Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΟΙ ΝΟΝΟΙ?


Nikolekaki

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια! Θα ήθελα τα φώτα σας!

Είναι το δεύτρο παιδί μου αλλά πραγματικά δεν θυμάμαι τί πλήρωσαν οι νονοί στα πρώτα βαφτίσια (εμοτικόν που ντρέπεται πολύ...) και θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε...

Ευχαριστώ, φιλάκια


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κούκλα μου, νομίζω πως πλήρωνουν τον Σταυρό, τα ρούχα( το πακέτο δηλαδή με το μπαουλάκι και τα ρούχα τα βαφτιστικά), τη λαμπάδα(νομίζω όμως πως είναι στο πακέτο), τις μπομπονιέρες εμείς τα έχουμε μισα-μισά αλλά τα πλήρωσε τελικά ο νονός, και αν θέλουν και τον στολισμό της εκκλησίας. Οτδήποτε θέλει άλλο να κάνει π.χ. 2ο σετ ρούχα, είναι στο πόσο καλή πρόθεση έχει ο νονός να τα πάρει έξτρα.

Τα γλυκάκια τα πληρώνετε εσείς.

Link to comment
Share on other sites

Θα το παω αντιστροφα.Οι γονεις πληρωνουν,προσκλητηρια,μπομπονιερες,τραπεζι αν γινει,δωρο κουμπαρου και τα γλυκα.Οι νονοι οπως προαναφερθηκε ολο το πακετο βαπτιστικων.Τα ρουχαλακια,τα λαδοπανα,τα 3 κερακια,τη λαμπαδα, ειναι ολα μαζι αυτα στο σετ.Τον στολισμο αν θελουν οι νονοι.Και φυσικα ο σταυρος.


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακι ετσι ειναι οπως στα ειπαν τα κορίτσια.

εγώ που εχω γίνει 4 φορες νονά εκανα και τον στολισμό και επαιρνα και ένα σετακι ρουχα παραπανω στο παιδί,ή τα φοραγε πριν τη βάπτιση ή τα ειχε για μετα.

Ποτε με το καλό θα τον βαπτισης τον μπουμπουλάκο σου?

Link to comment
Share on other sites

Aννούλα μου λέμε κατά τα μέσα Απριλίου, μαζί με τα γεννέθλιά του... Εσείς για πότε λέτε με το καλό??


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Να πανε ολα καλα πρωτα ο θεος και λεμε τελος αυγουστου να εχει περασει και το εξαμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Άντε αγάπη μου, με το καλό να περάσει ο καιρός ν΄αρχίσουν οι χαρές... Όλα καλά θα πάνε, θα το δείς...


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσακι ολα καλα θα πανε εχεις αρχίσει να κοιτας για μπομπονιέρες και προσκλητήρια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχθές πήγα κι έριξα μια ματιά για μπομπονιέρες... Τα προσκλητήρια λέω να τα φτιάξω μόνη μου (ένεκα το επάγγελμα). Θα δω κιόλας ανάλογα αν θα προλάβω, γιατί γενικά ο ελεύθερος χρόνος αγνοείται εδώ και μήνες... χιχι


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Σο μαγαζί που πήγα για τις μπομπονιέρες είδα και μια λαμπάδα και αρρώστησα... ΤΕΛΕΙΑ! Αλλά επειδή είμαι ψιλοάσχετη από τιμές, δεν ξέρω αν είναι ακριβή... Βλέπεις νονά θα είναι η κουνιαδούλα μου και επειδή δεν τους τρέχουν κι απ΄τα μπατζάκια δεν θέλω να την επιβαρύνω για να κάνω το ψώνιο μου... Θα δω, μπορεί να την αγοράσω εγώ. Σιγά, μεταξύ μας δεν τρελαινόμαστε με τυπικούρες...


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Σο μαγαζί που πήγα για τις μπομπονιέρες είδα και μια λαμπάδα και αρρώστησα... ΤΕΛΕΙΑ! Αλλά επειδή είμαι ψιλοάσχετη από τιμές, δεν ξέρω αν είναι ακριβή... Βλέπεις νονά θα είναι η κουνιαδούλα μου και επειδή δεν τους τρέχουν κι απ΄τα μπατζάκια δεν θέλω να την επιβαρύνω για να κάνω το ψώνιο μου... Θα δω, μπορεί να την αγοράσω εγώ. Σιγά, μεταξύ μας δεν τρελαινόμαστε με τυπικούρες...

EMENA ΝΙΚΟΛΕΚΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΝΟΝΑ ΤΗΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ Η ΛΑΜΠΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΗ ΘΕΛΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Η κουνιάδα μου θεωρεί δεδομένο ότι θα πάρει και τη λαμπάδα όπως συνηθίζεται, αλλά δεν θέλω να την επιβαρύνω με κάτι ακριβό που θα διαλέξω εγώ. Απλά επειδή αυτή η λαμπάδα που είδα "με φώναξε", την θελω!!! χαχα


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με αυτά τα μαγαζιά είναι ότι αν πάρεις κάτι μεμονομένα απο το πακέτο της βαπτισης σου το κοπανανε στην τιμή. Αλλα για πες πως ήταν αυτή η λαμπάδα? Θα εχει καποιο θέμα η βαπτισή?Για πες να περνουμε ιδεες:D:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...