Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μαμά απο Ελληνικό


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 317
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!!!

Τρεχω αυτες τις μερες και δεν μπηκα καθολου...

Δυστυχώς δεν θα μπορεσω να ερθω το απογευμα....Ελπιζω να ξανα κανονιστει συντομα κι'αλλο καφεδακι για να ερθω κι'εγω....

φιλιααααααααα

Καλα να περασετε!!!!!!!!!!


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειδες που σου τα έλεγα μέλι???

είμαι η μονη σου λύση!!

Λοιπόν τώρα που σε πέτυχα θα πάρω το αίμα μου πίσω για τις ερωτήσεις που μας έκανες όταν ησουν έγκυος:P

Για πες πλιτσ λεπτομερειες για τον παιδιατρο σου.. κατι είδα που εγραφες σε άλλο τοπικ κ με ενδιαφερει....!!!!στειλε που μου αν μπορεις...

Επίσης...ΤΡΕΛΗ ΕΙΣΑΙ??????? κοιμασαι ολοκληρο βραδυ κ θες κ τα ρεστα????????:D

Link to comment
Share on other sites

Ειδες που σου τα έλεγα μέλι???

είμαι η μονη σου λύση!!

Λοιπόν τώρα που σε πέτυχα θα πάρω το αίμα μου πίσω για τις ερωτήσεις που μας έκανες όταν ησουν έγκυος:P

Για πες πλιτσ λεπτομερειες για τον παιδιατρο σου.. κατι είδα που εγραφες σε άλλο τοπικ κ με ενδιαφερει....!!!!στειλε που μου αν μπορεις...

Επίσης...ΤΡΕΛΗ ΕΙΣΑΙ??????? κοιμασαι ολοκληρο βραδυ κ θες κ τα ρεστα????????:D

Αλό!

Χαχαχα μας στήσανε οι φίλες σου εεεεεεεεε???? Ααααααααααααχ!

Εννοείς το τόπικ για τον ύπνο ε? Ε ρε συ δε το λέω για μένα, για τη μπεμπού που είναι μέσα στο νεύρο το λέω!

Σου στέλνω πμ!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω με καθε επιφύλαξη κ συμφωνα με αυτα που έχω διαβάσει πως το παιδί αυτορυθμιζεται μονο του δεν χρειαζεται από εμας ιδιαιτερες παρεμβασεις;)

όπως κ στο φαγητο, να τρωει οσο θελει χωρις πιεσεις κάτι αντιστοιχο πρεπει να γινεται κ στον υπνο συμφωνα με τον Βιλχεμ Ραϊχ...αυτιααααααα

Ελα στη ν σμυρνη να σου κανω ιδιαιτερα!!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα πιμιά μέλιον!!

Θα πάω μαλλον να την τσεκάρω, να συζητησουμε να σχηματισω κ εγώ άποψη....

Γενικά στο τηλέφωνο τη βρισκεις είναι διαθεσιμη?

Με το παιδι είναι φιλικη?

Αυτη που πηγαινω τωρα την αρηβελ (όχι δεσποινα δεν άλλαξα πάλι όνομα είπαμε είναι το χαϊδευτικο του Αρης Βελουχιώτης:tongue:)της έβαλε τις φωνές επειδη δεν καθοταν στη ζυγαρια ησυχη κ τα έχω παρει..

Περιμενω να τα πουμε κ από κοντα να δω κ το απίστευτο φατσόνι!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το τηλεφωνο 5-6 φορές που την έχω πάρει το σηκώνει πάντα, τις πρώτες 2 φορές θε θυμόταν ακριβώς ποιοι είμαστε, τώρα μας έμαθε, οκ. Με το μωρό είναι ουδέτερη θα έλεγα. Μάλλον τυπική. Οχι ενοχλητική όμως, εμένα δε μου φαίνεται έτσι. Μια άλλη που είχα ήταν σαφώς πιο αγαπησιάρικη. Αυτή μου λέει κ τη ντύνω-γδύνω εγώ, τη βαζω στη ζυγαριά εγώ, αυτη απλά την εξετάζει, ε της σκάει κ κανα χαμόγελο. Και πάντα μας λέει πόσο κουκλίτσα είναι! Χιχιχιχι κουκουβάου κουκουβά!!

Αντε αναμένω συνάντηση!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια,

κι εμείς Τερψιθέα μένουμε. Και κατά σύμπτωση ο σύζυγος είναι από το Μαυρομάττι Καρδίτσας, το οποίο είναι δίπλα από το Μουζάκι. Η μικρή μου είναι 23 μηνών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...