Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια γυρισαμε και μεις και μεχρι να συμαζευτουμε μας πηρε αρκετες μερες!!!! οτι κανω απο δουλειες μεχρι και σημερα το τριημερο δε θα κανω τπτ αν δεν βρεχει θα ντυσω το μπομπιρακο και θα παμε βολτα με το μπαμπα μας γιατι 3 ρεπο πηρε ο κακομοιρης και ουτε ενα καφε δεν εχουμε πιει μαζι τη μια τρεχω εγω για δουλειες την αλλη εκεινος -θα μου πεις γι αυτο δεν τα πηρε τα ρεπο? ναι αλλα......-

Τα νεα σας δεν εχω προλαβει να τα διαβασω ακομη αλλα θα βρω χρονο καποιαααααααααααα στιγμη.Παω να φαμε τωρα γιατι επεσε πεινα!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?εγω ανχωθηκα ο αντρας μου παει ενα μηνα εκπαιδευση :mad: σνιαρφ !τωρα δεν ξερω ποτε θα ξαναμπω γιατι θα παω στην μαμα για αρκετες μερες,και θα μπαινω οταν βρισκω ευκαιρια ,δεν εχω ιντερνετ σπιτι:-(:sad::-(!καλα να παιρνατε!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

ellain πήγατε στον γιατρό; το είδατε το σποράκι σας; τι σας είπε; Αχ αυτα τα αγχη τι μου θυμίζεις; Αν και σε εμένα ηταν πολύ πιο δυσκολα λογω της κατάστασης, αλλα και πάλι δεν ξεχνιουνται!!! Θα ζήσετε πολύ ομορφες στιγμές απο εδω και πέρα, απίστευτες συγκινήσεις!!! Εγω απο την πρώτη στιγμή γράφω ημερολόγιο με ολες τις σημαντικές στιγμές της εγκυμοσυνης μου, οταν μεγαλώσει αρκετά και παντρευτεί θέλω να της το δώσω!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?? χρονια πολλα σε ολες τις ερωτευμενες και καλες αποκριες!!!

Τι θα κανετε σημερα??? εμεις δεν θα ντυθουμε γιατι ειναι ακομη μικρουλα...

σημερα γινομαστε 4 μηνων... εχει κρυο εδω και το παει για βροχη οποτε σπιτι!

Μαρια ακομη να γεννησεις??σου το ευχομαι να γινει σημερα... εγω παντως ειχα γεννησει ακριβως στις 40 εβδομαδες

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!!!!!

Εμείς ακόμα εδω!!!! apricot ουτε με εσένα συμφώνησε η κόρη μου!!!! Πάει και η 14!!!! χαχα!!! Αυριο το απόγευμα εχουμε ραντεβου με τον γυναικολόγο μου, λογικά θα μας βάλει την Παρασκευή μεσα με τεχνιτούς πόνους!!! Οπότε θέλει δεν θέλει θα έρθει η κορη μου!!!

Joannakip σύμφωνα με την υπερυχογραφική ή την ημερολογιακή ημερομηνία; Γιατι εγω εχω δυο!!!!!

ellain πως είσαι; τι είπε ο γιατρός για το σποράκι σας;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολες!!

Μαρακι μπορει η κορη σου να μην εχει γεννηθει ακομα, αλλα ξερει μαλλον που της αρεσει καλυτερα και δεν θελει να βγει!!!εχει σπασει ολα τα προγνωστικα! Μου αρεσει το παιδι σου, εχει χαρακτηρα! χαχα!

Εγω πηγα γιατρο, εκανα υπερηχο, ειδαμε μονο το σακουλακι, το σπορακι δεν φαινοταν(με κοιλιακο υπερηχο στην 5εβδομ και κατι, παλι καλα που ειδαμε και τον σακο!!), ο γιατρος ειπε ολα μια χαρα. Αλλα για να ειμαι ειλικρινης θα ξαναπαω σημερα σε αλλο γιατρο, γιατι θελω να εχω επιλογη, να δω αν οτι μου εκανε και μου συστησε ο πρωτος ειναι ο,τι συνηθιζεται να κανουν οι γιατροι σε μια πρωτη επισκεψη.

