαρμακείο νοσοκομείου όχι από φαρμακείο.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιώτα όχι δεν είναι.Εγώ ποτέ δεν χρησιμοποίησα μαία και τώρα την έχει στο ιατρείο της για οργάνωση να κλείνει ραντεβού να σηκώνει τηλέφωνα κτλ ώστε να μην διακόπτει την εξέταση η γιατρός άσε που όταν εξέταζε παλιά δεν σήκωνε τηλέφωνα καν.Τώρα έχει την μαία που έχει ρόλο γραμματέα ας πούμε και όποια θέλει την παίρνει και στην γέννα της.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γιώτα και μένα που έχει μαια στο ιατρείο όπως και της Ξανθής έχει ρόλο γραμματέα, γράφει εξετάσεις και φάρμακα, δίνει συμβουλές για το θηλασμό και αν θέλεις την παίρνεις στη γέννα. Εντάξει και γενικές συμβουλές μπορεί να σου δώσει. Η' οταν κανω πχ τεστ παπ έχει τα αποτελέσματα και ανάλογα σου λέει όλα οκ, ή πρέπει να σου δώσει η γιατρός κάποια θεραπεία.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα επειδή είσαι πρωτάρα και βλέπω μένεις Θεσσαλονίκη αν σε ενδιαφέρει στο Ιπποκράτειο κάνουν κάποια σεμινάρια για εγκυμοσύνη, γέννα, θηλασμό, φροντίδα μωρού και όλα τα σχετικά.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...