Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Κοριτσια εχω μια απορια... Η επομενη επισκεψη στο γυναικολογο μου ειναι για τις 25 περιπου του μηνος (θα τον παρω λιγες μερες πριν για να κλεισουμε ραντεβου). Τοτε θα ειμαι 20 εβδομαδων και 1-2 μερες... Μου ειπε οτι ο υπερηχος αυτος θα ειναι πολυ διεξοδικος, κατι σαν β' επιπεδου και την επομενη φορα θα παμε εξω για τον β' επιπεδου. Και αναρωτιεμαι, αφου ο β' επιπεδου γινεται καπου στις 20-24 εβδομαδες κυησης, γιατι να παω και σ' αυτον και μετα να παω και εξω για τον μεγαλο και να μην παω μια κ καλη εξω;; Αφου οι εβδομαδα μου θα ειναι καλη για τον β'. Δεν ξερω....:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Skybeam καλά αποτελεσματα!

Γιώτα δεν σκέφτεσαι παράλογα. Καλύτερα να του το πεις και τουλάχιστον να πας σε αυτόν μετα τη β΄ επιπέδου που θα έχετε να δείτε και τις μετρήσεις της β΄ επιπέδου. Κι εγω τώρα κλείνω μήνα που πήγα στη γιατρο μου αλλά θα πάω να κάνω τη β΄ επιπέδου και μετα θα μιλήσουμε για το ποτε θα ξαναπάω σε αυτη.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κοριτσια εχω μια απορια... Η επομενη επισκεψη στο γυναικολογο μου ειναι για τις 25 περιπου του μηνος (θα τον παρω λιγες μερες πριν για να κλεισουμε ραντεβου). Τοτε θα ειμαι 20 εβδομαδων και 1-2 μερες... Μου ειπε οτι ο υπερηχος αυτος θα ειναι πολυ διεξοδικος, κατι σαν β' επιπεδου και την επομενη φορα θα παμε εξω για τον β' επιπεδου. Και αναρωτιεμαι, αφου ο β' επιπεδου γινεται καπου στις 20-24 εβδομαδες κυησης, γιατι να παω και σ' αυτον και μετα να παω και εξω για τον μεγαλο και να μην παω μια κ καλη εξω;; Αφου οι εβδομαδα μου θα ειναι καλη για τον β'. Δεν ξερω....:?

Γιώτα ενδεχομένως να θέλει να σχηματίσει δική του άποψη ο γυναικολόγος σου και να μη θέλει να βασιστεί σε υπέρηχο άλλου.... Μια λύση είναι στις είκοσι εβδομάδες να κάνεις τον υπέρηχο με τον γιατρό σου και κάπου εκεί στην 22η με 23η να κανονίσεις τον β επιπέδου για να έχει και κάποιο νόημα με αυτή τη χρονική απόσταση.

Κοριτσάκια μόλις έκανα την άμνιο με τον Βαρβαρίγο στο Έλενα. Πολύ έμπειρος και πολύ ευχάριστος, όπως και η υπόλοιπη ομάδα του. Όλοι προσπαθούν να σε κάνουν να αποβάλεις το άγχος, ειλικρινά αν ξαναχρειαζόταν να το κάνω θα ξαναπήγαινα στους ίδιους. Δεν θα έλεγα ότι νιώθεις ακριβώς πόνο... νιώθεις πάντως κάτι πάρα πολύ δυσάρεστο που ευτυχώς λόγω της εμπειρίας του γιατρού κράτησε πολύ λίγο, περίπου 2 λεπτά.

Πήγαμε το δείγμα στο Χωρέμειο και θα πάρω τα πρώτα προφορικά αποτελέσματα σε είκοσι ημέρες ενώ γραπτά θα τα πάρω σε 25. Ας είναι καλά το μπουρεκάκι μας και όλα τα εμβρυάκια του κόσμου.

