Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Στο θεμα χειρουργιο πιστευω πως απλα σε καποιες χωρες οχι παντου δεν τους παιρνει να κανουν τετοια ακραια.Ομως μακακες παντου υπαρχουν και εδω και εξω.Και τι να το κανεις που δεν θα περιμενεις ενα μηνα για επεμβαση και να κουτσουρεψουν αμεσως;Αυτα γινονται παντου.Απλα δεν φαινεται στο συστημα δλδ δεν περιμενεις για σοβαρη επεμβαση τοσο.Τωρα ποιος θα στη κανει.....αλλο θεμα..Δεν επιλεγεις γιατρο εννοειται.Και θα το ξαναπω για το φακελακι οτι οι ασθενεις το ξεκινησαν και τωρα εγινε δεδομενο...

δε λέω πως και εκτός συνόρων δεν κάνουν μλκς αλλά όταν είσαι σε τέτοια κατάσταση δεν παίζουν με την υγεία σου ...

Ο πατέρας μου χρειαζόταν νευροαγγειοχειρούργο (επέμβαση στην αρτηρία του εγκεφάλου) μόνο ένας εδώ έκανε τέτοιες επεμβάσεις, τώρα είναι δυο ...

Πάντως φακελάκι δε δώσαμε.

Απλα στο λεω γιατι ο αντρας σου θα επιβαρυνθει με ενα ποσο... ενω ετσι δεν θα πληρωσετε κατι.... και εξαλλου το δικαιουσαι γιατι να τους το χαρισεις....

Γτ δεν μπορώ να ασχολούμαι ... βαρέθηκα .. πάνε πάνω ... πάνε κάτω ... γτ ήρθες σε μένα ??? αι στα κομμάτια ... πια ... δεν μας φτάνει ο πόνος μας ... η αγανάκτηση που μείναμε άνεργες .. έχουμε και τον κάθε άσχετο να λέει τα δικά του ...

Τες παν όταν έρθει η ώρα θα δω ...


url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχχ δεν μπορώ...μπήκα για λίγο και πάλι λέτε τα ίδια....

Λοιπόν αυτοί οι γερμανοί, Γάλλοι κοκ βολευτηκαν όλα αυτά τα χρόνια και όλοι αυτοί δεν θέλουν την εξιγιανση του δικού μας συστήματος γιατί απλά έτσι θα μας έχουν του χεριού τους....

Δεν ξαναλέω τίποτα άλλο επί του θέματος...

Pos eisai ? Kourastikes ?


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

και επίσης για να μη νομίζετε πως έχω θέμα με την Ελλάδα μας ...

θα πω κι αυτό ... φυσικά και οι εξω μας δουλεύουν και μας θέλουν υποχείρια που εννοεί και το Σασάκι ... και φυσικά θέλουν να μας ελέγχουν ... σε αυτό συμφωνώ ... και θέλουν να μας κάνουν όπως εξω ... ρομποτ. ..

Μας λένε οτι έξω για να βγεις στη σύνταξη πρέπει να είσαι τουλ. 65, μούφα ....

η νοσηλεύτρια αυτή που λέω βγήκε στα 55 στη Γαλλία ...

Το ξαναλέω παντού υπάρχουν και καλά και άσχημα ... το θέμα είναι σε τι ποσοστό ...

π.χ. στην Ολλανδία ... Οκ δεν είναι ρόδινα και εκεί ...

πήγε γνωστή πριν 2 χρόνια ... πρώτα αυτή και μετά η οικογένεια ... της βρήκε δουλειά η ελληνική κοινότητα ... επειδή είχε πτυχίο, απο την εργασία της τη στείλαν να μάθει τη γλώσσα (πληρωμένα όλα) και την αναβάθμισαν ... πολλές ώρες δουλειάς ... όμως αναγνωρίζεται η δουλειά της και πληρώνεται καλά ... ΟΚ, δεν έχουν διασκέδαση όπως εδώ ... Οκ φοβάται περισσότερο στους δρόμους (όπως και στο Παρίσι σε κάποιες συνοικίες)

Το κράτος στέλνει στο σπίτι τους 2 φορές την εβδομάδα δάσκαλο για τα παιδιά για ιδιαίτερα επειδή είναι ξένοι ...


url]
Link to comment
Share on other sites

δε λέω πως και εκτός συνόρων δεν κάνουν μλκς αλλά όταν είσαι σε τέτοια κατάσταση δεν παίζουν με την υγεία σου ...

