Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Καλημέρα συνεγκυμονούσες! Πώς είσαστε; Εγώ μια χαρά, παρόλο που έχω όλα τα συμπτώματα, τουλάχιστον προς το παρόν έχω γλυτώσει εμετούς και δυσκοιλιότητα! Σήμερα έβγαλα και την πρώτη φωτογραφία της κοιλίτσας μου για να βλέπω πώς θα φουσκώνει!

mummytobe σιγά καλέ, και τί είναι 5 παιδάκια; Μία δίδυμα και μία τρίδυμα!!! Και ξεμπέρδεψες!!! :lol:

my girl θέλει και δεύτερη για να σιγουρευτεί οτι διπλασιάζεται φυσιολογικά! Όταν την είδα τόσο υψηλή σκέφτηκα "λες να είναι δίδυμα;" αλλά όταν το είπα του γιατρού με προσγείωσε και μου λέει "μην πας τόσο μακρυά", κι έχει δίκιο. Σάκο δεν καταφέραμε να δούμε γιατί εγώ επέμενα να γίνει κοιλιακά και όχι ενδοκολπικά, είχα και λίγο αίμα και δεν αισθανόμουν καλά για κάτι τέτοιο. Την επόμενη φορά όμως πιστεύω πως θα το δούμε!

mariath με τί τα γεμίζεις τα κολοκυθάκια; (άσχετο!)

mummytobe τα ίδια συμπτώματα έχουμε, μόνο τις καούρες έχω γλυτώσει μέχρι τώρα!

Εντωμεταξύ ζυγίστηκα να δω αν έχω πάρει καθόλου και τελικά όχι μόνο δεν έχω πάρει, αλλά έχασα και 1 κιλό! Είναι φυσιολογικό αυτό;

Ειναι νωρίς για σάκο νομιζω...ποτε ξαναπας?

Οσο για το κιλό αν δεν μπορείς να φας ναι λογικο ειναι...εγω παντως τρώω κανονικότατα....αηδίες εχω άσχετες ωρες!την ωρα του φαγητού μια χαρα ειμαι..ξεκινάω με ήδη δυο κιλά πάνω απο τα κανονικα μου...ελπιζω να το κοντρολάρω!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ κορίτσια Δευτέρα είχα χοριακή 1600 και Πέμπτη έιδαμε και σάκο και εμβρυικό ασκό

αλλά κάναμε ενδοκολπικό υπέρηχο ίσως γι αυτό! Εν τω μεταξύ χάλασε η ζυγαριά μου..τώρα βρήκε που την χρειάζομαι πφφφφφφφ!!!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσακια 27 Αυγούστου η χοριακη μου ήταν 645 και ήμουν 28η μερα κυκλου.

Υπερηχο κολπικο καναμε στις 10 Σεπτεμβρίου που ήμουν 5+5 και ειδαμε ακομα και καρδούλα να αναβοσβήνει...πιο πριν δεν ειχα παει οποτε δεν ξερω τι να σας πω...


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσακια 27 Αυγούστου η χοριακη μου ήταν 645 και ήμουν 28η μερα κυκλου.

Υπερηχο κολπικο καναμε στις 10 Σεπτεμβρίου που ήμουν 5+5 και ειδαμε ακομα και καρδούλα να αναβοσβήνει...πιο πριν δεν ειχα παει οποτε δεν ξερω τι να σας πω...

Εμείς καρδούλα ακούσαμε 6+1 με κολπικό υπέρηχο εννοείται!Πότε ξαναπάς στον γιατρό?

Πολύ αργά δεν μου έβαλε εμένα ραντεβού μωρέ?Ένα μήνα μετά και βάλε!Γιατί??????:cry: :cry: :cry:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ πάλι!

Συγνώμη κορίτσια σας μπέρδεψα με τις χοριακές, τα 5 παιδιά και τις ηλικίες... Θα σας μάθω σιγά-σιγά.

Τα κολοκυθακια τα γεμίζω με κιμά, ρύζι, κρεμμυδακι, ανιθο και οτι μυρωδικό μου έρθει στην όρεξη! Σήμερα έβαλα δυόσμο και καθόλου πιπέρι. Και κάνω και αβγολεμονο. Ωραία έγιναν, φάγαμε και τώρα ξεκούραση! Ελπίζω να κοιμηθεί ο μικρός να κλείσουμε και εμείς λίγο τα ματακια μας! Συνήθως κοιμάται ενα 2ωρο τουλάχιστον αλλά τώρα πολύ ορεξάτο τον ακούω...


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μαι κι εγώ πάλι!

Συγνώμη κορίτσια σας μπέρδεψα με τις χοριακές, τα 5 παιδιά και τις ηλικίες... Θα σας μάθω σιγά-σιγά.

