Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

Πιο δωματιο εχεις δει ? πες μας και εμας? και εγω εχω δει κατι επιπλακια απο Ηρα αλλα θελω να γινει η β επιπεδου και μετα να ξανοιχτω :tongue:.

Απο καροτσι μ αρεσε και της maclaren αλλα σαν πρωτη προτιμηση ειχα και εγω το peg perego απλα της maclaren ειδα οτι ειναι πιο ελαφρυ .Απο κοντα θα τα δω και θα αποφασισω τι συμφερει περισσοτερο.

Σημερα το πρωι δεν το ενιωσα πολυ και ανησυχησα αλλα το απογευμα δεν θα το πιστεψετε εκανα μικρα χτυπηματακια με το χερι στην κοιλια μου μπας και ξυπνησει και ανταποκρινοταν και κουνιοταν .....τι θαυμα ειναι αυτο βρε κοριτσια που ζουμε.

Aχ να το "ακούσω" κι εγώ!!! Το ξέρω πως είναι νωρίς ακόμα αλλά το λαχταράω τόσο! Όντως είναι θαύμα αυτό που ζούμε έχεις απολυτο δίκιο.

Λοιπόν έχω δει στο site του λητώ από κρεβάτια το σχέδιο "Μόνικα" http://www.letoshop.gr/default.asp?itmSKU=206541-119-1232-126&itm=14120&ct=1080306&pid=40 ή το Κρεβατι μετατρεπόμενο zoom orange convertible http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080306&itmid=1399828# , γιατί νομίζω θα με βολέψει καθώς το παιδί θα μεγαλώνει να μετατραπεί η κούνια σε παιδικό κρεβάτι. Βέβαια αν δεν τα δω από κοντά... δεν αποφασίζω κάτι. Όσο για τα χρώματα του τοίχου θα κινηθώ σε λαχανί με ώχρα και θαλασσί. Εχω βρεί από το site του cosycorner φοβερά αυτοκόλλητα τοίχου και λέω να κάνω το δωμάτιο σε στυλ ζώα της φάρμας. Το ταβάνι θα το βάψω θαλασσι και θα κολλήσω αυτοκόλλητα σύννεφα να μοιάζει με τον ουρανό και για φωτιστικό θα βάλω έναν ήλιο... Αυτά τα όνειρά μου μέχρι στιγμής. Περιμένω να διαβάσω και τα δικά σας για να πάρω κι άλλες ιδέες.

Φιλάκια


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχαχαχαχχα σμουτσακιιιιιι διαβαζω τετοια βιβλια περι εγκυμοσυνης τα ειχα φαει ολα μεχρι να κανω παιδια κ πριν μεινω εγκυος ακομη.τωρα εχω περασει στο σταδιο των παιδιαττρικων βιβλιων :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

με το ουυυουυ εννοεις να κανω 3ο?:twisted:

Ο Χ Ι


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

NewMummy1 ειδατε τι φυλο ειναι? εγω εχω σκεφτει κατι πιο απλο χωρις πολλα , σκεφτομουνα ή να βαλω μπορντουρα ή μονο αυτοκολητα και καμια ταπετσαρια .Αλλα θελω να περιμενω να βεβαιωθω με σιγουρια για το φυλο .

Δες εδω http://www.ira-bebe.gr/


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

NewMummy1 ειδατε τι φυλο ειναι? εγω εχω σκεφτει κατι πιο απλο χωρις πολλα , σκεφτομουνα ή να βαλω μπορντουρα ή μονο αυτοκολητα και καμια ταπετσαρια .Αλλα θελω να περιμενω να βεβαιωθω με σιγουρια για το φυλο .

Δες εδω http://www.ira-bebe.gr/

Εχουμε κοριτσάκι. Ηταν πολύ σίγουρη η γιατρός μας αλλά θα το επιβεβαιώσουμε και στη β' επιπέδου.