Ο πατέρας μου χρειαζόταν νευροαγγειοχειρούργο (επέμβαση στην αρτηρία του εγκεφάλου) μόνο ένας εδώ έκανε τέτοιες επεμβάσεις, τώρα είναι δυο ...

Πάντως φακελάκι δε δώσαμε.

Καλα το φακελακι δεν το ειπα για σενα.Γενικα πηγαινε...

Εχεις δικιο απλα μην καθεσαι να συγκρινεις και μαλιστα υποθετικα γιατι και στν Αθηνα αν ηταν υποθετικα δεν θα περιμενε.Εννοειται οτι δεν ηταν σωστο αυτο που εκαναν και οτι εχεις δικιο.Να σε ρωτησω κατι απο περιεργια;Θα εμπιστευοσουν ιδιωτη νευροαγγειοχειρουργο αν ειχατε χρηματα;Γιατι εγω οχι.Βεβαια αν ηταν να περιμενω ενα μηνα και τα ειχα θα πηγαινα αναγκαστικα.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και επίσης για να μη νομίζετε πως έχω θέμα με την Ελλάδα μας ...

θα πω κι αυτό ... φυσικά και οι εξω μας δουλεύουν και μας θέλουν υποχείρια που εννοεί και το Σασάκι ... και φυσικά θέλουν να μας ελέγχουν ... σε αυτό συμφωνώ ... και θέλουν να μας κάνουν όπως εξω ... ρομποτ. ..

Μας λένε οτι έξω για να βγεις στη σύνταξη πρέπει να είσαι τουλ. 65, μούφα ....

η νοσηλεύτρια αυτή που λέω βγήκε στα 55 στη Γαλλία ...

Το ξαναλέω παντού υπάρχουν και καλά και άσχημα ... το θέμα είναι σε τι ποσοστό ...

π.χ. στην Ολλανδία ... Οκ δεν είναι ρόδινα και εκεί ...

πήγε γνωστή πριν 2 χρόνια ... πρώτα αυτή και μετά η οικογένεια ... της βρήκε δουλειά η ελληνική κοινότητα ... επειδή είχε πτυχίο, απο την εργασία της τη στείλαν να μάθει τη γλώσσα (πληρωμένα όλα) και την αναβάθμισαν ... πολλές ώρες δουλειάς ... όμως αναγνωρίζεται η δουλειά της και πληρώνεται καλά ... ΟΚ, δεν έχουν διασκέδαση όπως εδώ ... Οκ φοβάται περισσότερο στους δρόμους (όπως και στο Παρίσι σε κάποιες συνοικίες)

Το κράτος στέλνει στο σπίτι τους 2 φορές την εβδομάδα δάσκαλο για τα παιδιά για ιδιαίτερα επειδή είναι ξένοι ...

Περισσοτερο απο οτι φοβαμαι πισω απο την ομονοια αποκλειεται να φοβαται εκει....


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλα το φακελακι δεν το ειπα για σενα.Γενικα πηγαινε...

Εχεις δικιο απλα μην καθεσαι να συγκρινεις και μαλιστα υποθετικα γιατι και στν Αθηνα αν ηταν υποθετικα δεν θα περιμενε.Εννοειται οτι δεν ηταν σωστο αυτο που εκαναν και οτι εχεις δικιο.Να σε ρωτησω κατι απο περιεργια;Θα εμπιστευοσουν ιδιωτη νευροαγγειοχειρουργο αν ειχατε χρηματα;Γιατι εγω οχι.Βεβαια αν ηταν να περιμενω ενα μηνα και τα ειχα θα πηγαινα αναγκαστικα.

παιδάκι μου, εδώ, δεν υπήρχε ούτε ιδιώτης που να κάνει αυτήν την επέμβαση ...

είχαμε βρει έναν που την αναλάμβανε χωρίς να είναι απολύτως η ειδικότητα του ... και μου είχε πει ... (ήταν κοντά στο 15/8 αυτό) αποφασίστε όμως γρήγορα ... πολλά τα λεφτά ... έπρεπε να δούμε τι θα κάνουμε ... να ρωτήσουμε σε τράπεζα για δάνειο κλπ κλπ ... πέρασαν ή 3 ή 4 μέρες απο τότε που είχαμε μιλήσει και τον παίρνω γύρω στις 10/8 και του λέει γιατρέ ΟΚ και τι μου λέει ... ε αργά με πήρατε τώρα έχω κανονίσει πάρτε με μετά το 15/8 ... φυσικά και δεν τον ξαναπήρα ... συνεχίσαμε τις προσευχές ... επέμβαση κάναμε αρχές Σεπτέμβρη απο τις 2/8 ο πατέρας μου ήταν μέσα στο νοσοκομείο ...

