Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

ΑΧ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΣΗΜΕΡΑ?ΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΣΧΕΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΑΩ ΚΑΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΜΙΑ.,ΡΕ Π@@@@ ΟΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ψυχοβγαλτης ρε παιδι μου ο δοχτορας! ελεος δλδ!

και στην τελικη γιατι να πας με προκληση αν δεν συντρεχει λογος? ουφφφφφφφφφφφφφφφ δεν ξερω τι να σε συμβουλευω καλο μου!


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια γεια σας και απο εμενα , φιλακια στις κοιλιτσες σας, μπηκα να δω τα νεα της ροζ , εχετε κανενα νεο της??? Ρε Ζωζα μου στα ειπα και εχθες μην μασας λεμεεεεε.. Θα κατεβει το μπεμπε , και οπως σου ειπε και η Μαρα η φυση εχει το πανω χερι...Ολα καλα θα πανε και εσυ εκεινη την στιγμη οχι απλα δεν θα φοβασαι, θα δαγκωνεις σιδερα απο την ενεργεια και την δυναμη που θα εχεις... Σας φιλς πολυ πολυ

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΣΕΙς ΤΙ ΛΕΤΕ ΑΓΑΠΕς?

κι εγω συμφωνω...αλλα οπως ειπαμε...ξεκινα το περπατημα θα σε βοηθησει παρα πολυ


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΧΑΠΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΣ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ?

νομιζω πως ναι,εξαλλου δεν χανεις τιποτα....θα βοηθησει να κατεβει και το μωρο,καλα ο γιατρος σου δεν σου ειπε να περπατας...????


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια που κολλησε η οδηγηση στην κουβεντα σας,που επηρεαζει,εγω οδηγω συνεχεια,κινδυνευω?

μπουμπου κι εγω πολλες φορες εχω 13-14 πιεση

να ξερεις ομως οτι τους τελευταιους μηνες αυτο που εχει σημασια δεν εινια η περιφερικη πιεση(η μεγαλη) αλλα η μικρη,απο αυτη κινδυνευουμε

η αλλη εινια λογικο να ειναι ανεβασμενη,λιγο το βαρος ,λιγο η ζεστη....

πολυλογια,ε?

τα υπολοιπα κοριστια ελπιζω να ειναι πολυ καλα

εγω πλενω τα μωρουδιακα,τωρα:P:p:p:p:p

γεια σου ζουζουνακι!εννοειται οτι δεν κινδυνευεις.απλα θα πρεπει να προσεχετε τις λακουβες και φυσικα να μην πιεζεται η κοιλιτσα.αν νιωθεις οτι πιεζεις την κοιλιτσα σου καλυτερα να μην οδηγεις.

για την πιεση ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν θα πρεπει να μην ξεπερναει το 14 η μεγαλη και το 9 η μικρη.προς το τελος θα πρεπει να την μετρατε πολυ συχνα.προσεχουμε να μην ανεβει γιατι ειναι συμπτωμα προεκλαμψιας

Erianton ποσο μυωπια εχεις? εγω ξερω οτι περισσοτερο ενοχλουν αυτες οι κοκκινες γραμουλες στα ματια που φοβουνται μην σπασουν .

Εν το μεταξυ καθομαι και σκεφτομαι καλα τοτε παλια πως γεννουσαν βρε κοριτσια και δεν παθαιναν τιποτα ? και ουτε ζαχαρο κοιτουσαν ουτε μυωπιες ουτε πιεσεις ουτε τιποτα.

Ζουζουνακι η πιο ομορφη διαδικασια ειναι αυτη με τα μωρουδιακα , θα περασουν οι μερες ετσι ευχαριστα και ουτε που θα το καταλαβεις.

δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι βυθοσκοπηση η αν μετρανε την πιεση των ματιων(δεν θυμαμαι τι μουειχε πει ο γιατρος μου να κοιταξω).εγω εχω 3.75


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...