Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      • Μου αρέσει 1

μαμάδες Νοεμβρίου 2012


kellymom

Recommended Posts

Καλημέρα!!! Γιατί ο μικρός έχει δίσκοιλιοτητα

??? φρούτα τρώει??? λαχανικά,??? εμένα τρώει κάθε μέρα φρούτα ο μικρός φρούτο κρέμα και μέρα παρά μέρα του βάζω μέσα και αυγό βρασμένο ....δεν έχουμε πρόβλημα.τρωει και σούπες ρεβύθια φασόλια έφαγε εχθές φακές φασολάκια τα πάντα....το είχε και παλιά αυτό??μπραβο για την μεγάλη κορούλα σου....είναι η ηλικία της ντροπής θα περάσει όμως.by the way με λένε Μαρία εάν θες μου λες το όνομα σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με το φαγητό, το έχω αναφέρει και παλιότερα, δε το έχουμε... Με το ζόρι θα φάμε τα πάντα... Είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό, αλλά αν δε τον ζορίσω, μπορεί και να μη φάει τίποτα! Τα φρούτα δε του αρέσουν... θα φάει για δεκατιανό με το ζόρι λίγη μπανάνα και όταν θα είναι ο μπαμπάς μας σπίτι, επειδή τον τρέμει, χωρίς να τον έχει χτυπήσει ποτέ, θα του φτιάξω ένα πιάτο φρουτόκρεμα και θα τη φάει. Αλλά αυτό θα γίνει 2 φορές την εβδομάδα... Αστα, αν είναι μίζερο το παιδί στο φαγητό του, είναι δύσκολο...

Εμένα με λένε Ευτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχία πολύ ωραία το όνομα σου!!! Τι μου θύμιζεις, η κόρη μου εμένα από την μέρα που γεννήθηκε μέχρι και τώρα έχουμε θέμα με το φαγητό ,ειδικά όταν περάσαμε στο στάδιο από λιωμένα σε κομματάκια με τρέλανε πολύ ζόρι όμως .!Μεχρι 6 ετών της δίναμε στο στόμα το φαγητό η γιαγιά της δηλαδή σε εμένα δεν έτρωγε μόλις ανέβαινε πάνω έτρωγε ,μόλις την ρωτούσα γιατί δεν τρώει μαζί μου μου έλεγε γιατί με ταΐζει η γιαγιά ,βέβαια κάποια στιγμή αυτό έπρεπε να σταματήσει τα τελευταία 2 χρόνια τουλάχιστον μαζί μου τρώει μόνη της τώρα πάνω δεν ξέρω τι κάνει.ΚΑι φυσικά δεν θέλει ποτέ να φάει όλο το φαγητό της το έχει σε κακάο πάντα πρέπει να αφήσει φαγητό.περασαμε πολυ δύσκολα με το φαγητό δραμα η κατάσταση.ουτε εάν τον απασχολείται με κάτι να βλέπει καρτούν η τραγουδάκια η να παίζει με κάτι και να τον ταΐσεις??? τον έχεις αφήσει νηστικό σε ένα γεύμα να δεις εάν τρώει ??? μήπως προτιμάει περισσότερο τα λιωμένα??. Τι να πω εμείς οι μανούλες σκαρφιζομαστε διάφορα για αν φάει.εμενα κατα βάση ο μικρός βλέπει καρτούν και τρώει αλλά με το κρέας έχουμε πάλι ένα θέμα όπως και η μεγάλη εάν δεν είναι λιωμένο δύσκολο πολυ εκτός από το ψάρι που το βάζω με κους κους η τραχανά.τι να πω υπομονή ίσως κάποια στιγμή να θελήσει να φάει ....η γιατρός τι λέει ??? από κιλά ? πως ειναι?.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τα γνωρίζεις τα μίζερα παιδιά...:?

Εχω δοκιμάσει πολλά πραματάκια για να του αποσπώ τη προσοχή και να τρώει... Το μόνο που λειτουργεί είναι η παρουσία του μπαμπά στο σπίτι. Ειδικά τα Σαβ/κα είναι η καλύτερή μου! Ανοίγει το στόμα αμέσως και τρώει ότι και να του δώσω. Φοβάται το μπαμπά του... Παρόλο που ποτέ δεν τον έχει μαλώσει ή χτυπήσει. Ίσως γιατί δε τον βλέπει πολλές ώρες και λειτουργεί ένας υποσυνείδητος σεβασμός... τι να πώ!:roll:

Στολίσατε για τα Χριστούγεννα ή όχι ακόμη? Εμείς στολίζουμε πάντα τις πρώτες μέρες του Δεκέμβρη!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν στόλισαμε κ δεν ξέρω ποτέ.Εμας ειναι διαδικασία ν ανεβεί τ δέντρο από κάτω θέλει χέρια ειναι μεγάλο βαρύ ν κατέβουν τ στολίδια από τ πατάρι κ παει λέγοντας...θ δούμε μπορεί αρχές Δεκέμβρη αλλά δεν ξέρω ποτέ.Εμενα αντιθέτως μ τον μπαμπά δεν τρωει φαγητό μόνο βλακείουλες πισκοτακια ,κουλουράκια όταν τον αφήνω μαζί του,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχια?? τι κανετε??

