Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

      Δεν γνωρίζω καθόλου αν γίνεται κάτι τέτοιο. Απλά παρέθεσα την εμπειρία μου με τον συγκεκριμένο γιατρο μιας κ έτυχε να δω το σχόλιο σου κ είχα πάει σε αυτόν. Εκτός αν έχει αλλάξει κάτι από το 22 που ήμουν έγκυος εγώ.

      Όχι βρε δεν το είπα για εσένα απλά αναρωτιέμαι γιατί διάβασα ότι ο ΕΟΠΥΥ δίνει τα λεφτά της αυχενικής λαμβάνεις 8 ευρώ κάνεις ένσταση και λαμβάνεις και το υπόλοιπο όχι το λέω γιατί πρέπει να γνωρίζουμε τόσα λεφτά μασ κρατάνε από το μισθό για την ασφάλεια μας 😅 

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

Καλημέρα Γεράσιμε!!!!! Σας σκεφτόμουν αν είστε καλά!!!! Έτσι είναι...χρειάζεται να περάσει λίγος χρονος να ηρεμήσετε. Τέλεια η ιδέα σου ταξιδάκι!!!! Κι εμείς έτσι κάναμε μετά την αποτυχία και πραγματικά μας βοήθησε πολύ!!!!Είναι τυχερή η Πόπη που την σκέφτεσαι και την βοηθάς τόσο!!!! Για πού σκέφτεσαι το ταξιδάκι?

Δεν ξερω για που ακομα!!Της αρεσει πολυ η disneyland αλλα θα ηθελε να παμε και ρουμανια σε φιλους, αγγλια παλι σε φιλους ή ιταλια.Η ρουμανια με τα μπαροκ κτιρια, τρανσιλβανια, κομης δρακουλας και τα σχετικα με παρα πολυ φτηνη ζωη σε υπερπολιτελοι ξενοδοχεια με σπα κτλ θα μου αρεσε περισσοτερο!!!!Και που ξερεις απο το χαλαρωμα να μην χρειαστουμε καν τους γιατρους να μας βοηθησουν!!!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειρηνάκι μου, ειμαι πολύ συγκινημένη και γεμάτη ευχές γαι σενα...κορίτσι μου οι σκέψεις μαζί σου!!!

ευχαριστω για τη συμπαράσταση!!!

ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλα τα παιδάκια!!!!!!

ελπίζω να είστε μια χαρά.

eirinaki I'll keep my fingers crossed for you, this one is the lucky one θα το δεις

Γεράσιμε & Πόπη ζηλεύω το ταξιδάκι, να το κανονίσεις σύντομα και να περάσετε υπέροχα!!

natasa έχεις απόλυτο δίκοι το μόνο που πρέπει να μας ενδιαφέρει είναι να είναι υγιή τα μωράκια μας και τυχερά βεβαίως βεβαίως!

plouplou μη μας αποχαιρετάς, θέλουμε να μαθαίνουμε νέα σου..

Momentaki πρότυπό μου και υπόδειγμα υγιούς και σε σωστές δόσεις συνδυασμό -ψυχραιμίας-αισιοδοξίας και ρεαλισμού- πως είσαι;;

chryssaki, το βασικό είναι να είσαι καλά με τον αντρούλη σου, γιατί το παιδάκι πρέπει να είναι αποτέλεσμα αγάπης και έρωτα κι ας χρειάζεται σε μας λιγάκι παραπάνω η βοήθεια των γιατρών, η ουσία είναι τα παραπάνω συστατικά να μη λείπουν από τη συνταγή, κι αφού το έχετε αυτό τα υπόλοιπα είναι θέμα χρόνου

ελπίζω να μην ξέχασα κάποια

πήγα σε 2 ακόμη εξωσωματικούς, Παράσχο & Μαστρομηνά

ο Παράσχος μου είπε να κάνω υστεροσκόπηση και μετά κατευθείαν εξωσωματική

ο Μαστρομηνάς μου είπε να κάνω λαπαροσκόπηση για να μην υπάρχει κάτι που δε φαίνεται στη σαλπιγγογραφία και έτσι πάνε οι προσπάθειες σπερματέγχυσης στο βρόντο..

