Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μαμαδες απο κομοτηνη


Μπουμπουλιθρα

Recommended Posts

Γεια σας βρε κοριτσια, τι κανετε; Χαθήκαμε. Νιονιο πως παέι το μπιζελάκι; Μεγαλώνει; Πότε γεννάς και που; Ο μπουρμπουλήθρας μου είναι 6 μηνών παλικαράκι, έχει εξελιχθεί σε αγγελάκι, κοιμάται το βράδυ όλο μια χαρα και ξυπνάει το πρωί, 8.00 - 8.30 (κάποιες φορέε βέβααι και πιο μπροστα, αλλά ξανακοιμάται μόνος του) και επίσης κοιμόμαστε και το μεσημερι κανα 2ωρο πολύ βασικό , γιατί η μανούλα τον χρειάζεται ενα μεσημεριανο ύπνο. Τώρα αμα μεγαλώσει κι αλλο κι αρχισει να περπαταει και τα λοιπά δεν ξερω τι θα κανουμε απο μεριας υπνου αν θα λιγοστεψουν οι ώρες, θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας Κομοτηναίες!

Εγώ παραθερίζω! Πήρα την άδεια κύησης στις 13/7, τακτοποίησα τα μωρουδιακά με τη βοήθεια της πεθεράς μου (εγώ έπλενα, εκείνη σιδέρωνε) και την κοπάνησα στο παραθαλάσσιο των γονιών μου στον Πρ. Ηλία. Γι' αυτό και εξαφανίστηκα. Σήμερα εκτάκτως κατεβήκαμε Κομοτηνή και μπορώ και σας απαντώ. Κλείνω 33η εβδομάδα αύριο και κάνω τα μπανάκια μου κανονικότατα στις καθαρές θάλασσες της Μαρώνειας. Προτιμάμε ιδιαίτερα τις Καγκέλες, οπότε καταλαβαίνετε από το ανεβοκατέβασμα των σκαλοπατιών ελπίζω να γεννήσω και μια ώρα αρχύτερα.

Φουντουκάκι, μη στεναχωριέσαι, είναι μικρούλι το μωρό σου. Δεν παύεις να είσαι η μαμά του. Κοίτα να ευχαριστηθείς αυτήν την ξεγνοιασιά τώρα και θα έχεις χρόνο και την μικρούλα. Όταν μεγαλώνουν μετά δεν θέλουν να φεύγουν και έχεις άλλο πρόβλημα. Μια χαρά περνάει με τη γιαγιά και τον παππού.

Καλώς το Πατλάκι. Έτσι να συνεχίσει ο μικρός, να μη ταλαιπωρεί τη μαμά. Θα γεννήσω στο νοσοκ. της Αλεξ/πολης με τον Καραμανίδη. Όπως και τα άλλα 2 παιδιά. Στην Κομοτηνή με παρακολουθεί η Πράπα αλλά ήδη έχω ξεκινήσει τις επισκέψεις μου στην Αλεξ/πολη. Προς το παρόν όμως λιάζομαι, έχω καιρό για την επόμενη επίσκεψη. Όταν θα μπαίνω στο μήνα μου πλέον σε κανα 2-3 εβδομάδες.

Καλά μπάνια κοπελιές!

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΟΝΙΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΑΝ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΚΑΛΑ ΜΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.ΑΝ ΣΕ ΔΩ ΣΤΙΣ ΚΑΓΚΕΛΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΕΓΚΥΟ.

ΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!

ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΟΥΤΕ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ, ΟΥΤΕ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΦΗΣΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΜΟΥ. ΤΣΑΜΠΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ!!!

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΝΕΑ?ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΠΗΓΑΤΕ?ΝΙΟΝΙΩ ΓΕΝΝΗΣΕΣ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς το Φουντουκάκι στα "πάτρια" εδάφη!

Τι σου έλεγα για τη μικρή; Τελικά είχα δίκιο.

Εγώ γέννησα την περασμένη Δευτέρα 27/8 του Αγίου Φανουρίου. Έχουμε στο σπίτι μία μπέμπα κούκλα και πολύ πολύ καλή και φρόνιμη.

Ο μικρός μου έχει ξεκινήσει ήδη παιδικό. Μας πήραν με το πρόγραμμα της ΕΕΤΑΑ στη Λιλιπούπολη (όπως και πέρυσι) και την Τρίτη έχει η μεγάλη αγιασμό και ξεκινάμε και φέτος την καινούργια σχολική χρονιά.

Καλό Φθινόπωρο να ευχηθούμε μιας και πλέον τα βραδάκια δροσίζει ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΝΙΟΝΙΩ!!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ, ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!

ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ?ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΤΥΧΟΝ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ. ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΑΡΩΣΩ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ?ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΝΤΕΞΕΙ 6 ΜΗΝΕΣ. ΠΟΝΟΣ-ΠΛΗΓΕΣ. ΑΣΤΑ. ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΛΙΓΟΣΤΕΨΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ.

ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ!!!

ΜΑΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει Νιόνιω το μικρούλη σας!!! Να είστε γεροί να το μεγαλώσετε!!!

Κορίτσια έκανα ξανά εγγραφή εδώ, κάποιο πρόβλημα είχα με τον λογαριασμό μου. Είμαι το ίδιο μέλος με την marilyn χωρίς το 1...:D

Τα μικρούλια μου μεγαλώνουν και αποφάσισα να κάνω εναλλακτικό babysitting στο σπίτι μου!