πως ειστε ολοι καλα?? Εμεις καλα δοξα το θεο σημερα πηγαμε βολτα με το τρενακι στο κεντρο,ειχε λιγη ψυχρα αλλα ευτυχως ειχε ηλιο καλα περασαμε οσο ειναι ακομη ο μπαμπας εδω...kalo brady!! περιμενω νεα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαστε!!!

Και εμείς είχαμε βγεί το πρωί μια βόλτα, είχε λίγη ψύχρα, αλλά είχε και τον ήλιο και ισορροπούσε λίγο η κατάσταση. Από τη Δευτέρα άκουσα ότι πέφτει κι άλλο η θερμοκρασία και θα έχει κρύο. Χειμώνας βέβαια, τι περιμένουμε...

Τώρα το απόγευμα, χαλαρώνουμε σπίτι!!!

Μέχρι πότε θα έχετε το μπαμπά σας σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλά είμαστε τρέχουμε μ διαβάσματα αγγλικά , της μικρής δουλειές στο σπίτι.κρυο αυτήν την βδομάδα ...ο μπαμπάς μας τ Σάββατο φευγει έκατσε αρκετά μαζί μας αυτήν την φορά αλλά δούλευε κ απο το σπίτι φυσικά.τι ν κάνουμε πρέπει ν παει κ για δουλειά.υγεια κ θ περάσει ο καιρός.τ παιδιά καλά???ο μικρός τ κανει απο φαγητό τρωει??. Εμάς προχθές τ βράδυ ξύπνησε 3 τ ξημερώματα κ μέχρι τις 8:30 ερχότανε στο κρεβάτι μας κ τον ξαναπηγαίναμε πίσω ,ήθελε ν κοιμηθεί μαζί μας.μετα κουράστηκε και κοιμήθηκε τώρα έχουμε δυο μέρες δεν θέλει ν κοιμάστε μεσημέρι ,,, γ να δούμε κάθε μέρα κάτι καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααααααααα!!!

Ελπίζω να είσαστε καλά! Και εμείς καλά είμαστε... Άραγε η baby girl πού χάθηκε???

Έχει πολύ κρύο αυτές τις μέρες και είναι ωραία για χουζούρι και "τεμπελίκι" στο σπίτι...:tongue:

Η μιζέρια του μικρού στο φαγητό καλά κρατεί... Τρώει κάτι, αλλά το έχω πάρει απόφαση ότι είναι λιγόφαγος... Τον άλλο μήνα θα πάμε στο παιδίατρο να "φτιάξει" το πουλάκι του και θα γράψουμε και εξετάσεις να δούμε πού βρισκόμαστε!

Εν τω μεταξύ, έχω τη μεγάλη μου η οποία τρελαίνεται για φαγητό... Το αντίθετο του μικρού. Αυτή τη φοβάμαι μη ξεφύγει και μου γίνει υπέρβαρη!:rolleyes:

Εσύ έχεις κάνει εξετάσεις αίματος του μικρού?

Χορτάστε το μπαμπά σας τώρα όσο μπορείτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Στον μικρό έκανα πριν ένα χρόνο είχε χαμηλή φεριτίνη πήραμε λίγο σίδηρο συμπλήρωμα αλλά έχω έναν χρόνο να του κάνω δεν ξέρω τι γίνετε.εχουμε και εμείς εμβόλιο αρχές του Δεκέμβρη επαναληπτικό ανεμοβλογιάς...θα μιλήσουμε με την γιατρό.ΕΜεις βάζουμε στο πιπί του fucicort αλοιφή και σαν να δείχνει ότι ανοίγει σιγά σιγά θα το δει και η γιατρός...να δούμε τι θα μας πει.Αυτα προς το παρόν περιμένω να κοιμηθεί ο μικρός για να πάω και εγώ για ύπνο.αχ πάλι αύριο 7 ...καλό βραδυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΙΝΝΙ τι κανετε?? Καλο μηνα κιολας να εχουμε!! εμεις ειμαστε καλα δοξα το θεο!!! αυριο εχουμε εμβολιο της ανεμοβλογιας εσεις κανατε την δευτερη δοση?? ο μπαμπας μας εφυγε για δουλεια και ειμαστε μοναχουλικα αλλα ισως και ερθει η μαμα μου μεχρι την παρασκευη να δουμε...Στολισατε??? εμεις ακομη...αντε να δουμε θα προλαβουμε σκ να στολισουμε...τα πιτσιρικια σου τι κανουν??? θα πατε καπου χριστουγεννα η σπιτι οικογενειακα??? εμεις δεν ξερω μπορει να παμε καπου , να ειμαστε καλα πρωτα απολα και βλεπουμε...Διαβασαμε και εχουμε αγγλικα με την μεγαλη σε λιγο και θα παω και εγω γυμναστηριο μεχρι να τελιωσει τα αγγλικα θα κρατησει η πεθερα μου τονμικρο...αυτα απο εμας