Παντως αν δεν το ηξερα οτι ειμαι εγκυος, δεν θα καταλαβαινα τιποτα. Ευτυχως πανε ολα καλα, δεν εχω ζαλαδες, ανακατωσουρα, τιποτα. Μονο λιγο κουρασμενη νιωθω και νυσταζω απο νωρις το βραδυ, αλλιως ...μια χαρα!! Αφου καποιες φορες αναρωτιεμαι, Θεε μου ειναι αληθεια ή τα εχω φανταστει ολα?!!χαχα Αυτα τα δικα μου...

Εσεις κοριτσια απο τα διαφορα μερη της Ελλαδας, πώς περασατε χθες???


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!!!!!

Εμείς ακόμα εδω!!!! apricot ουτε με εσένα συμφώνησε η κόρη μου!!!! Πάει και η 14!!!! χαχα!!! Αυριο το απόγευμα εχουμε ραντεβου με τον γυναικολόγο μου, λογικά θα μας βάλει την Παρασκευή μεσα με τεχνιτούς πόνους!!! Οπότε θέλει δεν θέλει θα έρθει η κορη μου!!!

Joannakip σύμφωνα με την υπερυχογραφική ή την ημερολογιακή ημερομηνία; Γιατι εγω εχω δυο!!!!!

ellain πως είσαι; τι είπε ο γιατρός για το σποράκι σας;

βρε την πονηρουλα μου φαινεται κολοπερναει και δεν θελει να βγει! με το καλο την παρασκευη κοριτσακι...


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!

Καλή Σαρακοστή!!!

ellain!!!!!!!!!!!

Συγχαρητήρια!!!!

Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό ένα γερό μωράκι!!!!!!!

mariamg ακόμα η μπουμπού σου ε??

Της αρέσει εκεί μέσα!!:-)

μπέτυ καλό κουράγιο και υπομονή......

Καλως ήρθαν και τα νέα μέλη!!!

Εμείς είμαστε καλά, ετοιμάζω τη βάπτιση του μικρού και γι' αυτό είχαμε πάει Αθήνα οικογενειακώς!!

Μεγάλη ταλαιπωρεία και τελικά οι τιμές στα είδη βάπτισης δεν έχουν μεγάλες διαφορές από 'δω!!

Μάλιστα κάποιες μπομπονιέρες τις βρήκα φθηνότερα εδώ....

Τέλος πάντων, κάναμε ένα ταξιδάκι!!


9B1dp2.png

3OXjp3.png1175066wwpkhrl1s0.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλη σαρακοστη...

Μαρια μια ημερομηνια μου ειχαν δωσει εμενα 14/10 και εκεινη την ημερα γεννησα..ουτε νερα μου ειχαν σπασει ουτε ειχε κατεβει κατω τπτ οπως ημουν την πρωτη μερα που μπηκα στο μηνα μου...Ειχε τυλιχτει και στον ωμο και τελικα εκανα καισαρικη...και μολις την εβγαλαν ειχε κανει και τα κακα της στην κοιλια!!Τζαναμπετησα...

ellain το καλο ειναι να εχεις ενα γιατρο... στην πρωτη επισκεψη παντως κανουν υπερηχο το μετρανε και σου δινουν καποιες συμβουλες και αφου ακουσεις την καρδουλα θα σου δωσει σιδηρο,φυλλικο οξυ και εξετασεις αιματος-ουρων τις οποιες θα πας να του τις δειξεις στην επομενη επισκεψη...εμενα αυτα μου εκανε ο γιατρος μου.. Ενω την φιλη μου πχ που πηγαινε αλλου τις εδωσε τα χαπια πριν ακουσει την καρδια

Link to comment
Share on other sites

Μαρια-nmeb ποτε εχετε βαφτιση? Εμεις 11/4 Κυριακη του Θωμα..

