Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εδω ζεσταινομαι τα μάλα...

Αυριο εχω φουλ μερα...

Πρωι με την αυγουλα εξετασεις, καπακι επαγγεματικο μαραθωνιο ραντεβου, μετα λιγο φαγακι μετα γιατρό...

Ζωζακι μου καταρχην πρεπει να βολιδοσκοπήσεις τι εχει σκοπο να κανει ο ντοκτορ σου..και να πραξεις αναλογα1


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο δεν καταλαβαινω..τι εχει σκοπο να κανει..μηπως θελει καισαρικη για να ξεμπερδευει?

μιλα ανοιχτα μαζι του,δειξε του οτι θελεις να αποφυγεις να κανεις καισαρικη και προτιμας το φυσιολογικο τοκετο


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μολις πριν γυρισα απο βολτα με τον αντρουλη μου αφου μας εδωσε λιγο ψιλοελευθερο τωρα που μπηκα στον μηνα μου θα βγουμε και αυριο για φαγητο ...

Η ροουζ κανενα νεο ? ευχομαι να ειναι καλα το κοριτσι μας και να πλεει σε πελαγη ευτυχιας.

Μπαρμπι το iglesina free με το προηγουμενο εχουν 700 γραμμαρια διαφορα και επισης οπως ειπες γυρναει το καθισμα .

Μπουμπουυυυυυυ τι εγινε εσυ θα εισαι η επομενη?? αχ αντε να ακουω τα ευχαριστα να περνουμε θαρρος.

Ζωζα το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να μιλησεις στον γιατρο σου και να του εξηγησεις για τις ανασφαλειες σου νομιζω θα καταλαβει

Ζουζουνακι καλη αρχη με τα πραγματα , βασικα δεν ειναι τιποτα και εγω ετσι ειχα και εχω αγχωθει αλλα ολα γινονται σιγα σιγα και ακομα πιο ωραια. Ασε ανοιχτη την βαλιτσα και βαζε οτι νομιζεις μεσα .Εσυ εχεις και την πολυτελεια να μπορεις να πας στα μαγαζια .

Μεγαλη ή μικρη βαλιτσα θα εχετε ? εγω εχω ενα πολυ ομορφο μικρο βαλιτσακι με ροδακια ειναι μια γλυκα .Τα ρουχα του μωρου θα τα βαλετε μεσα ή θα σας τα φερουν εκει ?

Το πρωτο βραδυ που θα γεννησετε θα μεινει καποιος μαζι σας ?

Αυριο πρωι εχω ραντεβου και με μαια!!!


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mπουμπου να εισαι καλα ,

Αυριο θα με ξαναδει και μενα ο γιατρος αντε να δουμε γενικα παντως απο οτι εχω καταλαβει οι γιατροι ελεγχουν και περιμενουν και οταν δουν κατι δεν περνουν ρισκα και σε βαζουν σε γεννα .


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσακια?δεν υπαρχουν νεα ε?μπουμπου ποση πιεση εχεις?

εγω γεννησα με προκληση γιατι εκανα πιεση 16 με 10.απο τοτε μου εχει μεινει μονιμα 14 με 9 και δεν λεει να κατεβει.εχω αγχωθει και εγω πολυ με αυτο.πρεπει να παω να το ψαξω.στην εγκυμοσυνη βεβαια χρειαζεται περισσοτερη προσοχη


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mπουμπου να εισαι καλα ,

Αυριο θα με ξαναδει και μενα ο γιατρος αντε να δουμε γενικα παντως απο οτι εχω καταλαβει οι γιατροι ελεγχουν και περιμενουν και οταν δουν κατι δεν περνουν ρισκα και σε βαζουν σε γεννα .

Ειναι καποιες περιπτωσεις που ΔΕΝ πρεπει με τιποτα να παρει ρισκο ο γιατρος..

εμενα ειναι πολύ υπερ του φυσιολογικου και ποτε δεν εκανε λογο για καισαρική...

Ομως αν οι εξετασεις αυριο δειξουν ταση προς προεκλαμψια ή εκλαμψια ειναι επικινδυνο για τη μαμα να παραμεινει το μωρακι στην κοιλιτσα! Πρεπει να βγει νωριτερα!

Οταν οι αποφασεις των γιατρων γινονται με γνωμωνα την υγεια μαμας και μπεμπε τοτε τους βγαζω το καπελο...

Τα λαμογια με νευριαζουν!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια?δεν υπαρχουν νεα ε?μπουμπου ποση πιεση εχεις?

εγω γεννησα με προκληση γιατι εκανα πιεση 16 με 10.απο τοτε μου εχει μεινει μονιμα 14 με 9 και δεν λεει να κατεβει.εχω αγχωθει και εγω πολυ με αυτο.πρεπει να παω να το ψαξω.στην εγκυμοσυνη βεβαια χρειαζεται περισσοτερη προσοχη

Καλησπέρα κοριτσακι μου...

Ειχα 14 με 8...αυριο παω για αιμα και ουρα να δουμε τι γινεται!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα θα πανε.εμενα μου εφυγε και ενα βαρος που με εβαλε με προκληση γιατι παρολο τις φοβιες μου το αμαξι δεν το παρατησα καθολου μεχρι την τελευταια μερα.οπου ειχα κατι θειαδες που μου ελεγαν "στον δρομο θα το κανεις το παιδι".η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομουν μην με πιασουν οι πονοι ενω οδηγουσα.οχι οτι δεν θα προλαβαινα να σταματησω αλλα οκ.

η πιεση ειναι στο οριο.μακαρι να ηταν κατι τυχαιο.καλα αποτελεσματα να εχεις


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπουμπου ετσι ειναι και ο δικος μου ειναι υπερ του φυσιολογικου μπορει να θελει να μου το βγαλει νωριτερα λογο της καταστασης μου αλλα επιμενει με φυσιολογικο.Εχθες μαλιστα τον ρωτησα για την μυωπια και μονο που δεν με εβρισε , μου λεει το εχουν βρει ολοι και λενε μυωπια για να κανουν καισαρικες και να τελειωνουν.


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...