Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πρωτακια 2013!!!


Recommended Posts

Κι εμείς έχουμε ενημέρωση τη Δευτέρα αλλά νομίζω πιο πολύ εμείς θα πούμε!

Αν θέλεις τη γνώμη μου πάντως, και επειδή ο χρόνος κάθε συνάντησης είναι περιορισμένος, δώστε χρόνο στη δασκάλα να σας ενημερώσει για το εκπαιδευτικό πρόγραμμα και τους στόχους της χρονιάς. Φυσικό είναι να έχετε ένα σωρό πράγματα να ρωτήσετε, αλλά θα υπάρχει καιρός στις προσωπικές συναντήσεις. Το λέω από προσωπική εμπειρία, στο νηπιαγωγείο του γιου μου, που πέρασαν δύο ώρες, είχα μάθει πώς ακριβώς τρώει το γιαούρτι το κάθε παιδάκι:P, αλλά δεν πρόλαβε η νηπιαγωγός να μας πει τίποτα για την χρονιά που έρχεται και μείναμε με ένα σωρό απορίες. Εκτός αν έχετε παράπονα κοινά, όλοι οι γονείς, το οποίο δεν πιστεύω γιατί είναι νωρίς για τέτοια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 304
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mmdad

    mmdad 66 δημοσιεύσεις

  • ekavi_

    ekavi_ 52 δημοσιεύσεις

  • xanp

    xanp 31 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 31 δημοσιεύσεις

Αν θέλεις τη γνώμη μου πάντως, και επειδή ο χρόνος κάθε συνάντησης είναι περιορισμένος, δώστε χρόνο στη δασκάλα να σας ενημερώσει για το εκπαιδευτικό πρόγραμμα και τους στόχους της χρονιάς. Φυσικό είναι να έχετε ένα σωρό πράγματα να ρωτήσετε, αλλά θα υπάρχει καιρός στις προσωπικές συναντήσεις. Το λέω από προσωπική εμπειρία, στο νηπιαγωγείο του γιου μου, που πέρασαν δύο ώρες, είχα μάθει πώς ακριβώς τρώει το γιαούρτι το κάθε παιδάκι:P, αλλά δεν πρόλαβε η νηπιαγωγός να μας πει τίποτα για την χρονιά που έρχεται και μείναμε με ένα σωρό απορίες. Εκτός αν έχετε παράπονα κοινά, όλοι οι γονείς, το οποίο δεν πιστεύω γιατί είναι νωρίς για τέτοια.

Μα προσωπική είναι η συνάντηση με τις δασκάλες.


azHYp2.png

JX4Np3.png

Link to comment
Share on other sites

Για ΣΚ εχετε κατι? (οχι εξωσχολικο). και ποτε το βλεπετε να διαβαζεται? Εμεις γυρισαμε 6μιση απο τα ελληνικα (πηγαν απο το βελγικο σχολειο κατευθειαν χωρις να γυρισουν σπιτι) οποτε δεν του ειπα κατι. ομως και αυριο το πρωι θα λοιπω και φοβαμαι οτι θα τον κυνηγαω παλι,,

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μου αρρωστησε ,ειχαμε δυο μερες απεργια οπότε όλη η εβδομαδα πήγε χαμενη,ελπίζω μόνο να ειναι καλά να πάει από Δευτερα.Σημερα που λειπαμε εκαναν το Ο ,μεγαλο και μικρο και αυτη θα ειναι και η εργασια για το Σαββατοκυριακο,στο τετραδιο της αντιγραφης.

Για διαβασμα προτιμω το μεσημερι ,κανα μισαωρο μετά το φαγητο,ωστε να προλαβαινει τα εξωσχολικα και να εχει ελέυθερο και χωρις αγχος το απόγευμα.Το θελει και ο ιδιος αλλωστε.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μου αρρωστησε ,ειχαμε δυο μερες απεργια οπότε όλη η εβδομαδα πήγε χαμενη,ελπίζω μόνο να ειναι καλά να πάει από Δευτερα.Σημερα που λειπαμε εκαναν το Ο ,μεγαλο και μικρο και αυτη θα ειναι και η εργασια για το Σαββατοκυριακο,στο τετραδιο της αντιγραφης.

Για διαβασμα προτιμω το μεσημερι ,κανα μισαωρο μετά το φαγητο,ωστε να προλαβαινει τα εξωσχολικα και να εχει ελέυθερο και χωρις αγχος το απόγευμα.Το θελει και ο ιδιος αλλωστε.

Α! και εμεις το Ο καναμε στα ελληνικα, εχει να γραψει κατι λεξουλες και να ζωγραφησει, και στο Βελγικο το 2 και να βρει μια λεξη στο "σταυρολεξο" που του ξεφυγε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο μικρός μου αρρωστησε ,ειχαμε δυο μερες απεργια οπότε όλη η εβδομαδα πήγε χαμενη,ελπίζω μόνο να ειναι καλά να πάει από Δευτερα.Σημερα που λειπαμε εκαναν το Ο ,μεγαλο και μικρο και αυτη θα ειναι και η εργασια για το Σαββατοκυριακο,στο τετραδιο της αντιγραφης.

Για διαβασμα προτιμω το μεσημερι ,κανα μισαωρο μετά το φαγητο,ωστε να προλαβαινει τα εξωσχολικα και να εχει ελέυθερο και χωρις αγχος το απόγευμα.Το θελει και ο ιδιος αλλωστε.

Περαστικά σας. Κι εμείς χάσαμε 2 μέρες λόγω αρρώστιας αλλά δεν είχαμε απεργίες.

