Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

μαμάδες Νοεμβρίου 2012


kellymom

Recommended Posts

Η σχέση πεθεράς-νύφης είναι δύσκολη και περίεργη κατάσταση!

Και εγώ έχω τις τυπικές σχέσεις, απλά και μόνο επειδή είναι η μαμά του άντρα μου και γιαγιά των παιδιών. Ο πεθερός μου έχει πεθάνει κιόλας και μένει μόνη της, οπότε γι'αυτό και δε φεύγουμε ποτέ τις γιορτές. Καθόμαστε πάντα οικογενειακά για να μη την αφήσουμε! Πάντως η πεθερά μου είναι διακριτική και με σέβεται. Οπότε δε μπορώ να πώ ότι έχω κάποιο παράπονο!

Εγώ τελείωσα με το μαγείρεμα, έβαλα και μια σκούπα και τώρα παίζω με τον μικρό γιατί μόνος του βαριέται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΜΙΝΝΙ καλησπερα.Εμενα εινια μονη της πολλα χρονια αλλα εχει μονο τον αντρα μου και μεγαλωσανε μαζι στα παντα.ειναι δυσκολη σχεση πολυ....Eμεις εχθες ειχαμε ξενυχτια ο μικρος ειχε ανησυχια απο το εμβολιο αλλα ευτυχως δεν ειχε πυρετο...τι να κανουμε περαστικα μας.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΜΙΝΝΙ?. Που εισε βρε χάθηκες,,,,τι κάνετε??.εμεις καλά δόξα τ θεό ..περιμένουμε ν τελειώσουν τ σχολειο η μεγάλη δηλαδή για ν ξεκουραστούμε.παρασκευη τελευταία μέρα μάθημα.Δευτερα περνούν βαθμούς κ σχολάνε,,,,τ νέα???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

MINNI καλη χρονια !!! χρονια σας πολλα με υγεια και οτι επιθυμειτε για εσας και τα παιδακια σας!!! πως περασατε ??? εμεις πολυ ωραια.χριστουγεννα σπιτι και την επομενη φυγαμε λονδινο 7 μερες ηταν τελεια....εχθες δεν ειχανε σχολειο τα [παιδια σημερα πηγε η μεγαλη πρωτη μερα....εσεις [που ειστε??? ολοι καλα??? πως περασατε τα παιδια καλα???

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία!!!

Ζηλεύωωωωωωωωωωω...:D:D:D Θέλω και εγώ να πάω ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό, αλλά δυσκολευόμαστε οικονομικώς και φυσικά τα δικά μου είναι πιο μικρά και δε νομίζω να το ευχαριστηθούνε! Ας είμαστε καλά και μπορεί να τα καταφέρουμε κάποια στιγμή!

Τις γιορτές καλά περάσαμε, είχε ο σύζυγος άδεια και κάναμε τις βόλτες μας. Βέβαια τα Χριστούγεννα είχα και τα δυό παιδιά άρρωστα με τον ιό κοξάκι. Τον έχεις ακουστά? Είναι σαν παιδική ασθένεια, για την οποία δεν έχει βγεί εμβόλιο και μας την έφερε η μεγάλη μου από τον παιδικό. Κράτησε 5 μέρες με σπυράκια και τρελή φαγούρα, αλλά τώρα είμαστε καλά.

Επιπλέον πήγαμε και τον μικρό στο παιδίατρο και του κατέβασε το πετσάκι. Γκρίνιαζε ο καημένος για κανά 3 μέρες γιατί έτσουζε και δε κατουρούσε. Τώρα ευτυχώς το ξεπέρασε και σταμάτησε να διστάζει να κατουρήσει. Εσείς τι κάνατε τελικά με το πουλάκι του?

