Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=648&category_id=63&option=com_virt[/url]

αυτο!!!εχει κ καθισματακι αυτοκινητου κ επισης το διαμορφωνεις το καροτσι αναλογα με την ηλικια του μωρου!κοιτα κ πες μου

εχει κ βιντεο να δεις πως διαμορφωνεται

http://www.chicco.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=648&category_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=238

Επεξεργάστηκαν by Dimitra83

Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗΗΗΗΗ ΠΟΥ ΧΤΕς ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ!ΟΤΙ ΕΒΑΖΕ ΣΤΟΧΟ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΠ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΧΕΡΙ!ΕΥΤΥΧΩς ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΠΡΙΛΙΟ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΑ ΨΩΝΙΖΩ ΟΟΟΟΛΑΑΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ! 25/5 ΕΧΩ ΠΗΤ.ΑΧ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑς ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΟΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ !:-P:-P:-P


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

ετοιμο και το φαγητο και δεν προλαβαινομουν κιολας και εφαγα!!!

εσεις κοριτσακια μου ποσο χρονων θα ειστε οτι ερθουν τα μπεμπε μας????

εγω ακριβως 29 .

α και κατι αλλο τα εσωρουχα σας , σας κανουν πια???θα παρουμε εγκυμοσυνης η μεγαλητερα νουμερακια??τι γινεται σε αυτη τη φαση ....δεν ξερω τι μου γινεταιιιι χχιχιχιχιχιχ


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

παρε απλα μεγαλυτερα νουμερα βαμβακερα.της εγκυμοσυνης δε βολευουν μετα τι γεννα που εξαφανιζεται η κοιλια κ θα σου πεφτουν:tongue:

τα εσωρουχα μεγαλυτερο νουμερο θα σε βολεψουν κ μετα τη γεννα που θα πρεπει να φορας 3 κιλα σερβιετα για 40 μερες :tongue::tongue::tongue::tongue:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενδιαφέρον φαίνεται.

Σε τι χρώμα το πήρες? Εμένα μου αρέσει το ροζ, αλλά είναι πολύ δεσμευτικό για το επόμενο παιδί.

Μαζεύει εύκολα για να μπαίνει στο αυτοκίνητο?

Ποιο ακριβώς πήρες?

Link to comment
Share on other sites

νεφελακι το κοκκινο με γκρι πηρα ακριβως για τον ιδιο λογο.ειναι δεσμευτικο το ροζ.σου λεω ακομα το εχω στον μικρο κ δεν εχει παθει τιποτα.το πηρα οταν ηταν 1 χρονων η ραφαελα.3.5 χρονια δηλαδη κ να φανταστεις οτι εγω δεν οδηγω (εχω ενα ΘΕΜΑ με την οδηγηση:tongue::tongue:) κ αρα εχω κανει απειρα χιλιομετρα μιας κ μενω μιση ωρα με τα ποδια μακρυα απο το κεντρο.κ βολτες κ ψωνια φορτωμα κ εβαλα κ εξτρα πλαστικο απο πισω για να παταει η μικρη οταν γεννησα τον αλεξανδρο.οτι πληρωνεις περνεις τελικα.τα πρωτα 3 τα ξεπαστρεψα σε 1 χρονο:tongue::tongue:

αααα κ ναι μαζευει πολυ ευκολα.θα σου δειξουν κ στο μαγαζι κ εχει κ βιβλιααρακι με οδηγιες.γενικως ειναι το πιο ευκολο κ γερο καροτσι που πηρα.

Επεξεργάστηκαν by Dimitra83

Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Vanilitsa μου συμφωνώ με την Δήμητρα για τα εσώρουχα. Καλύτερα να μην πάρουμε μεγαλύτερα νούμερα. Ασε που όλα τα της εγκυμοσύνης τα βαράνε στις τιμές απίστευτα. Εγώ ήδη από small πήγα medium και έχω να ανέβω και άλλο. Ο γιατρός με κατσάδιασε με τα κιλά και αρχίζω δίαιτα. Δύσκολο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα το καρότσι μου άρεσε αρκετά. Βέβαια ήδα και την τιμή στο λητώ και είναι τσιμπημένη. Θα πάω να το κοιτάξω από κοντά, με το χρώμα μάλλον εκεί θα καταλήξω και εγώ. Θέλω να κοιτάξω και της peg perego επισης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


re κοριτσια αρχισα να αγχωνομαι παλι..καπου διαβαζα για συσπασεις μητρας και ελεγε οτι μπορει να ειναι ανωδυνες και να ειναι επικυνδινες..αυτο που νιωθω εγω σαν συσπασεις μπορει να μην ειναι το μωρο και να ειναι τελικα οι συσπασεις αυτες..αχ δεν μπορω να τα ξεχωρισει?τι ειναι ανυσυχητικο τελικα και τι οχι?