Τα κολοκυθακια τα γεμίζω με κιμά, ρύζι, κρεμμυδακι, ανιθο και οτι μυρωδικό μου έρθει στην όρεξη! Σήμερα έβαλα δυόσμο και καθόλου πιπέρι. Και κάνω και αβγολεμονο. Ωραία έγιναν, φάγαμε και τώρα ξεκούραση! Ελπίζω να κοιμηθεί ο μικρός να κλείσουμε και εμείς λίγο τα ματακια μας! Συνήθως κοιμάται ενα 2ωρο τουλάχιστον αλλά τώρα πολύ ορεξάτο τον ακούω...

Καλώς την!Ακόμα είναι νωρίς να μάθουμε η μία την άλλη και να ξεχωρίζουμε ποιά λέει τί

αλλά εννιά μήνες θα γνωριστούμε καλά σίγουρα ελπίζω!Κι εγώ αγόρασα κολοκυθάκια εχθές

από την λαική και θα τα γεμίσω αύριο.Με τον ίδιο τρόπο τα κάνω κι εγώ.

υχερή είσαι αν κοιμάται εμένα δεν κοιμάται πλέον γιατί μεγάλωσε και το έκοψε

αλλά στην ηλικία του δικού σου κοιμότανε δύο ωρίτσες πάντα!Καλή ξεκούραση!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς καρδούλα ακούσαμε 6+1 με κολπικό υπέρηχο εννοείται!Πότε ξαναπάς στον γιατρό?

Πολύ αργά δεν μου έβαλε εμένα ραντεβού μωρέ?Ένα μήνα μετά και βάλε!Γιατί??????:cry: :cry: :cry:

Ποτε σου εβαλεεε;εγω εχω ξανα 1η Οκτωβριου και μου φαινεται αιωνας!

Προγεννητικο σου εδωσε;

Να μαι κι εγώ πάλι!

Συγνώμη κορίτσια σας μπέρδεψα με τις χοριακές, τα 5 παιδιά και τις ηλικίες... Θα σας μάθω σιγά-σιγά.

Τα κολοκυθακια τα γεμίζω με κιμά, ρύζι, κρεμμυδακι, ανιθο και οτι μυρωδικό μου έρθει στην όρεξη! Σήμερα έβαλα δυόσμο και καθόλου πιπέρι. Και κάνω και αβγολεμονο. Ωραία έγιναν, φάγαμε και τώρα ξεκούραση! Ελπίζω να κοιμηθεί ο μικρός να κλείσουμε και εμείς λίγο τα ματακια μας! Συνήθως κοιμάται ενα 2ωρο τουλάχιστον αλλά τώρα πολύ ορεξάτο τον ακούω...

Δεν πειραζει καλε..θα μαθευτουμε!

Ωραια τα κολοκυθακια με αυγολεμονο!

Ευχομαι να κοιμηθει ο μικρος σου!εγω παντως σημερα σερνομαι..


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποτε σου εβαλεεε;εγω εχω ξανα 1η Οκτωβριου και μου φαινεται αιωνας!

Προγεννητικο σου εδωσε;

18 Οκτωβρίου κατευθείαν για αυχενική :confused:!Δεν την παλέυω να περιμένω μέχρι τότε σίγουρα θα κλέισω ένα ραντεβού να πάω νωρίτερο να δώ το μωράκι μου!:D Ναί έχω κάνει προγεννητικό έχω πάρει και τα αποτελέσματα και ξεκίνησα σίδηρο λόγω χαμηλού αιματοκρίτη!Εσύ έκανες?


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα ! Είμαι 5,5 εβδομάδων αλλά ξέρω για την εγκυμοσύνη περισσότερες από 2 γιατί είχα θετικό τεστ την 27 μέρα του κύκλου. Τελευταία περίοδος 11/8 και στις 14/9 είδαμε σάκο. Αρχές Οκτωβρίου θα πάμε να ακούσουμε την καρδιά ! Η υπνηλία είναι το μόνο μου σύμπτωμα και ο τρομερός πόνος στο στήθος ιδίως όταν βγάζω το σουτιέν. ΠΗΤ δεν μου έδωσε ακόμα ο γιατρός.


eNortjKzUjK0NLE0MVWyBlwwFb4C3Q,,98.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα και από μένα ! Είμαι 5,5 εβδομάδων αλλά ξέρω για την εγκυμοσύνη περισσότερες από 2 γιατί είχα θετικό τεστ την 27 μέρα του κύκλου. Τελευταία περίοδος 11/8 και στις 14/9 είδαμε σάκο. Αρχές Οκτωβρίου θα πάμε να ακούσουμε την καρδιά ! Η υπνηλία είναι το μόνο μου σύμπτωμα και ο τρομερός πόνος στο στήθος ιδίως όταν βγάζω το σουτιέν. ΠΗΤ δεν μου έδωσε ακόμα ο γιατρός.

Kαλώς ήρθες!!! Με το καλό να ακούσεις το τικ τακ και να τρελαθείς!!!!!:D

Εγώ είμαι 7+3 όπως βλέπεις απο το τικεράκι μου

και καρδούλα έχω ακούσει πριν μία εβδομάδα!

Να μπαίνεις να τα λέμε!!!!!!!!!!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;

Εγώ δεν είμαι και πολύ καλά!

