Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μαμά απο Ελληνικό


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 317
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εγώ θα κάνω υπομονή μέχρι τα μέσα Ιουνίου που έρχομαι Ελλάδα για να ξανακανονίσουμε συνάντηση και να γνωριστούμε. Προς το παρόν αν και είμαστε τόσο κοντά (ως γειτόνισσες) είμαστε και τόσο μακριά. Τουλάχιστον υπάρχει επικοινωνία εδώ στο φόρουμ. Φιλάκια σε όλες. Να περνάτε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ θα κάνω υπομονή μέχρι τα μέσα Ιουνίου που έρχομαι Ελλάδα για να ξανακανονίσουμε συνάντηση και να γνωριστούμε. Προς το παρόν αν και είμαστε τόσο κοντά (ως γειτόνισσες) είμαστε και τόσο μακριά. Τουλάχιστον υπάρχει επικοινωνία εδώ στο φόρουμ. Φιλάκια σε όλες. Να περνάτε καλά.

που εισαι παιδακι μου???? και εγω σε περιμενα για καφε!!:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

που εισαι παιδακι μου???? και εγω σε περιμενα για καφε!!:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Δέσποινα είμαι στη Σαουδική Αραβία στη Τζέντα. Μέχρι τώρα δεν ερχόμαστε ενδιάμεσα, δηλαδή χριστούγεννα και πάσχα. Οπότε θα σας δω τον Ιούνιο που έρχομαι στην Ελλάδα. Μέχρι τότε ανυπομονώ να βλέπω καθημερινά τις απαντήσεις σας στην ενότητα αυτή.

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε κοριτσια...........................εμεις δεν μπορουμε απογευμα γιατι ερχεται ο μπαμπας μας που λειπει ολη μερα!!!!!να τον δουμε και αυτον λιγο.

λοιπον οταν ειναι για πρωι πειτε μας και εμας!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δέσποινα είμαι στη Σαουδική Αραβία στη Τζέντα. Μέχρι τώρα δεν ερχόμαστε ενδιάμεσα, δηλαδή χριστούγεννα και πάσχα. Οπότε θα σας δω τον Ιούνιο που έρχομαι στην Ελλάδα. Μέχρι τότε ανυπομονώ να βλέπω καθημερινά τις απαντήσεις σας στην ενότητα αυτή.

Αααααααααααααααααα θελω να μαθω.........................

Για αρχη χελοου...:D:D:D

Για πες μας τι παιζει λοιπον εκει κατω.....Ειναι αληθεια οτι επιτρεπονται λιγοι τουριστες το χρονο?Οτι οι γυναικες δεν βγαινουν απο το σπιτι μονες?και μια που σε γκουγκλαρα ειδα οτι ειναι πολυ κοντα στη μεκα....χαμος απο κοσμο ολο το χρονο ή στο ραμαζανι?

Ειναι ωραια η ζωη εκει??

Εχω παει ντουμπαι και ξετρελαθηκα αλλα σιγουρα δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ σχεση το ενα με το αλλο....

Ειναι δυσκολα για εσενα που εισαι γυναικα?Εισαι Ελληνιδα ε?Γι'αυτο ρωταω αν εινα δυσκολα....σαν διαφορετικη νοοτροπια....

Σορρυ για το σεντονι(που λεει και μια φιλη)αλλα θα μου αρεσε να μαθω.......:D

Φιλια


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Αααααααααααααααααα θελω να μαθω.........................

Για αρχη χελοου...:D:D:D

Για πες μας τι παιζει λοιπον εκει κατω.....Ειναι αληθεια οτι επιτρεπονται λιγοι τουριστες το χρονο?Οτι οι γυναικες δεν βγαινουν απο το σπιτι μονες?και μια που σε γκουγκλαρα ειδα οτι ειναι πολυ κοντα στη μεκα....χαμος απο κοσμο ολο το χρονο ή στο ραμαζανι?

Ειναι ωραια η ζωη εκει??

Εχω παει ντουμπαι και ξετρελαθηκα αλλα σιγουρα δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ σχεση το ενα με το αλλο....

Ειναι δυσκολα για εσενα που εισαι γυναικα?Εισαι Ελληνιδα ε?Γι'αυτο ρωταω αν εινα δυσκολα....σαν διαφορετικη νοοτροπια....