Να κρατήσω δηλ. άλλα 2 παιδάκια μαζί με τα δικά μου έτσι ώστε και τα δικά μου να έχουν παρέα αλλά και τα άλλα παιδάκια επίσης!

Πιο ασφαλές από έναν παιδικό σταθμό, μιας και δεν θα είναι πάρα πολλά παιδιά και δεν θα κολλάνε τόσες πολλές ιώσεις, αλλά και δεν θα βαριούνται μόνα τους στο σπίτι αν είχαν μια νταντά στο δικό τους σπίτι.;)

Έχω σπουδάσει στο εξωτερικό βρεφονηπιοκόμος και έχω δουλέψει σε παιδικό σταθμό και αναλαμβάνω παιδάκια μέχρι 4 ετών.

Όποια μανούλα θέλει ας μου στείλει μήνυμα για να γνωριστούμε και να βρεθούμε από κοντά!:D


Ny7xp3.pngqDFsp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

NepRp3.png Είμαι το ίδιο άτομο με την marilyn!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια να σας ζήσουν τα μωρακια σας και οι μανουλες που περιμενουν με ενα πονο! και εγω απο κομοτηνη ειμαι! βασικα διαβασα ολα τα ποστ και εχω προβληματιστεί λιγο. λοιπον ειμαι 23 ετων και απο τα 18 πηγένω στην παπαδοπουλου μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα παράπονο πριν απο 1 χρόνο της ειχα πει πως αν και μικρη θελω να βάλω μπρός ενα μωράκι κ πηγα να δω εαν ειναι όλα εντάξει (γιατι ειχα κατι προβληματάκια με τον κυκλό μου...) Μου βρήκε λοιπον μία κύστη και μου έδωσε μια αγωγη...που κράτησε 2 ευδομάδες, οταν ξανα πήγα μου ειπε πως τώρα ειμαι έτυμη και πως πολύ γρήγορα (λογο ηλικίας) θα έχουμε ευχαριστα... για να μην σας τα πολυ λογο!!! ακόμη τίποτα.... :( Διάβασα λοιπόν τα σχόλια σας για την Μαρια και σκεφτόμουν μήπως υπάρχει κάτι που δεν είδε !!! Ξέρω πως είμαι λίγο άσχετη με το θέμα σας και συγνώμη απλά ήθελα να σας γράψω το πρόβλημα μου. εαν εχει καποια καμία ανάλογη εμπειρία , θα χαρώ πολυ να την ακούσω.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ?

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΖΕΣΤΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΒΟΥΜΕ ΘΕΡΜΑΝΣΗ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΨΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!!!

ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΚΕΛΙΟ ΣΤΙΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗ.ΑΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΞΥΛΑ....

ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΗ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ CAFE!!!

ΜΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή η ιδέα σου Φουντουκάκι αν και στην πράξη για μένα τη συγκεκριμένη στιγμή με ένα νεογέννητο, κολυμβητήρια, μπαλέτο κτλ είναι λίγο δύσκολο. Αλλά αν κανονίσετε κάτι θα δω τι μπορώ να κάνω για να μπορέσω να συμμετέχω κι εγώ.

Πολλά απογεύματα βγαίνω στη παιδική χαρά της γειτονιάς μου για να παίξουν τα παιδιά που έχει και μία ψησταριά δίπλα ιδανική και για καφεδάκι (φυσικά μην περιμένετε ποικιλία στον καφέ). Στα "παπάκια" αν τα έχετε ακουστά. Αν θέλετε καμιά φορά συννενοούμαστε εκεί για καφέ.

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΟΝΙΩ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΕΝΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ.ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΟΥΝΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΣΤΗ ΖΥΜΒΡΑΚΑΚΗ.ΘΕΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 6 ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΓΙΑ ΚΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕ?ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΧΤΗ ΦΥΣΙΚΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΟΝΙΩ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΕΝΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ.ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΟΥΝΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΣΤΗ ΖΥΜΒΡΑΚΑΚΗ.ΘΕΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 6 ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΓΙΑ ΚΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΦΕ?ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΧΤΗ ΦΥΣΙΚΑ!!!!

Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή έχουμε κολυμβητήριο. Βέβαια κολυμβητήριο έχουμε στις 19:30 αλλά είναι και ο θηλασμός στη μέση που τον κάνω πριν πάω τα παιδιά στο κολυμβητήριο και με αποτρέπει από τον καφέ.

Μπορώ όμως Τρίτη και Πέμπτη άνευ απροόπτου γιατί αυτές τις μέρες με παίρνουν και με ρωτούν πότε να έρθουν για επισκέψεις διάφοροι γνωστοί και συγγενείς. Βγαίνω όμως λίγο αργότερα κατά τις 18:30. Μακάρι φυσικά να έχει τέτοιο καιρό και την άλλη εβδομάδα.

Λοιπόν αν δεν έχω επισκέψεις την Τρίτη θα μπω να σου το πω και κατά τις 18:00 με 18:30 θα είμαι για καφέ στα παπάκια. Θα χαρώ πολύ να σε γνωρίζω και όποια άλλη Κομοτηναία φυσικάθα επιθυμούσε να έρθει. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...