Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Προσπαθω να κανω ονειρα αλλα φοβαμαι..γτ ολες τις φορες ονειρεύτηκα..

      Στην πρωτη αφου ακουσαμε καρδια την επομενη μερα ξεκινησε ηπια αιμορραγια..εμεινα κρεβατι με εξτρα προγεστερονη (ενα ΣΚ).. κυριακη βραδυ κ ενω κοιμαμαι πετάχτηκα απο έναν πόνο..πηγα τουαλετα κ ειχα ενα πηγμα υποθετω το εμβρυο (δεν ανοιξα ποτε το φως & χαιρομαι γι αυτο)..ειχαμε δυο σάκους εναν π αναπτυσσοταν κ εναν μικρο στασιμο π περιμεναμε ή να αποβληθει ή να συρρικνωθεί.. μαντεψτε ποιος εμεινε??ο αδειος! Αποξεση Μ. Τριτη!

      Στην τριτη προσπαθεια παλι θετικη χοριακη σχεδον 100- νομιζω την 10η μερα.. ο τοτε γυναικολογος απαισιοδοξος με το νουμερο..γι αυτο κ ειμαι ετσι σημερα.. κακες αυξησεις σχεδον τις μισες φορες καθε δυο μέρες..πραγματικα ουτε π θυμαμαι ποσες χοριακες εκανα..αλλα ηλπιζα γτ αναπτυσσοταν μεχρι π σταματησε..χαρακτηριστηκε ως κενος σακος αλλα μαζι με την αποξεση καναμε καρυοτυπο εμβρυου (ο εξωσωματικος μ ειπε πως αυτο δεν γινεται αλλα πως δεν αμφισβητει την γυναικολογο που μ εκενε υπερηχο)..κοινως απαντηση μηδεν.. ο καρυοτυπος έδειξε πως ηταν αγορι (αρα δεν υπάρχει περιπτωση να εχει μπλεχτει με δικα μ κυτταρα το δειγμα) κ υγιες.. οι απαντησεις π πηρα  προφανως κ δε με καλυψαν..τα ερωτηματικά απο εκει υπάρχουν ακομα.. η αιματολογος μ λεει πως οτι κ να εγινε εφοσον σταμάτησε η ανάπτυξη τ θα ειχε καποιο θεμα π δεν ηταν χρωμοσωμικο..προφανως μετα απο αυτο αλλαξα κ γυναικολογο κ εξωσωματικο..

      Εκανα λοιπον διαλειμμα ενα χρονο.. ενω ειχα ηδη διαλεξει νεο γιατρο απο περσι τον ιουνιο..περασα επιτροπη πηρα τα φαρμακα τα ειχα σπιτι κ το ανεβαλλα καθε μηνα.. να σημειωσω επισης πως στην επισκεψη στον νεο εξωσωματικο κ στον νεο γυναικολογο κ οι δυο ειδαν στο dvd οτι η υστεροσκοπηση τ διαφραγματος που ειχα δεν ειχε γινει σωστα (1ο χειρουργειο).. κ απλα αυτο ηταν το κερασακι στην τουρτα γτ το dvd ηταν πριν την τριτη εμβρυομεταφορα π με εβαλαν για scratching κ ειχαν την ευκαιρια να το διορθώσουν.. απλα εισεπρατταν απο τη μια απο εμενα κ απο την αλλη απο την ασφαλιστική μ.. αυτο ενιωσα.. οποτε τωρα χρειάστηκε να μπω τριτη φορα χειρουργειο πριν τη διεγερση κ την εμβρυομεταφορα!

      Αυταααα!

      Εχεις περάσει πολλά κορίτσι μου.....έχουμε περάσει πολλές μας πολλά...έχω κάνει πολλές ετ, έχω δει πολλούς γιατρούς και έχω κάνει 3 υστεροσκοπησεις και πόσα άλλα...σε καταλαβαίνω....όταν οι άνθρωποι και οι γιατροί κάνουν οσα μπορούν (ή δε μπορουν) μετά είναι θέμα του Θεου ποτέ θα στείλει το μωράκι. Οταν το πιστεψα αυτο και χαλαρωσα και ειπα οτι γινει πια....και αν δε γινει δεν εγινε.. σε εκεινη την ετ εγινε το θαυμα! Αυτή λοιπόν τη "μικρή" χοριακη σου πίστεψε την ότι θα είναι το μωράκι σου!!!! Κάνε θετικές σκέψεις και ας φοβάσαι λίγο,προσευχήσου αν πιστεύεις και να είσαι αισιόδοξη και ας εχεις και δευτερες σκεψεις! Θα περιμένουμε την Τετάρτη το διπλασιασμό σου!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά! 

