Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Γεια σας και απο εμάς!!

Συγχαρητήρια σε όλες μας, με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!

Εμείς 10/09 κάναμε τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε εμβρυικό σάκο και στις 24/09 πάμε για να ακούσουμε καρδούλα!!!

Δεν μας έχει πει ακόμα ο γιατρός...αλλά απο την τελευταία περίοδο το υπολογίζουμε γύρω στις 12/05!!

μαζί είμαστε σχεδόν! εγώ είχα ΤΕΡ 3/8 και έχω ΠΗΤ 10/5/13!!! δεν έχω κ εγώ πολλά συμπτώματα ακόμα εκτός από το στήθος που με πεθαίνει από τη σύλληψη φανταστείτε(έτσι υποψιάστηκα πως έπιασα κιόλας) και λίγες διακυμάνσεις στη συμπεριφορά μου :oops: μια κλαίω μία γελάω!! τα χει παίξει ο άντρας μου αλλά ο γιατρός του είπε στοργή και προδέρμ από δω κ πέρα κ έτσι δεν παραπονιέται!! χεχε! :tongue:


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να έρθω κι εγώ!! ΤΕΠ 26-07 και ΠΗΤ 02-05! Από συμπτώματα σχεδόν τίποτα ούτε καν το στήθος! Εγώ παίρνω φυλλικό οξύ και από σήμερα σίδηρο γιατί ο αιματοκρίτης έπεσε στο 30! Κατά τα άλλα όλα μια χαρά!!!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Να έρθω κι εγώ!! ΤΕΠ 26-07 και ΠΗΤ 02-05! Από συμπτώματα σχεδόν τίποτα ούτε καν το στήθος! Εγώ παίρνω φυλλικό οξύ και από σήμερα σίδηρο γιατί ο αιματοκρίτης έπεσε στο 31! Κατά τα άλλα όλα μια χαρά!!!

Καλώς την!!!

Από αιματοκρίτη ακόμα κρατάω καλά!

Φυσιολογικές τιμές 37-47 και εγώ έχω 37.4!!

Σαν δέκατα μου ακούγεται!!χιχιχι!!:tongue::tongue:


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την!!!

Από αιματοκρίτη ακόμα κρατάω καλά!

Φυσιολογικές τιμές 37-47 και εγώ έχω 37.4!!

Σαν δέκατα μου ακούγεται!!χιχιχι!!:tongue::tongue:

Mια χαρά είσαι εσύ εγώ νιώθω άτονη τελείως με αυτόν τον αιματοκρίτη.Αυχενική κανόνισε καμμία?


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά είσαι εσύ εγώ νιώθω άτονη τελείως με αυτόν τον αιματοκρίτη.Αυχενική κανόνισε καμμία?

Εγώ όχι...Λογικά θα κανονίσουμε στις 26 του μήνα που έχω ραντεβού!

Εσείς κανονίσατε;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ όχι...Λογικά θα κανονίσουμε στις 26 του μήνα που έχω ραντεβού!

Εσείς κανονίσατε;

Eμείς πήγαμε είδαμε φασόλι και ακούσαμε καρδιά 120 χτύπους και τώρα ξανά ραντεβού γύρω στις 18-10 για την αυχενική αλλά με βλέπω να πηγαίνω και νωρίτερα για να το δω και να ηρεμήσω..σιγά μην αντέξω μέχρι τις 18 του άλλου μήνα...εσείς κορίτσια πότε ακούσατε καρδιά όσες κάνατε ήδη τον πρώτο υπέρηχο?


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Τσα! Ηρθα κι εγω ουτε καθυστεριση δεν εχω ακομα αλλα με χοριακη 26 νομιζω μπορω να μπω στο κλαμπ! ΤΕΡ 21/08 και νομιζω οτι η ΠΗΤ βγαινει 28/05.

Απο συμπτωματα τιποτα μονο γουργουρισμα στην κοιλια και.......το ενστικτο μου που για 3η φορα δεν εκανε λαθος!!!!!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω! Το μεσημέρι που δεν είχα δει καθόλου απαντήσεις λέω "μπα, λίγες θα είμαστε, δεν θα το είδαν κιόλας..." και μπαίνω τώρα και μένω με ανοιχτό το στόμα! Καλέ πόσες είμαστε, να μετρηθούμε!

Άσχετο: πρέπει πλέον να εξασκηθώ στην πληκτρολόγηση με πίτα στο χέρι! Μπάι-μπάι τυφλό σύστημα!!!


4.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω! Το μεσημέρι που δεν είχα δει καθόλου απαντήσεις λέω "μπα, λίγες θα είμαστε, δεν θα το είδαν κιόλας..." και μπαίνω τώρα και μένω με ανοιχτό το στόμα! Καλέ πόσες είμαστε, να μετρηθούμε!

Άσχετο: πρέπει πλέον να εξασκηθώ στην πληκτρολόγηση με πίτα στο χέρι! Μπάι-μπάι τυφλό σύστημα!!!

