Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

κοριτσακια μου πλησιαζει η ωρα η μεγαλη..σασ ευχαριστω ολες για τις ευχες ελπιζω να πιασουν..μακαρι να ειναι καλα ολα με τη μπεμπουλα μου και μετα μια μια θα περιμενω να μου λετε και τα δικα σασ καλα νεα.φιλακια σε ολες.


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα το απόγευμα θα πάω και εγώ για την Β επιπέδου. Μόλις έκλεισα με τον γιατρό.

Πήραμε και την απόφαση να μάθουμε το φύλλο του παιδιού.

Το άγχος είναι τρελό.

Εύχομαι θεούλη μου να είναι όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

vanilitsa kai smouts ευχαριστω.νεφελακι μου ταυτοχρονα θα την παθουμε την κριση πανικου το απογευμα πριν μπουμε στο γιατρο!αχ κοριτσια χαλια ειμαι απο τωρα ζαλιζομαι και τρεμω..νεφελακι μου εσυ πως εισαι?μακαρι το βραδυ να εχουμε καλα νεα και να ειμαστε ηρεμες..:cool:


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nefeli τοσο νωρις θα κανεις την Β' επιπεδου? ποσο βδομαδων εισαι βαλε τικερακι.

Ευχομαι καλη επιτυχια κοριτσια και με το καλο να ακουσουμε ομορφα νεα.


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα.. νεφελακι και ζωζα καλα αποτελεσματα!!!

σημερα δειλα δειλα εγκατελειψα το κρεβατι μου και ψιλοτριγυρισα στο υπολοιπο σπιτι.. ο γιατρος μου μου ειπε πως θα με δει την Πεμπτη για υπερηχο, να δουμε που βρισκομαστε.. αισθανομαι πως τη ζωη μου τη ζω σε επεισοδια, απο το ενα στο αλλο ιατρικο ραντεβου.. μακαρι θεουλη μου να ειναι ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

.Η αιματολόγος μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό και ότι η clexane με καλύπτει και ότι τον άλλο μήνα μάλλον θα προσθέσουμε και salospir χαμηλού μοριακού βάρους.Είδα ότι γίνονται αποβολές 2ου-3ου τριμήνου και τρελάθηκα,με έπιασαν τα κλάματα!!Πάνω που ηρέμησα με την αυχενική και είπα θα το απολαύσω ήρθε αυτό!!Πώς να αντιδράσω δεν ξέρω.Λέτε αφού είδα την αιματολόγο να μην το βρίσκει σημαντικό εύρημα να μην ανησυχώ??Έχει ακούσει καμία τίποτα παρόμοιο?

Ευη μου δεν γνωρίζω τι σημασία έχουν αυτά τα ευρήματα. Αφού τα ειδε η αιματολογος σου και εκρινε ότι καλύπτεσαι προς το παρον με την clexane και ότι θα σου δώσει και σαλοσπιρ μην ανησυχεις. Κι εγώ, όπως σου έχω πει κάνω ενέσεις IVOR 3.500 (ηπαρίνης) καθημερινα και παιρνω σαλοσπιρ των 80. Εκανα την περασμένη εβδομαδα Anti-Xa και βγήκε 0.57 μετά από 4 ώρες από την ένεση. Η αιματολογος μου είπε ότι με καλύπτει αυτή η δόση για αυτόν το μήνα και θα επαναλάβω την Anti-xa τον άλλο μήνα για να δούμε αν θα αυξήσουμε τη δόση. Τι να κάνουμε αφού μας έτυχε η θρομβοφιλία πρέπει να την αντιμετωπίσουμε. Κάνουμε οτι μας λένε οι γιατροί που είναι ειδικοι. Τι άλλο να κάνουμε? Με τη βοήθεια του Θεού όλα ελπίζω να πάνε καλά. Να σε ρωτήσω. Εσύ εκτός από anti-xa κάνεις κάθε μήνα και καμια άλλη εξέταση για την πήξη?

Κοριτσάκια που κάνετε β' επιπέδου ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ!

Επεξεργάστηκαν by αγγέλα74

dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

βρε φιλεναδουλες μου με επιασε ξαφνικα πονος στην πλατη και τσιμπηματα στο στηθος!!!

εσας σας ποναει η πλατη σας?ειναι απο το μεγαλωμα της μητρας μου ειπαν αλλα εγω τα εχω παιξει???


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στην πλατη μου dimitroula , ακριβως πισω απο το στηθος και με εχει πεθανει!!!ισως να ειναι απο το σουτιεν , ενω εχει μεγαλωσει πολυ το στηθος μου απο τον 2ο μηνα αρνουμαι να παρω μεγαλητερο νουμερο!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο οφειλεται στα υψηλα επιπεδα προγεστερονης η οποια προκαλει χαλαρωμα και τεντωμα των συνδεσμων στη σπονδυλικη στηλη χαλαρωνουν και με αποτελεσμα να πονανε οι μυς και οι αρθρωσεις στο κατω μερος της σπονδυλικης στηλης, τη λεκανη και τους γοφους. οι πονοι χειροτερευουν και με την κακη στσση του σωματος αλλα και απο την αυξανομενη απορροφηση ασβεστιου από το εμβρυο.

προσπαθεισε να στεκεσε σωστα

οταν πας να σηκωσεις κατι βαρυ να το κρατας κοντα στο σωμα σου.καλυτερα να αποφευγεις τα βαρια εννοειται

οταν θες να παρεις κατι απο κατω δε σκηβεις αλλα καθεσαι στα ποδια σου λυγιζοντας τα γονατα

προσεχε το βαρος που παιρνεις

να Καθεστε με ισια την πλατη

το στρωμα να ειναι σκληρο.αν ειναι μαλακο βαλε σανιδια απο κατω

δεν πρεπει να σηκωνεσε αποτομα απο το κρεβατι αλλα να γυρνας πρωτα στο πλαι, να κατεβαζεις τα ποδια, να καθεσε και μετα να σηκωνεστε ορθια.

να σου κανει ο αντρας σου απαλο μασαζ στο σημειο που πονας

να φορας ανετα παπουτσια αλλα οχι εντελως φλατ.με 3-4 ποντους τακουνι αλλα χοντρο

ρωτα το γιατρο μηπως χρειαζεσαι ασβεστειο κ παρε μεγαλυτερο σουτιεν αλλιως θα δημιουργηθει κ προβλημα στην αναπτυξη των γαλακτοφορων αδενων

Επεξεργάστηκαν by Dimitra83

Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα πραγματικα εισαι αστεριιιιι!!!!

δεν σκυβω , ουτε σηκωνω βαρη μαλλον απο αποτομες κινησεις θα ελεγα!!!

τι να πω , την αλλη βδομαδα που εχω ραντεβου θα του τα πωωωω!!!

που ειστε κοριτσιααααα αγωνιουμεεεε


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...