No cooment απο μένα ...


url]
Link to comment
Share on other sites

και επίσης για να μη νομίζετε πως έχω θέμα με την Ελλάδα μας ...

θα πω κι αυτό ... φυσικά και οι εξω μας δουλεύουν και μας θέλουν υποχείρια που εννοεί και το Σασάκι ... και φυσικά θέλουν να μας ελέγχουν ... σε αυτό συμφωνώ ... και θέλουν να μας κάνουν όπως εξω ... ρομποτ. ..

Μας λένε οτι έξω για να βγεις στη σύνταξη πρέπει να είσαι τουλ. 65, μούφα ....

η νοσηλεύτρια αυτή που λέω βγήκε στα 55 στη Γαλλία ...

Το ξαναλέω παντού υπάρχουν και καλά και άσχημα ... το θέμα είναι σε τι ποσοστό ...

π.χ. στην Ολλανδία ... Οκ δεν είναι ρόδινα και εκεί ...

πήγε γνωστή πριν 2 χρόνια ... πρώτα αυτή και μετά η οικογένεια ... της βρήκε δουλειά η ελληνική κοινότητα ... επειδή είχε πτυχίο, απο την εργασία της τη στείλαν να μάθει τη γλώσσα (πληρωμένα όλα) και την αναβάθμισαν ... πολλές ώρες δουλειάς ... όμως αναγνωρίζεται η δουλειά της και πληρώνεται καλά ... ΟΚ, δεν έχουν διασκέδαση όπως εδώ ... Οκ φοβάται περισσότερο στους δρόμους (όπως και στο Παρίσι σε κάποιες συνοικίες)

Το κράτος στέλνει στο σπίτι τους 2 φορές την εβδομάδα δάσκαλο για τα παιδιά για ιδιαίτερα επειδή είναι ξένοι ...

το ότι υπαρχει κοινωνικό κρατος πιο εξελιγμένο απο το δικό μας ειναι σιγουρο. Κι εγω ως φοιτητρια έπερνα επίδομα ενοικίου αρκετά καλό παρόλο που πληρωνομουν σαν εργαζομενη σε όλη τη διαρκεια του διδακτορικού μου. γενικά την αγάπησα πολύ τη χώρα και πολλους ανθρωπους . Ειναι ενα κομμάτι μου εκει.

Αυτο που παλευω να πω όμως ειναι οτι μιλάτε για "εξωτερικο"...Δεν υπάρχει χωρα που να λέγεται "εξωτερικό". Αλλα πραγματα γινονται στη Γαλλία, άλλα στην Γερμανία, αλλα στις ΗΠΑ, αλλα στην Αιγυπτο, άλλα στο Ιραν, άλλα στο Μαλάουι και άλλα στην Ιαπωνία. Δεν γινεται να θεωρουμε οτι ειμαστε οι πιο δυστυχισμένοι στον κόσμο επειδή ζουμε στην Ελλάδα που "ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΓΙΝΟΝΤΑΙ". Εγω δεν εχω γνωστους να μου μεταφέρουν, τα εζησα,αλλά σε μια μονο χωρα, τη Γαλλία. Δεν ξέρω για τις άλλες...οταν μαθω θα σας πω. Οσο για τη νοσηλευτρια μάλλον εξαγόρασε κομματι ενσημων ή ειχε βαρέα λόγω επαγγέλματος...Για μενα, τουλαχιστον η Γαλλία δεν ειναι παράδεισος. Ζυγισα τα καλά και τα κακά και αποφάσισα να επιστρεψω...ακόμα και τωρα δεν το μετανίωνω. Εζησα εκει 5 χρόνια, ως εργαζόμενη, πληρωσα φορους , ενταχθηκα πληρως στην κοινωνία τους, χρησιμοποίησα το συστηαμ υγείας τους κλπ. Με λίγα λόγια ειδα πως λειτουργεί και εκει το συστημα. Από αυτη την εμπειρια μου απαντησα και διαφωνησα. Μαλακες υπαρχουν παντου και δεν ειναι περισσοτεροι μαζεμενοι στην Ελλάδα...


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερο απο οτι φοβαμαι πισω απο την ομονοια αποκλειεται να φοβαται εκει....