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τωρα μπηκα σπιτι και ετρεξα να διαβασω για την Νεφελη γιατι της Ζωης τα ξερω απο εχθες!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΝΕΦΕΛΑΚΟ αντε θα κανουμε ομαδα μπασκετ με τοσα κοριτσια και οχι τιποτα αλλο θα αρχισει η vanilitsa να ζηταει Ε9 και τετοια για τον γαμπρο. Την ειδατε ενω στην αρχη με ειχε συμπεθερουλα και συμπεθερουλα τωρα ...σιωπη σου λεει κατσε μαζευονται πολλες , εχουμε καιρο για να διαλεξουμε.. Αχ ρε κοριτσακια εγω την εχω την Τριτη την Β και με αυτα που εχω περασει καταλαβαινετε πως ειμαι...Ουτε να ονειρευτω για δωματια καροτσια κλπ δεν μπορω, θα τα αφησω ολα για την τελευταια στιγμη αλλα επειδη εσεις θα εχετε κανει καλη ερευνα θα με βοηθησετε ετσι??? Αυτα ειχα να σας πω αντε περιμενουμε και τις υπολοιπες για την Β αν και νομιζω οτι η συγκεκριμενη ομαδα που εχουμε φτιαξει εχει πολυ καλη αυρα και ολα θα πανε μια χαρα για ολες μας. Α και Ζωη μην αγχωνεσαι για το σημαδακι στην καρδια το εχω και γω( σιγα να μην και δεν το ειχα) παρα πολλα παιδακια το εχουνε και εαν οι εξετασεις ειναι καλες δεν τους νοιαζει καν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πω πω κοριτσια που εχουμε :P αντε να δω τι θα κανουμε απο γαμπρους μετα :tongue:

Επεξεργάστηκαν by fairy baby

Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πηρα το Μclaren xlr, και εχω μεινει κι εγω πολυ ευχαριστημενη.

Βεβαια ειναι ενα καροτσι μονο του, χωρις πορτ μπεμπε, υπαρχει καθισματακι αυτοκινητου να το προσαρμοσεις ομως ΠΑΝΩ στο καροτσι, και δεν γυρναει για να βλεπεις το παιδι. Και ειναι και πολυ ακριβο πια κατα την αποψη μου. Εμεις το πηραμε πριν αλλαξει η τιμή του που ηταν πιο νορμαλ τοτε (τωρα εχει 420 ευρω χωρις τιποτα αλλο).

Αλλα εγω εχω μεινει ευχαριστημενη γιατι ειναι πολυ ελαφρυ και χωραει στο μικρο μου αμαξι (βασικο).

Κι εγω ουδετερο χρωμα το πηρα γκρι πορτοκαλι


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχχα σμουτσακιιιιιι διαβαζω τετοια βιβλια περι εγκυμοσυνης τα ειχα φαει ολα μεχρι να κανω παιδια κ πριν μεινω εγκυος ακομη.τωρα εχω περασει στο σταδιο των παιδιαττρικων βιβλιων :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

με το ουυυουυ εννοεις να κανω 3ο?:twisted:

Ο Χ Ι

ελα ρε, κι εγω διαβαζα πολυ τοτε, αλλα δεν τα θυμαμαι απ εξω ολα αυτα. Τα γκουκλαρεις και μου το παιζεις θεος γιατρός μετα, ειμαι σιγουρη.:D

γιατι δεν θες κι ενα τριτο παιδακι ρε δημητρα, να στο πλακωνουν στο ξυλο τα μεγαλα?


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΦΙ MOY γλυκεια εχεις ταλαιπωρηθει πολυ το ξερω αλλα ειμαι σιγουρη ολα θα πανε καλα..και θα εχουμε τα κοριτσακια μας αγκαλια το καλοκαιρι και παΛΙ θα τα λεμε σαν χαζομαΜΑΔΕς απο αλλο φορουμ..την τριτη ολες θα ειμαστε κοντα σου με τις ευχες μας!:-P:-P:-P


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες.. σημερα θα παω για τον υπερηχο να δουμε που βρισκομαστε.. εχω τοοοση αγωνια που δεν περιγραφεται!! λιγη θετικη ενεργεια θα μου εκανε πολυ καλο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα στις γλυκες κοριτσομανεεεεεςςςςςςςς!!!!

καλε ειναι αλλη με αγορακι να τα λεμε ???εχω μπερδευτειιιιιιιι:rolleyes::tongue::P!!!

