Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Πολλή βροχή ρε κορίτσια, ποοοολλή βροχή!!!

Μου αρέσει όμως, γιατί με την πρώτη βροχή έμαθα και οτι είμαι έγκυος και θα έχω να το θυμάμαι!

Εγώ είμαι 30 και είναι το πρώτο μου! Μας φάγανε οι καριέρες βλέπεις! :) Την Δευτέρα θα κάνουμε την 2η χοριακή μας!


4.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βοήθεια για την ώρα δεν έχω, αλλά θα δείξει, ελπίζω σύντομα να έχω!

My girl να σου ζήσει και εσένα η κόρη σου! Κοπελαρα θα είναι τώρα οπότε θα έχεις και βοήθεια σιγουρη :-)

Ευχαριστώ πολύ η αλήθεια είναι πως αυτοεξυπηρετείτε πλέον σε όλα κι αυτό είναι αρκετό πιστεύω!;)Γιατί βοήθεια δεν έχω!:D


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλή βροχή ρε κορίτσια, ποοοολλή βροχή!!!

Μου αρέσει όμως, γιατί με την πρώτη βροχή έμαθα και οτι είμαι έγκυος και θα έχω να το θυμάμαι!

Εγώ είμαι 30 και είναι το πρώτο μου! Μας φάγανε οι καριέρες βλέπεις! :) Την Δευτέρα θα κάνουμε την 2η χοριακή μας!

Μαζί είμαστε εμείς!! :D Με το καλό η χοριακή και καλά αποτελέσματα που σίγουρα θα έχεις!! Ο γιατρός σου είπε να κάνεις ε? Η πρώτη πόσο ήτανε?:rolleyes:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα πολυ συγκινηθηκα διαβάζοντας σας, τέτοιες μέρες πέρσι έμαθα ότι ειμΑι έγκυος,καταλαβαίνω και το άγχος σας και τις φοβίες σας,και την χαρα σας,την ανυπομονησία και πολλα αλλα συναίσθηματα πρωτόγνωρα που θα βιωσετε μέρα με την μέρα.

Να είστε όλες καλα να έχετε μια καλη και εύκολη εγκυμοσύνη και καλη λευτεριά!! Εγω γεννησα 7μαιου, το μωρακι μου είναι 4 μηνών την έχω αγκαλια αυτη τη στιγμη και μου χαρίζει το πιο υπέροχο και ειλικρινή χαμόγελο που έχω δει,δεν σας κρύβω πως έχω κουραστει πως φέτος δεν κάναμε διακοπές επειδη δεν είναι εύκολο με τόσο μικρο μωρο όμως βλέποντας την φατσουλα της τα ξεχνάς όλα.....και πάλι κορίτσια να έχετε μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!


as1cMeX-M3-0010NjM4NTJkYnwyMzUyNmR8dG8gbW9yYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα πολυ συγκινηθηκα διαβάζοντας σας, τέτοιες μέρες πέρσι έμαθα ότι ειμΑι έγκυος,καταλαβαίνω και το άγχος σας και τις φοβίες σας,και την χαρα σας,την ανυπομονησία και πολλα αλλα συναίσθηματα πρωτόγνωρα που θα βιωσετε μέρα με την μέρα.

Να είστε όλες καλα να έχετε μια καλη και εύκολη εγκυμοσύνη και καλη λευτεριά!! Εγω γεννησα 7μαιου, το μωρακι μου είναι 4 μηνών την έχω αγκαλια αυτη τη στιγμη και μου χαρίζει το πιο υπέροχο και ειλικρινή χαμόγελο που έχω δει,δεν σας κρύβω πως έχω κουραστει πως φέτος δεν κάναμε διακοπές επειδη δεν είναι εύκολο με τόσο μικρο μωρο όμως βλέποντας την φατσουλα της τα ξεχνάς όλα.....και πάλι κορίτσια να έχετε μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Να είσαι καλά κοπέλα μου και να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία έχεις δίκιο..έχω ακόμα ένα παιδάκι και το ζω για δεύτερη φορά αλλά πάλι έχει την ίδια μαγεία!;)


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

my girl σε ευχαριστώ πολύ τις καλύτερες ευχές μου και για σένα! Ναι, ο γιατρός μου το είπε, την Πέμπτη (29 μέρα του κύκλου) έκανα την πρώτη μου, που ήταν 2.735!!! Και να φανταστείτε ο γιατρός μου αμφέβαλλε αν θα έδειχνε από τόσο νωρίς! :-D Αγωνιώ για την Δευτέρα!!!

sonia2010 αχ με αυτά που μας λες, τα δάκρυα μου φύγανε σαν κορόμηλα! Είμαστε και ευσυγκίνητες!!! :)


4.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα πολυ συγκινηθηκα διαβάζοντας σας, τέτοιες μέρες πέρσι έμαθα ότι ειμΑι έγκυος,καταλαβαίνω και το άγχος σας και τις φοβίες σας,και την χαρα σας,την ανυπομονησία και πολλα αλλα συναίσθηματα πρωτόγνωρα που θα βιωσετε μέρα με την μέρα.