      6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλησπερα κορίτσια , να ρωτησω αν έχετε εμπειρία  ή καμια γνωστή που γέννησε ενώ νοσουσε με κοβιντ !  βγάζω ακόμα αχνο θετικό αλλά αύριο θα πάμε για καισαρική με αποφαση  του ιατρού! όπως καταλαβαίνετε  35+3 πρόωρο μωράκι και μαζί  το άγχος του κοβιντ …..  

      Μπραβο!!! Ήρθε η ώρα! Όλα θα πάνε τέλεια!!! Αύριο θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!! Οι ευχές μας και οι σκέψεις μας θα είναι μαζί σου!!! 🙏

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Αχ βρε Νελάκι ... δεν με καταλαβαίνεις τι λέω ...

ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ περιμέναμε τον γιατρό να γυρίσει απο άδεια ... ποια εφημερία βρε πουλάκι μου ???

Δεν καταλαβαινόμαστε ...

Λέω πως νοσηλευόταν στο νοσοκομείο έναν ολόκληρο μήνα ήταν μέσα στο νοσοκομείο πουλάκι μου, δεν του επιτρεπόταν να κουνηθεί, δεν ήμασταν έξω και αχ τι ωραία τι καλά πότε θα γυρίσει ο γιατρός ... ίσως όταν τα πούμε απο κοντά με καταλάβεις ...

ποια ουρά ??? ποια επείγοντα ??? αυτά είχαν τελειώσει ... ήταν μέσα ο άνθρωπος και ο γιατρός που τον παρακολουθούσε ήταν αετός έχω να το λέω και αυτό ... όμως δεν ήταν της ειδικότητας του ...

Παντως γι αυτο που λες εχεις δικιο.Και γενικα το θεμα του χειρουργιου ειναι αγκαθι...Υπαρχουν πολλοι που εκμεταλευονται το πονο σου δυστυχως...Και πολυ διαφθορα.Ειχα καποτε φιλο που ηταν νοσηλευτης στα χειρουργια και μου ελεγε διαφορα κουφα...Για μενα θα επρεπε να παιρνουν απο καποιο ειδος αξιολογισης οι γιατροι αλλα και παλι πως θα γινονταν με σωστα κριτηρια δεν ξερω...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 εξαμηνα ειναι

:confused::confused::confused:

τι να πω ... εδώ στον οαεδ όταν πήγα μου είπαν για ένα χρόνο δικαιούσαι ασφάλεια ... μπορεί να έπεσα πάλι σε άσχετο .. τι να πω .. μπορεί να έχω μαγνήτη ...


url]
Link to comment
Share on other sites

αυτό είπα ... εμένα μου είπαν για ένα χρόνο ...

Εχει αλλαξει εχει παει στα δυο χρονια.Μου το ειπαν και για μενα αλλα εγω δεν εχω αρκετα ενσημα.Αυτο ομως εγινε τωρα λογω κρισης.Οσα εγραψα παραπανω ισχυαν και προ κρισης.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Παντως γι αυτο που λες εχεις δικιο.Και γενικα το θεμα του χειρουργιου ειναι αγκαθι...Υπαρχουν πολλοι που εκμεταλευονται το πονο σου δυστυχως...Και πολυ διαφθορα.Ειχα καποτε φιλο που ηταν νοσηλευτης στα χειρουργια και μου ελεγε διαφορα κουφα...Για μενα θα επρεπε να παιρνουν απο καποιο ειδος αξιολογισης οι γιατροι αλλα και παλι πως θα γινονταν με σωστα κριτηρια δεν ξερω...

συμφωνώ απολυτα!! απλα ο Ελληνας για μενα εχει κακη νοοτροπια... του κοψανε χρηματα ... δεν δουλευει....οχι οτι πριν δουλευε....

δεν πιστευω οτι στο εξωτερικο υπαρχουνε τοσα γαιδουρια... υπαρχουνε αλλα οχι τοσα:twisted:

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused:

τι να πω ... εδώ στον οαεδ όταν πήγα μου είπαν για ένα χρόνο δικαιούσαι ασφάλεια ... μπορεί να έπεσα πάλι σε άσχετο .. τι να πω .. μπορεί να έχω μαγνήτη ...