Ρε κοριτσια τι γινετε με τους μισθους μας??? απο το κακο στο χειροτερο παμε κατι ειπανε οτι θα κοψουν τα εκτος εδρας...οτι ο Ιανουαριος ειναι ο τελευταιος μηνας που τα δινουν...δεν ξερω αν υσχιει...και σε ενα site Που διαβασα για τα επιδοματα ελεγαν οτι στους στρατιωτικους θα μειωσουν τα εξης: Επιτελους Ευθυνης,Χρονου Υπηρεσιας,Εξομαλυνσης,Ειδικης απασχολησης και Ειδικων Συνθηκων δηλ.ολα

δεν φτανει που δεν εχουν λεφτα μας δινουν και μεταθεσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


maria nmeb καλησπερα! σε ευχαριστω πολυ για τια ευχες σου!! Κι εμεις ευχομαστε να πανε ολα καλα!!

joanna δεν εχω δυο γιατρους, απλα εδω που ειμαστε δεν ειχα χρειαστει γυναικολογο ως τωρα (την τυπικη ετησια εξεταση την εκανα Ελλαδα οποτε πηγαιναμε). Τωρα με το θεμα της εγκυμοσυνης επρεπε να βρω γιατρο εδω, ρωτησα, εψαξα και μου συστησαν για εξισου καλους 2, οποτε ειπα να παω και στους δυο και στο τελος να επιλεξω.


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ellain έτσι ειναι στην αρχη!! Ελπιζω να μην σε πιασουν ζαλάδες και ανακατωσουρες!! Εμένα πάντως με επιασαν στις 8 εβδομαδες, στην αρχη ηταν χαλαρά και μετα αρχισαν να αγριευουν!!Δεν αντεχα να τρωω τιποτα, αλλα ειχα αποφασισει πως για χατηρι του παιδιου θα το παλέψω και θα κανω διατροφη, ετσι εβραζα κρεας το περναγα στο μουλτι εβαζα 1-2 λεμονια μεσα και το κατάπινα!! Ουτε καν μασουσα!!! Βλέπεις δεν αντεχα καν την μυρωδια του κρεατος!!! 3 μηνες ο απορροφητήρας σπιτι μας δεν εκλεισε σχεδον καθολου!!! χαχαχα!!! Γιατι σου εκανε κοιλιακό και οχι κολπικο υπερηχο; Σ'αυτη την εβδομάδα κανουν κολπικο!! Να πας και στον αλλον και σκέψου πως αν περιμένεις να φτάσεις στις 7 εβδομάδες για να πας, κατα πάσα πιθανότητα θα ακουσεις και καρδουλα!! Αρκει να στοχευσει σωστα ο γιατρός απο την πρωτη στιγμή και να μην σας κοψοχολιάσει οπως εμάς!!! Εγω ειχα βάλει τα κλαμματα γιατι δεν στοχευε καλα και ακουσαμε καρδουλα στην 4η προσπαθεια!!! Που να με βλέπατε!!! Μετα ομως εβαλα ξανα τα κλαμματα απο χαρα και ανακουφιση!!!

Τον προγεννετικό ελεγχο τον εκανες; Εξετάσεις αίματος, ουρων και κολπική καλλιέργεια;

Κοριτσια ευχαριστώωωωωωωω.. ελπιζω να βγει και τοτε γιατι ικανη την εχω να κάνει ναζια και να με αναγκάσει να παω με καισαρικη!!!

Μαρία ποτε θα την κανετε την βαπτιση με το καλο;

Ιωάννα τρομερος συγχρονισμός!! Τέλος καλά ολα καλα και τωρα την έχεις στην αγκαλιτσα σου!!! Αντε να παρω και εγω την βατραχίνα μου!!!