Για δυο-τρεις μέρες θα είμαι ξάπλα (πιο πολύ από το φόβο μου τελικά, δεν νιώθω πλέον καμμία ενόχληση). Οπότε θα σας διαβάζω συχνότερα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπέρα!! καλή χρονιά και με το καλό

τα μπεμπάκια μας!!:D πωπω εύα και εμένα τελικά μου

φαίνεται πως περνάει γρήγορα ο καιρός αλλά έχουμε

ακόμα! τώρα δε που τον αισθάνομαι συνέχεια δεν

το πιστεύω!:tongue:

skybeam με το καλό τα αποτελέσματα! :)

εμείς έχουμε πάλι γιατρό την τετάρτη.καλά βρε κορίτσια

στην αρχή μέτραγα μέρες και τώρα πως περνάει

ο μήνας χαμπάρι δεν παίρνω!:shock:

σήμερα δουλειά και χαρά με απογραφές κτλ..έχω μπλέξει

και τα μπούτια μου λίγο!:shock:

πάρτε και μια photo που έβαλα και στο facebook να μας

θαυμάσετε! χαχα!:tongue:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151318814543076&set=a.486269368075.270226.827928075&type=1&theater


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα η αλήθεια είναι μεγάλωσε γρήγορα αλλά 4-5 μέρες

τώρα έχει τσιτώσει! αφού μου το είπε και η μαμά μου

πως τώρα κάνω μπαμ, μεγάλωσε πολύ λέει!

μην ανησυχείς εμένα η αδερφή μου στο πρώτο της

στον 7ο την καταλάβαινες!:shock:


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι αυτό είναι πολύ εκνευριστικό!:evil:

άσε μην δίνεις σημασία και φόρα στενές μπλούζες!

χαχα! ;) εγώ στην αρχή φόραγα συνέχεια τα πιο

στενά μου γιατί με τα φαρδιά αν δεν το ήξερες

δεν το καταλάβαινες..και εγώ θέλω να φαίνεται!

καμαρώνω με την κοιλούμπα! χαχα! :tongue:


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και απο εμενα!!

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ να ευχηθω σε ολες μας!!

Βιβιαν τελεια η φωτο σου!!!:)Μεγαλωσε η κοιλιτσα οντως παρα πολυ!

Γιωτα μην αγχωνεσαι καλε!Αργα ή γρηγορα θα μεγαλωσει κ η δικια σου!!:)

Εγω κ στην πρωτη φορα κ τωρα, αρχες εγκυμοσυνης φοραω ριχτα.Γιατι εχω μεν κοιλιτσα αλλα οχι κ τοση που να φαινεται οτι ειμαι εγκυος κ ετσι για να μην με λενε χοντρη:tongue: ή να σκεφτοντε οτι μου ¨εμεινε¨κοιλια απο την πρωτη φορα βαζω ριχτες μπλουζες για να μην φαινεται τιποτα.Αργοτερα οταν θα φαινεται με το καλο θα φοραω μονο στενα.Μου αρεσει ετσι!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχα εεετσι!!!!

Καλημερα!

Κοριτσια εγω δεν παιρνω κανενα χαπι ουτε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη

πηρα και ολα μια χαρα μην σας αγχωνουν τα συμπληρωματα!

Αχ 20η εβδομαδα η καλυτερη περιοδος αρχισε!

Το μωρο κουνιεται πολλες φορες μεσα στη μερα και για πολυ ωρα,

αναγουλες τελος, η κοιλια ακομα δεν ειναι μεγαλη οποτε το φχαριστιεμαι.

Να το φχαριστηθειτε κι εσεις τωρα ειναι η καλυτερη φαση!!!

τελικα οντως ειναι η καλυτερη φαση!

η μικρη κουνιεται πολυ συχνα δινει κλωτσιες εντονες και το ευχαριστιεμαι οπως λες!

καποιες φορες νιωθω βεβαια καπως ανατριχιαστικα!

οταν κλωτσαει προς τα πισω και οχι προς την κοιλια νιωθω σαν alien!:tongue::tongue:


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γιώτα ενδεχομένως να θέλει να σχηματίσει δική του άποψη ο γυναικολόγος σου και να μη θέλει να βασιστεί σε υπέρηχο άλλου.... Μια λύση είναι στις είκοσι εβδομάδες να κάνεις τον υπέρηχο με τον γιατρό σου και κάπου εκεί στην 22η με 23η να κανονίσεις τον β επιπέδου για να έχει και κάποιο νόημα με αυτή τη χρονική απόσταση.

Κοριτσάκια μόλις έκανα την άμνιο με τον Βαρβαρίγο στο Έλενα. Πολύ έμπειρος και πολύ ευχάριστος, όπως και η υπόλοιπη ομάδα του. Όλοι προσπαθούν να σε κάνουν να αποβάλεις το άγχος, ειλικρινά αν ξαναχρειαζόταν να το κάνω θα ξαναπήγαινα στους ίδιους. Δεν θα έλεγα ότι νιώθεις ακριβώς πόνο... νιώθεις πάντως κάτι πάρα πολύ δυσάρεστο που ευτυχώς λόγω της εμπειρίας του γιατρού κράτησε πολύ λίγο, περίπου 2 λεπτά.