να πω ότι έγινα πιο σοφή μετά από αυτές τις δύο επισκέψεις.. δεν έγινα.

Νομίζω πως για να μην υπάρχουν απορίες και σκοτεινά σημεία η λαπαροσκόπηση είναι μάλλον χρειαζούμενη

moments ο δικός σου γιατρός κάνει και εξωσωματικές ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για που ακομα!!Της αρεσει πολυ η disneyland αλλα θα ηθελε να παμε και ρουμανια σε φιλους, αγγλια παλι σε φιλους ή ιταλια.Η ρουμανια με τα μπαροκ κτιρια, τρανσιλβανια, κομης δρακουλας και τα σχετικα με παρα πολυ φτηνη ζωη σε υπερπολιτελοι ξενοδοχεια με σπα κτλ θα μου αρεσε περισσοτερο!!!!Και που ξερεις απο το χαλαρωμα να μην χρειαστουμε καν τους γιατρους να μας βοηθησουν!!!!!!!;)

Aκριβώς!!!! Μπορεί ο φυσικός τρόπος να σας βολέψει καλύτερα!!!! Μ αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!!!!:P


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλα τα παιδάκια!!!!!!

ελπίζω να είστε μια χαρά.

eirinaki I'll keep my fingers crossed for you, this one is the lucky one θα το δεις

Γεράσιμε & Πόπη ζηλεύω το ταξιδάκι, να το κανονίσεις σύντομα και να περάσετε υπέροχα!!

natasa έχεις απόλυτο δίκοι το μόνο που πρέπει να μας ενδιαφέρει είναι να είναι υγιή τα μωράκια μας και τυχερά βεβαίως βεβαίως!

plouplou μη μας αποχαιρετάς, θέλουμε να μαθαίνουμε νέα σου..

Momentaki πρότυπό μου και υπόδειγμα υγιούς και σε σωστές δόσεις συνδυασμό -ψυχραιμίας-αισιοδοξίας και ρεαλισμού- πως είσαι;;

chryssaki, το βασικό είναι να είσαι καλά με τον αντρούλη σου, γιατί το παιδάκι πρέπει να είναι αποτέλεσμα αγάπης και έρωτα κι ας χρειάζεται σε μας λιγάκι παραπάνω η βοήθεια των γιατρών, η ουσία είναι τα παραπάνω συστατικά να μη λείπουν από τη συνταγή, κι αφού το έχετε αυτό τα υπόλοιπα είναι θέμα χρόνου

ελπίζω να μην ξέχασα κάποια

πήγα σε 2 ακόμη εξωσωματικούς, Παράσχο & Μαστρομηνά

ο Παράσχος μου είπε να κάνω υστεροσκόπηση και μετά κατευθείαν εξωσωματική

ο Μαστρομηνάς μου είπε να κάνω λαπαροσκόπηση για να μην υπάρχει κάτι που δε φαίνεται στη σαλπιγγογραφία και έτσι πάνε οι προσπάθειες σπερματέγχυσης στο βρόντο..

να πω ότι έγινα πιο σοφή μετά από αυτές τις δύο επισκέψεις.. δεν έγινα.

Νομίζω πως για να μην υπάρχουν απορίες και σκοτεινά σημεία η λαπαροσκόπηση είναι μάλλον χρειαζούμενη

moments ο δικός σου γιατρός κάνει και εξωσωματικές ή όχι;

