Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

IS ANYBODY HERE???

Που χαθηκατε βρε παιδια? Το εκμεταλευτηκατε βλεπω το 3ημερο και την κανατε! Αντε σας περιμενω απο Τριτη... Moments, Elenaph, Plouplou, Chryssaki, Kalliroi, Angeliki, Pegg, Γερσασιμε κ.λ.π. σας καλω

Καλημερα ειρηνακι και λοιπα κοριτσια.Χρονια πολλα σε ολους τους ερωτευμενους!Εμεις δυστυχως εχθες το βραδυ μας ηρθε η ακατανομαστη και ειμαστε λιγο down.ελπιζω τον αλλο μηνα να ειμαστε πιο τυχεροι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα ειρηνακι και λοιπα κοριτσια.Χρονια πολλα σε ολους τους ερωτευμενους!Εμεις δυστυχως εχθες το βραδυ μας ηρθε η ακατανομαστη και ειμαστε λιγο down.ελπιζω τον αλλο μηνα να ειμαστε πιο τυχεροι!!!

Γερασιμε καλημερα και χρονια σας πολλα! Φυσικο ειναι να αισθανεστε ετσι. Θα το ξεπερασετε ομως και βουρ για την επομενη προσπαθεια! Εσεις αλλωστε εχετε πολλες πιθανοτητες με τη φυσιολογικη οδο να μεινετε... Φιλια στην Ποπη


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεράσιμε λυπάμαι πολύ για τα αποτελέσματα. Ξέρω πως νιώθετε....δυστυχώς....Χαλαρώστε και σιγά σιγά θα νιώσετε καλύτερα και πιο δυνατοί να συνεχίσετε τις προσπάθειες...


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλή σαρακοστή σε όλους και όλες!!!! Πώς περάσατε το τριήμερο; Εγώ...μπόόόόόλικο φαί!!!!

Γεράσιμε και Πόπη πώς είστε;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλή σαρακοστή σε όλους και όλες!!!! Πώς περάσατε το τριήμερο; Εγώ...μπόόόόόλικο φαί!!!!

Γεράσιμε και Πόπη πώς είστε;

Πολυ φαι πολυ κρασι! Πηγαμε για ψαρακι σημερα με τα καλα πεθερικα μου και τωρα ακουω Ρεμο. ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ??? Μπορει το ρεπερτοριο που μου αρεσει κατα 90% να ειναι ξενη μουσικη αλλα για ιδιαιτερες και εντονες στιγμες Ρεμος, Θεοδοριδου και καποια ελληνικα ROCK συγκροτιματα ειναι η καλυτρερη παρεα!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή σαρακοστή σε όλους και όλες!!!! Πώς περάσατε το τριήμερο; Εγώ...μπόόόόόλικο φαί!!!!

Γεράσιμε και Πόπη πώς είστε;

Καλησπερα και καλη Σαρακοστη.Προσπαθουμε να παρουμε τα πανω μας, κανουμε ολη μερα ο ενας στον αλλο τους "καραγκιοζιδες".Μιλησαμε με τον γιατρο μας και μας ειπε να μην κανουμε αμεσως δευτερη προσπαθεια να δει λιγο τον κυκλο της Ποπης και την λειτουργεια γενικοτερα, να χαλαρωσουμε και να δοκιμασουμε φυσιολογικα για ενα δυο μηνες.Απο αυριο που θα μπουμε στους ρυθμους μας πιστευω οτι θα ειμαστε καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη Σαρακοστη.Προσπαθουμε να παρουμε τα πανω μας, κανουμε ολη μερα ο ενας στον αλλο τους "καραγκιοζιδες".Μιλησαμε με τον γιατρο μας και μας ειπε να μην κανουμε αμεσως δευτερη προσπαθεια να δει λιγο τον κυκλο της Ποπης και την λειτουργεια γενικοτερα, να χαλαρωσουμε και να δοκιμασουμε φυσιολογικα για ενα δυο μηνες.Απο αυριο που θα μπουμε στους ρυθμους μας πιστευω οτι θα ειμαστε καλυτερα.