Ζητειται αγορομανα για παρεα της vanilitsassssssssssssss:lol:!!!!

mara μου που εισαι???εσυ μπορει να εχεις αγορακι εεεε???και η μαμα Νενεκας που ειναι ???

Λοιπον συμπεθερα μου μην ανησυχεις καθολου εσενα σε εχουμε καπαρωσει γιατι εχεις τσαουσα κορη και μας αρεσει που την μπαινει στους γιατρους και τους κανει την ζωηηηη δυσκοληηηηηη χιχιχιχιχιχ!!!!αυτη να μου το θυμηθεις θα σε κανει εσενα και τον συμπεθερο ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΙΙΙΙ:!:

ΠΑΙΔΙΑ καταλαβατε πως ειναι η Νεφελη μας αλλαξε 360΄Μοιρες????!!!!!!

καλε φτου φτου!!!μη σε ματοιξουμε!!!!!!

Απο την αλλη βδομαδα πρωτα ο Θεος θα παω να παρω εσωρουχα μεγαλητερα.....(κιλοτεεεεες)και σουτιεν!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,φιλενάδες μου!!!Τι κάνετε οι εγκυούλες και οι μανούλες??Βλέπω έχουμε πιάσει συζήτηση για καροτσάκια και ρουχαλάκια και πολύ χαίρομαι!!!

Βρε κορίτσια,έκανα μια βλακεία.Μπήκα και διάβασα το τόπικ για διακοπή κύησης και είχε μπει μια κοπέλα η οποία έγραφε ότι είχε μια τέλεια αυχενική 1,8,όπως λέει,και κατά τύχη φάνηκε στη β επιπέδου ότι είχε ανωμαλία στην καρδιά και γέννησε με δική της επιλογή ένα παιδάκια με σύνδρομο ντάουν.Και έλεγε ότι το δεύτερο παιδάκια της που είχε χειρότερα αποτελέσματα αυχενικής 1,9 είναι υγιέστατο.Και προέτρεπε όλες τις κοπέλες να κάνουν αμνιοπαρακέντηση γιατί η αυχενική βγαίνει λάθος.Εντάξει όλες γνωρίζουμε ότι η αυχενική μιλάει για ποσοστά,αλλά στην αυχενική κοιτάζει ο γιατρός το ρινικό οστό,τα άκρα αν είναι κοντά,τη γλωσσίτσα αν είναι μακριά,το στομάχι αν είναι πρησμένο,την καρδιά του κ.α.Δηλαδή που εγώ στις μετρήσεις της αυχενική μου έβγαλε 1,5 και 1,7 σε μια δεύτερη μέτρηση και μου είπε "το εμβρυάκι σας είναι αρνητικό για σύνδρομα" πρέπει να ανησυχώ????Μπορεί να φανεί μια τέλεια β επιπέδου και πάλι να υπάρχει η πιθανότητα να είναι άρρωστο το παιδί??????Συγγνώμη που κάνω όλες αυτές τις αγχωτικές ερωτήσεις,αλλά σε αυτή τη περίπτωση ή εγώ τελικά δεν είμαι αρκετά πληροφορημένη ή η κοπέλα που έγραψε όλα αυτά έδινε ελλειπείς πληροφορίες πάνω στον πόνο της...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα δυο σουτιεν intimmissi ειναι μαλακα εχουν μπανελα αλλα οχι με μαξιλαρι πηρα και κατι εσωρουχα μαλακα και αυτα και ενα νουμερο μεγαλυτερο.


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

evi26 καλυτερα να μην διαβαζεις αρνητικα πραγματα και να ακολουθησεις τις οδηγιες του γιατρου .

Σιγουρα η αμνιοπαρακεντηση σου δινει 99% να ξερεις αν ειναι υγιεις ή οχι το μωρο αλλα οι γιατροι πιστευω οτι κοιτανε και τους υπερηχους αν ολα πανε καλα .Η β επιπεδου ειναι σημαντικη εξεταση νομιζω οτι απο κει κρινουν οι γεννετιστες αν πρεπει ή οχι να κανεις αμνιο .Αν σου πουν οχι σημαινει οτι δεν το ρισκαρουν .Τουλαχιστον ετσι νομιζω.

Λεει αν ειδε ρινικο στο οστο ?

που το ειδες?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...