Σορρυ για το σεντονι(που λεει και μια φιλη)αλλα θα μου αρεσε να μαθω.......:D

Φιλια

περιεργο πλασμα.... :confused::confused::confused::confused::confused: την τρελανες την κοπελα...

ρε παμε για ενα καφεεεεεεε

αντεεεεε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αααααααααααααααααα θελω να μαθω.........................

Για αρχη χελοου...:D:D:D

Για πες μας τι παιζει λοιπον εκει κατω.....Ειναι αληθεια οτι επιτρεπονται λιγοι τουριστες το χρονο?Οτι οι γυναικες δεν βγαινουν απο το σπιτι μονες?και μια που σε γκουγκλαρα ειδα οτι ειναι πολυ κοντα στη μεκα....χαμος απο κοσμο ολο το χρονο ή στο ραμαζανι?

Ειναι ωραια η ζωη εκει??

Εχω παει ντουμπαι και ξετρελαθηκα αλλα σιγουρα δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ σχεση το ενα με το αλλο....

Ειναι δυσκολα για εσενα που εισαι γυναικα?Εισαι Ελληνιδα ε?Γι'αυτο ρωταω αν εινα δυσκολα....σαν διαφορετικη νοοτροπια....

Σορρυ για το σεντονι(που λεει και μια φιλη)αλλα θα μου αρεσε να μαθω.......:D

Φιλια

Γεια σου Ειρήνη555. Θα σου απαντήσω σε ότι ρωτάς αρχίζοντας καταρχήν από το γεγονός ότι η ζωή εδώ είναι πολύ διαφορετική από την Ευρώπη. Το λέω γιατί είναι πολλά αυτά που θα μπορούσα να περιγράψω. Οι μόνοι τουρίστες που επιτρέπονται εδώ είναι οι προσκυνητές στη Μέκκα (μόνο μουσουλμάνοι) από όλο τον κόσμο. Ευρωπαίοι και λοιποί αλλοδαποί ως τουρίστες δεν υπάρχουν. Μονο ως εργαζόμενοι. Πολλές ντόπιες βγαίνουν μόνες τους στην αγορά εφόσον έχουν η καθεμιά το δικό της σωφέρ. Εγώ δεν πρόκειται να το τολμήσω για λόγους ασφαλείας. Η Μέκκα απέχει από μας περίπου 1 ώρα (80χλμ). Μεγάλος χαμός γίνεται κατά την περίοδο ραμαζανιού και χατζ από προσκυνητές παγκοσμίως. Έχει και κάποιους καθόλη τη διάρκεια του χρόνου, αλλά λιγότερους και σκόρπιους. Για τους ευρωπαίους κατά κύριο λόγο η ζωή είναι πιο δύσκολη (λόγω πολλών περιορισμών) αλλά αν προσαρμοστεί από την αρχή κάποιος περνάει καλά. Η ζωή εδώ σου στερεί κάποια πράγματα και σου παρέχει άλλα. (χρειάζεται ανάλυση αυτό). Το Ντουμπάι είναι παρόμοιο με την Σαουδική Α. και κυρίως με τη Τζέντα (2η σημαντικότερη πόλη εδώ) από φωτό και τηλεόραση που έχω δει. Εκεί όμως είναι πιο φιλελεύθερα τα πράγματα. Εδώ όχι. Είμαι ελληνίδα όπως και ο άντρας μου και προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου που είμαι εδώ. Έχω συνηθίσει, περνάω καλά και ξέρω ότι είμαι για περιορισμένο χρονικό διάστημα. Αυτός είναι ο 3ος χρόνος που διανύουμε. Αν θες να με ρωτήσεις κάτι άλλο ευχαρίστως να σου απαντήσω. Εξάλλου μπαίνω και στο chat. Αν δεν είναι κανένας στο γενικό parentscafe τότε μπαίνω στο parents.gr Προς το παρόν φιλάκια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ειρήνη555. Θα σου απαντήσω σε ότι ρωτάς αρχίζοντας καταρχήν από το γεγονός ότι η ζωή εδώ είναι πολύ διαφορετική από την Ευρώπη. Το λέω γιατί είναι πολλά αυτά που θα μπορούσα να περιγράψω. Οι μόνοι τουρίστες που επιτρέπονται εδώ είναι οι προσκυνητές στη Μέκκα (μόνο μουσουλμάνοι) από όλο τον κόσμο. Ευρωπαίοι και λοιποί αλλοδαποί ως τουρίστες δεν υπάρχουν. Μονο ως εργαζόμενοι. Πολλές ντόπιες βγαίνουν μόνες τους στην αγορά εφόσον έχουν η καθεμιά το δικό της σωφέρ. Εγώ δεν πρόκειται να το τολμήσω για λόγους ασφαλείας. Η Μέκκα απέχει από μας περίπου 1 ώρα (80χλμ). Μεγάλος χαμός γίνεται κατά την περίοδο ραμαζανιού και χατζ από προσκυνητές παγκοσμίως. Έχει και κάποιους καθόλη τη διάρκεια του χρόνου, αλλά λιγότερους και σκόρπιους. Για τους ευρωπαίους κατά κύριο λόγο η ζωή είναι πιο δύσκολη (λόγω πολλών περιορισμών) αλλά αν προσαρμοστεί από την αρχή κάποιος περνάει καλά. Η ζωή εδώ σου στερεί κάποια πράγματα και σου παρέχει άλλα. (χρειάζεται ανάλυση αυτό). Το Ντουμπάι είναι παρόμοιο με την Σαουδική Α. και κυρίως με τη Τζέντα (2η σημαντικότερη πόλη εδώ) από φωτό και τηλεόραση που έχω δει. Εκεί όμως είναι πιο φιλελεύθερα τα πράγματα. Εδώ όχι. Είμαι ελληνίδα όπως και ο άντρας μου και προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου που είμαι εδώ. Έχω συνηθίσει, περνάω καλά και ξέρω ότι είμαι για περιορισμένο χρονικό διάστημα. Αυτός είναι ο 3ος χρόνος που διανύουμε. Αν θες να με ρωτήσεις κάτι άλλο ευχαρίστως να σου απαντήσω. Εξάλλου μπαίνω και στο chat. Αν δεν είναι κανένας στο γενικό parentscafe τότε μπαίνω στο parents.gr Προς το παρόν φιλάκια.