Kalliroi μου το σίγουρο είναι πως και οι δύο γιατροί που πήγες, και γνωστοί είναι και με καλό όνομα. Πιστεύω πως έχουν δίκιο. Ειδικά αυτό με το Μαστρομηνά συμφωνώ γιατί εκ πείρας καλή μου, στη λαπαροσκόπηση έχεις μια καθαρή εικόνα και έτσι δεν πας στα τυφλά. Δες κι εμένα που στη λαπαροσκόπηση φάνηκε πως και οι δύο σάλπιγγες είναι κλειστές οπότε σίγουρα αυτό ξεκαθαρίζει το σκηνικό για τις μετέπειτα προσπάθειες: σταματάμε τις σπερματεγχύσεις και πάμε για εξωσωματική! Πιστεύω πως για καλό θα γίνει γιατί έτσι θα είσαι σίγουρη σε ό,τι κι αν προσπαθήσεις...Θα νιώθεις πως κάνεις το σωστό και θα ξέρεις και τις πιθανότητες επιτυχίας σου! Μη σε ανησυχεί η λαπαροσκόπηση.

Όλα για καλό γίνονται και κάποια πράγματα που μας λένε, μας συμβουλεύουν πιστεύω είναι για καλό γιατί όλο και κάποιος από αυτούς έχει δίκιο!

Εσύ πώς νιώθεις για το ενδεχόμενο της λαπαροσκόπησης; Το βλέπεις θετικά? Γιατί αν όχι εδώ είμαι να σου αλλάξω γνώμη!!!!:P


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι κοριτσια...θετική σκέψη! θα το ελεγα "συγκρατημένη αισιοδοξία" εγώ!

ότι φοβόμαστε είμαστε αναγκασμένες να το ζούμε πολλές φορές! από μικρή..και χωρίς να χω πρόβλημα...πήγαιναν όλα ρολόι (εκτός από μια κύστη που αφαιρεσα στα 23 απο την ωοθήκη μου...μια πολύ απλή ορώδη κύστη) είχα το φόβο μήπως δε μπορέσω να κάνω μωρό ...και δυστυχώς έτυχε αυτό με τον καλό μου και με έκανε σκεφτώ ότι δεν πρέπει να βάζουμε το κακό στο μυαλό μας γαιτι θα "πετυχουμε" αυτό που επιστημονικά ονομάζεται "αυτοεκπληρούμενη προφητεία"!!! οπότε...συμφωνώ και απαυξάνω...αλλά με τα φάρμακα δεν το παίζω άνετη...με τρωει! τι να γίνει όμως...όλα γαι τα δυδιμα που βλέπετε στο αβαταρ μου!!χαχαχαχα

Γεια σου chryssaki μου!!! I like the way you are thinking!!!!:P


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Kalliroi μου το σίγουρο είναι πως και οι δύο γιατροί που πήγες, και γνωστοί είναι και με καλό όνομα. Πιστεύω πως έχουν δίκιο. Ειδικά αυτό με το Μαστρομηνά συμφωνώ γιατί εκ πείρας καλή μου, στη λαπαροσκόπηση έχεις μια καθαρή εικόνα και έτσι δεν πας στα τυφλά. Δες κι εμένα που στη λαπαροσκόπηση φάνηκε πως και οι δύο σάλπιγγες είναι κλειστές οπότε σίγουρα αυτό ξεκαθαρίζει το σκηνικό για τις μετέπειτα προσπάθειες: σταματάμε τις σπερματεγχύσεις και πάμε για εξωσωματική! Πιστεύω πως για καλό θα γίνει γιατί έτσι θα είσαι σίγουρη σε ό,τι κι αν προσπαθήσεις...Θα νιώθεις πως κάνεις το σωστό και θα ξέρεις και τις πιθανότητες επιτυχίας σου! Μη σε ανησυχεί η λαπαροσκόπηση.

Όλα για καλό γίνονται και κάποια πράγματα που μας λένε, μας συμβουλεύουν πιστεύω είναι για καλό γιατί όλο και κάποιος από αυτούς έχει δίκιο!