Να είστε όλες καλα να έχετε μια καλη και εύκολη εγκυμοσύνη και καλη λευτεριά!! Εγω γεννησα 7μαιου, το μωρακι μου είναι 4 μηνών την έχω αγκαλια αυτη τη στιγμη και μου χαρίζει το πιο υπέροχο και ειλικρινή χαμόγελο που έχω δει,δεν σας κρύβω πως έχω κουραστει πως φέτος δεν κάναμε διακοπές επειδη δεν είναι εύκολο με τόσο μικρο μωρο όμως βλέποντας την φατσουλα της τα ξεχνάς όλα.....και πάλι κορίτσια να έχετε μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Ευχαριστούμε πολυ!!

Να σου ζήσει η μικρούλα σου και να είσαι γερη και εσυ και ο αντρας σου να την καμαρωνετε!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Βροχερη η Αθήνα σημερα αλλα εμενα προσωπικα μου αρέσει πολυ!

Τι κάνουν τα μικρα σας?

Σας κάνουν αισθητή την παρουσία τους?εμενα είναι πάλι "ήσυχο".ουτε ζαλαδες ουτε τιποτα πρηξιμο...

Και την προηγούμενη εβδομαδα τα έχασα τα συμπτωματάκια και τρελαθηκα!ε δυο μερες μετα ξανα ήρθαν!

οσο για την ηλικία τον Φεβρουάριο κλεινω τα 33 αλλα δεν με πολυαπασχολει....μονο ίσως στο οτι δεν θα κάνω πραγματικότητα το ονειρο που ειχα απο μικρη να κάνω 5 παιδια!!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

my girl σε ευχαριστώ πολύ τις καλύτερες ευχές μου και για σένα! Ναι, ο γιατρός μου το είπε, την Πέμπτη (29 μέρα του κύκλου) έκανα την πρώτη μου, που ήταν 2.735!!! Και να φανταστείτε ο γιατρός μου αμφέβαλλε αν θα έδειχνε από τόσο νωρίς! :-D Αγωνιώ για την Δευτέρα!!!

sonia2010 αχ με αυτά που μας λες, τα δάκρυα μου φύγανε σαν κορόμηλα! Είμαστε και ευσυγκίνητες!!! :)

Σε ευχαριστώωω!:D Μπράβο χοριακάρα!Κι ο γιατρός ήθελε κι άλλη? :confused: Εμένα 29 μέρα κύκλου είχα 510 και 3 μέρες μετά 1600 και μου είπε τέλος όχι άλλη..να μην έχεις αγωνία έχεις μία τέλεια χοριακή..εγώ ούτε επαναληπτική δεν θα έκανα που λέει ο λόγος!Αν φτάσει στις 2000 και πάνω βλέπεις και σάκο συνήθως!;)


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Βροχερη η Αθήνα σημερα αλλα εμενα προσωπικα μου αρέσει πολυ!

Τι κάνουν τα μικρα σας?

Σας κάνουν αισθητή την παρουσία τους?εμενα είναι πάλι "ήσυχο".ουτε ζαλαδες ουτε τιποτα πρηξιμο...

Και την προηγούμενη εβδομαδα τα έχασα τα συμπτωματάκια και τρελαθηκα!ε δυο μερες μετα ξανα ήρθαν!

οσο για την ηλικία τον Φεβρουάριο κλεινω τα 33 αλλα δεν με πολυαπασχολει....μονο ίσως στο οτι δεν θα κάνω πραγματικότητα το ονειρο που ειχα απο μικρη να κάνω 5 παιδια!!

Καλημέρα κι από Θεσσαλονίκη!!Ο καιρός κι εδώ για βροχή το πάει!

Εμένα δεν μου πολυαρέσει γιατί κλεινόμαστε σπίτι μωρέ και η μικρή βαριέται..:cry: Αχ αυτά τα συμπτώματα κι εγώ δεν έχω πολλά σχεδόν καθόλου δηλαδή απλά λίιγο το στήθος λίιγο καμμιά ζαλάδα αλλά κι αυτά την μία μέρα είναι εδώ την άλλη όχι κι εκεί αγχώνομαι ότι κάτι γίνεται!

Και γιατί να μην κάνεις το όνειρό σου πραγματικότητα?Λόγω ηλικίας?:rolleyes: Μια χαρά προλαβαίνεις μέχρι τα 40 αν όχι 5 να κάνεις 3 σίγουρα!!!!;)


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


I want to be mama μπορείς να κάνεις το τικεράκι σου πιο μικρό για να μην χαλάει η σελίδα?