χαχαχαχαχαχχα...Και πού είσαι ακόμα σίγουρα θα εμφανιστούνε κι άλλες!!!!;)

Άσε πολύ πείνα μιλάμε!!!!!!!!!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω με τελευταία περίοδο 1/8 και ΠΗΤ 8/5.

Τον πρώτο υπέρηχο τον έκανα πριν μια βδομάδα στις 5εβδ+2ημ. και είδαμε σάκο και κάτι που άρχισε να σχηματίζεται. Τώρα για καρδιά λέω να πάω στις 8εβδ. Υπομονή μέχρι τότε! Οι αναγουλες με επισκέφτηκαν απο νωρίς, ευτυχώς χωρίς εξαγωγές...Έχω ξεκινήσει φυλλικο οξύ και πρέπει να κάνω εξετάσεις αίματος να δω και τον αιματοκριτη και ανάλογα να ξεκινήσω σίδηρο.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ, αναγούλες έχω κι εγώ κάπου-κάπου, ευτυχώς όχι έντονες!

Το χειρότερο είναι όταν πεινάω και ταυτόχρονα έχω αναγούλες, να θες να φας και να μην μπορείς! Πώς τα συνδυάζω;

Εγώ τη Δευτέρα θα πάω για την 2η χοριακή μου και σε καμιά 10ριά μέρες να βγάλουμε την πρώτη μας φωτογραφία στον υπέρηχο! Ανυπομονώ! Κάθομαι και χαζεύω μωρουδιακά στο ίντερνετ και ονειρεύομαι πώς θα φτάξω το δωμάτιό του!

Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά...!


4.gif
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω με τελευταία περίοδο 1/8 και ΠΗΤ 8/5.

Τον πρώτο υπέρηχο τον έκανα πριν μια βδομάδα στις 5εβδ+2ημ. και είδαμε σάκο και κάτι που άρχισε να σχηματίζεται. Τώρα για καρδιά λέω να πάω στις 8εβδ. Υπομονή μέχρι τότε! Οι αναγουλες με επισκέφτηκαν απο νωρίς, ευτυχώς χωρίς εξαγωγές...Έχω ξεκινήσει φυλλικο οξύ και πρέπει να κάνω εξετάσεις αίματος να δω και τον αιματοκριτη και ανάλογα να ξεκινήσω σίδηρο.

Καλώς την..κι εμείς 5 εβδομάδων είδαμε σάκο και λεκιθικό ασκό μόνο και μετρήσαμε το σάκο που έβγαινε 2 μέρες μικρότερος σε σχέση με την ΤΕΠ. Γιατί να πας τόσο αργά και στις 7 να πας θα ακούσεις πιστεύω εκτός αν αντέχεις μέχρι τότε :rolleyes:Εγώ σήμερα ξεκίνησα σίδηρο.


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, αναγούλες έχω κι εγώ κάπου-κάπου, ευτυχώς όχι έντονες!

Το χειρότερο είναι όταν πεινάω και ταυτόχρονα έχω αναγούλες, να θες να φας και να μην μπορείς! Πώς τα συνδυάζω;

Εγώ τη Δευτέρα θα πάω για την 2η χοριακή μου και σε καμιά 10ριά μέρες να βγάλουμε την πρώτη μας φωτογραφία στον υπέρηχο! Ανυπομονώ! Κάθομαι και χαζεύω μωρουδιακά στο ίντερνετ και ονειρεύομαι πώς θα φτάξω το δωμάτιό του!

Μακάρι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά...!

Αυτό παθαίνω κι εγώ πεινάω και νοιώθω ναυτία συγχρόνως αλλά αν φάω με περνάει ευτυχώς αν δεν φάω χειροτερεύει!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα φάει ελαφριά όλη τη μέρα, μάλλον γι' αυτό λύσσαξα βραδυάτικα! Αύριο θα το οργανώσω καλύτερα! Δεν θέλω να τρώω σαν γουρούνα, θέλω να είμαι προσεκτική με το φαγητό, και για το μωρό μου και για μένα. Σας το λέω, κι αν το ξεχάσω... θυμήστε με!!! :lol:

Φυλλικό έχω περίπου εδώ και έναν χρόνο που παίρνω, μήπως πρέπει να κοιτάξω και για σίδηρο και ασβέστιο; Εσάς πότε σας τα έδωσε ο γιατρός σας;


4.gif
Link to comment
Share on other sites

Οι αναγουλες περνάνε όντως με φαγητο... Εγω σχεδόν κάθε 2 ώρες πρέπει να φάω έστω ενα κρακερ για να νιώσω καλύτερα!

Σίδηρο στο πρώτο είχα ξεκινήσει νωρίς γιατι και ο αιματοκριτης νωρίς πήρε τον κατήφορο! Το ασβέστιο άργησε πολύ να μου πέσει, σχεδόν στον 8ο και τότε πήρα συμπλήρωμα. Είναι και λίγο θέμα γιατρού αυτο, πολυ δίνουν συμπληρώματα κατευθείαν, η δικιά μου δίνει όταν δει οτι παμε να πέσουμε απο τη βάση...


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...