οταν ξαναπας ρωτα συγκεκριμενα για το νομο.... απλα πρεπει να την παρεις την βεβαιωση 2-3 ημερες πριν ανανεωσεις το βιβλιαριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως γι αυτο που λες εχεις δικιο.Και γενικα το θεμα του χειρουργιου ειναι αγκαθι...Υπαρχουν πολλοι που εκμεταλευονται το πονο σου δυστυχως...Και πολυ διαφθορα.Ειχα καποτε φιλο που ηταν νοσηλευτης στα χειρουργια και μου ελεγε διαφορα κουφα...Για μενα θα επρεπε να παιρνουν απο καποιο ειδος αξιολογισης οι γιατροι αλλα και παλι πως θα γινονταν με σωστα κριτηρια δεν ξερω...

ε τώρα μπορεί και να καταλάβατε τι λέω ...

δεν ήμασταν βρε παιδιά έξω και εγώ πίεζα πότε θα γυρίσει ο ντοκ ...

¨ήμασταν νοσηλευόμενοι μέσα και δεν τον άφηναν να κουνήσει ρούπι και ο ντοκ απο εκεί μου έλεγε πάνε και ζήτα να στείλουν απο αλλού γιατρό ...

αυτό ακριβώς ρώτησα και τη νοσηλεύτρια στο Παρίσι και μου είπε πως θα είχαν στείλει απο αλλού γιατρό ...

Δεν ήταν παίξε γέλασε περίπτωση ... όταν λέω ότι μας έλεγαν προσευχηθείτε να ζήσει το εννοώ ...

Εχει αλλαξει εχει παει στα δυο χρονια.Μου το ειπαν και για μενα αλλα εγω δεν εχω αρκετα ενσημα.Αυτο ομως εγινε τωρα λογω κρισης.Οσα εγραψα παραπανω ισχυαν και προ κρισης.

ε τι να πω ... έχω μαγνήτη ... τους τραβάω ...

συμφωνώ απολυτα!! απλα ο Ελληνας για μενα εχει κακη νοοτροπια... του κοψανε χρηματα ... δεν δουλευει....οχι οτι πριν δουλευε....

δεν πιστευω οτι στο εξωτερικο υπαρχουνε τοσα γαιδουρια... υπαρχουνε αλλα οχι τοσα:twisted:

ε αυτό λέω ...


url]
Link to comment
Share on other sites

οταν ξαναπας ρωτα συγκεκριμενα για το νομο.... απλα πρεπει να την παρεις την βεβαιωση 2-3 ημερες πριν ανανεωσεις το βιβλιαριο

σιγά μην ασχοληθώ με τους ... μην πω ... θα με ασφαλίσει η κολόνα να τελειώνει το πανηγύρι ...


url]
Link to comment
Share on other sites

ε τώρα μπορεί και να καταλάβατε τι λέω ...

δεν ήμασταν βρε παιδιά έξω και εγώ πίεζα πότε θα γυρίσει ο ντοκ ...

¨ήμασταν νοσηλευόμενοι μέσα και δεν τον άφηναν να κουνήσει ρούπι και ο ντοκ απο εκεί μου έλεγε πάνε και ζήτα να στείλουν απο αλλού γιατρό ...

αυτό ακριβώς ρώτησα και τη νοσηλεύτρια στο Παρίσι και μου είπε πως θα είχαν στείλει απο αλλού γιατρό ...

Δεν ήταν παίξε γέλασε περίπτωση ... όταν λέω ότι μας έλεγαν προσευχηθείτε να ζήσει το εννοώ ...

ε τι να πω ... έχω μαγνήτη ... τους τραβάω ...

ε αυτό λέω ...

ε ναι ρε συ Ζεττα σε καταλαβαινω.. δεν γινεται ο ανθρωπος να ειναι στο νοσοκομειο ενα μηνα και να περιμενει ποτε θα γυρισει ο ντοκ απο τις διακοπες του.... ας ερχοτανε αλλος απο Αθηνα.... αυτο σιγουρα δεν θα γινοτανε εξω..... με τιποτα..... ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απολυτα!! απλα ο Ελληνας για μενα εχει κακη νοοτροπια... του κοψανε χρηματα ... δεν δουλευει....οχι οτι πριν δουλευε....