Να μην χρειάζεται να την κάνουμε δεξιά αριστερά για να διαβάζουμε τις απαντήσεις!;)


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα, επισης απο Θεσσαλονίκη.

Και μένα αυτός ο καιρός με χαλάει γιατι μένουμε μεσα με τον μικρό και τρελενεται! Αν ήμουν μόνη δεν θα με ενοιαζε καθόλου! Θα άραζα στον καναπέ και ούτε θα κουνιόμουν! Ενώ τώρα ξυπνησαμε στις 8 και έχω ήδη καθαρίσει κολοκυθακια να κάνω γεμιστά. Ενα διάλειμμα ομως το χρειάζομαι γιατί το δικό μου σπόρι κάνει αισθητή την παρουσία του με αναγουλες...


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

mummytobe όντως η χοριακή σου είναι πολυ καλή, μήπως αρχίσεις να εκπληρωνεις το ονειρό σου και ξεκινάς με δυο ζουζουνια για να προλαβεις τα 5; Εγω 29η μέρα είχα 630 και δεν έκανα άλλη μετα.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από Θεσσαλονίκη!!Ο καιρός κι εδώ για βροχή το πάει!

Εμένα δεν μου πολυαρέσει γιατί κλεινόμαστε σπίτι μωρέ και η μικρή βαριέται..:cry: Αχ αυτά τα συμπτώματα κι εγώ δεν έχω πολλά σχεδόν καθόλου δηλαδή απλά λίιγο το στήθος λίιγο καμμιά ζαλάδα αλλά κι αυτά την μία μέρα είναι εδώ την άλλη όχι κι εκεί αγχώνομαι ότι κάτι γίνεται!

Και γιατί να μην κάνεις το όνειρό σου πραγματικότητα?Λόγω ηλικίας?:rolleyes: Μια χαρά προλαβαίνεις μέχρι τα 40 αν όχι 5 να κάνεις 3 σίγουρα!!!!;)

Να έρθει το πρωτο με το καλο γιατι άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη!

Παντως δυο παιδάκια τα θέλω σίγουρα!

Και εγω ειχα αγχωθει πολυ..έλεγα οτι "Ωχ γιατι δεν ζαλιζομαι σημερα?"αλλα τελικα ηταν ολα καλα!

Παντως γενικα ειμαι καλα ακόμα!ενω τα εχω ολα ειναι σε βαθμό που ανέχομαι....ζαλαδες,μια μικρη αηδία ωρες ωρες,στηθος ποναει και λιγες καουρες στον οισοφαγο.

mummytobe όντως η χοριακή σου είναι πολυ καλή, μήπως αρχίσεις να εκπληρωνεις το ονειρό σου και ξεκινάς με δυο ζουζουνια για να προλαβεις τα 5; Εγω 29η μέρα είχα 630 και δεν έκανα άλλη μετα.

Καλημέρα!

Το στουμφιτακι εχει τεράστια χοριακη...οσο για μένα...ενα σάκο ειδαμε και μια καρδούλα..οποτε παραμένω στο ενα για αρχη!:-P:razz:


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνεγκυμονούσες! Πώς είσαστε; Εγώ μια χαρά, παρόλο που έχω όλα τα συμπτώματα, τουλάχιστον προς το παρόν έχω γλυτώσει εμετούς και δυσκοιλιότητα! Σήμερα έβγαλα και την πρώτη φωτογραφία της κοιλίτσας μου για να βλέπω πώς θα φουσκώνει!

mummytobe σιγά καλέ, και τί είναι 5 παιδάκια; Μία δίδυμα και μία τρίδυμα!!! Και ξεμπέρδεψες!!! :lol:

my girl θέλει και δεύτερη για να σιγουρευτεί οτι διπλασιάζεται φυσιολογικά! Όταν την είδα τόσο υψηλή σκέφτηκα "λες να είναι δίδυμα;" αλλά όταν το είπα του γιατρού με προσγείωσε και μου λέει "μην πας τόσο μακρυά", κι έχει δίκιο. Σάκο δεν καταφέραμε να δούμε γιατί εγώ επέμενα να γίνει κοιλιακά και όχι ενδοκολπικά, είχα και λίγο αίμα και δεν αισθανόμουν καλά για κάτι τέτοιο. Την επόμενη φορά όμως πιστεύω πως θα το δούμε!

mariath με τί τα γεμίζεις τα κολοκυθάκια; (άσχετο!)

mummytobe τα ίδια συμπτώματα έχουμε, μόνο τις καούρες έχω γλυτώσει μέχρι τώρα!

Εντωμεταξύ ζυγίστηκα να δω αν έχω πάρει καθόλου και τελικά όχι μόνο δεν έχω πάρει, αλλά έχασα και 1 κιλό! Είναι φυσιολογικό αυτό;


4.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...