Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

να ξερεις οτι υπαρχει θεμα με την μυωπια.καλο θα ειναι να κανεις προληπτικα μια βυθοσκοπηση.εγω απο εκεινη την μερα που γεννησα βλεπω μυγακια(μυοψια λεγεται)και αυτο δεν διορθωνεται


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ολα καλα θα πανε.εμενα μου εφυγε και ενα βαρος που με εβαλε με προκληση γιατι παρολο τις φοβιες μου το αμαξι δεν το παρατησα καθολου μεχρι την τελευταια μερα.οπου ειχα κατι θειαδες που μου ελεγαν "στον δρομο θα το κανεις το παιδι".η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομουν μην με πιασουν οι πονοι ενω οδηγουσα.οχι οτι δεν θα προλαβαινα να σταματησω αλλα οκ.

η πιεση ειναι στο οριο.μακαρι να ηταν κατι τυχαιο.καλα αποτελεσματα να εχεις

κι εγω οδηγω κανονικοτατα και μαλιστα σπορ αυτοκινητο και με βριζουν ολοι αλλα δεν μπορω χωρις το αμαξακι μου...

Μακαρι να ηταν τυχαιο, πραγματι οριακα ειμαι γι αυτο κανουμε και τις εξετασεις!

μπουμπου ετσι ειναι και ο δικος μου ειναι υπερ του φυσιολογικου μπορει να θελει να μου το βγαλει νωριτερα λογο της καταστασης μου αλλα επιμενει με φυσιολογικο.Εχθες μαλιστα τον ρωτησα για την μυωπια και μονο που δεν με εβρισε , μου λεει το εχουν βρει ολοι και λενε μυωπια για να κανουν καισαρικες και να τελειωνουν.

Καλά λεει ο ανθρωπος οχι μονο γι αυτο αλλα γενικα το εχουν ολοι ευκολο!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα. Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που όλα πάνε καλα.

Ζώζα μου μη στενοχωριέσαι θα κατέβει το μωράκι σου..όπως σου είπαν και οι άλλες κοπέλες περπάτα όσο περισσότερο μπορεις. Θα δεις όλα θα πάνε μια χαρα.

Κι εγώ σήμερα το πρωι ζυγίστηκα και έχασα άλλο μισο κιλο και τώρα είμαι στα +7...αχ το παιδάκι μου παιρνει άραγε το κανονικό βάρος...Σήμερα έχω ραντεβού με το γιατρό και θα του πω τα άγχη μου...Σκέφτομαι να πάω κομμωτήριο να μου φτιάξει η διάθεση τώρα το πρωι...εχω και τον αντρούλη μου στο σπίτι γιατι πήρε άδεια σήμερα από τη δουλειά!


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγέλα μου,τα δικά μας κιλά δεν έχουν να κάνουν με τα μπουμπούκια μας!!Μην ανησυχείς καθόλου!!

Εγώ ήμουν +8,5 εδώ και 2 εβδομάδες,αλλά ευτυχώς από τότε έχω πάρει μόνο μισό κιλό.Ελπίζω να συνεχίσω έτσι,γιατί τον τελευταίο καιρό τα έπαιρνα δύο-δύο...

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια εχω πολυ αγχος..θελω να γεννησω φυσιολογικα και με αυτα τα δεδομενα σκληρο τραχηλο και το μωρο ψηλα δεν θα τα καταφερω νομιζω


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

ζωζα,συμφωνω με τα κοριτσια

πρεπει να το ξεκαθαρισεις με το γιατρο σου,πες του ,εγω για σενα ερχομαι

οχι για οποιονδηποτε αλλον

α,ρε γ@Μ@το αυτο μπορει να συμβει σε οποιαδηποτε απο μας........

να λειπει ο γιατρος σου και να σε ξεγεννησει αλλος

ενταξει,ρε κοριτσια τι να κανουμε?εγω παντως αν επρεπε να διαλεξω θα διαλεγα φυσιολογικο τοκετο εστω και με αλλο γιατρο ,απο καισαρικη με αυτον

εξαλλου γιαυτον εισαι πελατισσα και επιλεγει να ρισκαρει

ποιος νομιζεις οτι θα βγει χαμενος

εσυ θα γεννησεις ,τελεια

θα ξαναπας σε αυτον μετα?