δεν πιστευω οτι στο εξωτερικο υπαρχουνε τοσα γαιδουρια... υπαρχουνε αλλα οχι τοσα:twisted:

Στο θεμα χειρουργιο πιστευω πως απλα σε καποιες χωρες οχι παντου δεν τους παιρνει να κανουν τετοια ακραια.Ομως μακακες παντου υπαρχουν και εδω και εξω.Και τι να το κανεις που δεν θα περιμενεις ενα μηνα για επεμβαση και να κουτσουρεψουν αμεσως;Αυτα γινονται παντου.Απλα δεν φαινεται στο συστημα δλδ δεν περιμενεις για σοβαρη επεμβαση τοσο.Τωρα ποιος θα στη κανει.....αλλο θεμα..Δεν επιλεγεις γιατρο εννοειται.Και θα το ξαναπω για το φακελακι οτι οι ασθενεις το ξεκινησαν και τωρα εγινε δεδομενο...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

σιγά μην ασχοληθώ με τους ... μην πω ... θα με ασφαλίσει η κολόνα να τελειώνει το πανηγύρι ...

Απλα στο λεω γιατι ο αντρας σου θα επιβαρυνθει με ενα ποσο... ενω ετσι δεν θα πληρωσετε κατι.... και εξαλλου το δικαιουσαι γιατι να τους το χαρισεις....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ε ναι ρε συ Ζεττα σε καταλαβαινω.. δεν γινεται ο ανθρωπος να ειναι στο νοσοκομειο ενα μηνα και να περιμενει ποτε θα γυρισει ο ντοκ απο τις διακοπες του.... ας ερχοτανε αλλος απο Αθηνα.... αυτο σιγουρα δεν θα γινοτανε εξω..... με τιποτα..... ΕΛΕΟΣ

ε πάλι καλά ... που κατάλαβε κάποιος τι λέω ...

ένα μήνα ακριβώς ... γτ ο ντοκ ήταν δυσεύρετος ... ήταν ο μοναδικός που έκανε αυτό το χειρουργείο εδώ και δεν έφερναν άλλο απο Αθήνα ..

πες μου μετά αν δεν τρελαίνεσαι ... γι αυτό χτυπιέμαι τόση ώρα ...


url]
Link to comment
Share on other sites

ε πάλι καλά ... που κατάλαβε κάποιος τι λέω ...

ένα μήνα ακριβώς ... γτ ο ντοκ ήταν δυσεύρετος ... ήταν ο μοναδικός που έκανε αυτό το χειρουργείο εδώ και δεν έφερναν άλλο απο Αθήνα ..

πες μου μετά αν δεν τρελαίνεσαι ... γι αυτό χτυπιέμαι τόση ώρα ...

εννοειται οτι τρελενεσαι.... νομιζω οτι σε αυτην την χωρα για να βρουμε το δικιο μας με καποιους αλητες πρεπει ή αγωγες να κανεις ή μυνησεις.... ετσι για να μπαινουνε καποια πραγματα στη θεση τους..... ΑΡΚΕΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Απλα στο λεω γιατι ο αντρας σου θα επιβαρυνθει με ενα ποσο... ενω ετσι δεν θα πληρωσετε κατι.... και εξαλλου το δικαιουσαι γιατι να τους το χαρισεις....

Νομιζω τωρα αν εχει ασφαλιστει ηδη ως προστατευομενο μελος δεν γινεται.Δεν ειμαι και σιγουρη ομως....

Ζετα το τι θα γινοταν στη Γαλλια θεωρητικα....Παντως κι εγω αν καποιος απο αλβανια πχ που υποθετω(υποθετω δεν γνωριζω) ειναι χειροτερα απο εδω το ιδιο θα ελεγα.Πολυ απλα γιατι στη θεωρια ετσι το εχω στο μυαλο μου και γιατι δεν συμβαινει σε ολους αυτο που συνεβει σε σας.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ δεν μπορώ...μπήκα για λίγο και πάλι λέτε τα ίδια....

Λοιπόν αυτοί οι γερμανοί, Γάλλοι κοκ βολευτηκαν όλα αυτά τα χρόνια και όλοι αυτοί δεν θέλουν την εξιγιανση του δικού μας συστήματος γιατί απλά έτσι θα μας έχουν του χεριού τους....

Δεν ξαναλέω τίποτα άλλο επί του θέματος...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...