Εμείς κάναμε το ο και κάτι σα μισοφέγγαρο. Επίσης κάναμε το π, το τ και κάτι μπαστουνάκια. Βέβαια σαν ασκήσεις προγραφής τα κάναμε όχι λέγοντας αυτό είναι το τ ή αυτό είναι το ο.


azHYp2.png

JX4Np3.png

Link to comment
Share on other sites

εμάς η μπάλα είναι παρασκευή απόγευμα και σκ πρωινά οπότε διάβασμα ή σάββατο μεσημέρι ή κυριακή μεσημέρι. Τις καθημερινές θα τον βλέπω πως είναι και θα δω πότε θα διαβάζουμε όταν αρχίσουμε κανονικά αλλά με βολεύει καλύτερα μεσημέρι που κοιμούνται τα μικρά


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο εμας,και εμεις ολα καλα με το σχολειο εχουμε ξεκινησει δυναμικα (βεβαια χασαμε την τριτη λογω αδιαθεσιας και την Πεμπτη λογω απεργιας!!) Εμεις ακομα δεν εχουμε παρει βιβλια και την βγαζουμε με φωτοτυπιες! Χτες μας εδωσαν και αλλη λιστα για τα εικαστικα και για την μουσικη οποτε σημερα παλι στα Τζ@μπο θα τρεχω


UlUkp3.png

9dhtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανε τα μισα (ανακατεμενα ελληνικα και γαλλικα) πριν παμε στο τενις και τα υπολοιπα πριν παμε στην βιβλιοθηκη. Τωρα ζωγραφιζει κανοντας αριθμητικη με προσθεσεις - αφαιρεσεις μεχρι το 10. (αν στρωσω και τον μικρο θα κανω και εγω αυτα που εφερα απο τη δουλεια για το σπιτι)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και από εμάς,κρύο σήμερα στο Μενίδι,και με βλέπω να κατεβάζω σιγά σιγά τα χειμωνιάτικα,πήγα και πήρα χτες και τα υπόλοιπα που μας ζητήσανε έφυγε άλλο ένα 30Ε..Σας ζήτησε ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων χρήματα?


UlUkp3.png

9dhtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.Εμας εχουν αυριο το πρωτο μαθημα αγγλικων και το πρωτο 7ωρο.Εικαστικος δεν εχει ερθει ακόμη οπότε δεν εχουμε αλλη λίστα.Και εγω δεν ξερω τι να του φοραω στο σχολειο,βερμουδιτσα ή φορμα?Το πρωι εχουμε 21-22 βαθμους και προς το παρόν φοραει βερμουδα με κοντομάνικο και ζακετα απέξω...Η περιερη αυτη η εποχη.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμενα τους επεισε η γιαγια τους και ακομη και τις 3-4 μερες που ειχε ζεστη φοργαν μακρυ παντελονι ή φορμα. Φυσικα εδω ειναι φθινωπορο, οποτε φορανε τα υφασματινα τα παντελονια τους. και μπουφαν,,,,

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!!!

Χθες είχαμε τελικά τη συνάντηση γονέων.

Δεν μίλησε στον καθένα ξεχωριστά, μόνο μας εξήγησε πως θα κάνει το μάθημα, πως θέλει τις εργασίες για το σπίτι κλπ.

Εμένα μου είπε ότι ο γιος μου "αφαιρείται". Το έχω δει και στο σπίτι. Συχνά αφαιρείται, του μιλάς και πρέπει να τον φωνάξεις 5 φορές για να σου απαντήσει...

θα δούμε...

Εικαστικό ούτε εμείς έχουμε ακόμα, όπως και Αγγλικού.

Αποφάσισα να μεταμορφωθώ σε Βέγγο και να τρέχω να τον παίρνω στις 3:30 από το σχολείο, αντί για τις 16:15. Αυτά τα 3 τέταρτα νομίζω θα μας βοηθήσουν!!! Αλλιώς... θα το ξαναλλάξω!!!

Το απόγευμα τον πήγα και πρώτη φορά καράτε. Του άρεσε μου είπε. Το ελπίζω, γιατί είναι το μόνο που μας βολεύει, είναι κοντά στο σπίτι και... πάει και η γριά μάνα :-)

Τετάρτη έχουμε συνάντηση Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων!!

Καλή σας μέρα!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εμείς πήραμε επιτέλους λίγα βιβλία να δούμε πως είναι...

Μέχρι στιγμής δεν έχουμε πάρει πρόγραμμα, ούτε έχω πλήρη εικόνα του τι ακριβώς κάνουν. Ξέρω ότι έκαναν "μουσική", δηλαδή ακούγαν τραγουδάκια σε μια άλλη τάξη, αγγλικά (αλλά μέχρι στιγμής δεν έχουν κάνει κάποια εργασία) και κάνουν και προγραφή. Επίσης έχουν κάνει γυμναστική, αλλά τη μια μου λεει ότι τους έκανε μια γυναίκα και την άλλη ότι τους έκανε ένας άντρας.. Είναι δυνατόν να έχουν 2 γυμναστές για την ίδια τάξη;;

Ελπίζω να έχουμε ενημέρωση κάποια στιγμή από τη δασκάλα...

Link to comment
Share on other sites

και εμας δεν μας λενε τι ακριβως κανουν καθε μερα. Το μονο που ξερουμε ειναι ποτε εχουμε αλλο δασκαλο , τον θρησκευτικο (πρεπει να ρωτησω αν πρεπει να εχει καθε μερα μαζι του το τετραδιο), γυμναστικη ή πισινα. Καθε Παρασκευη μας φερνουν τις εργασιες στο σπιτι για να τις διορθωσουμε - συμπληρωσουμε.

Παντως καινουρια γραμματα δεν μαθανε ουτε προχωρησαν απο το 2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...