Οπότε όπως καταλαβαίνεις, είχαμε διάφορα αλλά τουλάχιστον ήταν περαστικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα ΜΙΝΝΙ !!! αχ βρε τα μικρουλικα τι τραβανε... εευτυχως ειστε καλα τωρα αυτο εχει σημασια.......να περνανε ..η μεγαλη πηγε σχολειο??? πηγατε στην snow land τα χριστουγεννα στο οακα? εμεις ειχαμε παει αρκετα νωρις αλλα δεν ενθουσιαστηκαμε ιδιαιτερα... προχθες καναμε εμβολιο της ηπατιτιδας στον μικρο και δεν κοιμηθηκε το βραδυ μεχρι τισ 6 το πρωι αυπνος και εγω κοιμηθηκα 6 και 30 και σηκωθηκα 7 για την μεγαλη ...αστα ε,ευτυχως δεν εκανε πυρετο μονο ανησυχια.το πιπι του μου ειπε την αλλη φορα να μην τα ειχε και τα δυο τωρα και εμβολιο και αυτο....βεβαια μας εχει πει οτι το εμβολιο του μινιγγιτιδοκοκου πιθανοτατα να το βαλουν στο εοππυ μεχρι τελος φεβρουαριου οποτε περιμενουμε.ρε συ εαν θες μπορουμε να βρεθουμε ,εαν βαζεις τον μικρο σε τρενο στο mall h και με τα δυο εαν θελει κυριακη η εαν οδηγεις? οπω θελεις εαν σε βολευει ,η να ερθεις εθνικη αμυνα με το τρενο και μετρο καθημερινη και να ερθω να σε παρω η να συναντηθουμε κυριακη με ολα τα παιδια mall ,εαν σε βολευει ,δεν θελω να σε πιεσω...αλλα τωρα εμενα ο αντρας μου δεν ειναι εδω για να συναντηθουμε και στα μερη σας εαν θελατε....σε κλεινω παω λαικη..καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααα!!!

Τι υπέροχη μέρα είναι αυτή σήμερα... Απ'ότι άκουσα διανύουμε τις αλκυονίδες. Οπότε ευκαιρία να τις εκμεταλλευτούμε!

Το εμβόλιο για τη μηνιγγίτιδα, απ'ότι μας ανέφερε ο παιδίατρος, μάλλον θ'αργήσει πολύ να συνταγογραφηθεί. Πραγματικά δε ξέρω τι να κάνουμε... Είναι και πολλά τα λεφτά για 2 παιδάκια!

Σε μετρό, ηλεκτρικό τα βάζω τα παιδιά και έχουμε μπεί αρκετές φορές. Όμως για να φτάσω στο mall, θέλω μια ώρα δρόμο. Και δε ξέρω κατά πόσο θα κάτσει ήσυχος ο μικρός τόση ώρα. Μεγάλη απόσταση μεταξύ μας. Θα το δούμε πάντως...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! πως ειστε?? τα πιτσιρικια καλα? πως περασατε σκ? εμεις τιποτα το ιδιαιτερο πηγα να τους κουρεψω και την μεγαλη και τον μικρο μετα τους πηγα κουνιες ,το απογευμα ειχε η μεγαλη κατηχητικο και το βραδυ ηρθαν τα ξαδερφια της σπιτι και πεξαμε.την κυριακη σπιτι ειχαμε διαβασματα δουλειες σιδερο ...αυτα.

ο μικρος ειναι με την δασκαλα που οτυ μιλαει αγγλικα και εγω κανω δουλειες και σου γραφω παραλληλα...ειμαι και αδιαθετη σημερα ,παει και το γυμναστηριο..τελος παντων...ρε συ εαν θες οταν ερθει ο αντραςμου να συναντηθουμε καπου προς τα μερη σας η καπου στην μεση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααα!!!

Καλά είμαστε. Πήγα σήμερα τον μικρό για εξετάσεις αίματος προληπτικά να δούμε πού βρισκόμαστε!

Πραγματικά δε μπορώ να φανταστώ πώς μαθαίνει ο δικός σου αγγλικά... Εμένα ακόμη στα ελληνικά και δε μιλάμε σωστά ακόμη!:roll:

Το Σαβ/κο πέρασε πολύ όμορφα. Πήγαμε σε παιδότοπο τα παιδιά και έπειτα μια βόλτα στα μαγαζιά τώρα που έχει εκπτώσεις... Καλές τιμές έχουνε αλλά δε βρήκα κάτι να πάρω. Εσύ πήρες κάτι τώρα?

Όταν πάς γυμναστήριο, τον μικρό τον κρατάει η πεθερά σου?

Πόσο χρονόν είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε.την ώρα που παω γυμναστήριο παω την μεγάλη αγγλικά όποτε μετά παω γυμναστήριο και γυρνάω και την περνώ.ναι τον κρατάει η πεθερά η ο άντρας μου όταν ειναι εδώ.σημερα θα την παει η πεθερά μου αγγλικά γιατί έχει να παει καισε γιατρό ,όποτε θα την πάρει κιόλας μετά.ειμαι 34 ΕΣΥ??? εμεις είχαμε κανει εξέταση αίματος στον μικρο πριν 1 χρόνο περίπου περνάμε σίδηρο γιατί ειχε χαμηλή φεριτίνη καμία 6 μήνες αλλα δεν ξανακαναμε ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για τις εκπτώσεις δεν είδα ακομη. Εδώ μόνο στο avenue δεν είχαν και καλές τιμές θα έλεγα....πήρα κατι ρούχα απο Λονδίνο...εκει έχουν εκπτώσεις απο αρχές Δεκέμβρη ...βασικά ειναι ακριβά εκει γιατί έχουν την λίρα η οποία ειναι 1 και 20 περίπου του ευρώ...εχουμε πολυ ακριβές φίρμες εκει και αυτοί που αγοράζουν τους συμφέρει...είχαν κα καλές τιμές στα Benetton Kai moonsoon που ψώνισα κατι ....αλλα γενικά πανάκριβα ....