Έχω ζαλάδες και ανακατεύομαι ελαφρώς...

Επίσης ζεσταίνομαι πάρα πολύ!!!

Εσείς πως είστε;:):)

Καλησπέρα κούκλα!Ζαλάδες ε?Ελπίζω να είναι κάτι περαστικό

και να μην άρχισανε οι αδιαθεσίες!Αυτό με την ζέστη το έχω κι εγώ

ειδικά κάποιες στιγμές νοιώθω να καίγομαι!Εγώ καλά είμαι

αλλά σήμερα που έφαγα πατζάρια για σαλάτα

είχα βάλει λίγο σκόρδο μέσα και με πείραξε!

Κατά τα άλλα έκανα και κάτι ψιλά από δουλίτσες σήμερα

και τώρα θα πάω στην αδερφή μου για καφεδάκι!:D


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς την!Ακόμα είναι νωρίς να μάθουμε η μία την άλλη και να ξεχωρίζουμε ποιά λέει τί

αλλά εννιά μήνες θα γνωριστούμε καλά σίγουρα ελπίζω!Κι εγώ αγόρασα κολοκυθάκια εχθές

από την λαική και θα τα γεμίσω αύριο.Με τον ίδιο τρόπο τα κάνω κι εγώ.

υχερή είσαι αν κοιμάται εμένα δεν κοιμάται πλέον γιατί μεγάλωσε και το έκοψε

αλλά στην ηλικία του δικού σου κοιμότανε δύο ωρίτσες πάντα!Καλή ξεκούραση!

Ο μικρός και ο μεγάλος(ο άντρας μου) κοιμούνται. Εγώ κοιμήθηκα λιγάκι αλλά δεν είμαι του πολύ ύπνου γενικα... Η μικρή σου παει παιδικό ή προνηπιο;

Μήπως είμαστε γειτονισσες και πήγαμε στην ίδια λαϊκή χθες; Σου στέλνω πμ(προσωπικό μήνυμα)!

Προγεννητικό κι εμένα μου έγραψε αλλά δεν πήγα ακόμη να τον κάνω. Μεσα στην εβδομάδα θα πάω και εγω γιατι φαντάζομαι ο αιματοκριτης δεν θα αργήσει να πέσει...Δεν βιαζομαι να ξεκινήσω το σίδηρο γιατι μαζι του θα ξεκινήσει και η δυσκοιλιοτητα.

Evri79 καλωσήρθες και με το καλό κι εσύ το μωρακι σου!


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλα!Ζαλάδες ε?Ελπίζω να είναι κάτι περαστικό

και να μην άρχισανε οι αδιαθεσίες!Αυτό με την ζέστη το έχω κι εγώ

ειδικά κάποιες στιγμές νοιώθω να καίγομαι!Εγώ καλά είμαι

αλλά σήμερα που έφαγα πατζάρια για σαλάτα

είχα βάλει λίγο σκόρδο μέσα και με πείραξε!

Κατά τα άλλα έκανα και κάτι ψιλά από δουλίτσες σήμερα

και τώρα θα πάω στην αδερφή μου για καφεδάκι!:D

Τα συμπτώματα μια με πιάνουν μια με αφήνουν...

Τι είναι αυτό πάλι!!

Άσε και εγώ έφαγα λαχανοντολμάδες και από τότε προσπαθώ να συνεφέρω το στομάχι μου!

Το σκόρδο εμένα μου ρίχνει την πίεση..

Είναι που είναι χαμηλή φτάνει πάτο μετά...

Στα καλύτερα μου έχω ένα 9 με 6 βαριά βαριά!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός και ο μεγάλος(ο άντρας μου) κοιμούνται. Εγώ κοιμήθηκα λιγάκι αλλά δεν είμαι του πολύ ύπνου γενικα... Η μικρή σου παει παιδικό ή προνηπιο;

Μήπως είμαστε γειτονισσες και πήγαμε στην ίδια λαϊκή χθες; Σου στέλνω πμ(προσωπικό μήνυμα)!

Προγεννητικό κι εμένα μου έγραψε αλλά δεν πήγα ακόμη να τον κάνω. Μεσα στην εβδομάδα θα πάω και εγω γιατι φαντάζομαι ο αιματοκριτης δεν θα αργήσει να πέσει...Δεν βιαζομαι να ξεκινήσω το σίδηρο γιατι μαζι του θα ξεκινήσει και η δυσκοιλιοτητα.

Evri79 καλωσήρθες και με το καλό κι εσύ το μωρακι σου!

Είναι προνήπιο το μωρό μου!Χαχαχαχαχαχ λές να είμαστε γειτονάκια?:D

Προς το παρόν αν και παίρνω σίδηρο τα καταφέρνω με την τουαλέτα!Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα πρόβλημα ελπίζω και σε αυτήν το ίδιο!Πάντως από το δεύτερο χαπάκι είδα διαφορά!Ένοιωθα τόσο άτονη και με το που πήρα σίδηρο ξανάνιωσα!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...