Πάντως κοριτσια κακα τα ψεματα, ειναι καλυτερα τελικα να μην ξέρεις το ποτε!! Δεν προλαβαινεις να σκεφτείς,α πλα αντιμετωπίζεις την κατασταση!!!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια-nmeb ποτε εχετε βαφτιση? Εμεις 11/4 Κυριακη του Θωμα..

Ρε κοριτσια τι γινετε με τους μισθους μας??? απο το κακο στο χειροτερο παμε κατι ειπανε οτι θα κοψουν τα εκτος εδρας...οτι ο Ιανουαριος ειναι ο τελευταιος μηνας που τα δινουν...δεν ξερω αν υσχιει...και σε ενα site Που διαβασα για τα επιδοματα ελεγαν οτι στους στρατιωτικους θα μειωσουν τα εξης: Επιτελους Ευθυνης,Χρονου Υπηρεσιας,Εξομαλυνσης,Ειδικης απασχολησης και Ειδικων Συνθηκων δηλ.ολα

δεν φτανει που δεν εχουν λεφτα μας δινουν και μεταθεσεις

Εγω το ειπα στον αντρα μου:ας σας δινουν 1000 ευρω το μηνα αλλα να σας πανε στον τοπο συμφεροντων σας...Ουτως ή αλλως αμα εισαι σε ξενο μερος ενα 350αρι ευρω το δινεις στο νοικι οποτε το ιδιο θα ειναι.Και θα γλιτωσουν και τα εξοδα μεταθεσεων και δεν θα δινουν και εκτος εδρας.Ασε που μετα κανενας δεν θα θελει να βγει στη συνταξη στα 25 χρονια-κι απο εκει κερδισμενοι θα ειναι!Αληθεια γιατι δεν το κανουν αυτο?Ειναι το πιο απλο και ταυτοχρονα ολοι κερδισμενοι θα βγουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μπήκα να σας χαιρετήσω γιατι θα λείψω για καμμια εβδομάδα!! Αν συνέλθει ο ανδρας μου θα φυγουμε σήμερα για Αθήνα να δουμε την μικρή και λογικά μέχρι το Σαββατο θα μπορέσουμε να την αγκαλιάσουμε!!! Οπότε θα τα πούμε την αλλη εβδομάδα!!!

Είμαι αρκετά χαλαρή, αρκετά ανυπόμωνη και λίγακι φοβισμένη!!! Όλα τα φυσιολογικά συναισθήματα!!!! Ο άνδρας μου χθες κολλησε γαστρεντερίτιδα και σημερα είναι σπιτι!! Προσέξαμε τοσο πολυ τοσους μήνες και τελικά την πάτησε 2-3 μέρες πριν γεννησω!!! Ελπίζω να συνέλθει συντομα για να μπορει να ειναι κοντά μου στην γεννα και να ευχαριστηθούμε την βατραχινα μας!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!

mariamg καλό ταξίδι και να πάνε όλα καλά!!

Στο επόμενο μήνυμά σου να κρατάς μια υγιέστατη μπουμπού αγκαλιά και να μας λές πόσα κιλά γεννήθηκε!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είστε??

Πως τα περνάτε??

Σοφία πως είσαι??

Η βάπτιση μας θα γίνει τη Δευτέρα του Πάσχα και θα την κάνουμε μαζί με τον αδερφό μου, που βαφτίζουν την μπέμπα τους, και έχουν μία εβδομάδα διαφορά από τον μπέμπη μου!!

Ιωάννα εγώ ήθελα να κάνω τη βάπτιση 10/4 που είναι και τα γενέθλιά του, αλλά δεν μπορούσαν οι νονές του τότε!

Με το καλό και η δική σας βάπτιση!!

Ξεκίνησες τις ετοιμασίες??

ellain κατέληξες σε γιατρό??


9B1dp2.png

3OXjp3.png1175066wwpkhrl1s0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...