αλλα και να σε ξεγεννησει αυτος που εχεις ,νωριτερα,καινα φυγει παλι δυσκολο θα ειναι

γιατι μετα θα ερχεται να σε βλεπει ενας αλλος,και θα εκνευριζεσαι,θα σου χαλασει την χαρα σου

χαλαρωσε ,οτι κατσει,οπως και να ερθει,επι της ουσιας αυτο που εχει σημασια ειναι οτι σε λιγο θα εχεις το μωρακι σου αγκαλια......

φερακι πολυ χαρηκα ,που εκανες την βολτιτσα σου

βρε παιδια που κολλησε η οδηγηση στην κουβεντα σας,που επηρεαζει,εγω οδηγω συνεχεια,κινδυνευω?

μπουμπου κι εγω πολλες φορες εχω 13-14 πιεση

να ξερεις ομως οτι τους τελευταιους μηνες αυτο που εχει σημασια δεν εινια η περιφερικη πιεση(η μεγαλη) αλλα η μικρη,απο αυτη κινδυνευουμε

η αλλη εινια λογικο να ειναι ανεβασμενη,λιγο το βαρος ,λιγο η ζεστη....

πολυλογια,ε?

τα υπολοιπα κοριστια ελπιζω να ειναι πολυ καλα

εγω πλενω τα μωρουδιακα,τωρα:P:p:p:p:p


ΓΚΕΛΥ

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 27 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Erianton ποσο μυωπια εχεις? εγω ξερω οτι περισσοτερο ενοχλουν αυτες οι κοκκινες γραμουλες στα ματια που φοβουνται μην σπασουν .

Εν το μεταξυ καθομαι και σκεφτομαι καλα τοτε παλια πως γεννουσαν βρε κοριτσια και δεν παθαιναν τιποτα ? και ουτε ζαχαρο κοιτουσαν ουτε μυωπιες ουτε πιεσεις ουτε τιποτα.

Ζουζουνακι η πιο ομορφη διαδικασια ειναι αυτη με τα μωρουδιακα , θα περασουν οι μερες ετσι ευχαριστα και ουτε που θα το καταλαβεις.


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια,επιτελους μου φτιαξανε το ιντερνετ στη δουλεια..ευτυχως γιατι κοντευα να λαλησω....ετοιμαζεσαι ζουζουνακι μου,καλα κανεις!!!!!!

κι εγω οδηγω ρε κοριτσια,αλλα αποφευγω να κανω μακρυνες αποστασεις ,συνηθως μονο για να παω στη δουλεια...

ο μπεμπουλης ειναι πολυ ησυχος οποτε ειμαι στη δουλεια,νομιζω οτι δεν του αρεσει εδω..κανουν και φασαρια τα εργαλεια και μαλλον φοβαται γι'αυτο ειναι ησυχος,αντε να φτασει 25 ο μηνας να παω να τον δω,μου ελειψε


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλακια!!!

ζωουλα βρε χθες δεν τα λεγαμε μαζι;;;δεν με πιστευεις ;;;και εγω πηγα να γεννησω με προκληση λογω σκληρου τραχηλου και με το μωρο ψηλα αλλα μια χαρα φυσιολογικο εκανα.....

απαραδεκτος ο γιατρος σου που σου ειπε να σε βαλει σε αντικαταστατη του ...αν ειναι δυνατον...τοσα λεφτα θα του σκασεις....ημαρτον με τον αντιεπαγγελματισμο τους πια....

μπουμπουκι εκανες πιεσουλα;;;ελπιζω να μην ηταν τιποτε....

φερι χαιρομαι που ξαναβγαινεις....τελεια....

εγω σημερα νυσταζω...με βλεπω να ξανακοιμαμαι....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...