Καλημέρα Γεράσιμε!!!! Καλά σας είπε ο γιατρός...να ξεκουραστεί και η Πόπη από τη διαδικασία...γενικώς να ξεκουραστείτε και οι δύο ψυχολογικά! Από σήμερα επιστρέφετε στη ρουτίνα και αυτό θα σας βοηθήσει να πάρετε λίγο τα πάνω σας και να δεις που σε λίγες μέρες θα σας βγει ένα πείσμα και θα συνεχίσετε τις προσπάθειες!!!! Μην αγχώνεστε!!!! Το άγχος δεν βοηθά καθόλου δυστυχώς!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

μαναρίνια...είδα με φωνάζατε και μένα αλλά ήμουν χαμένη στο διάστημα!

Γεράσιμε...τί να πω...κοιτάμε μονο και πάντα μπροστά!!! δεν υπάρχει καλύτερη ψυχοθεραπεία από την άμεση επανάληψη και την ανάκτηση νέων ελπίδων!!!

χαιρετώ όλα τα κορίτσια...ειρηνάκι? τί γίνεται?ηθικόν?

εγω παιδάκια δεν εχω πάει ακόμα γυναικολόγο...να περάσει κι αυτός ο μήνας...μπας και έχουμε πετύχει τίποτα από μόνοι μας και μετά βλέπουμε γαι τη διαδικασία! ήμουν λίγο μπερδεμένη αλλά νομίζω κατέληξα για το τί θα κάνω και πότε! θα μου επιτρέψετε να σας στειλω πμ με τα νέα μου γιατί έχω ένα προσωπικό πρόβλημα και θέλω αυτά τα νέα να τα μοιραστω πιο πριβε αν δεν εχετε αντίρρηση! σε όλους θα γράψω...αλλά δε θέλω να λέω δημοσίως κάποια πράγματα έχω σοβαρό λόγο που δε θα τον αναφέρω!

οπότε θα μαι εδω δίπλα σε όλα τα κορίτσια (και τα αγόρια)...και θα επικοινωνούμε!!!

Link to comment
Share on other sites

μαναρίνια...είδα με φωνάζατε και μένα αλλά ήμουν χαμένη στο διάστημα!

Γεράσιμε...τί να πω...κοιτάμε μονο και πάντα μπροστά!!! δεν υπάρχει καλύτερη ψυχοθεραπεία από την άμεση επανάληψη και την ανάκτηση νέων ελπίδων!!!

χαιρετώ όλα τα κορίτσια...ειρηνάκι? τί γίνεται?ηθικόν?

εγω παιδάκια δεν εχω πάει ακόμα γυναικολόγο...να περάσει κι αυτός ο μήνας...μπας και έχουμε πετύχει τίποτα από μόνοι μας και μετά βλέπουμε γαι τη διαδικασία! ήμουν λίγο μπερδεμένη αλλά νομίζω κατέληξα για το τί θα κάνω και πότε! θα μου επιτρέψετε να σας στειλω πμ με τα νέα μου γιατί έχω ένα προσωπικό πρόβλημα και θέλω αυτά τα νέα να τα μοιραστω πιο πριβε αν δεν εχετε αντίρρηση! σε όλους θα γράψω...αλλά δε θέλω να λέω δημοσίως κάποια πράγματα έχω σοβαρό λόγο που δε θα τον αναφέρω!

οπότε θα μαι εδω δίπλα σε όλα τα κορίτσια (και τα αγόρια)...και θα επικοινωνούμε!!!