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

συσπασεις κοπελα μου ειπαμε ειναι σαν πονοι περιοδου αλλα ΑΝ ΔΕΝ ΠΟΝΑΣ τοτε ειναι πετρωμα της κοιλιας.δηλαδη αισθανεσαι αποτομα το κατω μερος της κοιλιας να σφιγγει κ να σκληραινει κ νομιζεις οτι θα σκασεις.

το χτυπηματακι που νιωθεις ειναι το μωρο σου.


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ζωή μου.

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς για κάτι που οι γιατροί σε διαβεβαιώσανε ότι δεν είναι τίποτε ανησυχητικό. Κοίταξε να το χαρείς και να χαρώσεις.

Εζησα για να το διαβασω κι αυτο. Νεφελη, εσύ τα λες αυτά...?

οσο ποιο κοντα στην ωορηξια ερθεις σεε επαφη τοσο πιο σιγουρο να ειναι αγορι.τα αρσενικα σπερματοζωαρια ειναι γρηγορα αλλα οχι ανθεκτικα.θα θυληκα ειναι αργα κ ανθεκτικα.αρα αν εχεις ωορηξια την 14η μερα κ ερθεις σε επαφη τη 12η ειναι πιο σιγουρο οτι θα κανεις κοριτση.αν εχεις επαφη τη 14η δηλ τη μερα της ωορηξιας ειναι πιο σιγουρο το αγορι.τα σπερματοζωαρια ζουν 2-3 μερες στο σωμα.τα περισσοτερα αρσενικα ομως θα εχουν εξοντωθει τη μερα τησ ωορηξιας

Ντοκτορά σαν εσενα μπορεί να μην εχω και να ειμαι η βοηθός σου σε αυτο εδω το φορουμ, αλλα παει στο καλο, αυτα τα ξερω. Γι αυτο ξέρω και πότε την "επιασα" τη μικρη ;). Απλα δεν ειμαι και πολυ σταθερη στον κύκλο μου, οποτε ειναι λιγο ρισκο.

η ηχογενης εστια ειναι υποπτη ΜΟΝΟ οταν συνδιαζεται κ με καποιο αλλο προβλημα.γιαυτο σου ειπε ο γιατρος πως δεν ειναι τιποτα:D

Ρε πουλακι μου, που τα ξερεις ολα αυτα, τα googlareis εκεινη την ωρα?

(μεχρι 6 μηνων πρεπει να ειστε στο ιδιο δωματιο.μετα ΑΝ θες το πας στο δικο του)

Κι εγω ετσι, στις 2 εβδομαδες την πηγα στο δωματιό της.

Μ αρεσει πολυ που ξεφύγαμε, απο τα "μην αγχωνεσαι, χαλαρωσε, ευχαριστησου την εγκυμοσυνη σου" και πηγαμε στις αγορες για τα μωρα. Αντε κοριτσια και στα δικα μας (Δημητρα, ουουου)


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες! Πολύ χάρηκα με τα καλά σας νέα και τώρα περιμένω με μεγαλύτερη ανυπομονησία την δική μου β' επιπέδου!

θ'ελω κι εγώ να πάω για εσώρουχα αλλά κι εγώ απλά θα πάρω μεγαλύτερο μέγεθος. Όσο για ψώνια της μικρής τα έχω κάνει όλα στη φαντασία μου αφού ψάχνω με μανία τα πάντα στο ιντερνετ :D

Εχω ήδη βρει κρεβάτι και καρότσι, καθώς και τη διακόσμηση του παιδικού :tongue:

Εντελώς χαζομαμά:tongue::tongue:

Νεφέλη το καρότσι που λέει η Dr Δήμητρα (:tongue:) είναι πολύ καλό. Το έχει η κουμπάρα μου και η συνυφάδα μου και ειναι και οι 2 απίστευτα ευχαριστημένες από το πόσο χρηστικό είναι. Και εγώ αυτό θα πάρω μάλλον σε μπλε- πορτοκαλί.

Αντε να έχουμε πλέον μόνο τόσο καλά νέα όλες

Φιλάκια


m5Ctp2.png line_flow2_beg_minie_time_1276660800_text_c720ecf0e5ecf0dff4e120e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Πιο δωματιο εχεις δει ? πες μας και εμας? και εγω εχω δει κατι επιπλακια απο Ηρα αλλα θελω να γινει η β επιπεδου και μετα να ξανοιχτω :tongue:.

Απο καροτσι μ αρεσε και της maclaren αλλα σαν πρωτη προτιμηση ειχα και εγω το peg perego απλα της maclaren ειδα οτι ειναι πιο ελαφρυ .Απο κοντα θα τα δω και θα αποφασισω τι συμφερει περισσοτερο.

Σημερα το πρωι δεν το ενιωσα πολυ και ανησυχησα αλλα το απογευμα δεν θα το πιστεψετε εκανα μικρα χτυπηματακια με το χερι στην κοιλια μου μπας και ξυπνησει και ανταποκρινοταν και κουνιοταν .....τι θαυμα ειναι αυτο βρε κοριτσια που ζουμε.


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...