Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;

Εγώ δεν είμαι και πολύ καλά!

Έχω ζαλάδες και ανακατεύομαι ελαφρώς...

Επίσης ζεσταίνομαι πάρα πολύ!!!

Εσείς πως είστε;:):)

Εμένα με βοηθάνε τα κρακερ για το ανακατεμα! Γενικα προσπάθησε να μη μένεις νηστική! Ελπίζω να περάσουν και να μη σου μείνουν όπως εμένα...


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα συμπτώματα μια με πιάνουν μια με αφήνουν...

Τι είναι αυτό πάλι!!

Άσε και εγώ έφαγα λαχανοντολμάδες και από τότε προσπαθώ να συνεφέρω το στομάχι μου!

Το σκόρδο εμένα μου ρίχνει την πίεση..

Είναι που είναι χαμηλή φτάνει πάτο μετά...

Στα καλύτερα μου έχω ένα 9 με 6 βαριά βαριά!!!

Έτσι κι εμένα πότε έρχονται πότε φεύγουνε!Τόσο χαμηλή πίεση έχεις ε?Τώρα στην εγκυμοσύνη δεν θα σου είναι πρόβλημα αυτό?Δεν ξέρω γι αυτό ρωτάω!:confused:Πωπω ακόμα με ενοχλεί το στομάχι με το παλιο σκόρδο!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βοηθάνε τα κρακερ για το ανακατεμα! Γενικα προσπάθησε να μη μένεις νηστική! Ελπίζω να περάσουν και να μη σου μείνουν όπως εμένα...

Ω Πανάγια μου!!!

Δεν πιστεύω να μείνουν...

Είναι μέρες μέρες που με πιάνουν τα συμπτώματα...

Άλλες φορές δεν έχω τίποτα,σαν να μην είμαι έγκυος!!!

χιχι!!:):)

Καλά να είναι το μωρό μου και ας παιδεύει την μανούλα του!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι εμένα πότε έρχονται πότε φεύγουνε!Τόσο χαμηλή πίεση έχεις ε?Τώρα στην εγκυμοσύνη δεν θα σου είναι πρόβλημα αυτό?Δεν ξέρω γι αυτό ρωτάω!:confused:Πωπω ακόμα με ενοχλεί το στομάχι με το παλιο σκόρδο!

Στην εγκυμοσύνη δεν θέλουμε υψηλή πίεση για να μην πάθουμε προεκλαμψία ή και εκλαμψία που είναι σοβαρές καταστάσεις για μαμά και έμβρυο..

Τώρα το ότι έχω χαμηλή πίεση είναι καλό από την μία αλλά από την άλλη είναι και λίγο κακό ειδικά με τις ζέστες που ζαλίζομαι!!

Μην μου έρθει καμιά ζάλη και ξεραθώ κατάχαμα στην μέση του δρόμου!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι εμένα πότε έρχονται πότε φεύγουνε!Τόσο χαμηλή πίεση έχεις ε?Τώρα στην εγκυμοσύνη δεν θα σου είναι πρόβλημα αυτό?Δεν ξέρω γι αυτό ρωτάω!:confused:Πωπω ακόμα με ενοχλεί το στομάχι με το παλιο σκόρδο!

Γειτοννισα τι το ήθελες το σκόρδο; Εγω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα τρομερή δυσκοιλιοτητα, λέτε να τη γλίτωσω τώρα; Επισης είχα πολλές καουρες, προς το τέλος κοιμομουν όρθια! Είχα ομως λιγότερες αναγουλες. Για να δούμε τι μας περιμένει αυτη τη φορα...


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην εγκυμοσύνη δεν θέλουμε υψηλή πίεση για να μην πάθουμε προεκλαμψία ή και εκλαμψία που είναι σοβαρές καταστάσεις για μαμά και έμβρυο..

Τώρα το ότι έχω χαμηλή πίεση είναι καλό από την μία αλλά από την άλλη είναι και λίγο κακό ειδικά με τις ζέστες που ζαλίζομαι!!

Μην μου έρθει καμιά ζάλη και ξεραθώ κατάχαμα στην μέση του δρόμου!!!

Δεν μπορείς να τρώς τροφές που ανεβάζουνε την πίεση?

Αφού εσύ έχεις τόσο χαμηλή αν ανέβει λίγο δεν νομίζω να είναι πρόβλημα!

Από το να σωριαστείς καμμιά μέρα κάτω όπως λές!:?


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να τρώς τροφές που ανεβάζουνε την πίεση?

Αφού εσύ έχεις τόσο χαμηλή αν ανέβει λίγο δεν νομίζω να είναι πρόβλημα!Α

πό το να σωριαστείς καμμιά μέρα κάτω όπως λές!:?

Τρώω μου περνάει για 1-2 μέρες και πάλι τα ίδια!!

Έχω μάθει να ζω έτσι...

Πλέον από το σπίτι βγαίνω μόνο για δουλειές εξωτερικές...

