Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εγω τα εμαθα οταν διαβασα το φυλλο οδηγιων και ρωτησα λεπτομερειες!!!!!!

Εντωμεταξυ...δεν με πιανει ο υπνος!Ηπια καφε αργουτσικα,ξαπλωσα και καμια ωρα το απογευμα,και την μπεμπα τωρα την ξαναπηρε ο υπνος...μετα που εβγαλε το γαλα,ειχε ανησυχια και ξαναπειναγε ρε παιδια..μαλλον αδειασε το στομαχακι της η καημενουλα

Ελπιζω να μην ειναι το γαλα,2 φορες μου το εχει κανει μεχρι τωρα...ολες τις αλλες τρωει και ολα καλα.

Μαλλον δεν την γλυτωνουμε την πιπιλα αν και αντιστεκομαι ακομη:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Ελπίζω να είστε όλες καλά και αυτές με τις κοιλίτσες και αυτές με τα μωράκια.

Ρε κορίτσια πολύ ενδιαφέρον η συζήτηση που είχατε, ούτε και εγώ τα ήξερα αυτά. Δηλαδή μετά την αποστείρωση, συρναμολογούμε τα μπιμπερό και τα βάζουμε στο ψυγείο. Το ψυγείο πόσες ώρες θεωρείτε ότι διατηρεί την αποστείρωση?

Και μία άλλη ερώτηση γιατί μάλλον άρχισα να τα χάνω λίγο. Εχω μπερδευτεί λίγο με την χρήση του θερμαντήρα όπως τα γράφεται. Εγώ έχω της nuk και η διαδικασία είναι πολύ εύκολη και καθόλου χρονοβόρα. Παίρνεις το αποστειρωμένο μπιμπερό, βάζεις την επιθυμητη ποσότητα νερού, ανάλογα με αυτή την ποσότητα και έναν πίνακα που έχει στις οδηγίες χρήσης του θερμαντήρα, προσθέτεις την ενδεικνυόμενη ποσότητα νερού στην βάση του θερμαντήρα και τον ανάβεις. Για γύρω στα 60 μλ νερό στο μπιμπερό, σε 2-3 λεπτά είναι έτοιμο. Προσθέτεις και την σκόνη και το γάλα είναι έτοιμο. 3 λεπτά δουλειά είναι. Μήπως λέω κάτι λάθος? Τουλάχιστον οι οδηγίες στην nuk αυτό λένε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Ελπίζω να είστε όλες καλά και αυτές με τις κοιλίτσες και αυτές με τα μωράκια.

Ρε κορίτσια πολύ ενδιαφέρον η συζήτηση που είχατε, ούτε και εγώ τα ήξερα αυτά. Δηλαδή μετά την αποστείρωση, συρναμολογούμε τα μπιμπερό και τα βάζουμε στο ψυγείο. Το ψυγείο πόσες ώρες θεωρείτε ότι διατηρεί την αποστείρωση?

Και μία άλλη ερώτηση γιατί μάλλον άρχισα να τα χάνω λίγο. Εχω μπερδευτεί λίγο με την χρήση του θερμαντήρα όπως τα γράφεται. Εγώ έχω της nuk και η διαδικασία είναι πολύ εύκολη και καθόλου χρονοβόρα. Παίρνεις το αποστειρωμένο μπιμπερό, βάζεις την επιθυμητη ποσότητα νερού, ανάλογα με αυτή την ποσότητα και έναν πίνακα που έχει στις οδηγίες χρήσης του θερμαντήρα, προσθέτεις την ενδεικνυόμενη ποσότητα νερού στην βάση του θερμαντήρα και τον ανάβεις. Για γύρω στα 60 μλ νερό στο μπιμπερό, σε 2-3 λεπτά είναι έτοιμο. Προσθέτεις και την σκόνη και το γάλα είναι έτοιμο. 3 λεπτά δουλειά είναι. Μήπως λέω κάτι λάθος? Τουλάχιστον οι οδηγίες στην nuk αυτό λένε.

Καλημέρα Νεφέλη!Να σου ζήσει και εσένα το μωράκι σου!

Πολύ σωστά τα λες για τον θερμαντήρα....Απλώς οι κοπέλες χθες αναρωτιόντουσαν τί πρέπει να κάνουν για να μην καθυστερούν το βράδυ στην προετοιμασία για το γάλα.Τώρα σχετικά με τη διατήρηση της αποστείρωσης στο ψυγείο.....δεν θυμάμαι αλλά σίγουρα θα γράφει οδηγίες ο αποστειρωτής.


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νεφέλη!Να σου ζήσει και εσένα το μωράκι σου!

Πολύ σωστά τα λες για τον θερμαντήρα....Απλώς οι κοπέλες χθες αναρωτιόντουσαν τί πρέπει να κάνουν για να μην καθυστερούν το βράδυ στην προετοιμασία για το γάλα.Τώρα σχετικά με τη διατήρηση της αποστείρωσης στο ψυγείο.....δεν θυμάμαι αλλά σίγουρα θα γράφει οδηγίες ο αποστειρωτής.