εντάξει ... πίστεψε στο Παρίσι υπάρχουν συνοικίες που είναι γκέτο .. κανονικά χωρίς πλάκα ... δεν περνάς βράδυ απο εκεί ...

σε αυτά είναι χειρότερα απο εμάς ... και το λέω εγώ που απο ότι είδες το στραβό και το σωστό για μένα θα το πω .. το ίδιο απο μου λέει η κοπέλα ισχύει και σε κάποιες περιοχές της Ολλανδίας ...


url]
Link to comment
Share on other sites

παιδάκι μου, εδώ, δεν υπήρχε ούτε ιδιώτης που να κάνει αυτήν την επέμβαση ...

είχαμε βρει έναν που την αναλάμβανε χωρίς να είναι απολύτως η ειδικότητα του ... και μου είχε πει ... (ήταν κοντά στο 15/8 αυτό) αποφασίστε όμως γρήγορα ... πολλά τα λεφτά ... έπρεπε να δούμε τι θα κάνουμε ... να ρωτήσουμε σε τράπεζα για δάνειο κλπ κλπ ... πέρασαν ή 3 ή 4 μέρες απο τότε που είχαμε μιλήσει και τον παίρνω γύρω στις 10/8 και του λέει γιατρέ ΟΚ και τι μου λέει ... ε αργά με πήρατε τώρα έχω κανονίσει πάρτε με μετά το 15/8 ... φυσικά και δεν τον ξαναπήρα ... συνεχίσαμε τις προσευχές ... επέμβαση κάναμε αρχές Σεπτέμβρη απο τις 2/8 ο πατέρας μου ήταν μέσα στο νοσοκομείο ...

No cooment απο μένα ...[/Q


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


παιδάκι μου, εδώ, δεν υπήρχε ούτε ιδιώτης που να κάνει αυτήν την επέμβαση ...

είχαμε βρει έναν που την αναλάμβανε χωρίς να είναι απολύτως η ειδικότητα του ... και μου είχε πει ... (ήταν κοντά στο 15/8 αυτό) αποφασίστε όμως γρήγορα ... πολλά τα λεφτά ... έπρεπε να δούμε τι θα κάνουμε ... να ρωτήσουμε σε τράπεζα για δάνειο κλπ κλπ ... πέρασαν ή 3 ή 4 μέρες απο τότε που είχαμε μιλήσει και τον παίρνω γύρω στις 10/8 και του λέει γιατρέ ΟΚ και τι μου λέει ... ε αργά με πήρατε τώρα έχω κανονίσει πάρτε με μετά το 15/8 ... φυσικά και δεν τον ξαναπήρα ... συνεχίσαμε τις προσευχές ... επέμβαση κάναμε αρχές Σεπτέμβρη απο τις 2/8 ο πατέρας μου ήταν μέσα στο νοσοκομείο ...

No cooment απο μένα ...

Υποθετικη ηταν η ερωτηση Ζετα.Δεν εννουσα οτι δεν ψαξατε ή δεν υπηρχε κλπ....Απαραδεκτος και ο ιδιωτης αλλα ιδιωτης ειναι οτι θελει κανει...Τελος παντων το εξαντλησαμε το θεμα νομιζω...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερο απο οτι φοβαμαι πισω απο την ομονοια αποκλειεται να φοβαται εκει....

κανεις τεράστιο λαθος...υπάρχουν συνοικίες στο ΠΑρίσι που αν περασεις χωρίς μπουρκα θα σε βιασουν..ΔΕΝ κανω πλακα. Στο Παρίσι είναι αδυνατο να κυκλοφορησει οπουδήποτε γυναικα μονη με κοντη φουστα...Ισως μονο αν μενεις στο 16 ο διαμερισμα που ζουνε οι πλεον φραγκάτοι αλλά ακόμα και εκει εχει διαφορες πιατσες ...που δεν στο εγγυόμαι...Οχι, δεν εχεις ιδεα τι γινεται εκει...η Ομόνοια αυτη τη στιγμή σε σχεση με το πως ειναι κατι προάστια του Παρισού είναι στραγάλια...


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

το ότι υπαρχει κοινωνικό κρατος πιο εξελιγμένο απο το δικό μας ειναι σιγουρο. Κι εγω ως φοιτητρια έπερνα επίδομα ενοικίου αρκετά καλό παρόλο που πληρωνομουν σαν εργαζομενη σε όλη τη διαρκεια του διδακτορικού μου. γενικά την αγάπησα πολύ τη χώρα και πολλους ανθρωπους . Ειναι ενα κομμάτι μου εκει.

