Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

ευουλα πιθανοτατα εχει γεννησει....να σε δω και εσενα οταν γεννησεις και εμενα ποσες μερες θα κανουμε να γραψουμε....αφου θα εχουμε τα αγγελακια μας αγκαλια.....θα μπει οταν μπορεσει!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ πιστεύω ότι έχει γεννήσει, απλώς ανησύχησα γιατί την ρώτησε στο facebook αν έχει γεννήσει και μετά από λίγο βγήκε εκτός σύνδεσης...Ελπίζω τουλάχιστον να είναι καλά το κοριτσάκι μας!!

Link to comment
Share on other sites

:tongue:

καλημερα κοριτσια...

τι μου κανετε κοιλιτσες???εγω σημερα κοιμηθηκα μετα απο παρα πολυ καιρο συνεχομενα!!!!!!!!!!!

λεω να παω και γω σημερα κομμωτηριο μηπως κανω καμια ανταυγεια και κανονισω για πεντικιουρ!!!

μπουμπουκα πως εισαι σημερα???

ζωζουλα μου να περπατας αρκετα...αυτο θα βοηθησει πολυ να κατεβει η μπεμπουκα σου!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

ζωουλα μου αυτα δεν τα προγραμματιζουμε εμεις αλλα ο γιατρος μας...

εγω ας πουμε εκανα προκληση γιατι ειχα φτασει να συμπληρωσω τις 40 εβδομαδες και εκρινε ο γιατρος οτι ετσι πρεπει να γινει...

δεν μπορεις να κανεις προκληση ετσι επειδη ο γιατρος θα λειπει χωρις να υπαρχει λογος υγειας δικος σου ή του μωρου....

εγω θα σου προτεινα να του μιλησεις, να του πεις πως νιωθεις....δεν ειναι δυνατον να λειπει στην πητ σου.....πως να το κανουμε....καποια πραγματα πρεπει να τα εχει προβλεψει....

ζωη μου μην αγχωνεσαι με αυτο τωρα...ολα θα πανε καλα...απλα μιλα του....ειναι υποχρεωση του να ειναι ο γιατρος σου στη γεννα....

βανιλακι καλημερα!!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalhemra....ειναι η τριτη μερα σερι που ειμαι σπιτι σαπιζοντας...νομιζω οτι δεν ειμαι κουρασμενη αλλά καταθλιπτικη... εκτος αν ειμαι οντως κουρασμενη... αχ δεν ξερω... δεν βγαζω ακρη....το μονο που ξερω ειναι πως θ8ελω να ειμαι σε ενα κρεβατι συνέχεια και να μην ακουω κοσμο διπλα μου...δεν θελω κανεναν βασικά.. και με ενοχλουν ολα

το χάνω ε?


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν προκειται να ειναι αυτη τη μερα ειναι λεει κατι σοβαρο και δεν μπορει να το αναβαλει..το θεμα ειναι εγω τι να κανω τωρα..


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

ti sobaro εχει και αυτος ο παπαρασ και δεν παιρνει αναβολη? χαλαουα στο μουστάκι? εγω λεω ζωζα να πας και να του πεις... εισαι παπαρας ρε φιλε...9 μηνες στα εσκαγα και τώρα με κρεμας για να μου κανεις καισαρική σωνει και ντέ? αλλαξε γιατρο! και δνε εισαι και αθηνα γμτ να σε στελναμε στους δικους μας


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ζωη μου δεν ξερω τι να σου απαντησω....συζητησε μαζι του το ενδεχομενο της προκλησης και τις πιθανοτητες φυσιολογικου τοκετου.....αν τον δεις οτι σε σπρωχνει με τα λογια του για καισαρικη εεεεεε ειναι και πολυ.....κατσε να βαλω μπιπ γιατι θα εκτροχιαστω....μπιμπαρας!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κιοριτσάκια!

Μόλις γύρισα από το περπάτημα και είμαι πτώμα. Τι το ήθελα και εγώ η χριστιανή μέσα στην ζέστη!

Ζωήτσα και εγώ για βρισιά ετοιμάζομαι για τον γιατρό σου. Εντωμεταξύ το σκ πριν την ΠΗΤ σου είναι τριήμερο, η προηγουμενη είναι αργία και μπορεί ο 'μπιπ' να κανόνισε ταξιδάκι. Πόσο ανεύθυνοι είναι κάποιοι άνθρωποι. Την πιθανότητα καισαρικής πάντως δεν την κατάλαβα ακόμη γιατί υπάρχει. Το πολύ πολύ να σου κάνει πρόκληση αφού θα λείπει. Οχι ότι και αυτό είναι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,ας μην την αγχώνουμε παραμονές τις γέννας της και δεν είναι σωστό σε αυτή τη φάση να χάσει την εμπιστοσύνη της στον γιατρό της.Αυτός την παρακολουθεί,κάτι έχει δει,ξέρει καλύτερα από εμάς!!Όλα καλά θα πάνε,Ζωζάκι μου!!!Μην ανησυχείς για τίποτα!!Η μπουμπού να βγει αβλαβής και γερή τίποτα άλλο να μη σε νοιάζει!!

Εγώ ξέρετε τι λέω συνέχεια:Πάρτε την όπως θέλετε,θέλετε καισαρική,θέλετε φυσιολογικό όπως θέλετε αρκεί να μη μου πάθει τίποτα,για τον εαυτό μου δε με νοιάζει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...