Εσύ πώς νιώθεις για το ενδεχόμενο της λαπαροσκόπησης; Το βλέπεις θετικά? Γιατί αν όχι εδώ είμαι να σου αλλάξω γνώμη!!!!:P

moments και λαπαροσκόπηση κάνω και υστεροσκόπηση κάνω και κολονοσκόπηση, και εγκεφαλοσκόπηση αν υπάρχει και ό,τι είδους -σκόπηση :rolleyes: χρειάζεται για να ξεκαθαρίσει το τοπίο και να φτάσουμε στο ποθητό.

Ο γιατρός που σου έκανε τη λαπαροσκόπηση είναι και εξωσωματικός;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου chryssaki μου!!! I like the way you are thinking!!!!:P

ναι παιδί μου ταιριάζουμε εμείς!!! χαχαχαχα!!!

όλοι λίγο πολύ τα ξέρουμε αυτά...μόνο στην εφαρμογή λίγο κολλάμε!!

σε φιλώ γλυκιά μου!

Link to comment
Share on other sites

moments και λαπαροσκόπηση κάνω και υστεροσκόπηση κάνω και κολονοσκόπηση, και εγκεφαλοσκόπηση αν υπάρχει και ό,τι είδους -σκόπηση :rolleyes: χρειάζεται για να ξεκαθαρίσει το τοπίο και να φτάσουμε στο ποθητό.

Ο γιατρός που σου έκανε τη λαπαροσκόπηση είναι και εξωσωματικός;

Kalliroi μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου. Ψηφιζω Μαστρομηνα, εχω ακουσει τα καλυτερα γι αυτον και απο κοντινα προσωπα. Εγω αν φυγω απο Θεσσαλονικη μονο εκει θα παω. Καλη επιτυχια


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kalliroi μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου. Ψηφιζω Μαστρομηνα, εχω ακουσει τα καλυτερα γι αυτον και απο κοντινα προσωπα. Εγω αν φυγω απο Θεσσαλονικη μονο εκει θα παω. Καλη επιτυχια

στο τέλος eirinaki θα πάρω σβάρνα μάντισσες και χαρτορίχτρες :lol::lol::lol:

να ρωτάω ποιος είναι καλός γιατρός;;;

εγώ πότε θα γίνω μάνα;;

καλή επιτυχία και γερά-τυχερά μωράκια σε όλους μας

Link to comment
Share on other sites

Moments ok διάβασα στο καφέ της εξωσωματικής που έλεγες ότι ο γιατρός σου είναι και εξωσωματικός..

κάποια στιγμή έγραψες πως το θέμα που προέκυψε με τις σάλπιγγες θέλεις να το ψάξεις παραπάνω.. what did you mean??

Link to comment
Share on other sites

Moments ok διάβασα στο καφέ της εξωσωματικής που έλεγες ότι ο γιατρός σου είναι και εξωσωματικός..

κάποια στιγμή έγραψες πως το θέμα που προέκυψε με τις σάλπιγγες θέλεις να το ψάξεις παραπάνω.. what did you mean??

Kalliroi μου μέχρι να σου απαντήσω την απάντηση την βρήκες!:P Ναι είναι και εξωσωματικός και εκεί θα την κάνω απ' ότι φαίνεται την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής το πρώτο καλοκαίρι. Για το θέμα με τις σάλπιγγες είπα πως θέλω να το ψάξω γιατί το καλοκαίρι ενώ η σσλπιγγογραφία έδειξε πως ήταν βατές και έκανα και 2 σπερματεγχύσεις εντούτοις μετά από 8 μήνες που έκανα λαπαροσκόπηση, δηλαδή τέλη του Γενάρη, ήταν και οι δύο κλειστές. Ο γιατρός δεν μου έδωσε κάποιο λόγο σίγουρο...είπε πως μάλλον αυτό έγινε λόγω της ενδομητρίωσης. Γι αυτό θέλω να πάρω και μια δεύτερη γνώμη, να είμαι σίγουρη πως όντως είναι κλειστές και θα παραμείνουν κλειστές (και δεν έδειξαν κλειστές λόγω κάποιου σπασμού τους κατά την επέμβαση). Δεν ξέρω...Τον εμπιστεύομαι το γιατρό μου αλλά πάντα υπάρχει ένα αλλά...