Αυτο που παλευω να πω όμως ειναι οτι μιλάτε για "εξωτερικο"...Δεν υπάρχει χωρα που να λέγεται "εξωτερικό". Αλλα πραγματα γινονται στη Γαλλία, άλλα στην Γερμανία, αλλα στις ΗΠΑ, αλλα στην Αιγυπτο, άλλα στο Ιραν, άλλα στο Μαλάουι και άλλα στην Ιαπωνία. Δεν γινεται να θεωρουμε οτι ειμαστε οι πιο δυστυχισμένοι στον κόσμο επειδή ζουμε στην Ελλάδα που "ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΕΔΩ ΓΙΝΟΝΤΑΙ". Εγω δεν εχω γνωστους να μου μεταφέρουν, τα εζησα,αλλά σε μια μονο χωρα, τη Γαλλία. Δεν ξέρω για τις άλλες...οταν μαθω θα σας πω. Οσο για τη νοσηλευτρια μάλλον εξαγόρασε κομματι ενσημων ή ειχε βαρέα λόγω επαγγέλματος...Για μενα, τουλαχιστον η Γαλλία δεν ειναι παράδεισος. Ζυγισα τα καλά και τα κακά και αποφάσισα να επιστρεψω...ακόμα και τωρα δεν το μετανίωνω. Εζησα εκει 5 χρόνια, ως εργαζόμενη, πληρωσα φορους , ενταχθηκα πληρως στην κοινωνία τους, χρησιμοποίησα το συστηαμ υγείας τους κλπ. Με λίγα λόγια ειδα πως λειτουργεί και εκει το συστημα. Από αυτη την εμπειρια μου απαντησα και διαφωνησα. Μαλακες υπαρχουν παντου και δεν ειναι περισσοτεροι μαζεμενοι στην Ελλάδα...

ναι βρε κορίτσι όταν λέω εξωτερικό δεν εννοώ ούτε τη Ζιμπάμπουε ούτε το Ιράν που μπορεί να με βρει μια σφαίρα καθώς περπατάω το οποίο άνετα γίνεται και στη Λατινική Αμερική ... αλλά μπορεί να μου τύχει και εδώ, σωστά ??? μην ξεχνάμε την κοπέλα στη Πάτρα ... αν είναι η μοίρα μου να πεθάνω .. παντού θα πεθάνω ...

Ο ξάδερφος του άντρα μου, είναι 10 χρόνια σχεδόν στο Παρίσι, δεν γυρίζει πίσω με τπτ, λέει πολλά για το εκεί σύστημα και την φορολογία ... όμως είναι καλύτερα εκεί απο οτι εδώ ... ξέρω και για φορολογία και για μισθούς και για ενοίκια και όταν πήγα έβλεπα όλα αυτα που λες, είδα και τι δηλώνουν και τι δίνουν και τι ασφάλειες πληρώνουν .. δεν διαφωνώ σε όλα μαζί σου ... όμως ξαναλέω έχουν σύστημα ...


url]
Link to comment
Share on other sites

Υποθετικη ηταν η ερωτηση Ζετα.Δεν εννουσα οτι δεν ψαξατε ή δεν υπηρχε κλπ....Απαραδεκτος και ο ιδιωτης αλλα ιδιωτης ειναι οτι θελει κανει...Τελος παντων το εξαντλησαμε το θεμα νομιζω...

το κατάλαβα ... απλά για να σου λύσω την απορία ... και ναι ... το εξαντλήσαμε ...


url]
Link to comment
Share on other sites

εντάξει ... πίστεψε στο Παρίσι υπάρχουν συνοικίες που είναι γκέτο .. κανονικά χωρίς πλάκα ... δεν περνάς βράδυ απο εκεί ...

σε αυτά είναι χειρότερα απο εμάς ... και το λέω εγώ που απο ότι είδες το στραβό και το σωστό για μένα θα το πω .. το ίδιο απο μου λέει η κοπέλα ισχύει και σε κάποιες περιοχές της Ολλανδίας ...

το ξερω.παντου συμβαινει αυτο.Απλα δεν ειναι κεντρικα (αναλογα τη χωρα βεβαια) και δεν εισαι αναγκασμενη να παιρνας απο εκει.Εκτος κι α μενεις εκει.Και στη σουηδια εχει κακες περιοχες για να μεινειςη νομιζεις οτι ειναι σκετος παραδεισος.Τετοια χωρα δεν υπαρχει πουθενα....


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...