Πήγαμε το δείγμα στο Χωρέμειο και θα πάρω τα πρώτα προφορικά αποτελέσματα σε είκοσι ημέρες ενώ γραπτά θα τα πάρω σε 25. Ας είναι καλά το μπουρεκάκι μας και όλα τα εμβρυάκια του κόσμου.

Για δυο-τρεις μέρες θα είμαι ξάπλα (πιο πολύ από το φόβο μου τελικά, δεν νιώθω πλέον καμμία ενόχληση). Οπότε θα σας διαβάζω συχνότερα!

να εχεις τα τελειοτερα αποτελεσματα!

χαιρομαι πουμδεν ταλαιπωρηθηκες!!

κοριτσια μου καλησπέρα!! καλή χρονιά και με το καλό

τα μπεμπάκια μας!!:D πωπω εύα και εμένα τελικά μου

φαίνεται πως περνάει γρήγορα ο καιρός αλλά έχουμε

ακόμα! τώρα δε που τον αισθάνομαι συνέχεια δεν

το πιστεύω!:tongue:

skybeam με το καλό τα αποτελέσματα! :)

εμείς έχουμε πάλι γιατρό την τετάρτη.καλά βρε κορίτσια

στην αρχή μέτραγα μέρες και τώρα πως περνάει

ο μήνας χαμπάρι δεν παίρνω!:shock:

σήμερα δουλειά και χαρά με απογραφές κτλ..έχω μπλέξει

και τα μπούτια μου λίγο!:shock:

πάρτε και μια photo που έβαλα και στο facebook να μας

θαυμάσετε! χαχα!:tongue:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151318814543076&set=a.486269368075.270226.827928075&type=1&theater

σου εκανα αιτημα φιλιας βιβιανακι!

και εγω κοιλιτσα εχω μπολικη και οπως λες καμαρωνω σαν γυφτικο σκερπανι που λενε!

κοριτσια σας εχω χασει λιγο ελπιζω να μπω στο κλιμα παλι...εχω κουραστει πολυ αυτες τις ημερες και δεν εμπαινα!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ ναι αυτό είναι πολύ εκνευριστικό!:evil:

άσε μην δίνεις σημασία και φόρα στενές μπλούζες!

χαχα! ;) εγώ στην αρχή φόραγα συνέχεια τα πιο

στενά μου γιατί με τα φαρδιά αν δεν το ήξερες

δεν το καταλάβαινες..και εγώ θέλω να φαίνεται!

καμαρώνω με την κοιλούμπα! χαχα! :tongue:

Aχ κοριτσια κατι προβληματισμους που εχετε!Σε μενα συμβαινει το αντιθετο....

Ακομα και τωρα (χθες) με ρωτανε "εισαι σιγουρη οτι δεν ειναι διδυμα?"

ή το αλλο "εμενα ετσι ηταν η γυναικα μου στον 7ο".

οκ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΛΙΑ!

τελικα οντως ειναι η καλυτερη φαση!

η μικρη κουνιεται πολυ συχνα δινει κλωτσιες εντονες και το ευχαριστιεμαι οπως λες!

καποιες φορες νιωθω βεβαια καπως ανατριχιαστικα!

οταν κλωτσαει προς τα πισω και οχι προς την κοιλια νιωθω σαν alien!

Που να δεις οταν θα βγαινει η κλοτσια εκτος κοιλιας σαν βουνο και θα

μετακινειται κιολας ή προς το τελος που μετακινειται το μωρο και καθεται

στραβα για ωρα και εχεις ενα μονιμο βουνο στη μια πλευρα! Εκει να δεις αλιεν που

θα νιωθεις!!!

Skybeam καλα αποτελεσματα τωρα! Και....υπομονη!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα Skybeamεύχομαι.

Γιώτα και εμένα η δικιά μου η γυναικολόγος μετά την αυχενική με έστειλε κατευθείαν για β επιπέδου στις 22 εβδομάδες και μετά είπε να πάω από εκεί να δει τα αποτελέσματα και να μου γράψει εξετάσεις και ότι άλλο χρειάζομαι.

Βίβιαν σου έκανα επίσης αίτημα φιλίας στο φεις...Ωραία κοιλίτσα!!!


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...