Πρεπει να ειναι φοβερο να ζεις καπου που οι αλλοι δεν μπορουνε να πανε!!!!!

Αν συγκρινω τα λιγα που ξερω για τη Σ.Α ναι ειναι πιο φιλελευθερα στο Ντουμπαι και με φουλ τουρισμο....και εκει ομως δεν θυμαμαι να ειδα και καμια γυναικα στο δρομο μονη.....να μην σου πω πως με κοιτουσαν εμενα....ξερεις απο πρωτο χερι:D:D:D

Ελπιζω να εχεις κανει καμια φιλη(απο κανενα συναδερφο του συζυγου):D:D

Θα ηθελα να μαθω πως ειναι να ζεις εκει.....οπως καταλαβες περιμενω τον καφε τον ιουνιο πως και πως:D:D:D:D:D


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια των νοτίων προαστίων. Irene 555 ο λόγος που θεωρώ ότι εδώ για μένα είναι εμπειρία ζωής, είναι ακριβώς αυτό που λες στην αρχή του τελευταίου μνμ σου, ότι δηλαδή είμαι από τους λίγους που μπορούν να εισέλθουν στη χώρα. Όσο για τις γυναίκες (ντόπιες) που σε κοιτούσαν περίεργα στο Ντουμπάι είναι επειδή, αφενός σε ζήλευαν επειδή ήσουν ξεσκέπαστη και ελεύθερη στο ντύσιμο και αφετέρου επειδή σε θαύμαζαν. Νομίζω όλοι οι λαοί έχουν την τάση να θαυμάζουν αλλοδαπούς για τη διαφορετικότητά τους. Τώρα σχετικά με την καθημερινότητά μου εδώ είμαι σε κοινότητα (πολύ μικρή) ανάμεσα σε έλληνες, κάνουμε παρέα και καφέδες με τις γειτόνισσες, βγαίνουμε μαζί για ψώνια στα οποία συνδυάζουμε και τον καφέ, βλέπω ελληνικά κανάλια στην τηλεόραση και γενικά δεν έχω αισθανθεί την έλλειψη της Ελλάδας γι' αυτό το λόγο. Αν έμενα ανάμεσα σε ξένους σίγουρα θα ήταν αλλιώς και θα μου έλλειπε πολύ η χώρα μας. Περιμένω κι εγώ σαν εσένα πως και πως τον καφέ του Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...