Μα δεν υπάρχει καθυστέρηση! Λιγότερο από 3 λεπτά βρε κορίτσια δεν γίνεται, γάλα ετοιμάζουμε! Ηδη εγώ έπαθα πλάκα με το πόσο απλό είναι. Δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα δεν υπάρχει καθυστέρηση! Λιγότερο από 3 λεπτά βρε κορίτσια δεν γίνεται, γάλα ετοιμάζουμε! Ηδη εγώ έπαθα πλάκα με το πόσο απλό είναι. Δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση.

Όντως δεν είναι πολλά 3 λεπτά....Μια χαρά είναι...


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια....τι μου κανετε???

αχ αντε να γεννησουμε και οι υπολοιπες να μιλαμε για τα ιδια πραματα ολες μαζι παλι;)

δηλ βρε κοριτσια ειναι προτιμοτερο να παρω Θερμο ή Θερμαντηρα???

χρειαζονται και τα δυο???


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια η μπεμπα μου κανει σαν να εχει φλεματα στο λαιμο.και συνηθως αυτο την νυχτα .ο παιδιατρος που τον πηρα τηλ λεει να μην ανησυχω ..εγω φοβαμαιιι..εσας κανουν ετσι σαν ν εχουν κατι στο λαιμο?


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα!

δυστυχως δεν εχω ιδεα για να σας πω για αποστειρωσεις και θηλασμο χοχοχοχοοχ

το μονο που εχω να σας πω ειναι πως περιμενω αποτελεσματα εξετασεων για τρανσαμινασεσ και λευκωματα και το απογευμα εχω δοχτορα.. ατα τα αλλα η μικρη σημερα κουνιεται πιο πολύ.. μαλλον δροσιστηκε το καημενο μου.. χτες τα ειχε παιξει


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φιου!!! ολα καλα με τις εξετασεις.. χαμηλα τα λευκωματα μεν αλλα οχι για να τρελενομαι.. και οι τρανσαμινασεσ οκ.. ολα οκ.. ουφφ ουφφ ουφφφφ!!

μπαρμπι μου.. ε λογικα σιγα σιγα 8α σου ξεκα8αρισει το τι παιζει


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο μαραααα μου..κοριτσακια απολαυστε οσο σας εμεινε ακομα γιατι μετα ειναι το πραγματικο αγχος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ζωζα μου ειδα οτι εισαι μεσα και θελω για αλλη μια φορα να σου ευχηθω για το μωρακι σου , με ολη μου την αγαπη να σας ζησει και να ειναι παντα ευτυχισμενο και γερο. Ρε χαζουλα μην αγχωνεσαι η αποστολη η πρωτη εκτελεστηκε τωρα εχεις εσυ και ολεσ οι μανουλεσ μια αλλη αποστολη μεγαλυτερη, για ολη σου την ζωη....Οποτε κατσε και εσυ τωρα και απολαυσε το και ασε τα αγχη ...Σκεψου ποσο τυχερη εισαι που ολα πηγανε κατ ευχην...Τωρα για αυτο που λες για το μωρο να ξερεις οτι οταν τα νεογεννητα ξεκινανε να πινουνε γαλατακι τα ερεθισζει στο λαιμο και κανουνε φλεγμονουλες πιο πολυ απο το μητρικο γαλα.Της κολητης μου το κορθτσακι που ειναι τωρα 6 μηνων εκανε ενα περιεργο ηχο οταν ανεπνεε και ηταν απο αυτο...

Κοριτσια με την ευκαιρια θα ηθελα να ευχηθω και στις εναπομειναντες με τις κοιλιες ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΟΕΟΕΟΕ ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. Εσεις θα εισαστε οι τελευταιες του τοπικ που θα γεννησετε αλλα με τοσα που εχετε διαβασει αυτεσ τις μερες δεν εχετε παραπονο μια πρωτη εκπαιδευση την εχετε παρει απο τις πρωτες..:-D

Εγω ειμαι στην φαση που ξαναπροσπαθω :-D:roll: .... Ευτυχως γλιτωσα την επεμβαση για τα ινωμιωματα και παμε παλι ....Σας φιλω ολες

Link to comment
Share on other sites

fifakiiiiii μου νασαι καλα γλυκεια μου σε ευχαριστω για τις ευχες..εχω πολυ αγχος μην παθει τιποτα η μπεμπουλα ..εχεις δικιο πρεπει να ειμαστε χαρουμενες που πηγαν ολα καλα...σου ευχομαι τα καλυτερα και συντομα!αν εχεις ευχαριστα νεα μην μας ξεχασεις!περιμενουμε πως και πως φιλακιαααααα


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

Mara μου ...ολα καλα λοιπον με τις εξετασουλες σου οποτε τωρα ειμαστε σε αναμονη..ποτε θα θελουν να μας επισκεφθουν τα μπεμπακια μας!!!

εμενα για εξετασεις θα με στειλει την αλλη βδομαδα ..οπου και θα με δει και κολπικα!!εκανες εσυ εξεταση κολπικα???

δαχτυλο???????????????οχουυυυυυυυυυ αλλο αγχος και ντροπη με αυτο!!!

Fifaki μου γλυκο ...τι κανεις???

σ΄ευχαριστουμε για τις ευχουλες σου...:wink:Να σαι παντα καλα και εσυ και ο αντρουλης σου και με το καλο ενα μωρακι ....που θα σε ανταμειψει για το παρελθον!!!

η fysalida που ειναι???λετε να εκανε εξοδο η μικρη??????


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...