όταν πάω βόλτα έχω τον άντρα μου οπότε είμαι μια χαρά!:):)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειτοννισα τι το ήθελες το σκόρδο; Εγω στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα τρομερή δυσκοιλιοτητα, λέτε να τη γλίτωσω τώρα; Επισης είχα πολλές καουρες, προς το τέλος κοιμομουν όρθια! Είχα ομως λιγότερες αναγουλες. Για να δούμε τι μας περιμένει αυτη τη φορα...

Ε με τράβηξε να φάω και τώρα το πληρώνω!:evil:

Μπορεί και να μην έχεις τώρα κάθε εγκυμοσύνη δεν είναι ίδια

αυτό είναι το μόνο σίγουρο!Καούρες είχα κι εγώ πολύ κάψιμο!

Για να δούμε τί θα δούμε τώρα.....γειτονάκι!!!!!;):D


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 Οκτωβρίου κατευθείαν για αυχενική :confused:!Δεν την παλέυω να περιμένω μέχρι τότε σίγουρα θα κλέισω ένα ραντεβού να πάω νωρίτερο να δώ το μωράκι μου!:D Ναί έχω κάνει προγεννητικό έχω πάρει και τα αποτελέσματα και ξεκίνησα σίδηρο λόγω χαμηλού αιματοκρίτη!Εσύ έκανες?

Αυχενικη κατευθείαν?:shock:Πωπω...καλε πως να αντέξεις εχεις δίκιο!

Και εγω τον εκανα...τις αιματολογικες και των ούρων...ακόμα δεν μου εχει δώσει χλαμυδια μυκοπλασμα και ουρεόπλασμα..μου είπε την επόμενη!

Ευτυχώς ολες βγήκαν καλα!ενα θεματάκι λίγο που ειναι η TSH λίγο πιο ψηλα απο οσο θα ηθελε αλλα αύριο εχω ενδοκρινολογο να το τελειώσω και αυτο!

καλησπέρα και από μένα ! Είμαι 5,5 εβδομάδων αλλά ξέρω για την εγκυμοσύνη περισσότερες από 2 γιατί είχα θετικό τεστ την 27 μέρα του κύκλου. Τελευταία περίοδος 11/8 και στις 14/9 είδαμε σάκο. Αρχές Οκτωβρίου θα πάμε να ακούσουμε την καρδιά ! Η υπνηλία είναι το μόνο μου σύμπτωμα και ο τρομερός πόνος στο στήθος ιδίως όταν βγάζω το σουτιέν. ΠΗΤ δεν μου έδωσε ακόμα ο γιατρός.

καλως ήρθες!

Αχ...αυτο το στηθος!εχεις δίκιο κοπέλα μου!κανε υπομονη!

Σου ευχομαι να παραμεινεις μονο σε αυτα τα συμπτωματα!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ερώτηση....ειδικα στις δεύτερο μανουλες που εχουν μια παραπάνω εμπειρία!

Ποτε περίπου ειναι η κορύφωση των συμπτωματων?δηλαδη αν μεχρι 8η εβδομαδα δεν εχουν παρουσιαστεί εμετοί αναγουλες και τετοια την γλύτωσε με η δεν εχει καμμια σχέση?


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυχενικη κατευθείαν?:shock:Πωπω...καλε πως να αντέξεις εχεις δίκιο!

Και εγω τον εκανα...τις αιματολογικες και των ούρων...ακόμα δεν μου εχει δώσει χλαμυδια μυκοπλασμα και ουρεόπλασμα..μου είπε την επόμενη!

Ευτυχώς ολες βγήκαν καλα!ενα θεματάκι λίγο που ειναι η TSH λίγο πιο ψηλα απο οσο θα ηθελε αλλα αύριο εχω ενδοκρινολογο να το τελειώσω και αυτο!

καλως ήρθες!

Αχ...αυτο το στηθος!εχεις δίκιο κοπέλα μου!κανε υπομονη!

Σου ευχομαι να παραμεινεις μονο σε αυτα τα συμπτωματα!

mummytobe πόσο αυξημένη είναι η δικιά σου TSH;

Γιατί εμένα είναι 2.90 με φυσιολογικές τιμές 0.27-4.20 και μου λέει να πάω στον ενδοκρινολόγο...

Μια χαρά τιμή είναι γιατί να πάω ρε κορίτσια;;;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

mummytobe πόσο αυξημένη είναι η δικιά σου TSH;

Γιατί εμένα είναι 2.90 με φυσιολογικές τιμές 0.27-4.20 και μου λέει να πάω στον ενδοκρινολόγο...

Μια χαρά τιμή είναι γιατί να πάω ρε κορίτσια;;;;

3,20 εχω...δηλαδη επίσης νορμαλ!

Δεν ξερω...ίσως την θέλουν ακόμα χαμηλότερα γιατι στην εγκυμοσυνη τρελαίνονται ολα!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...