Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακια μου μην αγχωνεστε αντε κοντευεται ολες..αχ τι καλα..μια μια γεννησαμε..ρε κοριτσια αναπολω πολυ την φαση της εγκυμοσυνης..τι επαθα?συνεχεια το σκεφτομαι..αναπολω τις επισκεψεις στο ντοκτορ που βλεπαμε την μπεμπου και αγωνιουσαμε μαζι με ανυπομονησια..αχ δεν παω καλα


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

smoutsaki και εγώ τα ίδια συναισθήματα νιώθω με σένα. κάποια στιγμή σκεύτηκα τι το ήθελα το παιδί. ελπίζω να πάνε καλύτερα τα πράγματα.

ειναι λογικο μωρε νεφελακι, τα βρισκεις σκουρα τον πρωτο καιρο και σκεφτεσαι λιγο κουλα. ολες το περασαμε, θα ηρεμησεις θα δεις.

Και μετα ενιωθα τυψεις που φωναξα ενα βρεφακι...λες κι αυτο το εκανε επιτηδες...

Το ειχα κανει κι εγω αυτο μια φορα απο την αυπνια και μετα εκλαιγα που της φωναξα.

κοιμαται..και το βραδυ βλεπω να αρχιζουν παλι τα οργανα..εχει μπερδεψει την μερα με την νυχτα μου φαινεται..

Προφανως το κανουν ολα τα μωρακια αυτο, και η δικια μου το εκανε, αλλα το εφτιαξε απο μονη της παντως.

ΤΙΤΛΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ?


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σμουτς,σωστο...ποτε θα αλλαξουμε θεμα στο τοπικ???:)

Να ρωτησω και κατι ακομη...πιπιλα ποτε δινουμε στο παιδι?

Εγω λεω να προσπαθησω να την αποφυγω οσο μπορω αλλα νομιζω οτι θα χρειαστει μακροπροθεσμα!!!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι με την πιπιλα ειμαστε πιο πολυ εξαρτημενοι οι γονεις παρα τα παιδια.

εγω δεν της δινω πολυ πιπιλα, και ενω πριν 3 εβδομαδες περιπου δεν την χρησιμοποιουσαμε καθολου ουτε μερα ουτε νυχτα, τωρα που ξεκινησε να βγαζει δοντακια την χρειαζεται απαραίτητα. Τη χαλαρωνει ρε παιδι μου. Αλλα ευτυχως ειναι παιδι που θα την κοψει ευκολα πιστευω.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΧΟΥΔΑΚΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ? ΑΝΤΕΕΕΕΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koυκλίτσες μου τι κανετε??

Εγω αραζω λιγακι στο λαπτοπ μιας και ο πειναλουδης μου την επεσε για λιγο υπνακο...αυτο το μπεμπεκι ολο τρωει και τρωει... ειναι μεγαλο μωρακι και πειναει μωρέ..

Βασικα τα εχω δει λιγο ολα, αλλα οκ μολις βλεπω αυτη τη φατσουλα το ξεχνω..

Για το στηθος μου τι να λεμε τωρα, εχει ολο πληγες και με ποναει τρελά αλλά προσπαθω..

Γενικως ειμαι αρκετα αισιοδοξη, με καποιες στιγμες ψιλοφρίκης αλλα περνανε συντομα..

Το πιο εντονο ομως απο ολα τα συναισθηματα ειναι η μοναξια ρε κοριτσια, νιωθω πολύ μονη οι τρελες οι φιλες μου ηρθαν μαιευτηριο και μετα μην τις ειδατε...και εγω ειμαι παιδι της παρεας...Πιστευω οτι οι ανευ παιδιων φιλες τρωνε κοκομπλοκο και νομιζουν οι μεταλλασομαστε σε μαμαδες ΜΟΝΟ και τιποτα αλλο δεν υπαρχει πια!anyway....

Παντως χθες βγηκαμε βολτουλα - πηγαμε για φαγητακι ο μικρος κοιμοταν, καποια στιγμη ξυπνησε, ηθελε τσιομπ τσιομπ του εδωσα και ηρεμησε...

Η παιδιατρος και η μαια μου ειπαν να βγαινω εξω μονη η με το μπεμπε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!

Μου εχετε λειψει ολες! Αλλα δεν εχω πολύ χρονο για νετ επειδη ο μικρος οπως σας ειπα με εχει κανει δευτερη πιπιλα!λοοολ!

Πιστευω θα ισιωσουμε και ευχομαι να κανουμε πολύ καλο παρεακι ολες μαζι και απο κοντα πια!!! :D


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να της ανεβασω καμια φωτο στο φεισμπουκ αλλα δεν θελω τον δικο της φακελο να τον βλεπουν ολοι...Ας πουμε θελω να την βλεπουν 5-6 ατομα.Ποιος ξερει να μου πει πως γινεται αυτο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mpoumpouka βγηκατε κιολας εξω??????????εγω σπιτι με τη μπεμπα κι απο το μεσημερι ερχεται και ο αντρας μου .περιμενω να σαραντισω..


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια

υπάρχει καμία να μου δώσει καμιά ιδέα πως να ετοιμάζω το γάλα του μωρού τα ξημερώματα γρήγορα ? προς το παρών έχω θερμό με ζεστό νερό αλλά η θερμοκρασία του είναι καυτή. και εκτός αυτού πρέπει να το βάλω στο μπιμπερό και μετά να βάλω την σκόνη και τέλος να το αφήσω κάτω από την βρύση μέχρι την κατάλληλη θερμοκρασία. και μέχρι τότε ο μικρός ουρλιάζει από την πείνα. σμουτς εσύ τι κάνεις ?


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Ροζ εγώ που της είχα δώσει μια φορά ξένο είχα βάλει στο μπιμπερό το νερό και μετά το έβαλα στον θερμαντηρα της nuk ο οποίος έχει οδηγίες για σωστή θερμοκρασία ανάλογα με τα ml που έχει το μπιμπερό. Θυμαμαι ήτανε οκ η θερμοκρασία. Αλλά ας σου απαντήσουνε και οι κοπέλες που το χρεισιμοποιούνε καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια καθε μερα εχω πολυ αγχος μην παθει τιποτα η μπεμπα.απο χτες ειναι σαν να εχει φλεμα στο λαιμο της και καμια φορα παιρνει καμια εισπνοη δυνατη σαν να σφυριζει.φοβαμαι πολυ και μου ερχεται να κλαψω εχω πολυ αγχος και φοβο.σημερα θα την παω στον παιδιατρο παντως.δεν την παλευω αλλο.


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...