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Kalliroi μου μέχρι να σου απαντήσω την απάντηση την βρήκες!:P Ναι είναι και εξωσωματικός και εκεί θα την κάνω απ' ότι φαίνεται την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής το πρώτο καλοκαίρι. Για το θέμα με τις σάλπιγγες είπα πως θέλω να το ψάξω γιατί το καλοκαίρι ενώ η σσλπιγγογραφία έδειξε πως ήταν βατές και έκανα και 2 σπερματεγχύσεις εντούτοις μετά από 8 μήνες που έκανα λαπαροσκόπηση, δηλαδή τέλη του Γενάρη, ήταν και οι δύο κλειστές. Ο γιατρός δεν μου έδωσε κάποιο λόγο σίγουρο...είπε πως μάλλον αυτό έγινε λόγω της ενδομητρίωσης. Γι αυτό θέλω να πάρω και μια δεύτερη γνώμη, να είμαι σίγουρη πως όντως είναι κλειστές και θα παραμείνουν κλειστές (και δεν έδειξαν κλειστές λόγω κάποιου σπασμού τους κατά την επέμβαση). Δεν ξέρω...Τον εμπιστεύομαι το γιατρό μου αλλά πάντα υπάρχει ένα αλλά...

μην περιμένεις να διαφωνήσω εγώ με τα αλλά ;)

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώντας να ηρεμήσω και να φτιάξω τις κατάλληλες συνθήκες...βρήκα αυτό και σας το επισυνάπτω...που μας αφορά όλους...με λίγη προσπάθεια...θα τα καταφέρουμε!

Τα "πρέπει" πριν από τη σύλληψη

  • Διώξτε το άγχος από τη ζωή σας με όποιον τρόπο μπορείτε. Το στρες αποτελεί τροχοπέδη για τη γονιμότητά σας.
  • Προσπαθήστε να απαλλαγείτε από περιττά καθήκοντα και να οργανώσετε καλύτερα την κοινωνική ζωή σας. Φροντίστε να βρείτε τη χρυσή τομή ανάμεσα στις υποχρεώσεις, την ξεκούραση και την αναψυχή σας.
  • Υποβληθείτε σε εξετάσεις για μεσογειακή αναιμία, ερυθρά και ΑIDS. Εμβολιαστείτε, αν δεν έχετε ανοσία, για όσες ασθένειες απειλούν να σας προσβάλουν κατά την εγκυμοσύνη και να βάλουν σε κίνδυνο το έμβρυο, όπως, για παράδειγμα, η ερυθρά.
  • Κάντε τώρα τις ακτινογραφίες που σας έχει συστήσει ο γιατρός, γιατί αργότερα μπορεί να βλάψουν το έμβρυο.
  • Κόψτε ή τουλάχιστον μετριάστε το κάπνισμα και το αλκοόλ, γιατί στη συγκεκριμένη περίοδο της ζωής σας μπορεί να "φρενάρουν" την αναπαραγωγική ικανότητά σας.
  • Επιβληθείτε στην ανάγκη σας για ηρεμιστικά, διεγερτικά ή παραισθησιογόνα.
  • Ρωτήστε το γιατρό σας αν τα φάρμακα που παίρνετε τώρα μπορεί να έχουν επιπτώσεις αργότερα στην εγκυμοσύνη σας. Ζητήστε του να σας συμβουλεύσει αν πρέπει να τα σταματήσετε, να ελαττώσετε τη δόση τους ή να τα αλλάξετε.
  • Φροντίστε να έχετε κανονικό βάρος.
  • Να θυμάστε ότι μέσα από το πιάτο σας περνά όχι μόνο η υγεία αλλά και η γονιμότητά σας.
  • Να ασκείστε, να περπατάτε και να είστε δραστήρια.
  • Να αποφεύγετε τους ανθρώπους ή τις καταστάσεις που σας δυσαρεστούν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...