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλά είμαστε! Ευτυχώς γιατί ακούει κάτι για ίωση γαστρεντερίτιδας και έχω φρικάρει...

Εμείς δεύτερη δόση ανεμοβλογιάς έχουμε στα 3,5 έτη... Γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά??????????:roll:

Πού μένει η μαμά σου? Με το καλό να τη δεχτείς!

Πάς και γυμναστήριο... Εγώ είμαι τεμπέλα. Δε το έχω με την άσκηση, δυστυχώς...:?

Εμείς πάντα τις γιορτές είμαστε οικογενειακώς... Πολύ θα ήθελα να φύγω κάποια χρονιά, αλλά η πεθερά μου είναι μόνη της και δυσκολευόμαστε να την αφήσουμε... Θα δούμε μελλοντικά!

Σε βοηθάει γενικότερα η πεθερά σου?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! η μαμα μου μεει σερρες

γιαυτο και δεν μπορει να ερχτετε ειναι πολυ μακρια 8 ωρες με τ λεωφορειο ,δεν θελει να αφηνει κα οτν μπαμπα μου μονο το ο οποιος δεν μπορει αθηνα με τιποτα.Ηπεθερα γενικα βοηθαει στο να κρατησει 1 με 2 ωρες το πολυ τα παιδια οχι περισσοτερο.γιαυτο και δυσκολευομαι πολυ μονη μου,οπου παω μαζι με τον μικρο η και την μεγαλη οταν δεν εχι σχολειο.ασε δραμα η κατασταση και ειδικα οταν αρρωσταινουν που πρεπει να ξυπνησω και 7 για σχολειο ενω δεν εχω κοιμηθει.Τι να κανω ομως δεν γινετε αλλιως.Γυμναστηριο αρχησα πριν ενα μηνα γιατι επρπεπε να κανω κατικα για μενα και επειδη μου αρεσει η ασκηση το αρχησα μετα απο πολλα χρονια.Εσεις τι ωρα πατε σχολειο η μεγαλη σου ? την πας εσυ?αντε και καλο κουραγιο μας σημερα παλι!!καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Εμείς πάμε σχολείο στις 9 το πρωί... είμαστε ακόμα χαλαροί μιας και είναι παιδικό και τη πάμε περισσότερο για να συναναστραφεί με άλλα παιδάκια και να περάσει δημιουργικά το χρόνο της!

Εγώ δεν έχω ούτε μαμά ούτε πεθερά κοντά, οπότε τα κάνω όλα μόνη μου και συμφέρω...:tongue: Από τη μία είναι καλό να μην έχεις συνέχεια παρεμβάσεις από γονείς, από την άλλη υπάρχουν στιγμές που τα "φτύνω" και θα ήθελα να έχω έναν άνθρωπο να τ'αφήσω για να κάνω κάτι μόνη μου, χωρίς να χρειάζεται να "σέρνω" και κάποιο παιδί κοντά μου! Το καλύτερο είναι ότι έζησα και ζώ τις στιγμές των παιδιών μου έντονα καθημερινά!

Δε ξέρω τι σχέση έχεις με τη πεθερά σου, αλλά γνωρίζω ότι το πάνω κάτω στα σπίτια είναι δύσκολο. Ειδικά όταν λείπει και αρκετά από το σπίτι ο σύζυγός σου!

Φεύγω να τη πάω και να γυρίσω να μαγειρέψω μπριζολίτσες στο φούρνο με πατάτες...

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως δεν εχουμε καλες σχεσεις.... περασαμε δυσκολα με την πεθερα μου και περναμε πολυ..αλλα τι να κανουμε εινια μανα του αντρα μου.Δεν νομιζω πως θα εχουμε ποτε καλες σχεσεις μονο τυπικες....εμεις φευγουμε παμε να παρουμε εμβολιο και διαβητη για την μεγαλη για τα μαθηματικα της τα λεμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...