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΝΝΙ καλημερα!! τ κανετε?? βγηκαν τα αποτελεσματα σας??? ελπιζω να ειναι ολοα καλα...εμεις ειμαστε αυπνοι εχθες απο τισ 9 το βραδυ ειχε πυρετο μεχρι τισ 3 4 σιγουρα γιατι του εδωσα δευτερη δοση αντυπυρετικο στισ 2....δεν κοιμοταν μεχρι τισ 3 μετα τισ 3 χαζοκοιμοταν με λιγο βηχα και ανησυχια...και εγω μαζι αυπνη και στισ 7 εγερσης γαιτ ην μεγαλη....τωρα δεν εχει προς το παρον...μολις τον εβαλα για υπνο..για να δουμε..η γιατρος λεει οτι ειναι ιωση και οτι και τα εγγονια της και τα δυο εχουν 3 μερες υψηλο πυρετο....τα δικα σου ειναι καλα??? εσυ που ψηφιζεις αθηνα???εγω τα τελευταια χρονια ναι δεν παω χωριο πια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Βγήκαν τ'αποτελέσματα και είναι πολύ καλά... Φοβόμουν για το σίδηρό του αλλά τελικά ευτυχώς όλα καλά!

Περαστικά σας!!! Έμένα μου είπε ο παιδίατρος ότι είναι ίωση που κάνει πολύ υψηλό πυρετό για 5 μέρες. Περιμένω να μου τη φέρει τώρα η μεγάλη μου από το παιδικό...:( Ακόμη και αυτοί που κάνανε λέει το εμβόλιο της γρίπης μπορεί να κολλήσουν...

Έχω φρικάρει συνέχεια με τις ιώσεις... Εν τω μεταξύ, μου είπαν και από το παιδικό ότι κάποια μαμά βρήκε ψείρες στο παιδάκι της... Εεεεε, αν μου φέρει και ψείρες, αστα βράστα!!!:evil:

Και εγώ Αθήνα ψηφίζω. Είμαστε και κοντά ηλικιακά, εγώ 33..

Link to comment
Share on other sites

Ωραια μπραβο για τα αποτελεσματα σας....αυτο με τισ ψειρες ειναι μεγαλο θεμα....εμενα η μεγαλη ευτυχως δεν εχει ακομη κολησει ποτε..προχθες τα ξαδερφια της που ηρθαν η μικρη γυρω στα 5,5 κολησε 4 φορες μεχρι τωρα και αποτι μου ειπε η μαμα της που δουλευει στον παιδικο εκει και την περνει και αμαζι ενμερωσανε τους γονεις για ψειρες αλλα δεν ειδε ανταποκριση ,επισης να ξερεις οτι οσο ποιο πολλα μακρια μαλλια εχει το παιδακι το προτιμουν οιψειρες..α και να τησ α μαζευεις παντα τα μαλλια ποτε λιτα,στα λιτα πανε ποιο ευκολα και φυσικα μηλοξυδο καθε μερα προληπτικα.ναι ειμαστε σχεδον συνομιληκες......ο συζυγος μου με περναει 5 χρονια,,,εσενα?? ρε συ δεν εχεις κανα facebook? εαν εχεις στειλε μου με πμ

Link to comment
Share on other sites

Το μηλόξυδο πώς το βάζω? Ρίχνω σταγόνες καθημερινά πάνω στα μαλλιά της? Έχει μαλλάκια μέχρι τον ώμο. Της τα μαζεύω καθημερινά, αλλά έχω αρχίσει και ανησυχώ...

Εμένα ο σύζυγος με περνάει 9 χρόνια... Σκορπιός αυτός, λέων εγώ. Συνδιασμός που σκοτώνει!!!:tongue:

Δε εχω ούτε Facebook, ούτε Twitter. Όπως καταλαβαίνεις, είμαι πολύ φαν της τεχνολογίας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...