Chryssaki μου δεν ξέρω τι σε ανησυχεί να πεις κάποια πράγματα δημοσίως, αφού στην τελική όλοι και όλες εδώ αυτό κάνουμε, κρυμμένοι στην ανωνυμία μας στο ίντερνετ...Σεβαστό όμως ότι δεν θέλεις να πεις γιατί σημασία έχει ότι αποφάσισες!!!!:P Αποφάσισες τι θα κάνεις και αυτό είναι σημαντικό!!! Εγώ το μόνο που σου εύχομαι είναι να πάνε όλα καλά...αλλά δεν θα σου δώσω πολλές ευχές τώρα για τον απλό λόγο ότι αυτό το μήνα ίσως να ήσουν τυχερή και να μην χρειαστεί οποιοδήποτε βήμα παρακάτω!!!! Οπότε όταν περάσει ο μήνας θα αρχίσω να σε βομβαρδίζω με ευχές και θετικές σκέψεις ε!!!!!:P:p:p Τουλάχιστον ελπίζω να νιώθεις καλά με την απόφαση που πήρες και να νιώθεις δυνατή και αισιόδοξη!!!!!:P


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

μομεντάκι μου,

να σαι καλα και γω σημερα θα πάω να προσευχηθώ σε μια εκκλησία και αν αναψω άλλα 22 κεράκια με ευχες για όλα τα κορίτσια!!

νιώθω άσχημα που θα στειλω πμ με τα νέα μου αλλά δυστυχώς..αυτο κρίνω ότι πρέπει να γίνει!

μακάρι να έχω καλά νεα..βρε κούκλα μου ...στις 23 περιμένω αλλά δε σου κρύβω ότι δεν ελπίζω τίποτα το διαφορετικό!

πάντως ειλικρινα΄ευχαριστω γαι όλη την αγάπη με την οποία με περιβάλλετε και την ανταποδίδω εις διπλούν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χρειάζομαι και την ενεργεια την καλή και την παρεούλα σας και δεν κρύβω την ευγνωμοσύνη μου σε όλους όσοι με εχουν ενημερώσει, με έχουν συμβουλέψει, εμψυχώσει και σταθεί όλο αυτόν τον καιρό! θα χα τρελαθεί με όλες τις εξετάσεις και το προβημα που εχουμε εντοπίσει...χωρίς εσας!

αλλά γαι αν μη δημιουργήσω εντυπώσεις πως καποιος κίνδυνος υπάρχει εδω ..λέω ότι η απόφαση μας με τονάνδρα μου ειναι αν την κάνουμε τη σπερματέγχυση αλλά να μην ξέρει κανένας πότε, που και γιατι...γιαυτό...και για κάτι προσωπικό που μου συνέβει πριν καιρό εδω μέσα με κάποιο άτομο...ελπίζω να με κατανοήσετε!ευχαριστω για τη ζεστη αγκαλιά σας!

Link to comment
Share on other sites

Chryssaki μου δεν χρειάζέται να δίνείς περισσότερες εξηγήσεις...Το θέμα είναί να νιώθεις καλά...κι εσύ και ο άντρας σου σε όλα αυτά...και είναι δικαίωμα σου να κινηθείς όπως εσείς νιώθετε καλύτερα...Εμείς ξέρεις πως θα είμαστε εδώ για ό,τι θέλεις και όποτε θέλεις...Σημασία έχει να πάνε όλα καλά και να επιτευχθεί ο στόχος! Να είσαι αισιόδοξη ε!!!! Θετικές εικόνες για να έρθουν θετικά πράγματα!!!!:)


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μομεντάκι μου και όλα τα κορίτσια για την αμέριστη στήριξη! δύσκολη μέρα η σημερινή αλλά θέλω να κλείσει όμορφα ..με μια καληνύχτα σε όλες-ους και ευχές για όνειρα γλυκά!

Επεξεργάστηκαν by Chryssaki
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες!!!!! Ησυχία βλέπω σήμερα!!!!

Eirinaki είσαι το επίτιμο μέλος του φόρουμ τώρα γιατί πήρες σειρά!!!!:P

Ποια έχει σειρά μετά το eirinaki μας?


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...